Jump to content

Lg G3 Vs Iphone 5S

Dexter18
 Share

Recommended Posts

Sakın LG ye bulaşma (bence). Apple ın yerine ancak yeni bir Apple tutabilir ;)

G4 ile arkadaşın Servis ile geçen değişim süreci var ki dillere destan. 25 gün oldu cihaz yok piyasada. İstanbul ile Bursa yetkili servislerinin birbirlerinden haberi yok. Hepsi başka şeyler sallıyor. Ben bunları gördükten sonra katiyen LG ye bulaşmam. Lg G4 ünde değişim olma sebebi, Çağrı geldiğinde Ters çevirilip susturulduktan sonra Telefonun kitlenmesi ve ardından servisin koyduğu tespit anakart arızası ve ürünün değişmesi gerektiği.

Edited by KenanK

kaderimiz aynı seninle @dexter18.

Bende bugün zenfone 2 nin üstüne 100 tl verip iphone 5s aldım. Sonra vazgeçtim 50 tl daha verip lg g3 16 gb versiyonlusunu aldım. Telefon d855tr olduğu için radyo yok. Buna bakarak al. Bu versiyonda radyo olmuyor. Şu an kullannıyorum. Ram 2 gb olması dışında beni üzen pek birşey yok. Bu arada görüntülü görüşme de yok. Eğer senin alacağın lg g3 32 gb modeli ise takas yap derim.

@Extended; marşmelov nasıl yükledin root ile mi?

Edited by Bay_RC

Bende bugün zenfone 2 nin üstüne 100 tl verip iphone 5s aldım. Sonra vazgeçtim 50 tl daha verip lg g3 16 gb versiyonlusunu aldım. Telefon d855tr olduğu için radyo yok. Buna bakarak al. Bu versiyonda radyo olmuyor. Şu an kullannıyorum. Ram 2 gb olması dışında beni üzen pek birşey yok. Bu arada görüntülü görüşme de yok. Eğer senin alacağın lg g3 32 gb modeli ise takas yap derim.

iPhone niye geri verdin?

Açıkçası arkadaşlar beni ekran küçüklüğü tedirgin ediyor. Tek küçük akıllı telefon iphone 5s ve öncesi. Böyle günde 1 saat oyun oynayan dizi izleyen biriyim. Yoksa 5s çok kral telefon ne bilim kararsızım işte

Lg g2 kullanıyorum ve lg nin güncellemesi politikası yüzünden lg den tiksiniyorum artık. Sırf ürün satmak adına lg g2 ye güncelleme desteğini kesti attı. Apple ise sattığı ürünün sonuna kadar arkasında durmaya çalışıyor. Hala 4s güncelleme alıyor. lg g3, g2 den çok mu kral bir telefon HAYIR ama artık güncelleme alamıyoruz malesef. verdi lollipopu lg g2 ye çekildi kenara. maksat gaz almak. Telefona şarj dayanmıyor. Apple en iyisi bana göre...

Polonya İçin 6.0 Yayınlandı Onu Kurdum :)

Sakın LG ye bulaşma (bence). Apple ın yerine ancak yeni bir Apple tutabilir ;)

G4 ile arkadaşın Servis ile geçen değişim süreci var ki dillere destan. 25 gün oldu cihaz yok piyasada. İstanbul ile Bursa yetkili servislerinin birbirlerinden haberi yok. Hepsi başka şeyler sallıyor. Ben bunları gördükten sonra katiyen LG ye bulaşmam. Lg G4 ünde değişim olma sebebi, Çağrı geldiğinde Ters çevirilip susturulduktan sonra Telefonun kitlenmesi ve ardından servisin koyduğu tespit anakart arızası ve ürünün değişmesi gerektiği.

LG distiribitör garantili cihazlara  ilk 6 ay içinde eğer yazılımsal sorunu yoksa birebir değişim yapıyor. Yazılımsal ise zaten yazılım yüklüyorlar. Değişimden yararlanan yüzlerce insan var. İstanbul yetkili servisi derken hangisinden bahsediyorsun bilmiyorum ama mecidiyeköy vintek servisine giden gören adam LG den başka cihaz almaz. O kadar kaliteli bir servis yani, cihaz değişimi dışındaki her türlü tamiri adam aynı masada karşılıklı oturarak hem sohbet edip hemde gözünün önünde cihazı onarıyor. Telefonu garantiden çıkaran root/rom uygulamalarını bile görmezden geliyor adamlar müşteri memnuniyeti için. Bir kaç defa yolum düştü ve her defasında çok memnun kaldım. DİĞER LG YETKİLİ servislerİ bu kadar kaliteli hizmet vermiyor bu bir gerçek.

