Jump to content

TnCVista Sorunları bu başlık altında

dagli_04
 Share

Recommended Posts

Böyle bir çalışma ve paylaşım için teşekkürler,emeğinize sağlık.

sk8er_boi usta güncelleştirmeler bir türlü tamamlanmıyor. önemli ve önerilen şeklinde kategorize edilmiş 35 tane güncelleştirme görünüyor.bu güncelleştirmeleri yüklemeye çalışıyorum,ama olmuyor.günlerce aynı güncelleştirmelerle uğraştım,her seferinde bilgisayar 3-4 kez yeniden başlıyor ve 1 saate yakın sürüyor ama sonuç hep aynı. içinde çok önemli olan KB938194 var,sadece bu paket bile yüklense memnun olacağım.ama ne güncelleştirmeler,ne de daha önce de yazdığım gibi service pack 1 yüklenmiyor.

• Replies 605
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Administrator
Böyle bir çalışma ve paylaşım için teşekkürler,emeğinize sağlık.

sk8er_boi usta güncelleştirmeler bir türlü tamamlanmıyor. önemli ve önerilen şeklinde kategorize edilmiş 35 tane güncelleştirme görünüyor.bu güncelleştirmeleri yüklemeye çalışıyorum,ama olmuyor.günlerce aynı güncelleştirmelerle uğraştım,her seferinde bilgisayar 3-4 kez yeniden başlıyor ve 1 saate yakın sürüyor ama sonuç hep aynı. içinde çok önemli olan KB938194 var,sadece bu paket bile yüklense memnun olacağım.ama ne güncelleştirmeler,ne de daha önce de yazdığım gibi service pack 1 yüklenmiyor.

Güncellemeleri tamamlayıp bitiren arkadaşlar var ama.

mrb muhtesem tnc ekıbı abı ben uzun zamandır tncxp kullanıyorum dıger e surucusunede tncvıstayı yukledım ama once tek sıstem kurdugunda da tek sorunum vısta guncellestırmelerı alıyor ama hepsını yuklerken basarısız oluyor daha once dıger laptopuma yukledım tum guncellestırmelerı alıp yuklemıstı ama bu makıne de olmuyor acaba benı bılgılendırırmısınız mıcrosoftun sıtesınden manuel olarajta yuklesem olmuyor ne yapsam hatasız yukler ve makınem kasılıyor acaba guncellestırmelerı alamadıgı ıcınmıdır.

özellıklerı:

asus p5mx-wifi-ap sol anakart intel chıpsetli

ati saphıre 256 128 bit ekran kartı

1 gb ddr2 rem

160 sata hard dısk

ıntel pentıum D 3.40 çift cekırdek işlemci

simdiden tesekkur edıyorum...

biras önce sitede dolaşırken hep vista temalarına bakıyordum :) baktım tnc vista :) indirdim kurdum :)

bizim pc de 2 hard disk var. Babamın ve benim . Kurmadan önce;

C: babamın windows bölümü

D: benim vindows bölümü

E: babamın yedekler

F: benim yedekler.

vistayı kurarken d yi seçtim. ama şimdi

C: benim

D: babamın olarak gösteriyor :rolleyes2:

ama benim dosyalar hala D: de. yani sadece isimler değişmiş. tekrar format atarken C:\ ye mi atcam D: ye mi ?

babamın tarafa format atarsam bitti . . . :) :)

TNC VİSTANIN EN BÜYÜK HATALI HALE GETİRİLMESİ KLASÖR İSİMLİRNİ DEGİŞTİREMİYORUM

YA ŞUNUN ADAM GIBİ DVD SINE YAPIN EN BÜYÜK MAKINADA EN KUCUK MAKINADA ÇALISSAN HATTA

AOURASIDA OLSUN VB SAYMAYA GEREK YOK BENDE ORJINAL DVDS VAR SIZIN YAPTIGINIZDAN DAHA HIZLI ÇALISIYOR BUNA NE DIYECEKISNIZ

TNC VİSTANIN EN BÜYÜK HATALI HALE GETİRİLMESİ KLASÖR İSİMLİRNİ DEGİŞTİREMİYORUM

YA ŞUNUN ADAM GIBİ DVD SINE YAPIN EN BÜYÜK MAKINADA EN KUCUK MAKINADA ÇALISSAN HATTA

AOURASIDA OLSUN VB SAYMAYA GEREK YOK BENDE ORJINAL DVDS VAR SIZIN YAPTIGINIZDAN DAHA HIZLI ÇALISIYOR BUNA NE DIYECEKISNIZ

Akıl edemediysen sana pratik bi çözüm söyleyeyim;kurduğuna format at yerine daha hızlı ve methettiğin vistayı kur:)

Eğer klasör adını değiştirmekse sorunun;

Please register to see this content.
burda mevcut,sorun düzelir

Ben TncVista kullanıyorum,gayette memnunum...

Adamlar karşılıksız uğraşıp didinip bişeyler yapıyolar,bizimde anlayış çerçevesi içinde uslubumuza en az bu ölçütte dikkat etmemiz gerekir!!!

Sorunu yanlış anlamışım özür dilerim.

