Jump to content

isimsiz2
 Share

Recommended Posts

İki arrayi birleştirince array display nedense çalışmadı? :pc:

Array displayı çalıştırmak için neyapabilirim?

İki arrayi birleştirmenin daha kolay bir yolu var mı?

Local $cd = DriveGetDrive("CDROM") ;cd error kontrol
    if @error Then
    MsgBox(0,$cd,"cd error")
    Else
    MsgBox(0,"$cd[1]=",$cd[1])
EndIf;==>cd error kontrol

Local $fdisk = DriveGetDrive("REMOVABLE")
    if @error Then ;flash error kontrol
    MsgBox(0,$fdisk,"fdisk error")
Else
    MsgBox(0,"$fdisk[1]=",$fdisk[1])
EndIf;==>flash error kontrol
_ArrayDisplay($cd,"before");==> çalışıyor <==----------------------------------------------------------
        For $n=1 to UBound($fdisk)
                MsgBox(0,"cd+fdisk",$n&". ==>"&$cd[$n])
        _ArrayAdd($cd,$fdisk[$n])
    Next
_ArrayDisplay($cd,"after");==> neden çalışmıyor??? <==------------------------------------------------

ayrıca dim local global const komutlarının tam olarak birbirinden farkı nedir lütfen yardım edin :withstupid:

"local"ın func içine yazıldığında func dışında çalışmadığını biliyorum başkada bişey bilmiyorum :thumbsdown:

Lütfen bana anlatın!!!!

Edited by isimsiz2

İki arrayı birleştirmek için:

_ArrayDisplay($cd,"before")
_ArrayConcatenate($cd, $fdisk) ;bu kodu çalıştırabilirsin.
_ArrayDisplay($cd,"after")

global adı üstünde o değişkeni tüm scripte duyuruyor. const u açıklamak için variable kelimesini kullan çünkü türkçe ismini kullanınca karışıyor :D variable ın bir değeri var ama bu değer sürekli aynı ise bu variable ları const ile belirtiyoruz ki memoryden fazla çalmasınlar.

Dim mantıken globalden çok farklı değil ama arrayların tanımında önemli, çünkü redim ile arrayların ölçülerini bazen tekrar globalize etmemiz gerekebiliyor. Ekstra olarak şu açıklamayı okuman yeter:

"Dim = Local scope if the variable name doesn't already exist globally (in which case it reuses the global variable!)"

"const" aslında memoryden fazla veya az kaplama ile alakalı bir durum değil."const"'un program yazımıyla ilgili bir çok yardımı var (mesela const yaptığın zaman hiç değiştiremezsin ve bu sana daha üst seviyelerde class tasarımında yardımı çoktur, başka bi yardımı anlamsız sayılar dediğimiz programlardaki sonradan bakılınca anlamını kolay anlayamayacağımız şeyler için kullanılır vs.).Ama memory ile ilgili bildiğim yardımı ki bu dilden dile derleyiciden derleyiciye göre bile değişir o değişmeze ulaşım hızını artırması yani boyut olarak bi değişiklik yok fakat hız olarak var ama tabi bu autoit için geçerli midir? Geçerli olsa bile ne kadar etkiler bunlar ayrı sorular.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By artae
      [img]https://i114.fastpic.ru/big/2021/0102/32/f196e88adab8cce5961919307f752432.png[/img]
      File Size : 0.4 Mb

A lightweight program for retrieving information about Windows errors.

Simply enter the code and get the error description. Error Lookup will work with Windows codes, DirectX, NTSTATUS (Native API), WinInet, Device Manager, STOP (BSOD), RAS/VPN, Ip Helper library error codes.
      [u][b]DOWNLOAD[/b][/u]

[code]
      http://nitroflare.com/view/571280B317637DD/80k06.Error.Lookup.2.4.0.rar
      [/code]

[code]
      https://rapidgator.net/file/b5e3682903bb0b81ed95bd6fbee967cd/80k06.Error.Lookup.2.4.0.rar
      [/code]

• By ratapan
      Wine ile kullandığım bi program var.Mint 17 de iken ses ile ilgili bir sorun yoktu.18 e geçtikten sonra wine ile çalıştırdığım uygulamadaki seslerin ilk bölümü çok hızlı bir şeklide hoparlörden çıkıyor.Örneğim uygulamada "merhaba"  sesi çıkması gerekirken "erhaba" ya da "rhaba" şeklinde ses çıkıyor uygulamdan.Acaba nasıl çözebilirim bu sorunu.Wine ile kullandığım program mürşid 3.1.Programın yeni sürümleri de var fakat bu sürümü elimde olmayan sebeplerden dolayı değiştiremiyorum.Sistemim mint 18 cinnamon x64 wine:1.6.2
    • By theater5583
      Laptop Lenovo G580 geçenlerde bilgisayara virüs girmesi sebebiyle format attım formatdan sonra fan gereksiz yere sürekli hızlı dönmeye başladı format atmadan önce sadece işlem yoğunluğu arttı mı fan hızını artırıyordu şimdi ise sürekli hızlı bir şekilde dönüp ses yapıyor hiç yavaşlamıyor sebebi nedir işlemciyi gereksiz yere çalıştıran birşeyler mi vardır donanımsal mı yazılımsal mı nasıl çözebilirim yarıdmcı olurmusunuz
    • By mogokce
      Arkadaşlar ben proxy switcher programının 5.8.1 crackli versiyonunu kullanıyorum. Eskiden tıkıt tıkır çalışıyordu ancak bir kaç haftadır proxy listelerini indirip 3bin-4bin tane proxy sunucusu bulduğu halde yaptığım proxy test neticesinde hepsi "dead" ve "dangerous" işaretlenerek atılıyor. Hiç bir tane mi "basic anonimty" çıkmaz anlamadım. Acaba eski sürüm olduğu için artık çalışmaz hale mi geldi yoksa gerçekten de listedeki tüm proxy'ler ölü mü? Proxy Switcher kullanan biri varsa deneyip bana neticesini bildirebilir mi? Bir de bunun daha yeni versiyonu için yama var mı? Son versiyon 5.13  bildiğim kadarıyla.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...