Jump to content

İleri düzey AutoIT örnekleri

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

Hocalarım sizlerden bi yardım istiyorum şimdi benim önemli bazı programlarım var, flash bellekte taşırım hep.ama bunlara sürekli sality vb virüsler girerek kac defa programlarımı sildi.bende winrarla bunları sıkıştıracak ve şifreyide benim önceden belirledigim bi autoit çalışması düsünüyorum ama uygulama konusunda bilgim az.böyle bi örnek yaparmısınız lutfen lutfennn.yani ben bu autoit çalışmasına tıkladıgımda bi şekilde sectigim dosyamı kendisi winrarla şifreliyecek.bence olması mümkün ama bilgim yok:(

Edited by x_files_x

@Blue_Life; hocam ben şimdi web sayfasının kaynak kodlarını alıyorum.bunu nasıl otomatik forma icin editlicem bilmiyorum.size önceki iletilerde yazmıssınız ama.çok karısık kaynak kodları var.lutfen bi yardımcı olurmusunuz

@x_files_x

Site adresi nedir? Ayrıca otomatik giriş felan mı yapmak istiyorsun?

Biraz daha ayrıntı vermen lazım...

Hocam herhangi bi sitede olabilir.sadece ben ögrenmek istiyorum.bi örnekle sizin uygun gördügünüz bi site olabilir.çok istiyorum ama bilmiyorum yapmayı

Ama soruma tam cevap vermemişsin ki :(

Yani sen bir siteye otomatik giriş felan mı yaptırmak istiyorsun.

Ne yapmak istediğini anlamadım!

Blue_Life hocam evet.herhangi bi siteye otomatik giris yaptırmak istiyorum.Senide sorularımda alı koyuyorum ama kusura bakma lutfen

@x_files_x

Bu konuda daha önce verdiğim mynet örneğini inceleyelim.

;Author = BlueLife
#NoTrayIcon
#include <IE.au3>
Global $User = "kullanici_adin"
Global $Pass = "şifren"
Global $oIE,$oForm,$IN_USER,$IN_PASS
$oIE = _IECreate ("http://uyeler.mynet.com")
;~ $oIE = _IECreate ("http://uyeler.mynet.com/login/login.asp?rurl=http://oyun.mynet.com%2Frooms%2Frooms.asp%3FGame%3DSatranc&formname=games");Satranç için
$oForm = _IEFormGetObjByName ($oIE, "myform")
$IN_USER = _IEFormElementGetObjByName ($oForm, "username")
_IEFormElementSetValue ($IN_USER, $User)
$IN_PASS = _IEFormElementGetObjByName ($oForm, "password")
_IEFormElementSetValue ($IN_PASS, $Pass)
_IEFormSubmit ($oForm)[/CODE]

Yukarıdaki kullandığım nesne isimlerini bulmak için ben en kısa yol olarak Firefox'tan faydalanıyorum.

Misal bu sayfada myform,username,password gibi nesne isimleri sitenin kodlarına bakılarak yazılmıştır.

Bu isimleri öğrenmek için firefoxta farem ile formu işaretleyip sağ tıklatarak seçimin kaynak kodunu göster diyorum. Sonra kodlara bakıyorum.

Daha kolay yöntem olarak, sayfayı Microsoft FrontPage'ye yükleyip, nesne üzerine çift tıklatarak isimlerini öğrenebiliyorum.

Deneme yanılma yöntemiyle sende öğrenebilirsin. Misal yukarıdaki örnekteki web sistesini açıp, sitenin kaynak kodlarına bakarak bu nesne isimlerine ulaşmaya çalış...

hocalarım ben internetten herhangi bir dosyayı indirmesni istiyorum. mesala swf dosyasını görünce "idman" programındaki gibi sağ üste bu dosyayı indir diye bir seçenek çıkmasını istiyorum.

bunun için ben dosyayı nasıl tanıtacağım yani ekrandaki dosyanın swf olduğunu nasıl anlıyacak.bana bir fikir verirsenin çok memnun olurum.

saygılarımla.

@shmd

Autoit ile dosya, kolay bir şekilde indirilebiliyor. Yapmak istediğin çalışmada bu kısım bir kenara bırak.

Asıl zor olan kısım kullandığın tarayıcıda açık olan sitenin kodlarını okumak olacaktır. Kodlarını okuyunca ilgili *.swf dosyasını kodlarda aratıp adrese ulaşabilirsin.

Bence bu tarzda programlar olduğundan hiç uğraşma derim....

@blackman12 bende autoit ile klasör sildirmek istiyorum programfilesdeki HavaCiva 1.60 Klasörünü Silmesini İstiyorum

Dosya Silmek İçin

FileDelete("C:\Bilmemne klasörü\örnek sil.txt")

Klasörü Kaldırmak için.

DirRemove("C:\Program Files\program files klasörü içindeki adı ne ise HavaCiva 1.60 Klasörü", 1)

yani

DirRemove("C:\Program Files\HavaCiva 1.60, 1)"