Jump to content

Seg Tv Alınır Mı ?

ahmetbayram5
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar https://www.carrefoursa.com/reyon-detay#!/seg-42---42snb5240-uydu-alicili-slim-led-tvbu ürün alınır mı sizce ? vestelin yan ürünüymüş kullanan ya da bilgisi olan var mı bu marka alınır mı ? vestel kullanıyorum bu da vestelin yan ürünüymüş daha ucuz.kullandığım ürün bu http://www.vestel.com.tr/vestel-smart-40pf7070-40-led-tv

özelliklerinde smart tv yazmıyoyor, USB Movie yazıyor, sanırım sadece harici diskteki filmleri oynatıyor. Eğer film izleyecekseniz altyazılı desteği ve tüm video formatlarını oynatıp oynatmadığını öğrenmeniz gerekiyor. sorun çıkartabilir.

için rahat rahat al çünkü ben 3 senedir Vestel Led kullanıyorum 1 kere servis görmedi şükür. 4 ay önce de Nexon Smart 40" Led Tv aldım A101 kampanyasından. Onu da sorunsuz kullanıyorum. Ama açık konuşmak gerekirse bu tarz ürünlerde smart olayından pek randuman bekleme nihayetinde Made in China ;)

bende a101 deki kampanyalardaki nexon marka 102 full hd led ekranı, 750 tl ye almıştım. görüntüsü gercekten çok iyi çıktı.. ne yalan söylüyeyim bu kadar beklemıyordum.2 sene oldu şimdilik bir sıkıntısı yok.hepsi aynı işi yapıyor zaten görüntüsü iyiyse neden alınmasınki..

Seg tvler Vestel ile bire bir aynı sadece marka farkı var. Yaklaşık 6 ay önce 48" olanını almıştım şimdilik sorun yok memnunum, hatta dahili uydu alıcısına biss şifrelerini bile girebiliyorsun bu özellik diğer dahili uydu alıcılı tvlerde pek yok sanıyorum.

Evimde 2 adet Vestel markalı tv kullandım ikiside çok kısa bir sürede ömrünü yitirdi 5-6 yıl bir sürede gibi. Vestel ürünlerinden uzak durun derim. Tavsiye etmem. Bazıları elektronik şans işi diyebilir ama ben buna inanmıyorum...

cevap yazan herkese çok teşekkürler... %90 alacağım.

%100 al

Bende de 40" olanı var. Smart değil, benim için önemli değil. USBMovie sıkıntı yok. Başka da bişeyi yok zaten.

Hatta bütçeni 200TL. arttırabilirsen bunu  https://www.carrefoursa.com/reyon-detay#!/gida/elektronik---gida-disi/elektronik/televizyon--kamera-ve-aksesuarlari/televizyon/seg-48---48snb6240-fhd-smart-slim-led-televizyon al derim inan pişman olmazsın.

%100 al

Bende de 40" olanı var. Smart değil, benim için önemli değil. USBMovie sıkıntı yok. Başka da bişeyi yok zaten.

Hatta bütçeni 200TL. arttırabilirsen bunu  https://www.carrefoursa.com/reyon-detay#!/gida/elektronik---gida-disi/elektronik/televizyon--kamera-ve-aksesuarlari/televizyon/seg-48---48snb6240-fhd-smart-slim-led-televizyon al derim inan pişman olmazsın.

yaşadığın hiçbir sıkıntı yok mu ? kanal geçişleri nasıl ? smart olmasının ne faydası olur olmamasının ne zararı olur ? evde internet varsa buna kabloyla bağlanıp televizyonu bilgisayar gibi kullanamaz mıyız ?

yaşadığın hiçbir sıkıntı yok mu ? kanal geçişleri nasıl ? smart olmasının ne faydası olur olmamasının ne zararı olur ? evde internet varsa buna kabloyla bağlanıp televizyonu bilgisayar gibi kullanamaz mıyız ?

Yaşadığım hiç bir sıkıntı yok.

Kanal geçişleri nispeten yavaş fakat çok değil (Daha pahalı TV'ler için bile yavaş yazanları okudum forumlarda). 

(Bana göre bu yazdığım yanlış anlaşılmasın) Evde bilgisayar yoksa belki, smart olmasını istersem piyasa da minipcler far usbden çalışan onlardan alırım tam smart yaparım.

TV'de İnternet gezgini ile internet benim için işkence olmuştu Samsung'da denediğimde bi daha da yanaşmadım. Yok Bilgisayar gibi illa dersen ya yukarıda da yazdığım gibi mini pcler ya da bilgisayar.

Nexon tv aldım aldım 40 inc a101 den. Bu kadar memnun kalacağımı tahmin etmemiştim.

+ Usb den mp4, avi ve formatlarını sorun çıkarmadan oynatıyor, altyazılı film izleyebiliyoruz.

+ Müzik ve resimde oynatıyor.

+ Kanal aratma ve yükleme epey iyi hatta istenilirse uydudan direkt kanal listesi indiriyor.

- Dahili uydu alıcısında kanal geçişleri biraz yavaş.

- İnternete wireless bağlanmak için usb vestel wifi kartını almak gerekiyor. İnternet olayını sevmedim. Zaten bilgisayar gibi olmaz. Hava durumu ve bazı haberlere bakmak için kullanabilir. 

ben samsung 46 inç almıştım 10 ay içersinde ekranın çeşitli yerlerinde bulut gibi kararmalar oluştu servis geldi götürdü önce değişim dediler ,sonra para iadesi kararı verildi ,samsung 2 aydır 2200 tl.yi veremiyor beni paramla rezil ettiler .şu anda 6 yıldır kullandığım  vestel tv .yi kullanıyorum .bence vestel tv de ama sadece tv de 10 numara  yoksa vestelden pc de almıştım ne kadar dandik parça varsa kullanmışlardı  o pc den geriye şimdi yalnızca işlemci ve dvd playeri kaldı .

kısacası vestel  tv. al derim

ben samsung 46 inç almıştım 10 ay içersinde ekranın çeşitli yerlerinde bulut gibi kararmalar oluştu servis geldi götürdü önce değişim dediler ,sonra para iadesi kararı verildi ,samsung 2 aydır 2200 tl.yi veremiyor beni paramla rezil ettiler .şu anda 6 yıldır kullandığım  vestel tv .yi kullanıyorum .bence vestel tv de ama sadece tv de 10 numara  yoksa vestelden pc de almıştım ne kadar dandik parça varsa kullanmışlardı  o pc den geriye şimdi yalnızca işlemci ve dvd playeri kaldı .

kısacası vestel  tv. al derim

http://www.kliksa.com/urun/vestel-40pf71207070-smart-full-hd-led-tv/902199860?gclid=CPDI9_bhh8QCFebKtAodRjsAfQ zaten evde bu marka televizyonumuz var.seg almak istememin nedeni şu: normalde bu tv 999 tl ama ben alırsam 900 tl'ye gelecek ve vestelin yan ürünü zaten.smart özelliğine ihtiyacım yok bir de şu var zaten bütün televizyonların panelini lg üretiyormuş.patentini o almış yani vestelin de panelini lg üretiyor.vestelin tv'de gösterdiği reklamlara ödediği ücreti niye ben ödeyeyim ki illa marka olsun diye.seg de yan ürünü.seg de aynı fabrikada üretiliyordur ve ne gibi bir eksiği olacak ki. vestel mağazalarda satılıyor adı ve reklamı var seg de süpermarketlerde ve spotçularda satılıyor reklam parası yok daha ucuz diye düşünüyorum.yanlış mı düşünüyorum ? 

Edited by ahmetbayram5