Jump to content
Sign in to follow this  
ONBUKA

Windows 8.1 Update 3 Pro Vl (2015) [Uefi]

Recommended Posts

157zujr.jpg

 

2wmma12.jpg

 

2s98va8.jpg

SİSTEMDEN KESİTLER

 

 

[spoiler]

2vimhk0.jpg

 

iz594m.jpg

 

29wu055.jpg

 

2u77n7q.jpg

 

2prcos6.jpg

 

2e55f2s.jpg

 

fnfdc1.jpg

 

6s8c9e.jpg

 

1z3o2fc.jpg

 

2elcv8z.jpg

 

[/spoiler]
 

iylbvd.jpg

YARDIMCI ARAÇLAR

[spoiler]
 

oiraro.jpg

[/spoiler]

 

311rr7l_th.jpg

 

Please login or register to see this link.

 

Please login or register to see this link.

 

ampod5.jpg

 

Destek olmak için ve hızlı indirme için Please login or register to see this link. premium alabilirsiniz.

 

Please login or register to see this link.

Edited by ONBUKA
 • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sadece senin derlediğin sistemleri kuruyorum. Şu ana kadar hiçbir sistemde sorun yaşamadım.

 

Eline, koluna ve zahmetine değsin. Teşekkürler.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onbuka Uefi desteği olmayan bilgisayara 

Uefi desteği olan bir işletim sistemi mi yüklemek daha iyi

yoksa Uefi desteği olmayan işletim sistemi yüklemek daha iyi

belki saçma bir soru oldu

Edited by hakarakurt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onbuka Uefi desteği olmayan bilgisayara 

Uefi desteği olan bir işletim sistemi mi yüklemek daha iyi

yoksa Uefi desteği olmayan işletim sistemi yüklemek daha iyi

belki saçma bir soru oldu

 

Öncelikle saçma bir soru değil efendim,UEFI desteği neden önemli ve neden kullanmalıyız derseniz ;
;[spoiler]

 

 

Please login or register to see this link.
UEFI, yenilikçi çözümleriyle kullanıcıların gözünü kamaştırıyor.

Yeni bir bilgisayar aldığınızı farzedelim. Ürünün açıklamasında UEFI BIOS imgesini görüyorsunuz ya da bir anakart alıyorsunuz fakat anakartın açıklamasında diğerlerinden farklı olarak UEFI BIOS imgesi var. Peki nedir UEFI BIOS? Eski anakartların hiçbirinde olmayan bu teknoloji, ödediğimiz ücrete gerçekten değiyor mu?

Bilgisayar kullanan herkes, BIOS’un (Basic Input/Output System – Temel Giriş/Çıkış Sistemi) ne olduğu konusunda en azından fikir sahibidir. BIOS, bilgisayarımızın temel görevlerini yerine getiren bir yazılımdır. Bilgisayarınızın açılıp kapanmasını, bilgisayarınızda takılı donanımların birbiriyle olan iletişimini, bu donanımların çalışması gereken saat hızları ve frekans değerlerini kontrol eder. Hatta bazı kullanıcılar BIOS menüsüne girerek bu ayarları kendi istekleri doğrultusunda ayarlar.

Açıkça söylemek gerekirse, şu an kullandığımız BIOS tipi son 20 yılda herhangi bir değişiklik görmedi. Gene de bu haliyle bile kullanıcıları memnun edecek düzeyde. Bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle beraber gelen gereksinimleri de unutmamak gerek: BIOS üzerinden ısı izleme, fan ayarlarını takip etme, güç seçeneklerini denetleme, güvenlik seviyesini yükseltmek ve daha ileri bir teknoloji olan Turbo Boost gibi.

Elbette BIOSlar sonsuza kadar kullanıcıları tatmin edecek şekilde geliştirilmedi. Bugünkü BIOS sistemlerinin kalbinde 16-bit sistem yatmakta. Bu durum donanımlar ve işletim sistemi arasındaki bütünleşmeyi sağlayamayacak kadar kısıtlı. Kısaca özetlemek gerekirse, maksimum 1 MB belleğe erişim sağlayabilen BIOS, günümüz modern bilgisayarlarının gereksinimlerini karşılayamayacak kadar eskidi. Bu bağlamda BIOS’un yerini alacak yeni bir teknolojiye ihtiyaç doğdu.

UEFI’yı Tanıyalım

UEFI’ye giriş yapmadan önce açılımından bahsedelim. Unified Extensible Firmware Interface demek olan UEFI, eskimiş olan normal BIOS’tan çok daha gelişmiş bir görünüme sahip. Hatta ilk baktığımızda sanki anakartın içerisinde bir işletim sistemi yüklüymüş ve biz bunu kullanıyormuşuz hissine kapılabiliyoruz.

Please login or register to see this link. UEFI BIOS, gayet etkileyici bir görünüme sahip.

Aslında UEFI BIOS tek başına gerçek anlamda bir işletim sistemi sayılabilir. Sistemde takılı tüm belleklere erişebiliyorsunuz. Ayrıca tıpkı bir işletim sistemi gibi boş bir alana ihtiyaç duyuyor. Bu boş alanı ise anakartın üzerindeki OnBoard Flash bellek sayesinde sağlıyor. Teknik ismiyse, EFI System Partition. Adındaki ”Genişletilebilir” takısından da anlayabileceğimiz gibi yeni modülleri kolaylıkla ekleyebiliyoruz. Bunun içerisine aygıt sürücüleri ve dahili çevre birimleri de dahil. UEFI BIOS’unuzun ekranında isterseniz farenizin imleciyle dolaşabiliyorsunuz. Dokunmatik bir ekrana sahipseniz bu yol ile arayüzü kontrol edebiliyorsunuz. Eskimiş mavi arayüze sahip BIOS’a göre bu özellik, oldukça heyecan verici.

Ayrıca UEFI sadece üst seviye bilgisayarlar için tasarlanmış bir teknoloji değil. Orta düzey bilgisayarlar, hatta  ARM aygıtlar dahi artık UEFI ile beraber geliyor. Bu bağlamda, hiç kimse gelecekte çıkacak aygıtlarda bu teknolojinin var olmayacağını söyleyemez.

UEFI’yı Kim Keşfetti?

Aslında UEFI, çok daha önceleri geliştiriliyordu. Sektördeki devlerden Intel, 1998’de salt bilgisayar BIOS’unun yerine geçebilecek bir oluşum için kolları sıvamıştı. Yeni oluşturduğu Itanium işlemcisiyle beraber, 2002 yılında Extensible Firmware Interface (EFI) ismini resmileştirmişti.

Intel bu teknolojiyi sadece kendisi için saklamadı. 2005 yılında AMD, Apple, Dell, Lenovo ve Microsoft gibi firmalar da benzer çalışmalara başlamıştı. Bu organizasyonun tamamına ise Unified EFI Formu adı verildi. UEFI’ı UEFI yapan ”U” harfiyse, buradan gelmekte.

