Jump to content

Sizce Bu Laptoplardan Hangisini Tercih Etmeliyim?

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bugun yarın(en geç pazartesi-salı) bi laptop almaya karar verdim, bütcem en fazla 2000-2100 tl arası ama işlemcisi mümkünse i7 olacak ve "U" işlemci olmayacak ekran kartıda çok kötü olmayacak (HD 8570m veya GT 820m gibi)

biraz oyun ve genel olarak uzun süre kullanabileceğim bir laptop bakıyorum

ben şöyle 2 tane buldum;

Siz olsanız bu 2 laptoptan hangisini seçerdiniz ve neden?alternatiflere de açığım yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

http://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-g510-59-424427-notebook-pmu328754

http://www.ebrarbilgisayar.com/hp-probook-450-e9y45ea-notebook-pmu294008

Edited by hur_82

Arkadaşım notebook alacaksan ilk önce en iyi teknik servis imkanı veren markayı bul sonra o marka içinden sana yarayan modelini secmeni tavsiye ederim

Benim görüşüm asus herzaman bu konuda iyidir

evet kesinlikle servis imkanıda önemli ama fiyat/performans'a bakmak gerektiğini düşünüyorum sadece servis olayına bakarsak fazla para verebiliriz diye düşünüyorum.

ilginiz için ayrıca teşekkür ederim

Saol Dexter18 ama "U" işlemci istemiyorum enerji tasarrufu yapayım derken performans vermiyorlar o yuzden "U" işlemci bakmıyorum ya "M" yada "H" işlemciler daha iyi diye düşünüyorum az önce şunu buldum bu nasıl acaba?

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550jk-xo012d-notebook-pmu320557

Slotu var ama ram düşük en az 8gb olmalı

Bilgisayar konusunda bilgin çok ise lenova yı kesinlikle öneririm ama az ise hp al rahat et herşeyi sitede vermis bios bile :D

HP'nin pavillion serisinde ısınma sorunu var diyorlardı, Probook serisinde de hala aynı sorun devam ediyormu acaba Probook kullanan birisine sormak gerekir aslında  :)

bende düştü ve fan arızası çektim servis 0 TL ile düzeltti iyi marka sıralamada düşmek istemiyor şimdi hiç kalmadı birşey olmaz 2 sinden birini seç dedikoduya inanma :D

Benimkide pavilion g6 ama sorun yok coolsense yüklesinler düzeliyor

Arkadaşım notebook alacaksan ilk önce en iyi teknik servis imkanı veren markayı bul sonra o marka içinden sana yarayan modelini secmeni tavsiye ederim

Benim görüşüm asus herzaman bu konuda iyidir

En iyi HP diyor tamirciler o zaman direct seçim olur bu da :D

Saol Dexter18 ama "U" işlemci istemiyorum enerji tasarrufu yapayım derken performans vermiyorlar o yuzden "U" işlemci bakmıyorum ya "M" yada "H" işlemciler daha iyi diye düşünüyorum az önce şunu buldum bu nasıl acaba?

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550jk-xo012d-notebook-pmu320557

Bunde oyun olmaz gücü benimki kadar :D

Evet bu iyi duruyor ama win 8 :D

Edited by canavar123

bilgisayar konusunda bilgime güvenirim, şu an için lenovo alacak gibiyim ama araştırmalarım devam ediyor yardımlarınızı yorumlarınızı esirgemeyin lütfen :)

HP Elitebook serisi iyidir isinma sorunuda yok ama kasalari eski laptop kasasi gibi :D

önerebileceğiniz modeli varmı acaba?

Edited by hur_82

bilgisayar konusunda bilgime güvenirim, şu an için lenovo alacak gibiyim ama araştırmalarım devam ediyor yardımlarınızı yorumlarınızı esirgemeyin lütfen :)

önerebileceğiniz modeli varmı acaba?

HP kullan driver sorunu filan olmaz zaten pro diyor profosional servis sunuyor hem herkez hp öneriyor herkes

HP kullan driver sorunu filan olmaz zaten pro diyor profosional servis sunuyor hem herkez hp öneriyor herkes

canavar123 sayende HP alacam ama şu ısınma olayı aklıma takılıyor zaten lenovo'nun ankartı en fazla 8 gb'ı destekliyormuş üzerindede zaten 8 gb var onuda yeni gördüm

canavar123 sayende HP alacam ama şu ısınma olayı aklıma takılıyor zaten lenovo'nun ankartı en fazla 8 gb'ı destekliyormuş üzerindede zaten 8 gb var onuda yeni gördüm

Abi kullandığım pc yi bilmediğimi söylüyorsun bana lütfen şaka yapma yaa  :D

Hp nin en sevilen özelliklerinden birini söyleyimi pc bozuldu yapılmak için formata ihtiyaç var ama format içinde yapılmaya ihtiyacı var sorunu windows kurulu olmadan f2 tuşuna basıp tarama yapıyorsun %90 sorunu çözer  :lol:

Abi kullandığım pc yi bilmediğimi söylüyorsun bana lütfen şaka yapma yaa  :D

Hp nin en sevilen özelliklerinden birini söyleyimi pc bozuldu yapılmak için formata ihtiyaç var ama format içinde yapılmaya ihtiyacı var sorunu windows kurulu olmadan f2 tuşuna basıp tarama yapıyorsun %90 sorunu çözer  :lol:

yanlış anlaşılmasın ben öyle demek istemedim kendi kullanmış olduğun pc'yi bilmez olurmusun ama f2 olayı iyimiş bu arada lenovonun şu modelini buldum 16gb ram destekli :)

http://www.n11.com/lenovo-g510-59-408006-core-i7-4700mq6gb1tb1564-gb-8750mw-P26397665?cid=700501_lenovo-g510-59-408006-core-i7-4700mq6gb1tb1564-gb-8750mw-P26397665&cid=700504_teklifli&v=1.94.5

Edited by hur_82

yanlış anlaşılmasın ben öyle demek istemedim kendi kullanmış olduğun pc'yi bilmez olurmusun ama f2 olayı iyimiş bu arada lenovonun şu modelini buldum 16gb ram destekli :)

http://www.n11.com/lenovo-g510-59-408006-core-i7-4700mq6gb1tb1564-gb-8750mw-P26397665?cid=700501_lenovo-g510-59-408006-core-i7-4700mq6gb1tb1564-gb-8750mw-P26397665&cid=700504_teklifli&v=1.94.5

ram önemli değil işlemci önemli bende az önce aşırı yüklendi sınıra geldim çok şey açınca şimdi düzeldi