Jump to content

Windows 7 Vs. Windows 8.1 ? Geçişe Gerek Var Mı?

birkilobarbunya
 Share

Recommended Posts

evet arkadaşlar merak ettiğim için bunu yazdım. uzun zamandır windows 7 yi kullanıyorum ve windows 8.1 e geçiş düşünüyorum buna gerek varmı diye düşünüyorum. bana ne verecek windows 8.1 bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Saygılar

ayrıca sistemim aşağıdaki şekildedir.

i7 3630 

8GB ddr3

120GB SSD 

ati 512mb 7670 radeon

vs.

7 de devam et bence taki destek tamamen kesilene kadar. Bilgisayarıma uygun 7 sürücülerini bulsam 8.1 den çoktan vazgeçmiştim. Metro bir facia bana göre çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. 7 ye alıştıysan ve dokunmatik ekranın yoksa 8.1'in ekstra birşey katacağını düşünmüyorum.

bende 1,7 Ghz Atom işlemcili netbook var. win7'de sadece lite sürümleri çalıştırabiliyordum. Tam sürüm kasıyordu. Win8 kötüydü ama Win8.1 gerçekten çok performanslı çalışıyor. 2GB'dan daha düşük bir RAM'in yoksa direk geç derim ben. Arkadaş metro uygulamaları gereksiz demiş evet gerçekten de gereksiz. Ama kullanmayınca sana da zararı yok. Windows7'deki gibi normal uygulamalarla devam edebiliyorsun. Bu sayede de Win8.1'in performansı ile çalışmış oluyorsun.

Mutlaka geçmelisiniz, denemeden aradaki farkları anlayıp göremezsiniz, biraz geçte olsa geçin ki yakında çıkacak olan 9 için 8 ile 9 arasındaki farkları hissedin.

Güncel olanı her zaman tercih edin, daha stabil daha güvenli...

Sedece sunu soylemek ısterım win 8 de hız sorunu vardı dogru fakat win 8.1 için aynı seyı soyleyemeyecegim. Cok uzun suredır win 8.1 kullanan biri olarak win 7 ye gore 8.1 in kat be kat daha persormanslı calıstıgını da belırtmek ısterım. Bana sorarsan EVET WİN 8.1 E geçmelisin.

Kendin denemeden tam olarak bir kanıya ulaşman çok zor bence. Dene, çok fazla bir şey kaybetmezsin. Ki bence bir çok şey kazanacaksın ama kişisel bir konu olduğu için deneyerek karar vermen daha doğru olur. Benim tavsiyem geç. Şahsen ben fazlasıyla memnunum.

arkadaşlar bu iş ılık suya birinin soğuk birinin sıcak demesi mevzusu geçilmelimi sorusunun cevabı hayır ama kişisel soruları siz cevaplamalısınız yani windows 8x surumlerini kullanmadıysanız alışma evresi fazla uzun suruyor cunki androidimsi sistemde dokunmatik ekran yoksa alışması braz zor açıkcası ama dediğim gibi bu sistemi hemen benimsiyen kitlede azımsanamicak kadar fazla

• 2 hafta sonra ...

teşekkürler ama win8.1 sonrası win7 ye geri döndüm az önce... gerçekten sıkıntılı bir geçişti hatalar vs. lazım değil şimdilik sanırım win9 bekleyeceğim 

ayrıca bu wifi hatası da nedir bir türlü ağ tarama bile başlatamadım...

teşekkürler ama win8.1 sonrası win7 ye geri döndüm az önce... gerçekten sıkıntılı bir geçişti hatalar vs. lazım değil şimdilik sanırım win9 bekleyeceğim 

ayrıca bu wifi hatası da nedir bir türlü ağ tarama bile başlatamadım...

windows 8.1 e geçmeden önce microsoftun sitesinde uyumluluk dosyası var onu indirmeliydin hangi driverim destekliyor diye bakmalıydın demekki wlan desteklemiyormuş başka bir markanın driverini yükleyebilirsn

Valla büyük ihtimal benim pcden kaynaklı pcde sık sık explorer.exe sonlandırıldı hatası alıyorum 8.1'de.

Sürekli ripleme işiyle uğraştığım için bu hata çok fazla alıyorum.Şuan 7 kullanıyorum memnunum bi sıkıntı yok.

windows 8.1 e geçmeden önce microsoftun sitesinde uyumluluk dosyası var onu indirmeliydin hangi driverim destekliyor diye bakmalıydın demekki wlan desteklemiyormuş başka bir markanın driverini yükleyebilirsn

hp nin kendi sitesinden driver indirdim fakat otomatik tanımasına rağmen çalıştırmadı

Valla büyük ihtimal benim pcden kaynaklı pcde sık sık explorer.exe sonlandırıldı hatası alıyorum 8.1'de.

Sürekli ripleme işiyle uğraştığım için bu hata çok fazla alıyorum.Şuan 7 kullanıyorum memnunum bi sıkıntı yok.

sıfır win8.1'de yani hiç program yüklemediğinizde denediniz mi explore.exe'den hata alıp almadığınızı. Zira ben bir kaç program yükledikten sonra windows 8 ile tam uyumlu olmadığı için problemler yaşamaya başlamıştım. Örneğin refog'un keylogger'ını kuruyorum ben kendimi loglamak istediğim zaman geriye dönük yaptıklarıma bakmak için. Bu explorer exe'yi göçertiyordu bazı özelliklerini kapattım şimdi göçertmiyor. Ama hala internet explorer'ı kullanamıyorum bir sayfayı açmaya çalışıtığımda sayfa çöküyor.

Sizde de buna benzer win8 ile tam uyumlu olmayan ve explorer.exe'yi kullanan bir program vardır diye tahmin ediyorum. Yoksa windows kendi kendine explorer.exe'yi kapatamaz. Öyle olsa hiç piyasaya çıkamazdı. Çünkü explorer.exe windows'un herşeyi...