Jump to content

Lenovo Laptop Windows7 Kurulum Hatası Lütfen Bakın

egeyldz1
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar problem yeni bir lenovo g50-30 model bilgisayar aldım fakat windows 8 yüklü olduğu için windows 7ye çevirmek istedim başta problem yoktu kuruluma girdim 7 yi yüklemek için recovery dosyalarını vs herşeyi silip tek hdd kullanmak istedim windows kurulumunu sürdürürken güncelleştirmeleride yükledikten sonra yeniden başlatıp tamamlanıyor kısmına geçiyor bildiğiniz gibi ama bundaki problem kurulum yüklenirken yeniden başlayıp tekrar kuruluma geçmiyor direk windowsu açmaya çalışıyor ve haliyle mavi ekran hatası verip sürekli resetliyor kendini ne yaptıysam çözemedim bu sorunu bide biosta anlamadıgım bişeyler var onlarında resimleri aşağıda

Denemelerim: 3 farklı dvd ve 1 usb ile format denemesi defalarca harddiski silip bastan kurdum.

bios ekranım asağıdaki gibidir  3 seçenek olan windows 8-7 ve os hepsini denedim. bi fark olmadı tekrar söylim sorun windows tamamlanıyor kısmına geçmeden yeniden baslatınca direk windows u baslatıyor ve hızlıca mavi ekran verip kapanıyor.

IMG_423905d39.jpgIMG_424038db5.jpg

Uefi first olani legacy e cevirdim tekrar denedim ve ikinci resimdeki windows 7 sectim bunlari birlikte denedim yine bi degisiklik olmadi surekli ayni problem
Arkadaslar simdi laptopun teknik servisini aradim bu hatanin laptopun sata driverlarinin windows 7 ile uyumlu olmadigini soyledi. Bu sata driverine uygun windows 7 bulmami onerdi. Bu sata driveri hakkinda bilgisi olan varmi ? Buna uygun windows 7 bulabilirmiyim burdaki 2014 ekim guncellemeli windows 7 var elimde onu denedim ama olmadi?

1. seçenek other os kısmından yapılıyor 2.seçenek başka bir w7 cd siyle dene motun'unki tercihimdir zaten motunun nisan w7 64 bıt satalısı var3. seçenek ümraniye çayır önüne yakınsan bizim teknik servise getir diyebilirim.

1. seçenek other os kısmından yapılıyor 2.seçenek başka bir w7 cd siyle dene motun'unki tercihimdir zaten motunun nisan w7 64 bıt satalısı var3. seçenek ümraniye çayır önüne yakınsan bizim teknik servise getir diyebilirim.

valla abi cok isterdim yanına gelmeyide tekirdağ tarafındayız ümraniye istanbuldaymıs.other os kısmınıda denedim abi.  abi bende 3 farklı windows 7 var burdaki arkadasların yayınladıkları ama en günceli 2014 ekim güncellemesi motunun dediğin linkini atabilirmisin birde onu deniyim.

sunuda belirtim biosda windows 7 seçeneğini seçip load default yapın ve hotkey mode yi kapatın bu sekilde yüklüyor yazanları gördüm nette ama öyle yapınca klavye ve maus donuyor kurulumun baslangıcında.

Edited by egeyldz1

biosa gir. Security sekmesinden >Secure boot management’a gir. Secure boot=Disabled Default Key Provisioning=Disabled olarak seç.Clear Secure Boot Keys Seçilerek, keys enter ile devredışı bırak.Boot sekmesine gelip Launch CSM=Enabled olarak seç F10 yapıp çık.

bunu dene öyle formatla bakalım..

biosa gir. Security sekmesinden >Secure boot management’a gir. Secure boot=Disabled Default Key Provisioning=Disabled olarak seç.Clear Secure Boot Keys Seçilerek, keys enter ile devredışı bırak.Boot sekmesine gelip Launch CSM=Enabled olarak seç F10 yapıp çık.

bunu dene öyle formatla bakalım..

Secure boot management abi bu bende yok birazdan biosun bütün ekran resimlerini atıcam.

Bu modelden çok çektim. Boot security'yi kapatip uefi yerine legacy mode seç ve eski sürüm bir Windows7 ile kurulum yap. Çok önemli eski sürüm olsun.

abi 2012 aralık sürümü vardı elimde onuda denedim sonuç aynı. daha ne kadar eskisini bulabilirim ki ?

Karşılaştır bakalım.Benim cihazın bios görüntüleri

[spoiler]

puMVpqr.jpg

5p1gaEC.jpg

qCbTy9z.jpg

wPtlSl2.jpg

[/spoiler]

abi tek fark hotkey mode birazdan tüm bios ekranını resimleyip atıyorum.

IMG_4257.jpgIMG_4258.jpgIMG_4259.jpgIMG_4260.jpgIMG_4261.jpg

kurulum ayarlarında hata var ama sen şu sistemi buradaki linkten turbobibiti çevirerek hele bir indir ilk önce(http://www.tnctr.com/topic/158452-premium-link-genarator-ve-leecher-siteleri/page-51) en son murat hassoy'un verdiğini veya dün verileni dene bakalım.(ayrıca şunuda belirtelimki eski sistem olması senin bilgisayarın için geçerli değil).

sorunu video cektim bide burdan bakın belki düzgün anlatamamısımdır

https://www.youtube.com/watch?v=g9BFclxwN9g

Compatible seç dene

şimdi denedim abi aynı hata bu arada video olarak yoruma attım hata seklini bi bakın isterseniz.