Herkes gibi siz de neden bu zamana kadar UEFI’ın kendini göstermediğini merak ediyorsunuzdur. Aslında farklı şekillerde birçok kez UEFI karşımıza çıktı. Örneğin 2006 yılında Apple tüm ürünlerinde Intel bileşenler kullanmaya başladı ve cihazlarına Boot öncesi yazılım olarak EFI’yı belirlediler. Bu sistem bugün bile Apple tarafından kullanılmakta.

Birkaç yıldan beri birçok Windows dizüstü bilgisayar da UEFI kullanmaya başladı. Nedeniyse, ürünlerine daha hızlı Boot ve daha esnek yapıya sahip bir yazılım sağlamaktı. Aslında UEFI kendi üzerine çok fazla ilgi çekmedi. Hatta çoğu kullanıcı kullandıkları BIOS’un UEFI BIOS olduğunu dahi fark etmedi. Elbette masaüstü bilgisayar piyasasını da etkilemedi. Çünkü anakartları geleneksel ve alışılmış olan BIOS’tan çıkartıp, daha gelişmiş ve karışık UEFI BIOS sistemine sokmayı hiç kimse istemedi. Aslında bakarsanız durum hala bu şekilde.

Please login or register to see this link. UEFI BIOS, beraberinde birçok yeniliği getiriyor. UEFI ve Windows 8

UEFI tarihine baktığımızda Microsoft’un donanımsal destek konusunda pek de iyi olmadığını görüyoruz. Aslında 2006 yılında teknoloji meraklıları Intel tabanlı iMac bilgisayara, Windows XP kurmak istediler. Ancak başarısız oldular; Zira XP’nin UEFI BIOS ile Boot edebilme gibi bir özelliği yoktu.

Apple’ın kullanıcılarına bu soruna ilişkin sunduğu çözüm ise oldukça basitti. Sadece bir yazılım güncellemesiyle, UEFI BIOS rahatlıkla geleneksel, eski BIOS’u kendi içerisinde çalıştırabiliyordu. Bu aslında UEFI BIOS’un ne denli güçlü ve ileri teknolojiler barındırdığına ilişkin somut bir kanıt.

Aslında Windows Vista ve Windows 7 de tam anlamıyla UEFI’ya destek veremiyordu. Zira 32-bit işletim sistemi ancak 32-bit UEFI Firmware’i ile, 64-bit işletim sistemi de ancak 64-bit bir UEFI Firmware’i ile çalışabiliyordu.

Windows Vista’nın 32-bit ve 64-bit sürümleri duyurulduğunda, hiçbir anakart üreticisi hem 32-bit’e, hem de 64-bit’e sahip UEFI BIOS’a destek vermeye, yeniden programlamaya yanaşmadı. Microsoft gerekli anlaşmaları sağlayarak önce Windows Vista 64-bit’te, daha sonra da Windows 7 64-bit’te UEFI BIOS’un yerleşik olarak desteklenmesini başardı. Ancak bu işletim sistemlerinin 32-bit sürümleriyse halen geleneksel BIOS’lara mahkum bırakıldı.

Ancak Windows 8’de Microsoft bu durumu ciddi anlamda aşıp, UEFI BIOS’u canı gönülden kucakladı. Tüm yeni Windows 8 etiketli dizüstü, masaüstü ve tabletlerde UEFI BIOS zorunlu kılındı. Elbette eski BIOS’a sahip bir bilgisayarınız varsa bunu Windows 8’e yükseltebiliyorsunuz. Fakat her şeye rağmen UEFI’ın sunduğu birçok yararlı özelliklerden mahrum kaldığınız bir gerçek. Bunların neler olduğunu merak ediyorsanız, yazının devamında onlardan da bahsedeceğiz.

Please login or register to see this link. Geleneksel BIOS’un oldukça can sıkıcı bir görüntüsü var.

Bizim de beklediğimiz gibi UEFI BIOS beraberinde grafiksel gelişmeleri de getirdi. Artık işlemci, bellek ve Hard Disklerimize kolaylıkla fare yardımıyla ulaşabiliyoruz. Gayet kullanışlı olan bu metod ve yenilik, çoğu kullanıcı için UEFI BIOS’a geçme adına bir sebep olabilir. Zira eskiden kullandığımız mavi renkli, klavyeyle kontrol ettiğimiz bir BIOS, bunun yanında oldukça ilkel görünüyor.

Her şeye rağmen elbette UEFI’ın tek yeniliği bu değil. UEFI, yeni HDD’ler ile de gayet uyumlu çalışıyor. Örneğin eski ve geleneksel BIOSlar Master Boot Record (MBR) bölme sistemi ile çalışmaktaydı. Bu yüzden de 2 TB’dan daha büyük bir disk kullanamıyorduk ve diski sadece 4 bölüme ayırabiliyorduk. 1983’te tasarlanan bu sistem belki zamanında oldukça geniş ve ulaşılması zor bir rakam gibi görünse de, şu an için oldukça yetersiz.

UEFI ise beraberinde GUID Partition Table (GPT) bölme sistemini kullanıyor. Bu da demek oluyor ki bir diski 128 bölüme bölebilirsiniz. Aynı zamanda toplam disk kapasitesi 8 ZB’a kadar çıkabilir. 8 ZB’ın anlamıysa sekiz milyar Terabyte demek. Şu an bazı modern BIOS’lar GPT ile çalışabilse de limitlenmiş durumdalar. Birçoğu büyük boyutlu diskleri Boot edemiyor. Disk limitiyse çağımız için çok anlamsız bir rakam. Sadece 3TB!

UEFI BIOS aynı zamanda size Windows 8 ile daha iyi bir performans veriyor. UEFI ve Windows 8’in Boot sistemi tamamen beraber çalıştığı için, hiçbir ekrana takılmadan direk olarak Windows arayüzüne geçiş yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda anakartınızın Boot sıralamasını Windows 8 içerisinden seçebiliyorsunuz. UEFI BIOS kullanıyorsanız bu seçeneği ”Gelişmiş Başlangıç Ayarları”ndan yapabilirsiniz. Ayrıca Windows 8 olağan dışı bir biçimde çalışmıyorsa, bu ekran tekrar karşınıza çıkacaktır. Bu bağlamda tekrar kapatabiliyorsunuz.

Eğer normal bir BIOS kullanıyorsanız, Boot sıralamasını değiştirmek için bilgisayarınız başlamadan önce BIOS’a giriş yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Please login or register to see this link. UEFI BIOS sayesinde Boot seçeneklerinizi Windows 8 üzerinden yapabiliyorsunuz. Secure Boot

UEFI BIOS’un en önemli özelliklerinden biriyse Secure Boot özelliği. Bu özellik sayesinde UEFI sadece yazılımda yetkili olan işletim sistemine cevap verir. Bu sistemin çalışma prensibi, işletim sistemi içerisinde şifrelenmiş bir imzayı UEFI içerisindeki yetkili şifre veri tabanı ile karşılaştırılarak doğrulanıyor.

