Jump to content

Windows 10 Yükseltme

papazjoe
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar elimde windows 7 ve windows vista keyleri var bunları windows 10 a nasıl yükseltebilirim her ikiside bilgisayara kurulu değil, windows 7 kullanıcıları ücretsiz geçiş yapabiliyormuş vista ve xp için nasıl bir yol izleyebilirim.

bana geldi sistem tepsisine win 7 32 bit kullanıyorum. ama tam sürüm olsada geçici bir süre deneyebileceksiniz diyor öyle ise gerek yok. ke y lisini burdan indirip devamlı kullanırım belki. iyi bir sürüme benziyor.

Herhalde yanlış anlama oldu yanılmıyorsam yükseltme için geçiçi bir süre var daha sonra yükseltme yapılamayacak

Herhalde yanlış anlama oldu yanılmıyorsam yükseltme için geçiçi bir süre var daha sonra yükseltme yapılamayacak

[url=http://hizliresim.com/vEaV46]vEaV46.png[/url]   doğrumu anlamışım? yükseltme süresimi geçici yoksa kullanım süresimi? sanki ben yanlış anlamışım gibi ama gerçekten yazıda bir iki anlamlılık var gibi.

Edited by abdülhey

bende Get Windows 10 Uygulaması  yok 8.1 kullanıyorum

Neden Get Windows 10 Uygulamasına sahip değilim?

Get Windows 10 Uygulaması, Windows 7 Service Pack 1 (SP1) ve Windows 8.1 Update kullanan çoğu bilgisayar için mevcuttur.

Şu durumlarda uygulamayı görmezsiniz:

• Cihazınızda Windows 7 SP1 ya da Windows 8.1 Update kullanılmıyorsa.
  • Hangi Windows sürümünün kullanıldığını kontrol etmek mi istiyorsunuz? Talimatlar için buraya göz atın.
  • Bu teklif için uygun olmayan Windows'un Enterprise sürümünü kullanıyorsunuz.
  • Windows otomatik güncellemeleri cihazınız için etkinleştirilmemiş tir.
  • Cihazınız minimum sistem gereksinimlerini karşılamamaktadır.
  • Cihazınız Internet'e bağlı değildir.
  • Cihazınız uygundur ancak yeni bir sürücü gibi cihazınız ile elde edeceğiniz deneyimi geliştirecek güncellemeler üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir.
  • Bu teklif için uygun olmayan Windows'un Enterprise sürümünü kullanıyorsunuz.
    benim sistemde windows 8.1 Enterprise

Edited by kemal___

Eğer Windows 10’u edinin simgesini (Bildirim alanındaki küçük Windows simgesi) göremiyorsanız muhtemel sebepleri şunlardır.

1. İşletim sisteminiz en güncel Windows 7 Service Pack 1 sürümünde veya Windows 8.1 Update sürümünde değildir.
  2. Windows Güncellemeleri kapatılmış durumda veya güncellemeler otomatik olarak yüklenmye ayarlanmamış olabilir.
  3. Gerekli olan bazı Windows güncelleştirmelerini engellemiş veya kaldırmış olabilirsiniz.
  4. Lisanslı olmayan bir Windows kullanıyor olabilirsiniz.
  5. Bilgisayarınızda Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise ve ya Windows RT/RT 8.1 yüklüdür ve bu sürümler ücretsiz yükseltmeden faydalanamaz.
  6. Bilgisayarınız bir okul veya iş yeri ağına bağlıdır ve belirli kısıtlamalara tabidir. (Bilgi işlem departmanıyla görüşebilirsiniz.)
  7. Windows 10 çalıştırmak için uygun olmadığı belirlenen bilgisayarlar 29 Temmuz’dan önce Windows 10 edinin simgesini göremeyecekler. 29 Temmuz’da sonrasında bildirim alanındaki simgeyi etkinleştireceğiz. Bu size bilgisyarınızın Windows 10 uygunluğunu kontrol edebilmeniz için yardımcı olacaktır.

Windows Update aracını çalıştırıp sunulan güncelleştirmelerin tümünü yüklemek ilk üç durumu çözümleyecektir.

bunuda  microsoft tan buldum  enterprise yükseltemeyecek

8.1 pro vl indiriyorum faydalanmak için :) biri yazmış ona gelliş

işte bende yok delirecem ne yapmam gerekiyor

Bende aynı sistemi kullanıyorum dert etme, zaten güncelleme ile windows mu kurulur. Direk iso olarak zaten dreamspark ta yeniden verilecek sistem. indirip tertemiz bir format ile kuracaz. Güncelleme ile bir sürü problem çıkıyor.

Edited by KenanK

windows updateden güncellemeleri denetlet benım sısem wındows7 ulti

güncellemeler ile alakalı değil. Industri pro ya gelmedi uyarı. belki ilerleyn günlerde de gelebilir. belkide gelmeyip direk dreamspark tan yeniden indirip kurarız. sorun yok. Güncelleme ile windows u kaç kişi sağlam kullanacak, asıl soru bence bu

jgMVvgh.png

buda benden olsun Industri Pro kullanan arkadaşlar.. Linkteki güncellemeyi manuel indirip kurun, halledin. ;)

TK6QddI.png

X86
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/05/windows8.1-kb3035583-x86_7e7959687879fb4ca23561df51096bb0b842b1aa.msu

X64
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/05/windows8.1-kb3035583-x64_d8cd2e0f87835a50599c26eb3d974e526e7c3025.msu
Edited by KenanK

aynen kurdum geldi simge

X86
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/05/windows8.1-kb3035583-x86_7e7959687879fb4ca23561df51096bb0b842b1aa.msu

X64
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/05/windows8.1-kb3035583-x64_d8cd2e0f87835a50599c26eb3d974e526e7c3025.msu

İndustry pro'ya kurdum yine bildirim çıkmadı :D

kurduktan sonra yeniden başlat. System32 Klsörü altına GWX olarak bir uygulama kuruyor.

Peki arkadaşlar yapmassak ne olur ? win7 kullanmaya devam etsek sorunsuz çalışıyor..

g5P0lO.jpg

Yapmazsan 1 yıl için verilen ücretsiz yükseltme hakkından yararlanamazsın. sana kalmış.

Edited by KenanK