Jump to content

Gss Borcu Çıktı Ne Yapmalıyım?

by_bozkurt
 Share

Recommended Posts

İyi akşamlar herkese.

Geçen gün tesadüfen GSS diye bişey öğrendim arkadaşlardan ve sorgulamasını yaptığım da 500 küsür TL prim ödeme borcum çıktı.

Askerden geldim ve hemen ardından SSK lı olarak çalışmaya başladım. 4 aydır da çalışıyorum sigortamda sıkıntı yok kontrol ediyorum yatıyor.

Yani şuan sigortalıyım ondan önce de askerdeydim. Peki bu ödeme nedir ve ne yapmam gerekli?

GSS Sorgulama
https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

İyi akşamlar herkese.

Geçen gün tesadüfen GSS diye bişey öğrendim arkadaşlardan ve sorgulamasını yaptığım da 500 küsür TL prim ödeme borcum çıktı.

Askerden geldim ve hemen ardından SSK lı olarak çalışmaya başladım. 4 aydır da çalışıyorum sigortamda sıkıntı yok kontrol ediyorum yatıyor.

Yani şuan sigortalıyım ondan önce de askerdeydim. Peki bu ödeme nedir ve ne yapmam gerekli?

GSS Sorgulama
https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

Sgk ya git görüş silerler. Sigortalı olduğunu görebiliyorlar bilgisayardan.

4.5 milyon kişi borçlu var zaten işsiz cenneti türkiye! odeyenlerin oranı %3.5 gibi birşey okadar kafaya takılcak birşey değil kimse odemiyor zaten işsiz insan onu neyle odeycek yahu adı üstünde bireyin geliri yok :) ananın babanın 3 kuruş kazandığı paraya göz diken bir yasa..yakında af çıkıcak yada eskiye donulcek diye bir soylenti var zaten..

Edited by istanbul82

4.5 milyon kişi borçlu var zaten işsiz cenneti türkiye! odeyenlerin oranı %3.5 gibi birşey okadar kafaya takılcak birşey değil kimse odemiyor zaten işsiz insan onu neyle odeycek yahu adı üstünde bireyin geliri yok :) ananın babanın 3 kuruş kazandığı paraya göz diken bir yasa..yakında af çıkıcak yada eskiye donulcek diye bir soylenti var zaten..

Sosyal devlet anlayışı hocam. Ben her vatandaşımı sigortalı yaparım ama parasınıda çatır çatır alırım demek oluyor.

Sosyal devlet anlayışı hocam. Ben her vatandaşımı sigortalı yaparım ama parasınıda çatır çatır alırım demek oluyor.

Eksik olsun ben kendimin doktoru olurum :Trollface:

taksitle ödenebiliyormu..

Bilmem karttan tek çekim yaptım ben :D

şu an zaten devlet sağlıktan kar ediyor zararı yok

sigortalı olsanız bile muayene paralı ilaç paralı

Bana da çıktı hali vakti zamanında. Katlaya katlaya iki bin lira kadar oldu. Memursun silemeyiz ödemek zorundasın dediler. El mahkum ödedik.

Hadi sen memursun biz nasıl odeyelım ?

Çalışmıyoruz diye para verıyoruz, sanki iş var da guya işşizlik düşmüş...

İmza 2013 de 11 ayda doların dusmesıyle alınmış bi sistem o zmanlar öğrenciydik para gonderılıyordu ya şimdi ?

Bu arada kasa değil o casper cky serisi bi laptop o zmanlar 1600 e taksıtle almıştık :D 

Edited by rebellious_67

benimde 380 lira gibi bir tutar çıktı malesef daha 2 gün önce KAYMAKAMLIK, SOSYAL YARDIMLAŞMA, SGK 3 yerede gitmeme rağmen sonuç alamadım malesef ödeyeceksin dediler. taksitle parça parça ödeme şansımız varmış ama insana koyan şey boşu boşuna para vermek oluyor hem adam gibi sağlık hizmeti alma hem parasız sağlık de hemde hey Allahım ya cidden saçmalık ya

Bide Sigortalı olduuğum halde. gittim sgk ya ödeyeceksin başka çaren yok (3,500 defa taş yağsın başlarına bu yasayı çıkaranlara) bu parayı ödemek için çırpınıyorum.

hocam bu borç çalışmadığınız zamanlarda birikmiştir. Benim 2000tl idi ben gittim görüştürm çalıştığım zamanları çıkardılar 1000tl kaldı ama yineden ödemedim 1000tl yatıyor kenarda

hocam bu borç çalışmadığınız zamanlarda birikmiştir. Benim 2000tl idi ben gittim görüştürm çalıştığım zamanları çıkardılar 1000tl kaldı ama yineden ödemedim 1000tl yatıyor kenarda

Her ay faiz işliyor ona. Sen yatıyor sanmaya devam et :trollface: