Jump to content

W7 Mi W8 W8.1?

KoJaN
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaslar

ram : 4gb ram ddr2 800mhz

ekran kartı :ıntel mobile gma 4500 mhd(paylasımlı 6gb ram oluyor ekran kartı 64 mb kullanıyor .S

işlemci hızı :2.4 intel core 2 duo X64 işlemci

windows7 kurunca pc cok yavaş çalışıyo hangisi kurim ?

Edited by KoJaN

windows 8.1'e geçmeye tereddüt ediyordum, sonra windows 8.1'i kendime göre lite yapıp tıpkı win7 gibi kullanıyorum şuan, gereksizleri sildim, mesela metro arayüzü, startis back yükledim, sağ taraftan gelen zımbırtıyı kapatım windows 7'den farkı kalmadı. hatta 600mb civarı RAM kullanıyor ki 64 bitlik win 8.1 

Yahu ne garip yorumlar görüyorum Advanced System care kullaninca pc yavaşlar mi arkadaş , 7 senedir kullaniyorum şuan geldiği nokta inanilmaz Asc7 nin .Onun gibisi yok ya yapmayın . Ve boyle yorumlar yazmayın lütfen sebebn bunlar yüzünden oldugunu düşünmenize sasiyorum . Hem 4 gb ramli pcde win7 kasmasi imkansiz ki ben 1 gb ramli pcye win7 kuruyorum kasmiyor .
Arkadaslar şöyle birsey de var bilenler bilir , en son surumu kurmak en iyi demek degildir daha doğrusu en ixlisi degildir. Dedigim sey mesela win7 enterprise yerine win7 homebasic kurmak daha iyidir. Enterprise en ust surum diye ixli çalışmaz daha cok sistemi yorar .
Format sonrasi
1.asc7 kurun
2.eset ss7 kurun
3. Smart defrag 3.
4.smart ram tray halinde çalıştırın.
Bir daha format atmayi unutun .
Kolay gelsin

Ben hiç anti virüs kullanmıyorum. :)

cok yanlis yapıyorsun bununla ilgili bir haber var tam sizlik ve sizin gibi düşünenler icin :D linkini aticam size :D Edited by conveys16

Size tavsiyem ilk olarak win7 home premiumdur. İkincisi de win 8.1 Update 1 Embedded Industry Pro dur.(Her ikisini de kullanıyorum şu an) Her ikisi de sistemi enterprise'ye göre daha az yorar.

Yüklediğin programların başlangıçta açılmalarını kapatırsan sistem epey rahatlar. Saygılarımla

Yahu ne garip yorumlar görüyorum Advanced System care kullaninca pc yavaşlar mi arkadaş , 7 senedir kullaniyorum şuan geldiği nokta inanilmaz Asc7 nin .Onun gibisi yok ya yapmayın . Ve boyle yorumlar yazmayın lütfen sebebn bunlar yüzünden oldugunu düşünmenize sasiyorum . Hem 4 gb ramli pcde win7 kasmasi imkansiz ki ben 1 gb ramli pcye win7 kuruyorum kasmiyor .
Arkadaslar şöyle birsey de var bilenler bilir , en son surumu kurmak en iyi demek degildir daha doğrusu en ixlisi degildir. Dedigim sey mesela win7 enterprise yerine win7 homebasic kurmak daha iyidir. Enterprise en ust surum diye ixli çalışmaz daha cok sistemi yorar .
Format sonrasi
1.asc7 kurun
2.eset ss7 kurun
3. Smart defrag 3.
4.smart ram tray halinde çalıştırın.
Bir daha format atmayi unutun .
Kolay gelsin
cok yanlis yapıyorsun bununla ilgili bir haber var tam sizlik ve sizin gibi düşünenler icin :D linkini aticam size :D

Linki bekliyorum :)

cok yanlis yapıyorsun bununla ilgili bir haber var tam sizlik ve sizin gibi düşünenler icin :D linkini aticam size :D

ben yıllardır antivirüs kullanmıyorum ve hiçte gerek duymadım. ek olarak 1 tane bile virüs yok. sık olmasada tarama yaparım.

bilgisayarı gereksiz yavaşlatmaktan başka bir işe yaramıyor. yeterki bilinçli kullanın.

Edited by ArminVB

Linki bekliyorum :)

atiyorum hemen :)

ben yıllardır antivirüs kullanmıyorum ve hiçte gerek duymadım. ek olarak 1 tane bile virüs yok. sık olmasada tarama yaparım.
bilgisayarı gereksiz yavaşlatmaktan başka bir işe yaramıyor. yeterki bilinçli kullanın.

bunlar yanlış oldugunu bir gün farkkedeceksiniz :) benimde senin gibi bir arkadasim vardi bir virus pcsini surekli formatlamak zorunda bıraktı . Sonra bana sorar oldu hangisi en iyisi diye :)
boyle bilgisayarcilik olmaz ustacim gerek yok ihtiyacim yok . Link geliyor benim şuan yazamadiklarimi linkten okuyun ama ine direnebilirsiniz saygi duyarim bakış açısı mi diyim bence tecrübeyle degisir bakışlar :) Edited by conveys16

bunlar yanlış oldugunu bir gün farkkedeceksiniz :) benimde senin gibi bir arkadasim vardi bir virus pcsini surekli formatlamak zorunda bıraktı . Sonra bana sorar oldu hangisi en iyisi diye :)
boyle bilgisayarcilik olmaz ustacim gerek yok ihtiyacim yok . Link geliyor benim şuan yazamadiklarimi linkten okuyun ama ine direnebilirsiniz saygi duyarim bakış açısı :)

İyi de 7 yıl oldu ben anti virüs hiç kullanmadım. Düzenli olarak arşivimi bilgisayarımı tararım. Arşivim farklı bir bellekte. En fazla sistemim çöker. Ki 7 yıldır olmadı bir şey. Öyle olasılıklara göre bilgisayar kullanacak olsak işimiz var :)

boyle bilgisayarcilik olmaz ustacim gerek yok ihtiyacim yok . Link geliyor benim şuan yazamadiklarimi linkten okuyun ama ine direnebilirsiniz saygi duyarim bakış açısı :)

sen rahat ol sıkıntı yok. Bilinçli kullandıktan sonra hiçbişey olmaz.

Edited by ArminVB

http://www.chip.com.tr/haber/bu-5-yalana-inanmayin-bilgisayarim-iyi-calisiyor-antiviruse-gerek-yok_45773_2.html
http://www.chip.com.tr/haber/zararlilar-hakkinda-5-efsane_46429.html
Ya abi bilgisayarımı yavaşlatır adamlar herkesi tespit etmişler benim konuşmama gerek yok şu makaledeki aynı türdeki düşüncelere sahip arkadaşlarım vardı hepsinin düşünceleri değişti :D
ama siz olmuyor bir şey diyorsanız burda hala diretecek değilim :) ancak AV-COMPARATIVES testlerine biraz göz atın derim zira başımıza her şey gelebilir o virüs olmayan pclerinize de virüsler gelebilir allah korusun :)

bilinçli kullanmak mı cidden çok merak ettim :) bilinçli kullanmak lafta olmasın usta ;)

http://www.chip.com.tr/haber/bu-5-yalana-inanmayin-bilgisayarim-iyi-calisiyor-antiviruse-gerek-yok_45773_2.html
Ya abi bilgisayarımı yavaşlatır adamlar herkesi tespit etmişler benim konuşmama gerek yok şu makaledeki aynı türdeki düşüncelere sahip arkadaşlarım vardı hepsinin düşünceleri değişti :D
ama siz olmuyor bir şey diyorsanız burda hala diretecek değilim :) ancak AV-COMPARATIVES testlerine biraz göz atın derim zira başımıza her şey gelebilir o virüs olmayan pclerinize de virüsler gelebilir allah korusun :)

sen o yazılara göre hareket etmeye devam et o zaman ne diyelim. 

bilinçli kullanmak mı cidden çok merak ettim :) bilinçli kullanmak lafta olmasın usta ;)

Virüs yok. Chip'in aşırı uç makalelerinden birisi sadece. 7 yıl bir şey olmadıysa bir 7 yıl daha olmaz herhalde. Bilgisayarımda hiçbir özel verimin olmaması cabası. Arada tarayıp kontrol etmem de cabası. Paranoya yapmaya gerek yok bir kaç haber sitesi, tnctr, dizi sitesi ve facebook'tan kimseye zarar gelmez :)

sen o yazılara göre hareket etmeye devam et o zaman ne diyelim.

yazilara göre hareket etmek mi keşke böyle degerlendirmeseydiniz valla üzüldüm :)

Ama böyle bir cevap geleceğini biliyordum hayırlı geceler . Size bilinçli bilgisayar kullanmalar :)

Virüs yok. Chip'in aşırı uç makalelerinden birisi sadece. 7 yıl bir şey olmadıysa bir 7 yıl daha olmaz herhalde. Bilgisayarımda hiçbir özel verimin olmaması cabası. Arada tarayıp kontrol etmem de cabası. Paranoya yapmaya gerek yok bir kaç haber sitesi, tnctr, dizi sitesi ve facebook'tan kimseye zarar gelmez :)

tamam :) oyle devam edin :) Edited by conveys16

yazilara göre hareket etmek mi keşke böyle degerlendirmeseydiniz valla üzüldüm :)

Ama böyle bir cevap geleceğini biliyordum hayırlı geceler . Size bilinçli bilgisayar kullanmalar :)
tamam :) oyle devam edin :)

Ayrıca gördüğüme mi inanayım yazdıklarına mı. Yükleyince bariz bir yavaşlama oluyor işte. Zorlamaya gerek yok. :)

Ayrıca gördüğüme mi inanayım yazdıklarına mı. Yükleyince bariz bir yavaşlama oluyor işte. Zorlamaya gerek yok. :)

yukleyince illaki bir miktar açılış suresi olsun değişir sen uzay makinesi mi istiyorsun . Bahsettigin şey klasik laf ya yavaşlatıyor neyse herkes istedigi igbi kullanir