Jump to content

Artvin Ili Hakkında

canpolat11
 Share

Recommended Posts

Hopa ya gitmeni öneririm. Ayrıca gitmişken gürcistan batumada gitmelisin yakın orası. Turizm açısından çok gelişmiştir buralar özellikle "kaçak et" alanında  :seytan:

hopaya gittim hatta batuma da gittim ama artvin merkeze gitmedim onun için soruyorum

Bir ay kadar önce karedeniz gezisinden döndüm.

İşin açıkçası il merkezlerini fazla gezmedim.

Amma Artvine gitmişen Borçkaya geç, ordanda Karagöle mutlaka çıkın.

Karagöle gece 3 gibi çıkmaya kalkıştık :)

Çıktık ama korka korka :) Yollar o kadar kötükki 25 km boyunca sürekli tepeye çıkıyorsunuz. Çıktığımızda gece olduğu için, çıkar çıkmaz kamp kurduk. Hemen çadırlarımızı kurduk. 

Sabah uyandığımızda manzara görülmeye değerdi. Göl etrafındaki patika yollarda mutlaka gezmelisiniz.  Ve mutlaka bir fotoğraf makinası alın yanınıza inanın değecek :)

şavşat ve borçkadaki karagölü gez, müthiş bir doğa  güzelliği vardır, şavşat bu yıl dünyanın en sakin şehri seçildi git kafanı dinle. sahilde kesinlikle arhaviye uğra küçük istanbul lakabı vardır, mençuna şelalesine git, muhlama ye, alabalık ye.  21-22-23 ağustos 2015 tarihleri arasında gidersen arhavide festivalde cengiz kurtoğlunu canlı dinlersin, meydanda tulum ile horon tepersin.  maçaheli gör balını ye, hatila vadisini gör. velakin artvin küçük ama anlatmakla bitmez, gidip gezmeli görmeli.

tavsiyeleriniz için sağolun mesajın başında bilirttiğim gibi ben artvin merkezi gezmek isityorum hopayı falan gördüm açıkçası doğa manzara görmek için gitmiyorum merkezde yöresel olarak en iyi nerede yenir

Artvin Merkezli Olarak Artvin'de Görebileceğin Tek Şey Yılda 1 Kere Yapılan Boğa Güreşleri Onun Dışında Çok Fazla Bir Şey Bulamazsın. Piknik Yeri Olarak Kafkasör Var Mevsimi Olmamakla Birlikte Mersivan Kayak Merkezi Var En Meşhur Yiyeceği Döner Var :) Arkadaşlarında Belirtiği Gibi Borçka ve Şavşat'ta Karagöl Gezilmeye Değerler Arasındadır.

Artvin Merkezli Olarak Artvin'de Görebileceğin Tek Şey Yılda 1 Kere Yapılan Boğa Güreşleri Onun Dışında Çok Fazla Bir Şey Bulamazsın. Piknik Yeri Olarak Kafkasör Var Mevsimi Olmamakla Birlikte Mersivan Kayak Merkezi Var En Meşhur Yiyeceği Döner Var :) Arkadaşlarında Belirtiği Gibi Borçka ve Şavşat'ta Karagöl Gezilmeye Değerler Arasındadır.

hmm tarihi falan yer yokmu cami vs birde meşhur ymeği yokmu döner heryerde var :D

Genelde İlçelerde Var Tarihi Yerler Merkezde Camii Var Ama Diğer İllerde Olduğu Gibi Meşhur Tarihi  Camiiler Değil Döner Konusuna Gelince Bir Kere Ye Tadını Al Ondan Sonra Diğer İllerde Yapılan İle Karşılaştır Aradaki Tad Olarak Farkını Anlarsın. Artvinde Bomba Diye Tabir Ettiğimiz Ekmek Arası (Sucuk Yumurta Turşu Biber Sos Baharat) Olan Ve Tadı Çok Güzel Yiyeceğimiz Var 

Genelde İlçelerde Var Tarihi Yerler Merkezde Camii Var Ama Diğer İllerde Olduğu Gibi Meşhur Tarihi  Camiiler Değil Döner Konusuna Gelince Bir Kere Ye Tadını Al Ondan Sonra Diğer İllerde Yapılan İle Karşılaştır Aradaki Tad Olarak Farkını Anlarsın. Artvinde Bomba Diye Tabir Ettiğimiz Ekmek Arası (Sucuk Yumurta Turşu Biber Sos Baharat) Olan Ve Tadı Çok Güzel Yiyeceğimiz Var 

hmm çok teşekkür ederim peki diğer iller arası kaç km mesela ardahana otobüs bulunurmu her zaman obilet.com dan baktım görünümyor hani minibüs tarzı giden varmı acaba ?

Şavşat'a uğrayacaksan mutlaka gitmen gereken yerler.

Karagöl

Şavşat (EFKAR TEPESİ) - Güzel bir manzarada yöresel ürünlerden tadıp, çay içebileceğin bir yer.

Şavşat (YAVUZKÖY)  - Yöresel ürünlerin tanıtımının yapıldığı çok güzel bir yer.  Alabalık çiftliği de var orda oraya da uğra derim. Turistler oraya uğramadan gitmiyor.

Şavşat (SAHARA FESTİVALİ)  - Ramazandan sonraki günlerde Sahara festivali var.Denk gelirsen mutlaka git.

Bunlar ilk etapta gezilecek yerler.Vaktin varsa köylerine mutlaka git.

Et dönerin ve balın tadına bakmayı sakın unutma.

Bu arada Şavşat geçtiğimiz günlerde Dünyada "Sessiz şehir" unvanını aldı.

Edited by firat1234

Erzurum Arabası İle Ancak Aktarmalı Gidebilirsin. Merkezden Diğer İllere Ankara 15:00 İstanbul : 12:00 Samsun 10:00 Trabzon 07:30 Erzurum 07:00 Aktarmalı Giderim Dersen Araba Bulmada Sorun Yaşamazsın

gerçektenmi yani direk yok eyvah o zaman peki erzurumla artvin arası yakınmı ? bu kötü oldu ne bileyim kooperatf tarzı otobüsler vadır diy düşündüm :D