Jump to content

E Sürücüsü Gözükmüyor

Anlatılmayanlar
 Share

Recommended Posts

Aygıt Yöneticisinde CD sürücüsü görünüyorsa aygıtı kaldır ve sistemi yeniden başlat. Yine işe yaramazsa sistemi masaüstü olarak farz ediyorum, kasayı açıp sürücü sata ise farklı bir sata porta bağlayıp sistemi açmayı dene , bazen sata kablosu değişikliği de çare olabiliyor yeni bir kablo takarak...

Edited by dj sms

Konuyu çok eksik anlatmışsın. Bilgisayarımda ilgili sürücünn harfimi yok? Yoksa ilgili sürücüye cd/dvd taktığında okumuyor mu?

Başlat -> Çalıştıra diskmgmt.msc yazıp ilgili sürücüne grafik alanda sağ tıklatıp harf atayabilirsin harfi yoksa. Veyahut aşağıdaki programla da harf atayabilirsin.

http://www.sordum.org/dns_jumper/downloads42.php

Konuyu çok eksik anlatmışsın. Bilgisayarımda ilgili sürücünn harfimi yok? Yoksa ilgili sürücüye cd/dvd taktığında okumuyor mu?

Başlat -> Çalıştıra diskmgmt.msc yazıp ilgili sürücüne grafik alanda sağ tıklatıp harf atayabilirsin harfi yoksa. Veyahut aşağıdaki programla da harf atayabilirsin.

blue_life sen nasıl sordum.org dosya yüklüyorsun senin sitenmi  ^_^

Aygıt Yöneticisinde CD sürücüsü görünüyorsa aygıtı kaldır ve sistemi yeniden başlat. Yine işe yaramazsa sistemi masaüstü olarak farz ediyorum, kasayı açıp sürücü sata ise farklı bir sata porta bağlayıp sistemi açmayı dene , bazen sata kablosu değişikliği de çare olabiliyor yeni bir kablo takarak...

sistem laptop.aygıt yöneicisinin resminide koydum orda dvd cd sürücüsü gözükmüyıor.

ya abi daha nasıl anlatim .resimleri koyduk.e harfide gözükmüyo cd sürücüsüde gözükmüyo resimlerdende anlaşılmıyorsa daha nasıl anlatim.cd koydugum yer şu an çalışmıyor düğmesine bastıgımda acılmıyor.çalışmıyor şu an.cd koyamıyorum yani.ayrıca aygıt yöneticindede dvd cd rom seçeneğide gözükmüyor resimleri incelemedinizmi.

sistem laptop.aygıt yöneicisinin resminide koydum orda dvd cd sürücüsü gözükmüyıor.

ya abi daha nasıl anlatim .resimleri koyduk.e harfide gözükmüyo cd sürücüsüde gözükmüyo resimlerdende anlaşılmıyorsa daha nasıl anlatim.cd koydugum yer şu an çalışmıyor düğmesine bastıgımda acılmıyor.çalışmıyor şu an.cd koyamıyorum yani.ayrıca aygıt yöneticindede dvd cd rom seçeneğide gözükmüyor resimleri incelemedinizmi.

hocam konu cidden eksik anlatılmış . yorumlara baktığımda durumu anlayabildim tam olarak .  Diyorsun ki Cd sürücüsünü görmüyor tamm okey ama yorumda demişsin ki tuşa bastığımda tepki vermiyor  . bunun kasa içinden bir durum olduğu gözüküyor bence. yoksa cd sürücün çalışır ama windowsta gözükmeyedebilirdi . seninki tepki bile vermiyor . Kabloları kontrol et . Cd  sürücüsünü mümkünse başka bir kasada dene .  

Cd-rom'un tepsisini açmaya yarayan butona basınca açılmıyorsa power sorunu olabilir. Bence cd-rom tepsisinin olduğu yerdeki yuvarlak delikten bir ataç sokarak tepsiyi manuel açmaya çalış ve açık bırak. Laptopu açınca tepsiyi içeri çekecek mi kontrol et. Bir de laptopun altında cd-rom sürücüyü tutan bir adet civata var. Onu söküp cd-rom'u söküp tekrar tak.