Jump to content

Evi Karıncalar Bastı Yadım Edin!

ossolak33
 Share

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar böyle yazınca çok klasik ve çok bilinen olaylar aklınıza geliyor olabilir ama benim hikayem gerçekten farklı birincisi karıncalar bilinenin aksine şeker değil et yiyor kahverengine yakın sarımtırak şekildeler. arada kafası çok büyük olan savaşçı tipleri de görüyorum. evin muhtelif yerlerine yuva yapmış durumdalar. evimiz 15. kat gitiiğimiz bir piknikte yere serdiğimiz örtüyle eve geldiler sanırım en kötü olanı ise gece uyurken etçil oldukları için bizi yemeye çalışıyor hainler başta sirke limon suyu gibi taktikler denedik ama fayda etmiyor. kovmak yada öldürmek her türlü fikre açığım yardımlarınızı bekliyorum 

Hocam bunu izledim de adam bi uzman çağır diyor onu da geçtim yem al diyor yem silahını denedim olmadı şeker yiyen tipte değil. keşke öyle olsa 

Bilinen ve denenmiş yöntem var mı arkadaşlar eve parçalar halinde et koyup toplananı gazeteye sarıp atmak yollarına sirke dökmek yuvalarını kapatmak sinek ilaçıyla ilaçlamak evi dezenfekte tutumak gibi pek çok yolu zaten denedim. denenmiş ve onaylanmış çözümü olan yok mu?

eczaneye git durumu soyle sprey bı ılaç var adını unuttum sıkıyorsun ellemıyorsun yıkamıyorsun ertesi gün hiçbi varlık la ve uzaylıyla kaşılaşmayacaksın :D

ılacın adını hatırlamıyorum limonsu bı kokusu var

hocam bu söylediğinizi duymadım hiç kullandınız sanırsam paket rengini falan hatılarsanız söyleyin bir de onu deneyeyim. 

riddex gibi bir elektro kovucu denedin mi?

hocam onun da videosunu izledim bir kaç yerde de araştırdım da üstüne sinek konuyor fareler sesini duyunca iplemiyor. pek de işe yarar bir cihaz değil anlayacağınız. yoksa ebay üzerinden sipariş edecektim. 

Belediyeden yardım isteyin ilaçlama ekipleri var gelip tam temizlik yapıyorlar.

Dilekçe ile başvuruda bulunun gelen elemanların elinde farklı yapılarda olan maddeler ile ilaçlama yapılıyor fakat bir kaç gün evde kalmamanız gerek,

ayrıca ilaçlama sonrasında evdeki yiyeceklerin tümünü kesinlikle yemeyin ve imha edin başka hayvanlar zehirlenip ölmesin dikkat edin.

Gelmeleri sorun teşkil eden yada öyle bir belediyeniz yoksa herhangi bir hastane,nin temizlik firmasının şefi yada ilaçlama yapan elemanları ile görüşün yardımcı olurlar çok fazla ücret çıkmaz.

hocam benimde başıma geldi. bebekler için kullanılan pudrayı alır karıncaların yuvalarına dökerseniz bir daha oradan çıkamaz. ama benim tavsiyem eczane yada bir ziraai ilaç satan yere gitmeniz ve karıncaları öldürmek için ilaç almanız. sakin marketlerde satılan karınca öldürme ilaçlarını almayın bişeye yaramıyor

Bizde de aynı sorun vardı tavsiye üzerine linkteki ilacı alıp bütün evi ve yuvalarını ilaçladım.

Bir aydır evde ne sinek ne böcek ne de karınca görmedim...

İlacı cam sil kutusuna karıştırıp bütün yerleri ve halıları ilaçlayın. Renksiz kokusuz ve insan sağlığına zararı olmayan bir ilaç.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/k-othrine-sc-50-hasere-ilaci-50ml-116292471

• 2 ay sonra...

Arkadaşım evin içindeki karınca yuvalarının etrafını bildiğimiz yemek  tuzu ile kısa çember oluşturarak çevirin, bu şekilde yapamıyor iseniz tuzu suda eritin ancak tuz oranı fazla olsun, karıncanın çıktığı deliklerin içine enjekte edin, ayrıca yediğiniz tavuk ve et artıklarını bahçeniz var ise başka bir hayvanın ulaşamayacağı bir şekilde birkaç gün bekletin karıncalar kesinlikle oraya gidecektir, bahçeniz yok ise en yakın balkona da olur, oda yok diyorsanız ALLAH yardımcınız olsun.

kesin sonuç;
link

Hocam denenmiş bir çözüm mü yazdığım gibi bizim evdekiler alien gibi çok sertler üstüne bas ölmeyen sert kabuklu kahverengi ve etçil bir tür. 

Arkadaşım evin içindeki karınca yuvalarının etrafını bildiğimiz yemek  tuzu ile kısa çember oluşturarak çevirin, bu şekilde yapamıyor iseniz tuzu suda eritin ancak tuz oranı fazla olsun, karıncanın çıktığı deliklerin içine enjekte edin, ayrıca yediğiniz tavuk ve et artıklarını bahçeniz var ise başka bir hayvanın ulaşamayacağı bir şekilde birkaç gün bekletin karıncalar kesinlikle oraya gidecektir, bahçeniz yok ise en yakın balkona da olur, oda yok diyorsanız ALLAH yardımcınız olsun.