Satın aldığınız Windows 8 tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü bilgisayarlarda bu durum geçerli. Anahtar, üretici tarafından anakarta entegre ediliyor, yani siz Secure Boot’un etkin olduğunu anlamıyorsunuz. Ancak farklı bir işletim sistemini başlatmaya çalıştığınız UEFI BIOS sistemi Boot etmiyor.

Kulağa hoş gelmediği konusunda yalnız değilsiniz. Bu durum ilk duyurulduğunda açıkçası teknoloji dünyasında bir kargaşa yaşandı. Zira birçok şahıs Microsoft’u Linux gibi işletim sistemlerinin önünü kesmekle suçladı. Kullanıcıları limitlemenin anlamsız olduğunu, isteyen kişi bilgisayarına istediği yazılımı yüklemeli polemiği ortaya çıkmıştı.

Her şeye rağmen birazdan altta da açıklayacağımız gibi Secure Boot’un sağladığı yararlar da kaçınılmaz. Zira bu sistem Windows 8 dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınızda işlem yapmanıza engel olmuyor. İstediğiniz zaman BIOS menüsünden bu seçeneği kapatabiliyorsunuz. Böylece istediğiniz işletim sistemine Boot edebilir duruma geçiyorsunuz. Ayrıca eski bir donanıma sahip olsanız dahi Secure Boot sizin için bir problem olmayacak. Zira bu UEFI fonksiyonu, en son Firmware’e sahip UEFI BIOS ile beraber geliyor.

Ayrıca Secure Boot’u manuel olarak yapılandırmanız da mümkün. Örneğin Ubuntu için Secure Boot’a bir anahtar atayabiliyorsunuz. Bu bağlamda diğer işletim sistemleri (Ubuntu dışında) hiçbir şekilde UEFI BIOS sayesinde başlayamıyor. Burada önemli olan noktaysa, oluşturacağınız anahtarın, anakartınız, dizüstünüz ya da işletim sisteminiz için ayrıntılı bir biçimde yapılması.

Ayrıca Microsoft, bazı şirketlere Windows 8 ile aynı Boot anahtarına sahip olma şansı tanıyor.  Ancak elbette ki belli bir ücret karşılığında. Fedora Linux da bunlardan biri. Fedora Linux’u kurup, direk olarak Boot edebiliyorsunuz. Herhangi bir ayar yapmanıza gerekmiyor zira Windows 8 ile aynı doğrulama anahtarına sahip.

Secure Boot’un Avantajları

Her ne kadar henüz Secure Boot’un avantajlarından bahsetmediysek de hemen başlayalım. Secure Boot, özellikle ev ve iş yerlerinde çok faydalı olabilir. Eğer bir bilgisayarda UEFI BIOS ve Secure Boot yoksa, 3. şahıs harici bir HDD’den Boot ederek kişisel bilgilerinizin bulunduğu sabit diske kolaylıkla ulaşabilir. Bu bağlam UEFI BIOS’un kendisine tanıtılan işletim sistemi dışında hiçbir işletim sistemine Boot etmemesi, böyle bir durumda hayat kurtarıcı olabilir.

Ev kullanıcıları için ise fiziksel bir casustan daha fazlası var. Ev kullanıcılarını tehdit eden unsur ise Malware, Rootkit tarzı bir virüsler. Bunlar sisteminize bulaştığında kendini direk olarak Bootloader’a kaydedecek. Bu bağlamda siz her ne kadar virüsü temizleseniz de virüs sürekli kendini Boot edecek. Secure Boot sadece kendine tanımlanan Boot seçeneğine izin vermesinden ötürü, virüsü asla Boot etmeyecektir.

Secure Boot’u bu kadar övmüşken eksik noktasından da bahsetmek gerek. Açıkçası biz Microsoft’tan x86 mimarisinde de Secure Boot’u kapatabilmeyi beklemiştik. Ancak ARM tabanlı Windows RT’ye sahip bir aygıtınızda Secure Boot’u kapatmanıza olanak yok. Microsoft kullanıcı deneyiminin sorunsuz olması açısından bu konuda ısrarlı. Kısacası Windows tabletine Linux ya da Anroid kurmak isteyen arkadaşlar için üzücü bir haber.

Sonuç

UEFI’ın ”UEFI BIOS” şeklinde kullanılması da  ayrı bir sorun. Zira bildiğiniz gibi BIOS ”Basic Input and Output System” anlamını taşırken UEFI ise Unified Extensible Firmware Interface olarak okunuyor. Bu bağlamda aslında gelenekselleşmiş BIOS kültürünü üzerimizden yavaş yavaş atmamız gerekiyor. Elbette UEFI BIOS demek bu bağlamda yanlış bir tabir değil. Ancak zamanla insanlar BIOS tabusunu da kıracaktır.

Bir diğer konuysa UEFI’ın nasıl telaffuz edileceği yönünde. Birtakım insanlar ”Weffy” şeklinde okurken, Microsoft’un bakış açısından teknik olarak okursak, “U-E-F-I” şeklinde bir sonuca varıyoruz. Bir diğer kesim ise ”you-fee” şeklinde okumaktan çekinmiyor. ”you-eh-fee” de seçenekler arasında. Bana sorarsanız ”you-eh-fee” daha içten. Ancak nasıl okunursa okunsun, UEFI beraberinde adı gibi bir çok ilginç yenilikler getirdi.

[/spoiler]

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hani derler ya “Ülkesini en çok seven kişi, İşini en iyi yapandır.”

 

Hani derler ya “Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

 

Hani derler ya “Yiğidi öldür, Hakkını inkar etme.”

 

Ben şunu bilirim,

 

ONBUKA, İyi bir modifiyeci, İyi bir pazarlamacı.

 

İyi sunum, iyi reklam, iyi iş birarada olursa başarı kaçınılmazdır.

 

Ellerine sağlık arkadaşım.

 

İşini severek yapmaya, tevazuya devam et.

 • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onbuka Uefi ile ilgili bilgilendirme için teşekkürler.

Benim bilgisayar Uefi değil 

sizin burdaki sistemi kursam, bir problemle karşılaşır mıyım?

 

Tabiki hayır,gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onbuka kusura bakma ama abi öyle bir link ekliyorsunuz ki harcanan zamana yazık harcanan elektriğe yazık.Eyvallah güzel işler yapıyorsun yaptığın iş konusunda kesinlikle birşey söylemek haddim değil ancak cidden bu turbobit olayı çok can sıkıcı.20 saat diyor normal indirme için muhtemelen ağ koptu diyecek v.s tam bir çin işkencesi halini alacak.Yurtdışında aynı işi yapan kişiler hem torrent link veriyorlar ve diğer verdikleri linklerde cloud gibi yandex gibi linkler. Bir bizim ülkemizde durum bu şekilde tamamen kazanca endeksli.Çok kızıyorum bilmeni istedim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onbuka kusura bakma ama abi öyle bir link ekliyorsunuz ki harcanan zamana yazık harcanan elektriğe yazık.Eyvallah güzel işler yapıyorsun yaptığın iş konusunda kesinlikle birşey söylemek haddim değil ancak cidden bu turbobit olayı çok can sıkıcı.20 saat diyor normal indirme için muhtemelen ağ koptu diyecek v.s tam bir çin işkencesi halini alacak.Yurtdışında aynı işi yapan kişiler hem torrent link veriyorlar ve diğer verdikleri linklerde cloud gibi yandex gibi linkler. Bir bizim ülkemizde durum bu şekilde tamamen kazanca endeksli.Çok kızıyorum bilmeni istedim...

