Jump to content

Pes 2013 Vram Hatası Alıyorum

Semih5555
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Şimdiye kadar Fifa oynuyordum. Ama bütün arkadaşlarım Pes oynadığı için ben de deneyeyim dedim. Ama satın almadan önce, indirip bir göz atayım dedim.

Bilgisayarım W8, 64 Bit, 16 GB Ram, GTX860M ekran kartı var. Ama buna rağmen şu hatayı aldım:

6RamD3.png

Sağ tıkla yüksek performans modunda açmayı deniyorum ama yine de olmuyor, sistemi yetersiz buluyor.

(Sağ tıktan Nvidia kartını kullanma ayarını, Nvidia denetim masasından Pes 2013'ü yüksek grafik ayarlarına eklemeyi... Hepsini denedim.)

Video: http://www.youtube.com/watch?v=PCOyot8cGaU&feature=youtu.be

Hiçbir çözümünü bulamadım.

İnternette de araştırdım ama orjinal kullananlarda, indirip kuranlar da dahil olmak üzere sayısız kişi aynı dertten müzdarip ve ne yazık ki bir çözümü de bulunmuş değil.

Bir de size sorayım dedim; çözüm çıkarsa buradan çıkar :)

İyi forumlar arkadaşlar...

Edited by Semih5555

yüksek performans modunda açıp hatayı yoksay diyince açmıyormu ? 

Nvidia control panelden oyunun exe sini gtx860m e yönlendireceksin. optimus kartlarda çoğu zaman yaşanan bir sıkıntı.

Konuda yazmıştım bunları yaptığımı, ama olmadığını. Teşekkürler.

Edited by Semih5555

yalnız senin atladığın bir nokta var öyleyse. bana bu oyun ile gelen bu tür sorunu NVidia denetim masasından çözdüm. 

Hayır. Bundan önce de Lenovo kullanırken aynı işlemleri yapıyordum. Atlanılan bir nokta yok. 

Edited by Semih5555

Hayır. Bundan önce de Lenovo kullanırken aynı işlemleri yapıyordum. Atlanılan bir nokta yok. 

hatada oyun intel grafik kartını algıladığından o şekilde bir hata veriyor. bunun tek çözümü nvidia denetim masasından geçiyor. buradaki herkes de bunu bilir. başka yerden yapabilen varsa da göstersin... 

hatta şunu dene NVidia denetim masasına pes2013.exe ve settings.exe dosyasını ekle. bu şekilde düzelebilir. çünkü pes başlarken settingsi tarayıp başlatıyor.

Edited by KenanK

hatada oyun intel grafik kartını algıladığından o şekilde bir hata veriyor. bunun tek çözümü nvidia denetim masasından geçiyor. buradaki herkes de bunu bilir. başka yerden yapabilen varsa da göstersin... 

hatta şunu dene NVidia denetim masasına pes2013.exe ve settings.exe dosyasını ekle. bu şekilde düzelebilir. çünkü pes başlarken settingsi tarayıp başlatıyor.

Denedim... Hatta bir video çekip göstereyim. Birazdan videoyu koyarım buraya.

Edit: Videoyu upload ediyorum.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=PCOyot8cGaU&feature=youtu.be

Edited by Semih5555

kardeşim 1 hafta önce bende de olmuştu onboard'un çift ekran kartı takılı sistemlerde kendine öncelik vermesinden kaynaklanıyor. öncelikle onboard kartın driverini kaldır sonra microsoftan update et yeniden başlat ve nvidianın güncel sürücüsünü yükle. sistem tekrar başladığında nvidia denetim masasından daha önce yaptıklarını uygula ve pes 13 ü oyna. Çok uğraştırmıştı beni. şuan oynamaktayım

galiba ekran kartin yetersiz geliyor intel islemci üzerindeki ekran kartini kullandigin icin  

Bunu halletmenin bi yolu olsa gerek diye düşünüyorum.

Black Flag'i full görüntü ayarlarında oynarken Pes 2013'ü oynayamamak deli ediyor adamı.

Kardeş uyumlulik modunda calistirmayi denedin mi yada yönetici olarak . Diceksinii zaten yonetici benim sistemde ama yinede dene sag tiklayip yonetici olarsk calistirmayi . DENEDIKten sonra bilgi verirsen iyi olur. Winsows 8 olduğu icin sebebi yüzde 50 bence bu

Edited by conveys16

nvidia programi var diriver güncellemek icin bete ve ful sürümü yayinlayan onu dene belki sorun cözülür  ama düzelmezse oyundaki sorunu anca oyunu baska pc de  video bölümünü grafik yongasini ayarlaman gerekir oda senin pc de calisirmi bilmiyorum oyun oynayan kisiler bence daha fazla yardim edebilir bu konuda cünkü genelde onlar kullaniyor hata aliyor düzeltiyor 

nvidia programi var diriver güncellemek icin bete ve ful sürümü yayinlayan onu dene belki sorun cözülür  ama düzelmezse oyundaki sorunu anca oyunu baska pc de  video bölümünü grafik yongasini ayarlaman gerekir oda senin pc de calisirmi bilmiyorum oyun oynayan kisiler bence daha fazla yardim edebilir bu konuda cünkü genelde onlar kullaniyor hata aliyor düzeltiyor 

GeForce Experience bilgisayarımda yüklü. Şu an en güncel Beta sürücü de bilgisayarım da yüklü.

Yani program ve driver olarak bir eksiğim yok...

İlginiz ve alakanız için çok teşekkürler.

Kardeş uyumlulik modunda calistirmayi denedin mi yada yönetici olarak . Diceksinii zaten yonetici benim sistemde ama yinede dene sag tiklayip yonetici olarsk calistirmayi . DENEDIKten sonra bilgi verirsen iyi olur. Winsows 8 olduğu icin sebebi yüzde 50 bence bu

Evet yönetici olarak da çalıştırdım, Windows 7 ve XP uyumluluk modunda da çalıştırdım... Aklıma gelen her şeyi yaptım ama nafile...

Edited by Semih5555