PARALEL ithalat cihazların servisleri için herşey söylenebilir çünkü arada dağlar kadar fark var, tavsiye edilmez.

Ayrıca bir kişiye denk gelenler ve olanlar diğer insanlara da olacak diye bir genelleme yapmak mantıksızlıktır bence. Apple ın mükemmel olduğunu mu sanıyor herkes.. 

cihazı mm yapıp mı gönderdiler birde 16 lık g3 ler için mm gelecek mi?

Gelecek tabi ki. Şuan polonya sürümü var 16gb modeller için 

Lg g2 kullanıyorum ve lg nin güncellemesi politikası yüzünden lg den tiksiniyorum artık. Sırf ürün satmak adına lg g2 ye güncelleme desteğini kesti attı. Apple ise sattığı ürünün sonuna kadar arkasında durmaya çalışıyor. Hala 4s güncelleme alıyor. lg g3, g2 den çok mu kral bir telefon HAYIR ama artık güncelleme alamıyoruz malesef. verdi lollipopu lg g2 ye çekildi kenara. maksat gaz almak. Telefona şarj dayanmıyor. Apple en iyisi bana göre...

LG G2 ye jellybean,kitkat, lolipop gibi 3 büyük yazılım desteğini sundu. G2 kullanıcıları lolipop tan bile umudu yoktu geleceği konusuda, bence bunu söylemek çok büyük bir ayıp. Kaldıki lolipop g2 de şişme yapıyor zamanla ve yetersiz alan uyarısı vermekte. 

Apple güncelleme veriyorda ne oluyor? Güncelleme alan alt model cihazların nasıl takoza döndüğünü bilmeyen yok... Apple alınacaksa güncelleme yapma konusunda acele etmeyip güncelleme yapanların fikirlerine göre hareket edilmeli

Arkadaşlar bu iki cihaz arasında kaldım. Şu an 5s elimde ama g3 ile takas etme imkanım hala var.

Telefonu ne amaçla kullanıyorsun? Neler yaparsın genelde?

Ben de LG G3 kullanıyorum , bundan önce LG G2 cihazım vardı.

LG distiribitör garantili cihazlara  ilk 6 ay içinde eğer yazılımsal sorunu yoksa birebir değişim yapıyor. Yazılımsal ise zaten yazılım yüklüyorlar. Değişimden yararlanan yüzlerce insan var. İstanbul yetkili servisi derken hangisinden bahsediyorsun bilmiyorum ama mecidiyeköy vintek servisine giden gören adam LG den başka cihaz almaz. O kadar kaliteli bir servis yani, cihaz değişimi dışındaki her türlü tamiri adam aynı masada karşılıklı oturarak hem sohbet edip hemde gözünün önünde cihazı onarıyor. Telefonu garantiden çıkaran root/rom uygulamalarını bile görmezden geliyor adamlar müşteri memnuniyeti için. Bir kaç defa yolum düştü ve her defasında çok memnun kaldım. DİĞER LG YETKİLİ servislerİ bu kadar kaliteli hizmet vermiyor bu bir gerçek.

PARALEL ithalat cihazların servisleri için herşey söylenebilir çünkü arada dağlar kadar fark var, tavsiye edilmez.

Ayrıca bir kişiye denk gelenler ve olanlar diğer insanlara da olacak diye bir genelleme yapmak mantıksızlıktır bence. Apple ın mükemmel olduğunu mu sanıyor herkes.. 

Cihaz Türkcell den fatura üzerine alınma. LG Türkiye garantili ve Bursa yetkili servisine bizzat teslim edilmiştir. Adamlara sorunu anlattığımız da aldığımız cevaplar bile ne kadar değer verildiğini anlatılır derecede idi. Adama ters çevirip susturduktan sonra cihazın bu hale gelmesine güldü sadece. Cihaz alınalı 6 ayı geçmiş. Ne root nede başka bir şey yapılmış.

Bize servisin oradaki kontrolden sonra verdiği cevap aynen şudur. Anakart arızalı. İsterseniz anakart siparişi veririz yarın elimize ulaşır tamir eder 3 gün içinde yollarız yada değişim talebinde bulunabilirsiniz. Bizde değişim talebinde sürenin uzayacağını bildiğimiz üzere anakart tamir olmasını istedik ve kayıt aldılar.

ardından 3 gün geçti ses seda yok, 1 hafta geçti yine aynı şekilde. En sonunda biz aradık Bursa yetkili servisini ve olayı anlattık. Bize telefonda söylenen aynen şudur. Dediğiniz gibi bir durum asla söz konusu olamaz. Anakart tamiri için biz anakart siparişini veririz 1 ayda da gelir 3 ayda da gibi bir cevap ve üzerine sizin cihazınız daha kontrol edilmemiş olduğunu söylediler. B

