Jump to content

Windows 10 Yükseltme Yapmadan Direk Temiz Kurulum

S_EroL
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Yükseltme yapmadan kurulum mümkün mü diye araştırırken internette çeşitli anlatımlar buldum. Forumda bu konu üzerine bir anlatım görmediğimden, kendi dilim döndüğünce anlatmak istiyorum :)

Windows 10 isosu içinden sources klasörü içindeki "gatherosstate.exe" yi kopyalıyoruz. (Ya da bu linkten indirebilirsiniz) Orjinal etkinleştirilmiş windows 7 veya 8 sistemimizde masaüstüne atıp yönetici olarak çalıştırıyoruz. Bu program bilgisayar donanımınınıza özel keyler üreterek GenuineTicket.xml isimli bir dosya oluşturuyor. Bu dosyayı saklıyoruz ve microsoftun yükseltme tablosuna uygun olacak şekilde temiz windows 10 kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

pre_1444680356__win10.png

Kurulumdan sonra bilgisayarı hiç internete bağlamıyoruz. cmd'yi yönetici olarak çalıştırıyoruz ve "net stop clipsvc" komutunu yazıyoruz. Sonra "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket" dizinine GenuineTicket.xml dosyamızı atıyoruz. Sonra tekrar cmdye "net start clipsvc" yazıyoruz. Sonra bilgisayarınızı internete bağladığınızda sistem otomatik olarak etkinleşiyor. Ben yaptığım testlerde sıkıntı yaşamadan etkinleştirdim.

• Like 9

• 7 ay sonra...
  • Editor

" ...Orjinal etkinleştirilmiş windows 7 veya 8... " diye yazılmış yukarıda, ben de daz ın loadır işe yarıyor mu diye deneyeyim dedim. Bugün daz loader ile aktif ettiğim bir diz üstü makinede (ultimate sp1 kurmuştum) denedim anlatılan yöntemi ve ardından windows 10 pro kurdum (temiz bir fomatla usb den) GenuineTicket.xml dosyasını attım gerekli klasöre ve sistemi yeniden başlattım, daha sonra internete bağlandım. sonuç " Etkinleşmişti makine " :) şaşırdım biraz. ama işe yarıyor ilgilenenlere duyurulur.

• Like 3

S_EroL

Windows 10 isosu içinden sources klasörü içindeki "gatherosstate.exe" yi kopyalıyoruz    >yazının devamı ve uygulaması konu içeriginde mevcut  <

Windows 7 x64 ultımate kullanıyorum  

Anlattıklarınızda yola çıkarak windows 7 için kullanabilirmiyim diye kurulu sisteme baktıgımda aşadaki  dizin cihazda mevcut degil

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket

Edited by cankusa

5 saat önce, MOTUN yazdı:

" ...Orjinal etkinleştirilmiş windows 7 veya 8... " diye yazılmış yukarıda, ben de daz ın loadır işe yarıyor mu diye deneyeyim dedim. Bugün daz loader ile aktif ettiğim bir diz üstü makinede (ultimate sp1 kurmuştum) denedim anlatılan yöntemi ve ardından windows 10 pro kurdum (temiz bir fomatla usb den) GenuineTicket.xml dosyasını attım gerekli klasöre ve sistemi yeniden başlattım, daha sonra internete bağlandım. sonuç " Etkinleşmişti makine " :) şaşırdım biraz. ama işe yarıyor ilgilenenlere duyurulur.

bende birşey sormak istiyorum herhangi bir bilgisayarda ürettiğimiz genuine ticket.xml dosyasını başka bilgisayarda kurduğumuz temiz windows10 etkinleştirmede kullanabilirmiyiz. deneyen varmı? 

9 saat önce, cankusa yazdı:

S_EroL

Windows 10 isosu içinden sources klasörü içindeki "gatherosstate.exe" yi kopyalıyoruz    >yazının devamı ve uygulaması konu içeriginde mevcut  <

Windows 7 x64 ultımate kullanıyorum  

Anlattıklarınızda yola çıkarak windows 7 için kullanabilirmiyim diye kurulu sisteme baktıgımda aşadaki  dizin cihazda mevcut degil

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket

O dizin windows 10 da var. Windows 7 de gatherosstate.exe yi çalıştırınca  GenuineTicket.xml oluşuyor. Sonra bu dosyayı windows 10 da kullanıyoruz.

1 saat önce, Grameradam yazdı:

Windows 8.1 industry embedded sürümü için yükseltme gelmedi değil mi? Bilen var mı?

Bildiğim kadarıyla gelmedi. Ama bu yöntemi deneme imkanınız varsa Windows 10 Education sürümüyle denenebilir bence

Bir saat önce, wMwMw yazdı:

Peki bu işlemlerden sonra tekrar sıfırdan temiz kurulum yaptığımızda otomatik kendiliğinden etkinleşiyor mu yoksa aynı işlemi her defasında yapmamız mı gerek ?

bir kez yaptığınızda kalıcı lisanslanır sonraki kurulumlarda internete bağlandığınızda otomatik etkinleşir

• Like 2

• 3 ay sonra...

flood olacak ama önemli olduğunu düşünüyorum

bugün gigabyte ga-g31m-es2l anakartlı bi makine geldi bende yöntemi denemeye karar verdim

önce anakartın biosuna  avard bios toolla slic 2.1 ekleyip biosu güncelledim

sonra 7 ultimate kurup daz loaderle lisansladım

tarihi temmuza çektim yukarıdaki yöntemle  GenuineTicket.xml dosyası oluşturdum

windows 1511 april update pro kurdum tarihi düzelttim yukarıdaki işlemleri yaptım

sistem etkinleştirildi bence kms ile felan uğraşmayın yöntem hala faal

edit: daz loaderle de sıkıntısız çalışıyor

Edited by oguzhan43
  • Like 1

• 2 years yıl...
  • Editor
S_EroL, 12.10.2015 - 23:16 yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Yükseltme yapmadan kurulum mümkün mü diye araştırırken internette çeşitli anlatımlar buldum. Forumda bu konu üzerine bir anlatım görmediğimden, kendi dilim döndüğünce anlatmak istiyorum :)

Windows 10 isosu içinden sources klasörü içindeki "gatherosstate.exe" yi kopyalıyoruz. (Ya da

Please register to see this content.
indirebilirsiniz) Orjinal etkinleştirilmiş windows 7 veya 8 sistemimizde masaüstüne atıp yönetici olarak çalıştırıyoruz. Bu program bilgisayar donanımınınıza özel keyler üreterek GenuineTicket.xml isimli bir dosya oluşturuyor. Bu dosyayı saklıyoruz ve microsoftun yükseltme tablosuna uygun olacak şekilde temiz windows 10 kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

pre_1444680356__win10.png

Kurulumdan sonra bilgisayarı hiç internete bağlamıyoruz. cmd'yi yönetici olarak çalıştırıyoruz ve "net stop clipsvc" komutunu yazıyoruz. Sonra "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket" dizinine GenuineTicket.xml dosyamızı atıyoruz. Sonra tekrar cmdye "net start clipsvc" yazıyoruz. Sonra bilgisayarınızı internete bağladığınızda sistem otomatik olarak etkinleşiyor. Ben yaptığım testlerde sıkıntı yaşamadan etkinleştirdim.

Millet, S_Erol arkadaşımızın bu yöntemi hâlâ  çalışmaktadır. Dün akşam denedim, (windows 7 ultimate i daz loader 2.2.2 ile lisanslayıp sonrasında windows 10 pro kurdum)  işte sonuç:

ZXLGB3.pngP15XJ8.png

Edited by MOTUN
  • Like 1