Jump to content

Windows 8.1 U3 8In1 X86 X64 Uefi Mart 2015

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor

siz kendinize uploader yada forumcumu diyorsunuz 10 mb/s 8mb/s lerde bağlantılar var 

70 kb/s ile turbobit denen siteden download yaptırıyorsunuz arkadaşım ne yapmaya çalışıyorsunuz siz bi düşünsenize iki dakika aklınızmı yok sizin

kim ne yapsın 70 /kb s ile downloadı ?

Sorun nedir kardeşim derdin ne zorla kimseye download yaptırmıyoruz acaba sen ne yapmaya çalısıyorsun beğenmiyorsan çıkış butonu yukarda çıkar gidersin kendi fikirlerini kendine sakla veya kriterlerine uyan forumcularve uploader bul

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

siz kendinize uploader yada forumcumu diyorsunuz 10 mb/s 8mb/s lerde bağlantılar var 

70 kb/s ile turbobit denen siteden download yaptırıyorsunuz arkadaşım ne yapmaya çalışıyorsunuz siz bi düşünsenize iki dakika aklınızmı yok sizin

İndirmek zor geliyor ise TNCsever olup hem siteye katkı da bulunup hemde paylaşımları hızlı indirebilirsiniz. Veya direk turbobit premium alıp indirebilirsiniz. Sen istemiyorsun diye adamlar paylaşım damı yapmasın. İndiremiyorsan eğer bu paylaşım yapan kişinin suçu değil senin suçundur. Daha iyi paylaşım sen yap ve direk olarak yandex veya başka yere upload et o zaman. Beğenmiyorsan gidebilirsin emeğe saygılı olun biraz. 

Edited by Cancagir

100 mb/s fibernet var uydu net var Turbobit ne dilenci sitesimi hayırdır

Dilenci girmesi yasakmı ne iş

aklıbaşında birşey sen yapta biz faydalanalım yapmıyorsanda kimseye kırıcı ithamda bulunma  en azından ortadaki emege saygın olsun

Anakartım Asus P9X79 Serisi Bios Özelliklerinde Bir türlü UEFİ Özelliğinin Aktif Yada Pasif Olduğunu Bulamadım. Bu Konuda Yardımcı Olabilecek Arkadaşım Var mı?

Benimki sabertooth x79 benimkinde var

edit ayarlara baktım uefi diye bir seçenek olan bölüm bulamadım

ama son formatımı rufus la uefi atmıştım ve başlangıç seçeneklerinde uefi diye bir bölüm görünüyor (diski de gpt yapmıştım)

XCTMRM.jpg

Edited by efes34

dvd içindeki tüm dosyaları atacaksın

Köylü usta daha önce hazırladığım Multiboot Menu 

rgzaza.png

senin verdiğin uefi  klasörü bu 

8lR3jW.png

bunu kendim hazırladığım Multiboot nasıl yazdırabilirim 

burdaki mantık istediğim hem xp

mehmet ustanın verdiği win 7 sp1 uefi

ve senin verdiğin win 8.1 uefi hepsinin bi arada 1. resimdeki gibi kendi multiboot flas beleğime yazdırma şansın varmı senin verdiğin bu yolla değil 

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition

Edited by ahmd21

program kullanmaya gerek yoktur

1-flash belleği fat32 olarak biçimlendir

2-dvd klasörü içindeki tüm dosyaları flash belleğe kopyala

3-Kurulumu başlat eğer bios ayarların doğru ve diskin gpt diskse uefi kurulumu baslayacaktır

ustad ellerıne saglı güzel bir calışma olmuş burda belırmışsınız program  gerek yok diye

1 ,16 gb flash bellek te ntfs biçimlenmiş de olsa uefı kurulumu olurmu

2 ,multıboot a eklemeye calıştıgımızda usb menu list bu belırtıgınız kou tekmı atacagız yada  || echo -> bunu eklıyecekmıyız

1. title Windows 8.1 x86 x64 iso
  2. find --set-root /bootmgr
  3. chainloader /bootmgr

• Editor

ustad ellerıne saglı güzel bir calışma olmuş burda belırmışsınız program  gerek yok diye

1 ,16 gb flash bellek te ntfs biçimlenmiş de olsa uefı kurulumu olurmu

2 ,multıboot a eklemeye calıştıgımızda usb menu list bu belırtıgınız kou tekmı atacagız yada  || echo -> bunu eklıyecekmıyız

1. title Windows 8.1 x86 x64 iso
  2. find --set-root /bootmgr
  3. chainloader /bootmgr

flash bellek fat32 olması gerekli ntfs de uefi kurulum olmuyor multiboot için sadece verdiğim komut yeterlidir

cevabın icin tşkler ustad öyleyse multıboot umuzda fat 32 olması lazım

multiboot usb exe ile sıfırdan işlem yapmak fat32 ile biçimlendirmemiz gerek , dvd klasoru usb ana dizine kopyalamak ve senın verdıgın komutları usb lıst yazmak; peki ustad dvd klasorune ısım verebilirmiyiz

digeri ise boş flash bellek fat 32 ile biçimlendirip sadece dvd icerısındek dosyları ana dizine kopyalamak yeterli  öyleyse yanlışım varsa düzelt

Edited by nextadam

• Editor

selamunaleyüm kardeş turbobit premiumum var benim. turbobittende update yapabilirmisin acaba ?

Turbobit linki eklendi fakat fazla dayanacağını sanmıyorum daha evvel şikayet edilmişti tekrar edilecektir

Öncelikle çalışmanız için teşekkürler.

Soru-1: indirdiğim dosyaları pascal multiboot uefi kısmında kullanmak için flash diski bootice ile 2 ye bölüp fat32 kısmına burdan indirdiğim dosyaları attım fakat uefi modda çalışmadı.köylü acronis versiyon uefi modda çalışıyor fakat pascal multiboota çalışmadı fat32 kısma attıktan sonra extra birşeymi yapmamız lazım acaba?

Soru-2:Köylü acronis sürümdeki dosyaalr güncelmi burdan indirdiklerimizle değiştrimek gerekirmi?

• Editor

uefi kurulum yapacaksan pascal multibootta fat 32 bölümüne win64 iso içeriğini cıkartman lazım buradaki dosyalar pascalmultiboot a direk atmayla çalışmaz klasör içerisinde vermemin sebebi kendi hazırladığım ve forumda verdiğim usb multiboot recovery konusundaki içeriğe göre hazırlanmıştır acronis dosyaları derken neyi kastettin arconis son sürümü eklemiştim hala günceldir

Öncelikle çalışmanız için teşekkürler.

Soru-1: indirdiğim dosyaları pascal multiboot uefi kısmında kullanmak için flash diski bootice ile 2 ye bölüp fat32 kısmına burdan indirdiğim dosyaları attım fakat uefi modda çalışmadı.köylü acronis versiyon uefi modda çalışıyor fakat pascal multiboota çalışmadı fat32 kısma attıktan sonra extra birşeymi yapmamız lazım acaba?

Soru-2:Köylü acronis sürümdeki dosyaalr güncelmi burdan indirdiklerimizle değiştrimek gerekirmi?

bu dosyalar koylu multibootuna göre hazırlanmışlar

başka multibootta sadece İSO ları kullanabilirsiniz

saygılar

uefi kurulum yapacaksan pascal multibootta fat 32 bölümüne win64 iso içeriğini cıkartman lazım buradaki dosyalar pascalmultiboot a direk atmayla çalışmaz klasör içerisinde vermemin sebebi kendi hazırladığım ve forumda verdiğim usb multiboot recovery konusundaki içeriğe göre hazırlanmıştır acronis dosyaları derken neyi kastettin arconis son sürümü eklemiştim hala günceldir

sizin hazırladığınız 

deki windowslar güncelmi burdan indirdklerimizi atmak gerekirmi?

birde pascal multiboot uefi için flash diski 2 ye bölüp sizin windowsu fat32 kısmına dediğiniz gibi attığımda uefi pc de direk kurulum ekranı geldi sıkıntı yok fakat ben aynı yere windows 7 de atıp seçmeli kurulum yapmasını istiyorum uefi pc lerde bunun için ne yapmam lazım acaba?

Edited by ikaraot

• Editor

sizin hazırladığınız 

deki windowslar güncelmi burdan indirdklerimizi atmak gerekirmi?

birde pascal multiboot uefi için flash diski 2 ye bölüp sizin windowsu fat32 kısmına dediğiniz gibi attığımda uefi pc de direk kurulum ekranı geldi sıkıntı yok fakat ben aynı yere windows 7 de atıp seçmeli kurulum yapmasını istiyorum uefi pc lerde bunun için ne yapmam lazım acaba?

evet bu sistem usb multiboot recovery dekisistemlerden günceldir fakat bu sistemde salı gecesi güncelliğini yitirecek yeni güncelleştirmeler gelecektir

uefi kurulumda secmeli ekran gelsin istersen ya pascal multibootun yapımcısından destek alacaksın yada benim verdiğim

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition sistemini usb ye recover edip ntfs bölümünü pascalınki ile değiştireceksin yani ikisini birarada kullanacaksın

evet bu sistem usb multiboot recovery dekisistemlerden günceldir fakat bu sistemde salı gecesi güncelliğini yitirecek yeni güncelleştirmeler gelecektir

uefi kurulumda secmeli ekran gelsin istersen ya pascal multibootun yapımcısından destek alacaksın yada benim verdiğim

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition sistemini usb ye recover edip ntfs bölümünü pascalınki ile değiştireceksin yani ikisini birarada kullanacaksın

son sorum Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition  da koylu.gfx dosyasını kendi imajlarım ile düzenledi fakat arka plan değişmedi başka bir ayarımı var acaba?

• 2 hafta sonra ...