Jump to content

Usb Wireless Adaptör Önerisi

Share

Recommended Posts

S.A. arkadaşlar pc'de daha önceleri 2 yıl gibi bi süre zarfında Everese high power N serisini kullanıyordum( arada net kopuyordu) taki düne kadar usb wirelessım bozuldu bana usb wireles kullanan arkadaşlar ve usb wireles hakkında deneyime sahip arkadaşlardan USB WİRELESS önerisi bekliyorum.  Bu sefeerde almayı düşündüm  ürünler;

ASUS USB-N14 300MBPS ÇİFT ANTENLİ KABLOSUZ-N USB ADAPTÖR

http://www.vatanbilgisayar.com/usb-n14-300mbps-kablosuz-n-usb-adaptor.html

EVERESE EWN-999 300MBPS ÇİFT ANTENLİ KABLOSUZ USB ADAPTÖR

http://www.vatanbilgisayar.com/ewn-999-300mbps-kablosuz-usb-adaptor.html

İNCA UUWA-300N 300MBPS ÇİFT ANTENLİ KABLOSUZ-N USB ADAPTÖR

http://www.vatanbilgisayar.com/uuwa-300n-300mbps-kablosuz-usb-adaptor.html

TP-LINK TL-WN822N 300MBPS YÜKSEK KAZANÇLI KABLOSUZ N USB ADAPTÖR

http://www.teknosa.com/urunler/125430227/tp-link-tl-wn822n-300mbps-yuksek-kazancli-kablosuz

Bunlardan öneri veya daha iyisini önerecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler .

BÜTÇEM 60-80 TL arası

yok mu önerisi olan bugun yarın almam lazım

Edited by knight1180

tp link nasıl 64 bit destekliyormu peki arada bkopma oluyor mu gönlüm asusdan yana asus 64 bit destekliyor mu ,tp link te fena olmaz ikis arasında kaldım alfanın garantis olmaddından yanaşmıom elimde eweres vardı netten aldım 2 ci yılını dolduurmadı elimde kaldı o yuzden bilindik magazadan alacam

Edited by knight1180

Tp link WN722N 64 bit driver var yaklaşık 4 senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. senin baktığın modelin 64 bit desteği var http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=3958&model=TL-WN822N#spec bu linkten bakabilirsin ama win 8 için yok. bende ki model win 8 64 bitte çalışıyor muhtemelen senin almak istediğin de çalışır.Çekim gücüne birşey diyemem kapının arkasında olması bile etkiler sinyali. bu yüzden alcının yeri vericinin yeri önemli.asus kalitesini de kullananlara sormalısın

Kardeim saolsin simdide sen dört yıldir kulanmandan tp link almayi düşünüyorum benim neti cektigim yer karsi komsu arada yol var toplam mesafe 18-20 metrelik bos alan yani modemin önünde 2 oda var yutongtan duvarlar everese ile 5 dis cekiyordu sinyal acaba buda 5 dis çeker mi
Tp linkin anteni az kisa oyuzden soruyorum yarina kesin alacam asus mu tp link mi karasiz kaldim

Kardeim saolsin simdide sen dört yıldir kulanmandan tp link almayi düşünüyorum benim neti cektigim yer karsi komsu arada yol var toplam mesafe 18-20 metrelik bos alan yani modemin önünde 2 oda var yutongtan duvarlar everese ile 5 dis cekiyordu sinyal acaba buda 5 dis çeker mi
Tp linkin anteni az kisa oyuzden soruyorum yarina kesin alacam asus mu tp link mi karasiz kaldim

Selam

Günümüzün ürünler gerçekten güzeller ama bazıları mesh teknolojisini kullanmadıkları için uzak mesafede veya duvarlar arası geçişlerdeki çekim gücü düşüyor..

Eğer çekim gücünden etkilenmemek istiyorsanız aşağıdaki linkte olan ürünler tam size göre.. Aynı daire içinde istediğiniz prize takarak kablosuz ağınızı kullanabilirsiniz.

Link: http://netmastersatis.com/kategori/powerline/11/

Hoşça kalın ve iyi bayramlar olsun..

2 duvar olmasina ragmen tahminen kac metre araaki mesafe senin wireless ile modem arasinda .Benim mesafe 15 -20 metre bir mesafe olacak 5 cubuk olurmu antwn kisa olmasa hic düşünmeden alacam ama tek sıkınti bu simdilik

ASUS USB-N14 görüntüsü itibarıyla güzel fakat çekim gücü olarak TL-822N daha iyidir antenlerin uzunluğuna takılma 2 adaptörüde kullandım asus daha kötü çekiyor ve kendi arayüzüde yok ama tplink ise çok iyi çekiyor ama çok kullanım sonunda arada kesilme oluyor fakat ben dış cepheden kullanmaktayım ve mesafe yaklaşık olarak 100m düşün yani rüzgar vb. hava koşulları yüzünde kesiliyor.

tplinkin bir üst modelinide düşünebilirsin TL-8200ND odaha iyidir

yorumlarınız içinTEŞEKKÜRLER sona geldim neredeyse tp linkin hangi modeli daha iyi  yeni çıkanı hangisi oluyor ben anlayamdım tp link alacam yarın kesin ama hangisi her bakımdan iyi hangisni almalıyım söz sizde

TP-LINK TL-WN822N 300MBPS bumu  TP-Link TL-WN8200nd

kardeşim saolasın tl- 8200nd baglantı hatası şikayetleri var gibi forumlara baktımda TL- 822N almayı düşüyorum ne dersiniz yarın kesin alacam

kardeşim ben tl-822n yi yaklaşık 2.5 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntı görmedim hatta diğer markalara göre artılarıda var daha önce asus usb n14 , zyxel nwd-6605 300mbps-867mbps modellerinide kullandım içlerinde en iyisi (özellikle çekim kalitesi olarak)  tp-link tl-822n idi. windows 8de çalışmıyor diyorlar ama öyle birşey yok win 7 driverlarını win8 veya win8.1 uyumluluk modunda yüklersen sorunsuz bir şekilde win8/8.1 de çalışmaktadır. birde tp-linkin kendi arayüzü var ve detaylı kontrol yapabiliyorsun hatta pc ne gelen interneti bu wireless adaptör ile kablosuz ağa bile dönüştürebiliyorsun (diğer markalarda ekstra program yüklemek gerkli) sana hayırlı olsun  ( yeni olan bersiyon tl-wn8200nd ama performansta çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum çok yakındır tahmini aralarındaki en büyük fark ise 822n'de 3dbi'lık çift anten   8200nd'de ise 5dbi'lık çift anten ama 8200nd nin antenleri portatif yani çıkartılıp değiştirilebiliyor hatta daha yüksek dbi anten takılabiliyor)

Edited by hasandgn34

kardeşim 3dbi ile 5dbilk antenler çekim gücünü etkiliyormu peki ben hangisini alayım eski vversiyonumu yeni versiyondamı daha fazla performans alırım

kullanılan chipler vs aynı board üzerinde çeşitli farklılıklar var ama aynı kalitedeler. tabi senin 8200nd olanı alman daha mantıklı fiyat farku çok değilse istanbulbilişimde 49 tl olması lazım 8200nd nin