Jump to content

Bağzı Tuşlar Çalışmıyor

mosfet35
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaşlar casper laptopum var bağzı tuşları çalışmıyor mesela

sağ taraftaki tuşlar kısmından   1,2,3... @,q,c,del tuşu,yukarı aşağı yön tuşları  

aaba yazılımsal bir sıkıntımı dır yoksa klanye gitmişmidir bunu nasıl anlarız ?

• Editor

TNCTR Forum Kuralları:

Madde 20:

20. Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz. Bu konuda yaptırım uygulamak moderasyonun elinde ve yetkisindedir.

http://www.tnctr.com/topic/872-tnc-tr-forum-forum-kurallary/

Bağzı => Bazı

aaba => acaba

klanye => klavye

gitmişmidir => gitmiş midir

sıkıntımı dır => sıkıntı mıdır

numpad tarafındaki tuşları için numlock açıkmı ona bakın ama diğer tuşlar çalışmıyorsa fn tuşu ile beraber basın çalışacakmı yine çalışmassa donanımda sıkıntı olup lmadığını anlamak için live yani cd den veya usb ile de yapabilirsiniz  bir windowsal pc yi açın o tuşlara basın hatt hatta bir linux sürümü ile de deneyin geçen arkadışıda bana sormuştu eddiğim yereden denedim eevet bazı tuşlar çalışmıyordu klavye değişmesi lazım dedim he kavye değiştirmek istemezseniz normal pc klavye alıp istifade edebilirsiniz kolay gelsin.saygılar

Bu site okul niteliğinde eğitim, yardımlaşma ve paylaşım sitesidir.

Bu nedenle mümkün olduğunca Türkçeyi doğru kullanmaya ve IRC (Chat-Sohbet) lisanı ile mesaj yazmaya gayret edilir.

mephistooo2 Arkadaşımızın hatırlatma mesajı için beğen butonuna basmanız rica olunur.

Klavye ile ilgili sorununuza geldiğimizde;

Shift ve Numlock yazan tuşlara birlikte basarsanız büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Evet arkadaşlar mesajda bazı imla hataları yapmışım foruma cep telefonundan yazdigim icin boraz sıkıntılı olmuş kusura bakmayın lütfen...

C tuşu del tuşu alt ve üst ok tuşlarını kullanmak için shift veya fn tuşunu kullanmak gerekmez diye düşünüyorum. ..
Acaba formalasammı???
Birde sayi taşlarından 1 2 3 haricindeki tuşlar çalışıyor ???

Evet arkadaşlar mesajda bazı imla hataları yapmışım foruma cep telefonundan yazdigim icin boraz sıkıntılı olmuş kusura bakmayın lütfen...

C tuşu del tuşu alt ve üst ok tuşlarını kullanmak için shift veya fn tuşunu kullanmak gerekmez diye düşünüyorum. ..
Acaba formalasammı???
Birde sayi taşlarından 1 2 3 haricindeki tuşlar çalışıyor ???

Arkadaşlar sorunun sistemsel mi donanımsalmı olduğunu anlamak için birkaç öneride bulunmuşlar, bunları uygulayıp geri dönüş yaparsanız arkadaşlar sorununun formatla çözülüp çözülmeyeceğini söylerler, bu şekilde tahmine dayalı bir çözüm zor...