Harcanan emeğe ve zamana Yazık olmaması için bir seçenek mevcut efendim, cüzzi bir rakam ile premium alarak rahatlıkla indirmek.
Saygılar efendim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By awengers44
   VADI E-SPOR MULTIBOOT ve USB TOOLKIT   ( UEFI&LEGACY )
   Çalışma TNCTR ve ailesi için özel olarak hazırlanmıştır.
   Dünyayı bilmiyorum ama türkiye,de bir ilk  tnctr,ye hayırlı olsun.
   Çok iddialı oldu 😊
   Artık tüm WimPE sistemleri tek BCD içinde kullanmayacaksınız  
   Çalışma andvboot kullanılıp üstünde çook değişiklik yapılıştır. 
   Sistemin içeriği iki dosyadan oluşmaktadır ve multiboot oluşturma programını çalıştırınca usb bellek takılı ise sistemde gördüklerini sıralar şayet isimlerini karıştıracak olursanız hangi usb belleğe boot edilecekse bilgisayara onu takın.
   ( Vadi E-Spor Multiboot.exe dosyası ve MULTIBOOT.ISO)  dosyamızın yanında başka bir klasör veya program olmasın !!! zip,den çıkarttığınız gibi kalsın ve kurulumu öyle yapın.
   Sistem grub2 ile boot alır vaziyette UEFI-USB ve VADIESPOR olarak adlandırılacaktır.
   Boot dosyalarımız UEFI-USB içinde olacak ve kurulum tamamlanınca Fat32 boot alanı gizlenip Ntfs kısmı gösterilecek.
   VADIESPOR usb diskinde ISO klasörü içinde bootice.exe programı olacak onunla isterseniz gizli alanı görülebilir yapabilirsiniz.
   Tüm dosya ve boot kısmı UEFI-USB içinde olacağı için Fat32 boot edilirken en 4 gb olarak sabitledim ve 40 gb,a çıkabilecek kadar alan tanıdım, tavsiyem ise en az 20 gb alan oluşturup
   daha sonra eklemek isteyeceğinizWinPE dosyaları için alan ayırmanız olacaktır.
   UEFI-USB kısmında beni oku txt açıp okuyarak hangi dosyayı nereye atacağınız anlatılmıştır.
   Windows 7/8/10 kurulumları ve windows xp kurulumu NTFS alanı içindeki klasörlere ISO ve WIM dosyanızı koyarak yapabilirsiniz.
   Fat32 UEFI-USB alanı gizli kalsın bu alan ile işiniz olunca açın ve virüs bulaşmasına karşı tedbir olmuş olur.
   Sisteme eklemiş olduğum XP.GZ  windows xp kurulumu için aşağıya eklediğim link,den iso dosyasını indirip NTFS kısmında EGO kalsörüne koyarak xp kurulumlarını yapabilirsiniz.
   Tema  eklenmesi ve düzenlemesi zor değil istediğiniz gibi ayar çekersiniz internette biraz araştırmanız kafi  
   UEFI sistemde SECURE ENABLE iken grub2 ,den boot alıp windows vs işlemleri yapamazsanız Windows kurulum menüsünden en altta olan seçeneği çalıştırın digital imzalı efi dosyası.
   UEFI-USB kısmında ifu.ini adındaki dosyayı açın ve  Simple=0  yapın imaj alırken size SİMPLE sormaz az önce  sistem imajımı geri yüklerken fark ettim.
   NTFS bölümünde ise usb korumayı çalıştırıp  Karumayı Kapat tıklayın.
   Site kabul etmediği için fazla resim ekleyemedim.
   Sistemin yapımında ve kullandığım dosyalarda fikir ve feyz aldığım başta @blue_life olmak üzere @crasadure @mephistooo2 @UZUNLAR @karadurakve @serhat100 üstad ve hoacalara teşekkür ederim.
   Vadi E-Spor Multiboot USB Grub2 Yükleme Uygulaması.
   https://yadi.sk/d/bvlb-s5ZDXWAMg  
   OneDrive Link.
   https://1drv.ms/u/s!AsHQuwy3zwAlgSwH8Kc3YZFG10R_?e=cJpd1W  Dosya: Vadi_E-Spor_Mutiboot.7z
   CRC-32: 21ae9a66
      MD4: fa30b5883adc916274cd59365d8f2f25
      MD5: 45a76020a4e8adbc0eb996883726888c
    SHA-1: 4cdd1b27133846d13f5fcae1c7a9e16a469cae46
   Dosyaların şifresi : www.tnctr.com
   https://yadi.sk/d/ZOHw3LBO9-y6Aw  Dosya: Vadi_E-Spor_Mutiboot_Bos.7z
   CRC-32: fd97d1c2
      MD4: ea68dfdf4180646256ddafdac53a578e
      MD5: 3e264784685ea8e665c7520ad47d6ba5
    SHA-1: 64bd3efd56581a57cd22d4a9a934687bb7aaf435
   https://yadi.sk/d/w5k4IDN_pwJfZw Sistemde ekli olmayan winPE çalışmalara ait linkler.
   AIO Rescue Winpe Admin x64
   Wintohdd Technician Winpe X86 - X64
   O&o Bluecon Technician Winpe X86-x64
   Aomei Backupper Technician Plus
   WinKur PE Çalışması x64  Boş paketi indirenler için  geçerlidir diğer pakette var tekrar indirmenize gerek yok.
   Anhdv-Boot tnctr sayfası
   HKBoot MultiBoot 2017
   Sergei Strelec Ana Sayfa.  Sürekli güncellendiği için siteden ingilizce olan son sürümü indirirsiniz.
   DLC Boot Downloand
   Aralıklarla güncellenecek olan Bootisox64.wim dosyasını önceki ile değiştirmek için bootice.exe çalıştırıp PART MANAGE tıklıyoruz daha sonra UEFI-USB disk birimini seçip SET ACCESSİBLE ile uefi kısmını ulaşılır yapıyoruz. Bootice.exe,yi KAPATMAYIN açık kalsın.
   İndirdiğiniz Bootisox64.ISO dosyası içinden sources,e girip bootisox64.wim dosyasını USB belleğin boot\PE\ içine atıyoruz var olanla değişimi onaylayıp daha sonra pencereyi kapatıyoruz. Açık olan bootice.exe ile yeniden NTFS alana aynı işlemi yapıp boot alanı gizliyoruz.
   https://yadi.sk/d/QKDGcHjhSL80lg Küçük bir efi komut dosyası düzenlemesi anhdvboot ile alakalı UEFI-USB içine direk kopyalanacak ve değişiklik kabul edilecek.
   Windows XpSp3 Tr x3 ( EGO ) klasörü oluşturulup içine atılacak ismi değiştirilmeyecek.
   https://yadi.sk/d/H4Ulc4n93PWUbv efi.7z
  • By selokan
   Çok eskiden beri kullandığım bir XP çalışmamı burada paylaşmak istedim. Benzeri hatta ve hatta benzerine yakını dahi, Bugüne kadar paylaşılmadı burada... İşte şimdi bir farklılık yaparak, Gelecek yeni projelerin de önünü açarak, Dikkatlerinize sunuyorum.
   ***
   "Bir sistem istiyorum ama; Şimdiye kadar gördüğüm ve göreceklerim arasında en ve tek hızlısı olsun, 30-40 mb arası RAM'den fazlasını yemesin, CPU'yu neredeyse hiç ellemesin, Hele hele ekran kartıma dokunmasın dahi, Ne istersem isteyim, anında açılsın, İşim gücüm; oyun, tasarım, internet vs. Yani bilgisayarın tüm donanımını ben kullanayım, Sistem ise hiç bir şey kullanmasın, Hele hele ekran kartıma dokunmasın dahi" Diyorsanız; Doğru yerdesiniz. Buyrun; sizi de bekleriz. Benzersiz paylaşımlar, benzersiz sistemler ile, eXPerience'in ve benim (ilerde vermeyi düşünüyorum) Paylaşımlarımıza bakabilirler.
   ***
   Kendi editlediğimden ziyade ham halini vermiş oluyorum. (Talep olursa onu da paylaşırım. O ise 64.4 MB ISO boyutludur. İçerisinde çokça alterenatif program barındırır.)
   Şimdi geçelim konu hakkında açıklamalara...
   ***
   Her hangi bir soru sormadan önce klasik şekilde söyleyerek, lütfen açıklamaları okuyun. (Okumasanız da buyrun sorun, sormak, konuyu kirletmek nasılsa bedava) Hemen hemen her türlü (eski-yeni, iyi-kötü, gerçek-sanal) PC de çalışır.PC icadından  beri elinizde ne varsa o makinada çalışır. Sayaçta, abaküste, bile çalışır. (Lütfen bu konuda sormayın😁) Eklenen ve çıkarılan herşey yazıyor. Şu yok mu abla, bu var mı abla demeyin....
   ***
   Sistem ciddi anlamda uzmanlık harcanarak hazırlanmış olup, Windows XP ana sisteminin bir çok yeri değiştirilmiş, yeniden ele alınmış, kurcalanmış, yenilenmiştir.
   Birşeylerden kıllanan yapınız varsa her bir bit'ini inceleyebilirsiniz. Ama özellikle belirtmem gerekir ki;Bilgisayardan, Yazılımdan, İngilizce'den az da olsa anlamıyorsanız ellemeyin, yüklemeyin, bir uzmana dahi gitmeyin. Güle güle diyeyim. Bu noktadan sonra isterseniz ayrılın, Boş verin...
   ***
   Konun Başlığına da eklediğimiz gibi, hala ve hala anlamayacak, herşeyden rahatsız olanlar, sürekli bir sıkıntı çıkartmak adına debelenenler, acaba nereden bir sıkıntı göstersem diye atıfta bulunacaklar için tekrar ve tekrar olacak bir hatırlatma:
