Jump to content

Sizce Bu Laptoplardan Hangisini Tercih Etmeliyim?

Share

Recommended Posts

ram önemli değil işlemci önemli bende az önce aşırı yüklendi sınıra geldim çok şey açınca şimdi düzeldi

aslında haklısın ama lenovonun işlemcisi (4700MQ= 2.4 ghz - 3.4 ghz) hp'ninkinden (4702MQ= 2.2 ghz - 3.2 ghz) daha iyi karşılaştırmalar öyle diyor, ekran kartıda bir tık hp'ninki daha iyi hadi bakalım gel karar ver :D

bilgisayar konusunda bilgime güvenirim, şu an için lenovo alacak gibiyim ama araştırmalarım devam ediyor yardımlarınızı yorumlarınızı esirgemeyin lütfen :)

önerebileceğiniz modeli varmı acaba?

valla bende hp elitebook 8460p var oldukça memnunum :D ama dedim ya kasa olarak biraz eski gibi ama calismasi oldukca iyidir isinma olayi yok denecek kadar az :D i5 vpro işlemcisi var 8 gb ram ekran karti 2gb ama intel :D 1 ay once arkadasimiza lenovo aldik i5 idi çok iyi performansi vardi hp den de iyi geldi bana :D belki hdd odaklidir bilmiyorum ssd olmasi bile bilgisayari hizlandiriyor...

yanlış anlaşılmasın ben öyle demek istemedim kendi kullanmış olduğun pc'yi bilmez olurmusun ama f2 olayı iyimiş bu arada lenovonun şu modelini buldum 16gb ram destekli :)

http://www.n11.com/lenovo-g510-59-408006-core-i7-4700mq6gb1tb1564-gb-8750mw-P26397665?cid=700501_lenovo-g510-59-408006-core-i7-4700mq6gb1tb1564-gb-8750mw-P26397665&cid=700504_teklifli&v=1.94.5

f2 olayı neredeyse tüm windows 8 lerde var çünkü dvd dağıtmıyorlar

f2 olayı neredeyse tüm windows 8 lerde var çünkü dvd dağıtmıyorlar

Ama yinede istiyor kardeşim sıfırlama yapcaktım ama kurulum medyası istiyor

teknik servisle uğraşan arkadaşlara sor bakalım hp nasıl.yeni nesilde sorun varmı yokmu..birinin ekran kartında birinin güney veyahut kuzey köprüsünde.

her markada bu olur ama hp ve casper  hiç tavsiye etmiyorum.

Tüm teknik servisler hp öneriyor çünkü sorunları otomatik kendi çözüyormuş  :D

Sana yalan söylemişler kardeşim ;)

Edited by canavar123

Sana yalan söylemişler kardeşim ;)

Sen hdd bir bölümündeki yedek sistemi silmişsindir orda win8 var

Sana yalan söylemişler kardeşim 

hocam benim yaptığım iş bu:)sorunlarını kendi çözüyor derken:)

size nasıl anlattılar bilmiyorum ama ben elektronikciyim.bilgisayarın haricinde oto abs ve oto beyin(ecu) bunların tamirinide  yapıyorum.

yani anlıcan hp.dell.toshıba,sony,casper.acer vb. bunların hepsinin ne olduğunu görüyoruz biliyoruz.

sizden ricam bi konu hakkında kesin bi bilgi sahibi değilseniz acebalarla iş yapmayın.bende hp tavsiye ederim bozulsunki para kazanayım:)

sözlerim yanlış anlaşılmasın ben arkadaşın yanlış yönlendirilmesini istemediğim için yazdım.normalde pek yazmam böyle şeyleride.

sağlıcakla kal kardeşim.

