Jump to content

1500 Liraya Kadar Ceptelefonu Tavsiyesi?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Xperia z3, z3compact, htc one m9 favorilerim. Z3 ün kamerası turuncuyu kırmızı yapıyor. Kaygan pil değiştirilemiyor. Diğer özellikleri iyi. Z3 c fazla ısınıp ekranı atıyormuş. Htc m9 unda kamerası pek iyi değil. Sizin tavsiyelerinizi alabilirmiyim? 1500 tl dedim 2.elde olabilir.

Hiç düşünme Sony Xperia Z1 al, Z3 ile arasındaki fiyat farkı değmez Z1 daha sağlıklı birde ısınma v.s. gibi probblemli sürümler zaten piyasadan toplatılıyor onu düşünme bile. Mesela Z'de titreşim motoru takılı kalma sorunu ortaya çıktı bütün seri piyasadan toplandı servisten müşteriye yenisi verildi.

arkadaşlar saolun. bu arada radyo olacak, 5.2 " i geçmeyecek, görüşme müzik sesi iyi olacak.

z3 kadar özellikli bir telefon yok bence sanırım. ama materyali kaygan ve dediğim gibi turuncuyu kırmızı kırmızıyı turuncu çekiyor kamerası. benim xperia L bile ondan iyi kamera olarak. yazılımdan farkediyormu bilmiyorum. üstelik z3 ün kamera ön 2 mp  arka 20.7 mp hatırladığıma göre.

samsung a 3, a 5 2016 önermiş bir arkadaşımız inceledim. onunda pil çıkarılmasını geçtim o kadar kayganki elinde zor tutuyorsun. ayrıca şarj xperia lar kadar gitmez. z5 i düşünmüşler arkasını bu sefer mat yapmışlar süper olmuş ama onuda ucuza 2. el dahi bulamam muhtemelen.  ekran 4.7-5.2" arası olabilir. benim dik kalın polyesterden kemere geçen kılııf var ona uyar  :)  daha büyük ekranı hem sevmiyorum hemde taşıması zor gelir.  öyle kılıfında duracak cebe falan koyamam uğraşamam :)

arkadaşlar saolun. bu arada radyo olacak, 5.2 " i geçmeyecek, görüşme müzik sesi iyi olacak.

z3 kadar özellikli bir telefon yok bence sanırım. ama materyali kaygan ve dediğim gibi turuncuyu kırmızı kırmızıyı turuncu çekiyor kamerası. benim xperia L bile ondan iyi kamera olarak. yazılımdan farkediyormu bilmiyorum. üstelik z3 ün kamera ön 2 mp  arka 20.7 mp hatırladığıma göre.

samsung a 3, a 5 2016 önermiş bir arkadaşımız inceledim. onunda pil çıkarılmasını geçtim o kadar kayganki elinde zor tutuyorsun. ayrıca şarj xperia lar kadar gitmez. z5 i düşünmüşler arkasını bu sefer mat yapmışlar süper olmuş ama onuda ucuza 2. el dahi bulamam muhtemelen.  ekran 4.7-5.2" arası olabilir. benim dik kalın polyesterden kemere geçen kılııf var ona uyar  :)  daha büyük ekranı hem sevmiyorum hemde taşıması zor gelir.  öyle kılıfında duracak cebe falan koyamam uğraşamam :)

Dik kemer kılıfında şu zamanda dokunmatik telefon taşıyan görmedim.

Eskiden cep bilgisayarı dediğimiz cihazlar vardı onları kullanıyorlardı en son o zaman görmüstüm seneler önce :) 

Ayrıca cepte daha güvende olur sanki  ^_^

ben 1400 e aldım suandaki fiyati :D 1290  galiba kronik olarak lg g4 lerde ghost screen diye ekranda bir hata varmıs şükür bende öyle bir sorun yok 

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lg-g4-h815-32gb-4g-lte-akilli-telefon-207898865
Edited by abdullahTR

yasak ask kardeş cepte taşıyamam. oturur kalkarken onla uğraşmak hasta eder beni. :) büyük konuşmayayımda bizim buralar güvenli zaten. benim belimdeki kılıftan telefonumu çalamaz kimse çalsa bile yakalarsam pek iyi olmaz kardeeeeşşş :D

beyler neyse g4 de radyo yok incelediğim kadarı ile. asus selfei  ve laser 2 de ses sorunu varmış yoksa tam f/p telefonları.

yasak ask kardeş cepte taşıyamam. oturur kalkarken onla uğraşmak hasta eder beni. :) büyük konuşmayayımda bizim buralar güvenli zaten. benim belimdeki kılıftan telefonumu çalamaz kimse çalsa bile yakalarsam pek iyi olmaz kardeeeeşşş :D

beyler neyse g4 de radyo yok incelediğim kadarı ile. asus selfei  ve laser 2 de ses sorunu varmış yoksa tam f/p telefonları.

türkiye cihazı değil bu içinde yüklü olarak geliyor radyo ne demek yok nasıl yok ben kullanıyorum :D

@xrayn herkesin uzmanlık alanı var teknolojide. telefoncuyum iphone s5 al demişsin ama onda 4g yok muş şimdi baktım. hem şarj radyo istediğim özellikleri gözetirseniz iyi olur. çünkü istediğim özelliklerden taviz vermem. mesela 5.5 1 olsun aradığım her özellik olsun bedava verseler almam (herhalde :) )

@ovo z3 compactmı diyorsun? onumu alayım? çok ısınmadan dolayı ekranı atıyormuş baya yerde eokudum bu şikayeti. bilmiyorum ama..?