    Birazdan da alttaki KOSKOCA açıklamalardan ve sistem özelliklerini anlatan İBARELERDEN de gayet tabi bir şekilde ANLAŞILACAĞI (ve de anlayabileceğini ümit ettiğimiz; bu konuda her normal dünya vatandaşından beklediğimiz, okuma yazma bileninden az çok demeden biraz da olsa beklediğimiz, bildiği tek yabancı cümlenin soru cümlesi olduğu ve bunu da sürekli önüne gelene göstermek için "VAT▬İZ▬YOR▬NEYM" diyeninden dahi bir nebze olsun anlayacağını beklediğimiz) ÜZERE sistemin dili İNGİLİZCE'dir...
   Please login or register to see this link.
   ***
   Kurulumu HDD & SSD fark etmeksizin PCye göre bazısında bir-iki saniyede bazısında ise bir-iki dakikada tamamlanır...
   Neden XP derseniz, her makinada çalışacak şekilde olduğu için derim herhalde...
   Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (hepsinin en son sürümü ile) bu tipte elimin altında hazır çalışmalar var, takipte kalın !!!
   XP, 7, 8.1, 10 toplam olarak 818 MB'lık ayrıca (yukarıdakinden ayrı) multiboot var, tamamlanmadı, tamamlanınca paylaşılacak, takipte kalın !!!
   Gelelim sistem hakkındaki açıklamalara...
   ***
   MicroXP Nedir ? Tek tek açıklayacak olursak madde madde gidelim:
   Sistem dili de İngilizce olduğuna göre, açıklamaları da İngilizce tutsak bir mahsuru var mı?
   Küççük not: Sistem dili rahatlıkla Türkçe'ye çevrilebilmekte. Açıklamaları da bir ara Türkçe yazarım. MicroXP
    MicroXP v0.82  by eXPerience   Thank you for trying this special MicroXP edition of Windows XP.  With a WINDOWS folder that is only 199Mb and a CD size of just 99.9Mb,  this has to be one of the smallest Windows XP installations out there.  Whats more - you can use 99% of the programs you always use and up to  now there is not one single report of any game not working in MicroXP.  This installation takes only 5 Minutes 30 seconds.  This install includes default XP drivers for Ethernet/Sound/SCSI/RAID  It has all languages kept, except Chinese/Japanese/Korean.  It has all keyboard layout choices kept.  It also has Service Pack 3 final slipstreamed into it.  LAN Networking is now possible - Use 'Map Network Drive' and just put  the computer name of the computer you want to network with.  Digital Cameras and Scanners can also now be used.  The ISO file size is the same as in the previous release - 99.9Mb  _____________________________________________________________________  [Statistics]  Installation time, in VMware, from  ISO file, from end of formatting .......... 5 Mins 30 Secs  RAM Usage On First Installation ........... 39 Mb  Handles ................................... 2229  Threads ................................... 157  Processes ................................. 15  Entire Install Size ....................... 205Mb  Documents and settings folder size ........ 3.19 Mb  Program Files folder size ................. 2.79 Mb  WINDOWS folder size ....................... 199 Mb  Files In System32 ......................... 815  ISO File Size ............................. 99.9 Mb  _____________________________________________________________________  [Services Remaining In Windows]  Cryptographic Services  DCOM Server Process Launcher  DHCP Client  Event Log  Logical Disk Manager  Logical Disk Manager Administrative Service  Network Connections  Plug and Play  Print Spooler  Remote Access Auto Connection Manager  Remote Access Connection Manager  Remote Procedure Call  Server  TCP/IP NetBIOS Helper  Telephony  Windows Audio  Windows Image Acquisition (WIA)  Windows Installer  Wireless Zero Configuration  Workstation All these services are enabled on installation,  so you can start using Windows straight away.  [eXPerience Desktop Folder Contents]  Desktop Icon Layout (Lets you save your desktop icon layout)  Driver Install Tool (Easily install all your drivers, see ReadMe)  Keyboard Settings (Quick access to Regional and Language options)  Networking Guide (Shows how to get connected to your networked PC's)  Registry Backup (Make a complete backup of the registry in one click)  Services Config (Files to enable and disable functionality)  ShrinkXP Scripts (to remove any items you do not want or need)  Web Browser (Browzar, to download a full browser of YOUR choice)  Windows Media Player 11 (This is just a readme file about WMP11)  [WHAT YOU CANNOT DO]  This is a greatly reduced installation of Windows XP Professional SP3  Please read these notes BEFORE using this edition of Windows: - SINGLE USER ONLY  You cannot add any additional users. Do not try to add more users,  otherwise your main account that is used by default (Administrator)  will become the new account and after logging in, you will not have  any desktop theme (not even Classic) and the whole account will be  ruined. You'll probably have to install Windows again because if  you make a new account it replaces Administrator and tries to  log you in with Default User - the problem with this is - there  is no Default User anymore. - NO NATIVE SUPPORT FOR FTP SITES  There is no built in support for downloading from FTP sites,  try using Filezilla or WS_FTP if you need to do that. Even just  Opera or Firefox can probably do it. This functionality is gone  because the Application Layer Gateway service is gone, along  with ALG.EXE that normally runs in Task Manager, taking up about  6Mb RAM for what amounts to no reason. - NO VISITING WINDOWS UPDATE  You cannot visit Windows Update with this version of Windows  because Internet Explorer is removed. You can manually download  updates from Microsoft and you can also use the alternative  Windiz Update website through Opera or Firefox. Because so  much has been removed from this edition of Windows, you are not  likely to be any more safe installing updates for Windows.  NOTE: Because this edition of Windows uses a patched  winlogon.exe in order to remove the oembios.bin file,  you really should not update Windows anyway, in case  winlogon.exe gets replaced by an update. There are more  details about this in the eXPerience folder on the desktop  once MicroXP is installed. - NO FAST USER SWITCHING  Apart from you only being able to have the one account anyway  (Administrator) the ability to do Fast User Switching is also  removed. - NO PASSWORD STORAGE/AUTOCOMPLETE  Windows will not save stored passwords, however, this only really  applied to Internet Explorer and Outlook Express, which are removed.  You will be fine using Firefox or Opera web browsers and Thunderbird  email client for emails. Those are self contained programs and take  care of storing your passwords by themselves. - NO CD-ROM AUTOPLAY  When you insert a CD that would bring up a screen to install the  program contained on the CD, this does not happen in this version  of Windows, you will have to explore the CD manually and run  whatever file it is that runs the program's setup, usually  setup.exe on the root of the CD. If the CD has a file called  AUTORUN.INF then open that file and look at which .exe file  is listed in AUTORUN.INF - NO SMART CARD DETECTION - NO SCHEDULED TASKS  You cannot set programs, like AntiVirus or Hard Disk Defrag programs  to run in the future IF they need the Scheduled Tasks service in  Windows. If you are going to run those types of programs you will  have to manually scan or defrag whenever it is convenient. Despite  this, one program that will schedule its operations is Perfectdisk  defrag, you do not need Task Scheduler for this program to run a  scheduled defrag. - NO REMOTE DESKTOP  There is no Remote Desktop in this version of Windows  because the Terminal Services service is removed. - NO THEMES  You cannot have the Luna (Blue/Olive/Silver) desktop theme in this  version of Windows, the only theme you can choose is Windows  Classic which it is already set to by default. You can however  install Windowblinds if you want to and it will work fine,  Windowblinds does not rely on the Themes service. You could even  make MicroXP look like Vista with the Ironjer AeroGlass The  Remix V4. Use v4 not v5 of that if you use it. - NO UNINTERRUPTIBLE POWER SUPPLY SERVICE  I always thought UPS Service delivered parcels but apparently not,  if you have this type of device then it will not work on this version  of Windows. A UPS is only used for emergencies like if you have  a power cut - thats if you even have such a device.  _____________________________________________________________________  [WHAT YOU CAN DO] - PROGRAMS -  You can still install and run just about all the programs and games  that you can run on a normal installation of XP. There is a text file  in the eXPerience folder on the desktop that has a list of programs  that work and includes some that don't work (not many). Even Office  2007 installs on this version of Windows - GAMES -  Up to now, there has not been one single report of any game not  working on MicroXP. Gaming is what this edition of Windows is all  about, it gives better benchmarks than any other version of  Windows I have ever tested. - LAN NETWORKING -  At last - MicroXP now has the ability to browse your local network.  All you need to know is the computer name of the computer you want  to connect to and thats about it, just right click My Computer and  choose Map Network Drive. All computers can see each other even  if every computer in the network is running this MicroXP. - CAMERAS AND SCANNERS  Now in MicroXP it is possible to use a digital camera (USB only,  no Firewire) or a scanner. Tested and working with a Fuji FinePix  6MP camera. The Photo Printing Wizard is not included, neither  is the wizard to download photos from the internet, but the rest  of the functionality for cameras and scanners is as complete as  in full Windows. My favourite saying: whats missing, you're not  gonna miss! Print photos with Photoshop or maybe even Irfanview.  Ctrl+P to print works in every single program that supports it,  so its not like we ever needed the photo printing wizard, which  only ever made all images I fed through it A4, even small images,  so it actually did not even work, unless I skipped a button but  there really are no buttons to skip in that wizard, its useless. - DIAL-UP CONNECTION -  You can still use a Dial-Up connection (Broadband or old 56k modem).  This is the one major flaw in other stripped out operating systems,  a lot of UK users still use a modem with broadband... in this  edition, RAS Dial-Up/PPPoE/DSL/ADSL connectivity is OK as well  as old 56k modems. Yes, try this install on a Pentium II or even  an old 486 might run it! They had 75Mhz processors and 8Mb RAM  with 4Mb graphics cards. - WEB BROWSER -   This installation already includes a basic web browser called  Browzar that uses a few core files left from Internet  Explorer. No, Internet Explorer is not included, but select  files included in this installation that come from Internet  Explorer are vital to running Windows. Its also Internet Explorer  related files that allow you to open CHM files, which you can do  in this edition of Windows. This Browzar web browser is only here  so you can at least get online and download Firefox, Opera, Netscape  or whatever browser you want. This not only saves space on this CD,  but you get to choose what web browser you want to use and you get  the latest version not an old and possibly insecure version. Flash  v9.0.124.0 for Firefox and Opera is included, so Google Video and  YouTube work straight away in whichever browser you install. - PASSES WGA CHECKS  If you go to download for example, Windows Media Player 11 from  Microsoft's downloads section, you will need to validate windows  by running the GenuineCheck.exe file that Microsoft asks you to  download as part of the Windows Genuine Advantage checks. Its  fine to do this, don't be scared of your key being blacklisted. - WINDOWS MEDIA PLAYER 11  You can install Windows Media Player 11 in this edition of Windows.  NOTE: Because the file WMPLOC.DLL is not in system32, Windows Media  Player 11 will say that it could not complete setup or words to  that effect. IGNORE THIS ERROR! Windows Media Player 11 is fully  working after you install it and get that error, Windows Media  Video type formats stream in Opera and Firefox still - so you can  ignore that installation error. Just make sure if you install  Windows Media Player 11 to have the Cryptographic Services  service enabled. Windows Media Player 11 needs that service started  to install. After installing Windows Media Player 11 you can then  disable Cryptographic Services if you wish, like a lot of stuff  in Windows, it doesn't really do anything important. - WMV STREAMS -  Once you have installed Opera, Firefox, Netscape or the browser  of your choice, as long as you install Windows Media Player 11,  you can stream Windows Media Videos from websites like the BBC's  News website, or anywhere that has WMV streams. This is possible  because there are three DLL files added to the Windows Media  Player folder in Program Files. Don't worry, theres no Windows  Media Player there, it only contains the vital DLL files for  streaming compatibility in Firefox and Opera if you install  Windows Media Player 11. Note that you do need to install Windows  Media Player 11 to view .WMV movies in web pages. - FLASH -  If you install Opera or Firefox web browser(s) in this special  MicroXP edition of Windows, you can go visit YouTube or Google  Video without even having to install Flash Player. You can just  watch the videos right away. Working
   All programs tested and working on MicroXP ---> [ANTI-VIRUS] -AntiVir -Kaspersky Antivirus -NOD32 -Symantec Antivirus Corporate [APPEARANCE] -ClockTraySkins -Desktop Sidebar -WindowBlinds [AUDIO] -Audacity -AudioBlast -Audiograbber -Fruity Loops Studio -KraMixer DJ -Magic Audio Converter -RM To MP3 WAV Converter -Sony Sound Forge -Vibe Streamer [BITTORRENT/P2P] -Azureus -BitComet -BitLord -eMule -LimeWire Pro -uTorrent [BROWSERS] -Firefox -Opera -OffByOne [BURNING] -Blindwrite -Nero Micro [CHAT] -mIRC -MSN Live Messenger -Skype -Trillian Pro -WinGizmo [CLEANERS] -CCleaner -Norton WinDoctor 2005 -TuneUp Utilities 2007 [CODECS] -CCCP Codec Pack -K-Lite Mega Codec Pack* [COMPRESSION] -7-Zip -KGB Archiver -WinRAR -WinUHA -Zip Genius [DEFRAG] -Diskeeper 2007 -O&O Defrag -Perfectdisk Server (Scheduling also works) -SysInternals System File Defragmenter -Vopt Defrag [DVD & CD] -AnyDVD -Bitrate Viewer -CloneCD -CloneDVD (Slysoft/Elaborate Bytes) -CloneDVD (DVD X Studios) -DVD2DVD-R Pro -DVD2One -DVD Audio Ripper -DVD Decrypter -DVDFab Platinum -DVD Region+CSS Free -DVD Shrink -Nero Info Tool -RipIt4Me [EXPLORATION] -Dir To Text -ERD Commander 2003 Explorer -FolderSizes -Total Commander [FIREWALLS] -Comodo Firewall -Kaspersky Internet Security -Sygate Personal Firewall Pro -Zone Alarm [GAME