Jump to content

Monster Alınırmı ?

Share

Recommended Posts

evet arakdaşlar bu aralar hemen bir gaming laptop alamyı düşünüyorum da msi nin modellerine baktım ssd li modelleri çok pahalı hem de ekran kartları 940 m li falan onun için aynı bütçeyle ssdsiz ama sonradan ekleyebileceğim bir gamng laptop almak istiyorum sice alınırmı yani iyi midir msi kadar sıkıntı çıkarmasın ?

günceldir

• Administrator

Monster'in teknik desteği çok iyidir. Fakat kasa kalitesi üründen ürüne değişiyor. Eski monsterim 16 inç kocaman bir laptoptu. Hiç bir ısınma problemi çekmedim. Fakat yeni 11 inçlik laptopumda ısınma problemi yaşadım. Laptopun garantisi bittikten 2 ay sonra ekran kartı yandı. 800 lira bayılmak zorunda kaldım. 

Monster genel olarak yurtdışından aldığı laptopların üstüne kendi markasını yapıştıran bir firma. O yüzden almadan önce ilgili model ile internette araştırma yapman, artısına eksisine bakman daha iyi olur. Çünkü bir laptopu ile diğer laptopu arasında hiç bir benzerlik yok.

Monster Türk firmasıdır. Asıl adı yanlış hatırlamıyorsam "fokus bilgisayar" dı. Yurtdışından parçaları getirtip burda birleştirir ve satar. Ben Türk firmalarına pek güvenmem genellikle sattıkları ürünün arkasında durmazlar. Msi daha çok öneririm.

Kardeş 2014  \ 3. Ayında Monster 13.3 inc w231st modelini aldım. daha bu zamana kadar oynayamadıgım oyun ve çalıstıramadıgım cad vs.programları olmadı.perfomansı da ilk aldıgım gunle aynı

yıne alacak olsam monster alırım.Aslında elektronik eşya bence bırazda şans işi olduguna inanıyorum kimi alır 5-10 yıl kullanır kimde ilk haftasında arıza verir.tavsıye ederim Monster,i

• 4 hafta sonra ...

Adminin dediğine bakma sen monster görebilecegin alabilecegin en iyi laptop markası kullandıkları malzemeler ve teknik destek çok iyi ısınma gibi problem monsterda asla olmaz ısınır elbet her bilgisayar gibi ama digerleri gibi degil ve oynatmadıgı oyun yoktur tüm modellerinin istanbulda isen kadıköydeki yerlerine gidip orada istedigin modeli test edip alabilirsin. ve ses düşük degil yeni ses onkyby teknolojisi var nasıl düşük anlamadım.

Edited by MaDTuRk

• Administrator

Adminin dediğine bakma sen monster görebilecegin alabilecegin en iyi laptop markası kullandıkları malzemeler ve teknik destek çok iyi ısınma gibi problem monsterda asla olmaz ısınır elbet her bilgisayar gibi ama digerleri gibi degil ve oynatmadıgı oyun yoktur tüm modellerinin istanbulda isen kadıköydeki yerlerine gidip orada istedigin modeli test edip alabilirsin. ve ses düşük degil yeni ses onkyby teknolojisi var nasıl düşük anlamadım.

Ezbere yorum yapma arkadaşım. Kullandığım makine üstünden konuşuyorum. Sıcak havalarda, yüksek performans isteyen oyunlarda altında fan olmadan kapanıyor makine. Bu tabi ki benim kullandığım 11 inçlik model için geçerli.

Küçücük kasanın içine canavar gibi sistem koymuşlar ama soğutma kısmı zayıf maalesef. Garantiye getirdiğimde siz bunun bakımını yaptırmamışsınız, işlemci sogutucusu bitmiş gibi bir bahaneyle geldiler. Araba gibi 10.000 km bakımı yaptırman gerek diye bir şey söylemediler bana. 

Monster en iyi sogutma sistemlerine sahip biligsayar benim gördügüm senin kullandıgın modelde sorun vardır veya acer sony bilmem başka marka alınca sorunsuz olacak diye kaide yok. pc araba ne alırsan alalalım bakmak zorundayız bakım yaptırmak buda öyle bakmazsan dag bakarsan bag olur

• Administrator

Monster en iyi sogutma sistemlerine sahip biligsayar benim gördügüm senin kullandıgın modelde sorun vardır veya acer sony bilmem başka marka alınca sorunsuz olacak diye kaide yok. pc araba ne alırsan alalalım bakmak zorundayız bakım yaptırmak buda öyle bakmazsan dag bakarsan bag olur

Demek ki görmediklerin de varmış. Objektif yorum yapabilmek için tek model görmüş olmak yeterli değil. Dediğim gibi kasalar hep yurtdışında, farklı üreticilere ürettiriliyor. Bu yüzden tüm makinalarda aynı standarda olmuyor. Alacağınız makinayı bu yüzden iyi incele diyorum. Kör gibi monster süperdir tüm makinaları en iyidir demek, hatalı bir ifadedir.

abra a7 5.2.1 kullandım. windows 10 10240 yükledim. tüm driverleri yükledim fakat ses düşükdü. sıcaklık sorunu yok

evet arakdaşlar bu aralar hemen bir gaming laptop alamyı düşünüyorum da msi nin modellerine baktım ssd li modelleri çok pahalı hem de ekran kartları 940 m li falan onun için aynı bütçeyle ssdsiz ama sonradan ekleyebileceğim bir gamng laptop almak istiyorum sice alınırmı yani iyi midir msi kadar sıkıntı çıkarmasın ?

günceldir

Alınmaz mııı, en iyi marka ve modellerden dir...