@abdullahtr, valla ben teknosada inceledim göremedim radyo lg g4 de. seninki dışarıdan gelmiş ondan olabilir.

@xrayn herkesin uzmanlık alanı var teknolojide. telefoncuyum iphone s5 al demişsin ama onda 4g yok muş şimdi baktım. hem şarj radyo istediğim özellikleri gözetirseniz iyi olur. çünkü istediğim özelliklerden taviz vermem. mesela 5.5 1 olsun aradığım her özellik olsun bedava verseler almam (herhalde :) )

@ovo z3 compactmı diyorsun? onumu alayım? çok ısınmadan dolayı ekranı atıyormuş baya yerde eokudum bu şikayeti. bilmiyorum ama..?

@abdullahtr, valla ben teknosada inceledim göremedim radyo lg g4 de. seninki dışarıdan gelmiş ondan olabilir.

yurt dısı oldugu için fiyatı uygun nereye alıyon normalde g4 32 gb ı 1500 tl ye :D 

http://www.hepsiburada.com/lg-g4-32-gb-pm-telceplgg432

1600 tl ben aldım 1400 tl ye  tabi suanda 1300 tl ye inmiş 

@ovo yani alemsin xperia p mi kaldı? yalnız çok daha eski hem dokunmatik hem tuşlu bir p vardı geçen 2. el satan bir yerde gördüm. vaktinde o kadar çok aramıştım bulamamıştım  kapsamlı java sayfaları bile açıyor demişti biri o eski model için.

yalnız 4g olmadıktan sonra artık çöp olacak gerisi. zira ben daha çok 4g için alıcam yeni telefon yoksa elimdeki xperia l den memnunum. ama internette fıtık ediyor. aslına bakarsan ben bu teşefonu taşınabilir bilgisayar olarak kullanıcam. daha önce dikkat ettiyseniz hiç laptop tavsiyesi istemedim hep masaüstü. evde masaüstü mobilde smartphone.. haa evde veya taşınabilir bir şey alırsam o da tablet olur ikisi bir arada. klavye ve tablet.

birde işin mali yönü var tabi bunlar epey bir meblağ tutuyor :) ben aldımmı biraz iyisini alırım uzun süre değiştirmem bakma millet devamlı değiştirdiğimi sanıyor alakası yok. onun için yenilenmeye karar verdim. piyango vurdu da :)) şaka lan bide akraba oluruz. :)  kredi v.s. idare edicez artık..

demekki olup olan bu kadarmış. hepsi elime alıp denediğim telefonlar. aslında bir z3c ü gözüm tutuyor. şarjda rekor kırıyor lenovolardan sonra. ama ısınıp ekranının yamulma atma sorunu var demişler webde. birde biraz da 5" kullanmak istiyorum. gözler zor seçmeye başladı. yaş ilerleyince her erkekte olduğu gibi hipermetropi başladı. :) g4 de radyo yok abi var diyor bazı arkadaşlar ama. web de özelliklerde de yok diyor teknosada elime alıp incelediğimde de yoktu veya ben göremedimmi bilemiyorum. mesela htc m9 da araçların içinde.

demekki olup olan bu kadarmış. hepsi elime alıp denediğim telefonlar. aslında bir z3c ü gözüm tutuyor. şarjda rekor kırıyor lenovolardan sonra. ama ısınıp ekranının yamulma atma sorunu var demişler webde. birde biraz da 5" kullanmak istiyorum. gözler zor seçmeye başladı. yaş ilerleyince her erkekte olduğu gibi hipermetropi başladı. :) g4 de radyo yok abi var diyor bazı arkadaşlar ama. web de özelliklerde de yok diyor teknosada elime alıp incelediğimde de yoktu veya ben göremedimmi bilemiyorum. mesela htc m9 da araçların içinde.

diyorumki yurt dısından gelen cihazların içinde radyo kurulu geliyor lg güncelleme merkezindede gözüküyor zaten telefon suanda 6.0 resmi olarak geldi ben lg türkiye garantili istiyorum diyorsan sen bilirsin yok garanti sorun değil diyosan benim telefonun servisi delta servis e-faturasınıda mail attılar hiç bir sorun yok Türkiyedeki cogu cihazda radyo olmamasının sebebi vergiler trt bandrolu firmalar buna para vermemek için koymuyolar mesela asusdada aynısı içine koymus apk yi ama kurmamıs telefona sen kendi root explorer ile root atmadan o dosyayı bulup kuruyorsun firmalar o trt bandrolune para vermemek için resmi olarak yok diyolar radyoya alıp kullananlar var diyorsa vardır ben var diyorum :)