TOOLS] -Blender -Fraps [HEX TOOLS] -Hex Workshop -UltraEdit 32 -XVI32 [IMAGE TOOLS] -GIF Movie Gear -GIMP -IrfanView -Photoshop CS2 -Snippy [MISCELLANIOUS] -Buddy Icon Grabber -ExamDiff Pro -Google Earth -HashCalc -Imageshackert -Inno Setup Compiler -Orca -PeExplorer -Quick Batch File Compiler -Replace Text In Files -Resource Hacker -SFV Checker -SnagIt -Thunderbird (Mozilla) -Universal Extractor -VMware Workstation [MOVIE TOOLS] -Cinema Craft Encoder -Cinema Craft Encoder SP2 -EO Video -Gvi2Avi -MPEG Video Wizard DVD -Sonic Scenarist Pro (v3) -Sonic Scenarist Pro (v4) -Sony Vegas & DVD Architect -TMPGEnc Plus -VirtualDub -WinAVI Video Converter -WinVDR PRO [MULTIMEDIA] -Alcohol 120% -Daemon Tools -MagicISO -PowerISO -UltraISO [NETWORK] -DU Meter -FileZilla -FlashFXP -FlashGet -FTP Wanderer -Hide IP Platinum -PeerGuardian -RealVNC Enterprise -TCP View -VisualRoute 2007 -WhoIs (Karen Kenworthy) -WinHTTrack Website Copier -Wireshark -WS_FTP Professional 2007 [OFFICE] -Atlantis Word Processor -Floppy Office (12 Office Programs) -FoxIt PDF Reader Pro -Notepad 2 -Office 2003 Professional LITE Version (Excel/Outlook/Powerpoint/Word) -Office 2007 Enterprise (All programs work except "Groove") -Spreadsheet (Spread32.exe) [PLAYERS] -Core media Player -Media Player Classic -Mplayer (MPUI) -PowerDVD -VLC Media Player -Winamp Pro -Windows Media Player 11 [PROGRAMMING] -AutoIt 2 -AutoIt 3 -Notepad++ -PureBasic [RECOVERY] -Active @ UNDELETE (tested and able to recover) -EasyRecovery Professional (tested and able to recover) -Handy Recovery (tested and able to recover) -Passware Kit Enterprise -Stellar Phoenix Recovery Suite (tested and able to recover) [REGISTRY TOOLS] -Registry Mechanic -Registry Pruner -Registry Toolkit -Regmon -RegSupreme Pro -WinASO Registry Optimizer [RUNTIMES] -Java Runtime Environment -Microsoft .NET Framework v1.1 -Microsoft .NET Framework v2.0 [SECURITY] -Ad-Aware SE Pro -AVG Anti-Spyware -CWShredder -HijackFree -HijackThis -Hitman Pro -KeePass Password Safe -Spybot Search & Destroy -Spyware Blaster -TrueCrypt -xp-AntiSpy [SYSTEM] -Aida32 SysInfo -CPU-Z -Dead Disk Doctor -Disk Speed -Disk Temperature -HD Tune -Server Magic 4.0 -SpaceMonger -Startup Control Panel [WEB DESIGN] -Dreamweaver 8 (advanced features not tested) -NVU Web Designer [WINDOWS TOOLS] -BSOD Joke Screensaver (SysInternals) -DLL Export Viewer -Filemon -nLite -Process Explorer -Service Tuner 2007 (by eXPerience) -Shell Extension Viewer -Shutdown Timer -Unstoppable Copier -vLite ------------------------------------------------------------------------------------ K-Lite Mega Codec Pack - This will install but it gives an error about "Ivfsrc.ax". This file cannot be registered because Windows Media Player is not present. Just click Ignore to the error when installing K-Lite, I have never noticed any bad effects of not having this file. SOLUTION: use VLC Player or Media Player Classic (thats included with K-Lite Mega Codec Pack) to play WMV and WMA files or you can even install Windows Media Player 11 if you want. If you want to stream WMV videos in Firefox/Opera then you will have to install Windows Media Player 11. ------------------------------------------------------------------------------------ [SOFTWARE THAT WILL NOT WORK] Flash Player ActiveX version for IE - might not install. SOLUTION - You already have the Flash plugin file (NPSWF32.dll) for playing FLV flash movies in Opera or Firefox. You can still play SWF files with the standalone SWF player "Swiff Player" because the "flash.ocx" file is present and registered in "C:\WINDOWS\system32\Macromed". However, if you try to install Adobe Flash Player, it seems to unregister this OCX file again making Swiff Player not work. SOLUTION - Go into "C:\WINDOWS\system32\Macromed" and double click the "flash.ocx" file, this will register it again and "Swiff Player" will play SWF files again. GFI LanGuard Enterprise - "Access violation at address "00425BEE" in module 'lnss.exe'. Read of address 00000008". This program starts but you contnue to get this access violation error all the time. Internet Explorer 7 - Cannot be installed. Whilst IE7 seems to claim to be a full web browser, it is not, because unless you already have IE6 on your system, IE7 cannot be installed, therefore, it seems that IE7 is nothing more than an "addon" to IE6, like some sort of (bloated 35Mb) extension to IE6. What a joke... its really a blessing to not be able to install this, in fact it warms my heart. You need to use Windows Update? No you don't, not on this version of Windows, there is barely anything left in Windows to be exploited, but if you really must insist on jumping at your own shadow and must update Windows, just use "Windiz" update website with Opera or Firefox browsers... by the way, neither of those web browsers will expect you to have any previous version of their browser installed, they both install no problem and take up only half the space IE7 takes up. Mailwasher Pro - This starts up and opens the GUI but says "Access Violation at address 0069AC42 in module 'Mailwasher.exe'. Read of address FFFFFFFF". Mainconcept Personal Video Recorder - "PVR Engine Construction Failure: 0x80040154" MediaMonkey Gold - Cannot run, this gives an error saying "Couldn't find Microsoft Access Database Driver". MediaMonkey Gold requires both the "MDAC" and "Jet Database" components, which are both removed. MediaPortal - This will not run, gives an "Unhandled Exception" error. Musicmatch Jukebox Plus - Will not run. RatDVD - Comes up with an error - Module name: C:\Program Files\ratDVD\XEBEncoder.exe. Does not mention any missing files, either in the Windows GUI, or in Filemon = no fix. Rootkit Revealer - reports an error with CMD.EXE. SiSoftware Sandra Enterprise - Cannot install because MDAC is removed. ------------------------------------------------------------------------------------ NOTE: If you use any registry cleaning programs on this version of Windows, always make a backup of your registry before scanning or fixing any problems. There is a folder in the eXPerience folder on the desktop so you can make a registry backup. ------------------------------------------------------------------------------------ When you install programs like Daemon Tools, Alcohol 120% or your sound card drivers, you might get a pop up asking you to insert your Windows CD. All you need to do is put your MicroXP CD in your CD-Drive and let the "Found New Hardware" wizard search automatically and it will find the SCSI driver for Daemon Tools/Alcohol 120%, and various other drivers you might need. These drivers are not stored in your WINDOWS folder but they are still available on the MicroXP CD along with USB drivers etc.  
   ***
   • İndirme Linki :
   Please login or register to see this link.
   • İndirme Linkini Görmek İçin Şifre:
   warez-bb
   ***
   Türkçe'ye Çevirmek İsteyenler İçin; Aşağıya linkleri ekledim.
    Please login or register to see this link.
   Please login or register to see this link.
   Please login or register to see this link.
   ♥Olumlu yada olumsuz, geri dönüşler yapılırsa sevinirim. ♥
  • By selokan
   Start Menu Reviver
   Windows' un parlak geleceğin tüm iyi yönü ile,
   Windows' un geçmişin iyi yönlerini birleştiren mükemmel bir Windows Başlat menüsü.