Hocam ev 15. katta evin muhtelif yerlerine tavuk parçası koyduk gazete üstüne toplananı aşağı attık yine de bitmedi nazi istikham birliği gibi gittiği yerde uygarlık kuruyor şerolar. bu yüzden barışçıl yöntemlere son verdim ilk yazdığımla spn yazdığım arasında zaman farkının olmasının sebebi de bu yaz boyunca öldürmeden kovmanın yolunu aradım ama olmadı artık kimyasal yöntemlere geçemem lazım. 

Bizde de aynı sorun vardı tavsiye üzerine linkteki ilacı alıp bütün evi ve yuvalarını ilaçladım.

Bir aydır evde ne sinek ne böcek ne de karınca görmedim...

İlacı cam sil kutusuna karıştırıp bütün yerleri ve halıları ilaçlayın. Renksiz kokusuz ve insan sağlığına zararı olmayan bir ilaç.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/k-othrine-sc-50-hasere-ilaci-50ml-116292471

Arkadaşın verdiği ilaç kesinlikle işe yarar kokusuz ve kalıcıdır. Zirai ilaş satan  yerlerde 7,5 TL karşılığı bulabilirsin. Ben hamamböceği için almıştım ancak hertürlü haşerat için oldukca etkili eski cam sil şişesine su koyup kendi kapağının 3/4 ü kadar ilaç katıp haşerat gecmesi muhtemel yerlere korkmadan ilaçla kokusuzdur. Kuruyunca etkisi geçmiyor. 2 - 3 tekrardan sonra o ilaçladığın yerin yakinindan dahi haşerat geçmez.

hocam kesin çözüm değil ama bi karınca duası filan oku bence bizim eski evdede vardı annem okudu bi süre sonra gittiler

Şimdi böyle sohbet havasında yazınca biraz uyduruk gibi oluyor da hocam harbiden öyle duayla falan olacak gibi değil düşün yatıyorsun gece 2 gibi çevrene özellike ağız ve göz çevresi gibi yumuşak dokulara gelip ısırıyorlar gece uykun kaçsa da anlamıyorsun bazen beşi birden ısırınca iyice elinle silip ovuşturarak öldürüyorsun sabah kalktığında baş çevremde en az 20 tanesi ölü olarak duruyor bazen 100 ü aşkın oluyorlar. yatığın yerin neresi olduğu da önemli değil adam incecik çak yat ayağından tırmanıp yiyor. sabah evde gezerken hiç yok gibiler güneşte yuvalarındalar ama gece olunca bizi çok zor durumda bırakıyorlar. çok samimi söylüyorum yaz boyunca en az 10 gece uyutmadan diktiğini bilirim koltuğa. 

Benim uzun yıllardır kullandığım bir ilaç var, adı: "K-Othrine SC-50", bu ilaç genelde ziraat odalarında bulunur, yaşadığım yerde araya taraya bir eczanede buldum, hala da kullanmaya devam ediyorum, 5 lt suya karıştırarak evinizin her tarafına üstten basmalı plastik pompalar ile sıkabilirsiniz, hiç korkmadan mutfağınıza dahi sıkabilirsiniz, mutfakta bulunan gıdaların üzerini gazeteler ile örtmeniz yeter, insan sağlığına zarar vermeyen bir ilaç, şiddetle tavsiye ediyorum.

Benim uzun yıllardır kullandığım bir ilaç var, adı: "K-Othrine SC-50", bu ilaç genelde ziraat odalarında bulunur, yaşadığım yerde araya taraya bir eczanede buldum, hala da kullanmaya devam ediyorum, 5 lt suya karıştırarak evinizin her tarafına üstten basmalı plastik pompalar ile sıkabilirsiniz, hiç korkmadan mutfağınıza dahi sıkabilirsiniz, mutfakta bulunan gıdaların üzerini gazeteler ile örtmeniz yeter, insan sağlığına zarar vermeyen bir ilaç, şiddetle tavsiye ediyorum.

Hocam bu ilacı 3 kişi daha önerdi kesinlikle liste başı onu deneyeceğim Del tox diye bir ilaç almıştım eczaneden toz şeklinde yuvasına geçtiği yola sıktım hayvanlar yol değiştirdi pek de rahatsız olmuşa benzemiyorlar. bu yaz bu haşarelerden kurtaracak bütün yolları deneyeceğim olmadı profesyonel bir yardım geliyor aklıma onların da sıkıntısı şu eve adamlar girdi mi bir gün eve giremiyorsun hem de bütün yiyecek içeceği çöpe atman gerekiyor deortrine sonra detan max ı deneyeceğim ilk iş 

Size tavsiyem Zirai ürünler almanız yönünde,bizimde evde Hamam Böcekleri vardı ufaklardan Toprak ve Bitki analiz yapan bir Labaratuvardan aldığım yabancı bir markaya ait su ile karıştırılan bir ilaç verdiler Kullandık,kokusuda yok,içi boş bir camsil içine bir kapak ilaç ve  yarısına kadar su ilave edip kullanılmaktadır,4 seneden fazladır bir tane bile göremedim,Zirai ilaç satanlarda olur,Eczanelerde olanlar pek işe yaramaz bilginiz olsun.