15 gün sonra telefondan yeniden haber çıkmayınca bu sefer yine Bursayı aradık ve bize söylenen sizin cihazınız dün kontrol edilmiş ve tamiri mümkün değil, değişim olacak. İstanbul dan Değişim Cihazı siparişi verildi bekliyoruz dendi. Bizde bunun üzerine İstanbul u aradık numarası da 444 6 543. Bize orada verilen cevap ile Bursa'daki verilen cevap uzaktan yakından alakası yok. Bursa'dan sipariş verilmediği verilmiş olsa dahi Değişim Cihazları stokta bulanmadı ve yurt dışından sipariş verildiğini öğrendik. Süreç gitgide uzadı tabi.

25 gün tekrardan görüşmeler dahilinde Bursa ya 2 cihazın ulaştığı ve bunlar başka bekleyenlere verildiğini öğrendik. İstanbul'dan diğer siparişlerinde Pzts günü ellerinde olacağını söylediler. İstanbul yeniden bunu yalanladı yurt dışından hiç bir cihazın gelmediğini ve Bursa'ya 25 gün içerisinde hiç bir cihazın ulaşmadığını söylediler.

Bizde tabi bu kadar olay sonrasında artık şikayet etmek için yetkili ve bu sorunları aşabilecek biri ile görüşmek istedik, Görüşemezsiniz denildi. Ben gerekli mail i atarım dedi konuşan kişi. Tabi bu atılan 5. mail ve maillerle iş yürümüyor.

Ve Cihaz hala bize ulaşmış değil, Ne zaman geleceği de belli değil.

Artık gerisini siz düşünün.

Apple konusuna gelir sekte, Zorlu Center a gidip Ürün değişimi onaylandıktan sonra orada değişmeyen cihaz daha görmedim de hiç bir yerde okumadım da. Değişimi onaylanan bütün Apple ürünleri 10 Dk içerisinde direk değişimi yapılıyor.

Not: Bu yazılanlar LG yi kötülemek için değildir. Sadece başımızdan geçen bir olaydır. Herkesin başına gelecek diye bir şey de yok tabi ki. Şahsi düşüncem Müşterilerine gerekli değeri vermeyip devamlı oyalama peşinde oldukları kanısındayım yaşadıklarımdan.

Edited by KenanK

Apple ürünleri zaten değerinin en az 2 katı fiyatına satılıyor. Yenilese bile adam zarar etmiyorki.

LG G4 ve Samsung S6 da en az 2000tl, yani bunlar değerinde satılıyor öyle mi ?

Apple para yı alırken en azından hizmet veriyor. Aldıktan sonra değişim için 1 ay bekletmiyor adamı.

Edited by KenanK

Arkadaşlar bu iki cihaz arasında kaldım. Şu an 5s elimde ama g3 ile takas etme imkanım hala var.

Konuyla alakasız olacak belki  ama yeni telefon alacaklara Samsung Galaxy A8 i önerebilirim.Hem ince,hem şık,hem bataryası çok iyi,hem de mart ayında Marsmallow alacak.Yeni telefon alacaklara önerimdir.LG de  ısınma ve batarya sorunları çok fazla yaşanıyor.Hemen hemen tüm telefonlarında var bu sorunlar.Ama LG nin de kameraları çok çok iyi

LG G4 ve Samsung S6 da en az 2000tl, yani bunlar değerinde satılıyor öyle mi ?

Apple para yı alırken en azından hizmet veriyor. Aldıktan sonra değişim için 1 ay bekletmiyor adamı.

LG G4 2 bin mi? 1500 den başlar 1800 de LG garantili olanıdır.

Ayrıca iphone 5s i G4 değil G3 ile kıyas almak lazım.

G3 de 1000 den başlıyor.

Ayrıca bir diğer bilgi : Android 6.0 ile birlikte G3 de ısınma donma yavaşlama sorunu kalmamıştır.

Edited by Extended

LG G4 2 bin mi? 1500 den başlar 1800 de LG garantili olanıdır.

Ayrıca iphone 5s i G4 değil G3 ile kıyas almak lazım.

G3 de 1000 den başlıyor.

Ayrıca bir diğer bilgi : Android 6.0 ile birlikte G3 de ısınma donma yavaşlama sorunu kalmamıştır.

resmi olarak ne zaman vercekler türkiyeye marshı

Adama ne için kullanacaksın diye soru yöneltiyorum, cvp verme tenezzülü göstermiyor. Boşuna böyleleri için yoruluyoruz... Git sen apple al ya...  

Birileri de önceleri windows işletim sistemli cihazları yere göğe sığdıramazdı şimdi de apple fanatiği olmuş.. Enteresan işler bunlar...