   Please login or register to see this link.
   Tanıtım Videosu:
    

    

   ►Start Menu Reviver, Windows için kullanabileceğiniz bir başlat menüsü oluşturma programıdır.
    
    
   ►Start Menu Reviver özellikle Windows üzerinde başlat menüsüne tekrar kavuşmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş sezgisel ve kullanıcı dostu bir uygulamadır.
    
   ►Windows 8 ile birlikte ortadan kalkan başlat menüsünü tekrar size sunan bu başarılı uygulama son derece özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir.
    
    
   ►Yazılım sayesinde başlat menüsüne kavuşan kullanıcılar, başlat menüsü üzerinden kolayca aradıkları programları ve dosyaları bulabilir, bilgisayarın kapatma, yeniden başlatma ve oturumu kapatma gibi güç seçeneklerine ulaşabilirler.
    
    
   ►Programın en güzel özelliklerinden birisi de kullanıcıların sıklıkla kullandıkları uygulamaları başlat menüleri üzerinde yer alan döşeme şeklindeki bölümlere ekleyerek, istedikleri her an kolayca ulaşabilmeleridir.
    
    
    
    

   ►Sizler de Windows işletim sistemi kullanıyor ve başlat menüsünün özlemini çekiyorsanız, Start Menu Reviver adlı ücretsiz ve güvenilir uygulamayı mutlaka denemelisiniz.
    
    
   Please login or register to see this link.
    
    
    
   Start Menu Reviver Temel Özellikleri:
   Alışılagelmiş Windows başlat menüsünü ve daha fazlasını kullanıcılara sunmaktadır
   Dokunmatik ekran desteğiyle gerçekten farklı bir deneyim yaşatır
   Başlat menünüzü kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirmenize izin verir
   Windows  başlangıç ekranı uygulamalarını doğrudan başlatabilme
   Güçlü arama menüsü sayesinde aradığınız tüm dosyaları kolayca bulabilme
   Sadece uygulamaları değil, favori web sitelerinizi bile başlat menüsü üzerine ekleyebilme
   Farklı temalarla başlat menünüzü kendinize göre özelleştirme
    
   Please login or register to see this link.
   SİSTEM GEREKSİNİMLERİ :
   Windows 7, 8, 10 | CPU: 300MHz ya da daha yüksek | RAM: 256 MB | Sabit Disk Alanı: 22 MB
    
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...