Sana yalan söylemişler kardeşim 

hocam benim yaptığım iş bu:)sorunlarını kendi çözüyor derken:)

size nasıl anlattılar bilmiyorum ama ben elektronikciyim.bilgisayarın haricinde oto abs ve oto beyin(ecu) bunların tamirinide  yapıyorum.

yani anlıcan hp.dell.toshıba,sony,casper.acer vb. bunların hepsinin ne olduğunu görüyoruz biliyoruz.

sizden ricam bi konu hakkında kesin bi bilgi sahibi değilseniz acebalarla iş yapmayın.bende hp tavsiye ederim bozulsunki para kazanayım:)

sözlerim yanlış anlaşılmasın ben arkadaşın yanlış yönlendirilmesini istemediğim için yazdım.normalde pek yazmam böyle şeyleride.

sağlıcakla kal kardeşim.

Özür dilerim  :closedeyes: yanlış anlamışım demek istediğim support assistantı çok övüyolar anakarta bağlı driver ve sorun çözücü olduğundan  ^_^

hp tavsiye etmem bir keresinde kardeşim hp pavillion serisini almıştı.Ozaman iyi parada vermiştik 

bir kere arıza yaptı,servisine gönderdik,1ay gecmeden arızyı tekrarladı,tekrar gönderdik,dahada kötü bozuldu

en sonunda notebook u hurda fiyatına başka servisteki arkadaşa sattık yedek parça niyetine

Anlayacağın hp servisi beş para etmez kesinlikle tavsiye etmiyorum

En kralı asus modelleridir,teknikservis yanında yazılımsal destekleri de mükemmeldir.

hp tavsiye etmem bir keresinde kardeşim hp pavillion serisini almıştı.Ozaman iyi parada vermiştik 

bir kere arıza yaptı,servisine gönderdik,1ay gecmeden arızyı tekrarladı,tekrar gönderdik,dahada kötü bozuldu

en sonunda notebook u hurda fiyatına başka servisteki arkadaşa sattık yedek parça niyetine

Anlayacağın hp servisi beş para etmez kesinlikle tavsiye etmiyorum

En kralı asus modelleridir,teknikservis yanında yazılımsal destekleri de mükemmeldir.

Bilemiyorum pavilion da küçük ufak tefek sorunlar olabilir ama öyle bişey görmedim kardeşim siz oyuna kullandıysanız o başka pavilion da oyun olmuyor

• 1 ay sonra...
Acer V3-772G NOTEBOOK imkanın varsa,bunu al 2400 tl civarı

İşlemci Özellikleri
İşlemci Ön Bellek 3 MB İşlemci Markası Intel Bilgi İşlemci Teknolojisi Core i5 İşlemci Hızı 2.5 GHz Turbo İle 3.1 GHz İşlemci Numarası 4200M
Ram Özellikleri
RAM Kapasitesi 12 GB RAM Tipi DDR3
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu 17.3 inch
Ekran kartı
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Ekran Kartı Markası NVIDIA Bilgi Ekran Kartı Hafızası 4 GB
HDD Özellikleri
Disk Kapasitesi 1 TB Bilgi
Grafik Kart
Ekran Kartı Chipseti GT750M
Hafıza Bus Hızı
Optik Sürücü DVD Super Multi
Sensör
Çözünürlük 1600 x 900
Bağlantı Özellikleri
Wi-Fi Var Bluetooth 4.0 Var Bilgi
Diğer
İşletim Sistemi Windows 8
Multimedya Özellikler
Kart Okuyucu Var Kamera Var
Monitör Tipi
LED Var

Arkadaşlar bugun yarın(en geç pazartesi-salı) bi laptop almaya karar verdim, bütcem en fazla 2000-2100 tl arası ama işlemcisi mümkünse i7 olacak ve "U" işlemci olmayacak ekran kartıda çok kötü olmayacak (HD 8570m veya GT 820m gibi)

biraz oyun ve genel olarak uzun süre kullanabileceğim bir laptop bakıyorum

ben şöyle 2 tane buldum;

Siz olsanız bu 2 laptoptan hangisini seçerdiniz ve neden?alternatiflere de açığım yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

http://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-g510-59-424427-notebook-pmu328754

http://www.ebrarbilgisayar.com/hp-probook-450-e9y45ea-notebook-pmu294008

ortak ben lenovo g510 i7 işlemcili olanı kullanıyorum memnunum fakat performans için kasadan feragat edilmiş biraz kaba ama benim açımdan önemi yok :D