5 dakikadan daha fazla beklemeyi denedin mi. Çünkü orası bazen gerçekten uzun sürebiliyor. Birde hdd'nin ışığına bak işlem yapıyormu. İnşallah bu sana saçma gelmeyen bir cevap olmuştur. Çünkü bu zamanda üyelere cevap beğendirmek gerçekten zorlaştı.

SKIBO HARIKA OLMUS HATASIZ INDIRDIM CD ROOMA YAZDIM ELINE SAGLIK SUAN HIC BIR SORUN YOK KLASÖR ISMI DEGISME SORUNUNU DA REGISTERIDEN HALLETIK SADECE GUVENLIK KORUMASI DOSYASI X İŞARETLI EKRAN ÇIKYOR BAZEN

HER ZMAN DEGIL ISLEM YAPINCA BUNU NASIL YOK EDERIZ NERDEN YAPARIZ DOSYANIN ADI SU

SMB.OB.EX UYGULAMA HATASI WİNDOWS GÜVEBLIK UYGULUMA UYARISI YAZILARI YNI DOSYASI HER ZAMAN ÇIKMIYOR AMA RAHATSIZDA

OLMUYORUM BEN SADECE HIC GELMESE EKRANA DIYORUM BUNUN ÇAGRESI YOKMU

arkadaslar windows vısta teması secılıyken masa ustune ters tıklayın ve kişiselleştirme ye tıklayın ve pencere rengi ve görünümüne tıkladıktan sonra renk düzenini WİNDOWS AERO yu secın uygula tamam deyın cıkın kendılıgınden 3d olayları calısırçkolay gele.......yuzde yuz oluyor tncvistada ve diğerlerinde..ama hersey için sk8er_boi ye sonsuz tesekkur.

saol kardesim bunu yaptım ve oldu tsekkurler painti bulamaan olursa yardimci alabilirim:=)

• Administrator
vistadan silinen programlari nereden ve nasıl temin edebiliriz ...........

birde dosya ismini degiştiremiyorum cozum için acıklama verebilirmisiniz...

şimdiden tesekkurler...

Silinen programları istiyorsanız normal vista kurun. Bu istemeyenler için.

Dosya isimleri çözümü bu konu içinde paylaşıldı.

AERO temasi düzgün çalişmiyanlar icin .. ufak bi işlem yapmaniz gerekio. Tabi perfosmans ayarlarina vista kendi karar verdigi icin herkeste glass efekt ve 3d pencere gecisi olmuyo. buda ilginc bisey tabi.

çalistirdan Regedite giriyorus. sonra su ufak degisiklikleri yapicaz

HKCU\Software\Microsoft\Windows\DWM\Composition degerini 1 (32-bit DWORD)

HKCU\Software\Microsoft\Windows\DWM\CompositionPolicy degerini 2 (32-bit DWORD) yapioruz.

donatilardan Komut istemine gecin

"net stop uxsms" sonra

"net start uxsms"

aeronuz hayirli ossun :)

Bu arada bende de güncelleme yapmıyor. Her defasında 35 güncelleme var diyor hatta Ultimate ek özelliklerinden yükleme yapmak istedim. Her güncelleştirmeden sonra tekrar güncelleştirme denetlemesi yaptığımda yine aynı güncelleştirmeleri gösteriyor... Yardımcı olursanız sevinirim...

indirdim kurdum. şimdi bu yandaki saat falan olan çubukun orjinalini bulabilir miyim ?

bir de silinen eklentileri şimdi wistadan sonra kurabilir miyim ? nerden bulabilirim ? bir sakıncası olur mu ?

mrmdx hazırladığı unattanded sidebar var onu kullan

biras önce sitede dolaşırken hep vista temalarına bakıyordum :D baktım tnc vista :p indirdim kurdum :)

bizim pc de 2 hard disk var. Babamın ve benim . Kurmadan önce;

C: babamın windows bölümü

D: benim vindows bölümü

E: babamın yedekler

F: benim yedekler.

vistayı kurarken d yi seçtim. ama şimdi

C: benim

D: babamın olarak gösteriyor :D

ama benim dosyalar hala D: de. yani sadece isimler değişmiş. tekrar format atarken C:\ ye mi atcam D: ye mi ?

babamın tarafa format atarsam bitti . . . :) :)

kendı kendıne ıkılemde kalıyorsun

eğer dosyların sılınmemıss ise wındows old klasörüne atılır sende sürücü harfini değiştiri verirsin olur biter o sekıl format atarsın

merhabalar

ben snipping tool programcığını çok sık kullanıyorum ama diğer çıkartmış olduklarınızı istemiyorum.

bu küçük programcığı cd nin içerisine nasıl entegre edebilirim?yani sonradan ek kurulum ile uğraşmamak için içine entegre etmek istiyorum.sanırım onunla beraber tablet pc bileşenlerinin de yüklenmesi gerekecek zira onun bir uzantısı olan programcık snipping tool.

yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

guncellestirme sorunu olan arkadasim .. bende yaptim güncellestirme ama bazilarini yüklemio sanirim ..sen güncellestirme yapilmadi sanio olabilirsin bence Denetim masasindan Programlara girip yüklü güncellestirmelere bi baksan daha iyi olur derim.