Jump to content

4096 Kullanıcıları Buraya

sk8er_boi

Recommended Posts

Yeni tarife yürürlüğe girdi gireli (6 Ağustos) bağlantım sürekli zaman aşımına uğruyor. "Sunucuyla bağlantı kesildi" hatası veriyor. Bu sorunu yaşayan başka biri var mı?

şirketin hattında son zamanlar o dediğin oluyor

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

YurtDışı çıkışları hızlanmadıgı sürece yurt dışındaki sunuculardan dosya cekilirken darboğaz oluşması mümkün ki ben telekomun bu alanda henüz bir adım atmadğını düşünüyorum ( bu alanda hız arttırmına dair bilgi yok) Yani o alanda hala yaklaşık 40Gbit lik bir bantı genişliğimiz var :lol: o yuzden 4 değil 400 Mbit bile olsanız o dar bogaza takılırsınız :D

YurtDışı çıkışları hızlanmadıgı sürece yurt dışındaki sunuculardan dosya cekilirken darboğaz oluşması mümkün ki ben telekomun bu alanda henüz bir adım atmadğını düşünüyorum ( bu alanda hız arttırmına dair bilgi yok) Yani o alanda hala yaklaşık 40Gbit lik bir bantı genişliğimiz var :lol: o yuzden 4 değil 400 Mbit bile olsanız o dar bogaza takılırsınız :D

Bizim yurtdışı çıkış hızımız 40 Gbit peki ya rapid ? işte cevabı

With 140 Gigabit/s of Internet connectivity and 3.5 Petabytes of storage, RapidShare is one of the biggest and fastest web hosters world wide.

Bir Firma Koskoca Ülkenin Çıkış hızının 3.5 katı ile çıkış veriyor. hey yavrum hey. Telekom gelişecekte biz görecez de. ohooo

ölme e-mule'm ölme :D

• 4 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

Arkadaşlar bende 4mbit kullanıcısıyım..bende durum; gün içinde 1 mbiti geçemiyorum "rapid dahil" ama saat 24:00 ü geçince boş otoyol gibi 400 kbps ye torrentlerle vuruyorum...internetin yurt genelinde kullanıldığı ortak saatlerde sıkıntı yaşanıyor diye düşünüyorum...yada benim mekan ümraniyede hatlar baya bi rezil :huh:

Ben ttnet adsl teknik destek hattı müşteri temsilcisiyim şu anda. Hattınızla ilgili problemler olursa bana özel mesajla ulaşabilirsiniz.

Öncelikle 4096 kp/ps hızıyla alakalı şunu söyleyebilirim. Her telefon hattının santrale belirli bir uzaklığı(distance) vardır ve bu uzaklık sizin hattınızın kaldırabileceği kapasiteyi belirler. Bu kapasite eğer 15dB in altına olursa hattınızda kopmalar yaşarsınız veya tam kapasite kullanamazsınız. Şöyle söyleyim; Eğer santrale uzaklığınız 3,2 km den fazlaysa eğer olması gereken %20 lik kayıptan daha fazlasına maruz kalırsınız ve telefon hattınızın bakır telleri hattınızın kapasitesini taşıyamaz. Diyelim ki tarifeniz 4096kp/ps ve siz 270KB tan yukarı anlık dosya indiremiyorsunuz. Bu şu anlama gelir. Sizin hattınız 4096 değil ve 4096'lık hızı kaldırmıyor. Bunun için de fazladan para ödüyorsunuz. Yani 2048 sınırsız tarifesi kullanıyorsunuz ama 4096 parası ödüyorsunuz. Hemen 4440375 i arayıp hızınızla ilgili sorun olduğunu ve arıza kaydı açılması gerektiğini söyleyiniz. Eğer speedtest.ttnet.net.tr adresinde de hızınız 3400kp/ps nin altında çıkarsa (ki bu 4096kp/ps nin %20 kayıpla olması gereken minimum değeridir) arıza kaydınız sorgusuz sualsiz açılır ve hattınızla ilgili işlem yapılır. Bu konuda mutlaka uyanık davranın arkadaşlar. Selamlar..

Benim de netim 4096 fakat adı var kendi yok en fazla 265-275k arası rapidten dosya çekebiliyorum.Microsoft,ftpler hepsi dahil :D

rapid server ı nada bakıyo download level 3 ile indirdiğim zaman 400 ü buluyorum ben

• 1 ay sonra...

kardes ben sabah indirdiğimde 800 kb vurdugu olıyor internet download manager ile

torrent kulndugımda 400 vuruyor yani

aylık download im ise 150 gb asıyor

bide biz 8 kişi aynı interneti kullanıyoruz

hepsi acıkkende 225-318 kb buluyor yani sabah diğerleri maki,neyi acmadıgı için ben ii indiriyom yani 100 mb dosyayı 5 dk indiriyom yani saniyede 1 mb indirdiği de oluyor

aslında arkadaslar turk telekom yanlıs yapıtor internet kabloları nı telefon kablosu deilde fiberoptik kablolar kullansa daha ii olurdu

öyle olsaydı yani dusunun elektrik akımı kabloda sn 50 km yapıyor ama fiberoptik kablolar sn 400 km yapıyor dusunsenize

ben en fazla 800 kb vuruyom 800*8 = 6400 kb indirilecekti yetkili biri varsa eger bu dediklerimi anlatsın alt yapıyı deiştirsin fiberoptik kablolar kullansın

Dinlediğiniz için tesekürler

aslında arkadaslar turk telekom yanlıs yapıtor internet kabloları nı telefon kablosu deilde fiberoptik kablolar kullansa daha ii olurdu

öyle olsaydı yani dusunun elektrik akımı kabloda sn 50 km yapıyor ama fiberoptik kablolar sn 400 km yapıyor dusunsenize

ben en fazla 800 kb vuruyom 800*8 = 6400 kb indirilecekti yetkili biri varsa eger bu dediklerimi anlatsın alt yapıyı deiştirsin fiberoptik kablolar kullansın

Dinlediğiniz için tesekürler

fiberoptik koblonun fiyatı 17 ytlden başlıyor en dandiği hesap et ayrıca Bir yanlışınız var elektirik hızı iletkene göre değişmektedir ancak bakır telin normal odasıcaklığındaki hızı 1000km/s akım değişkenleri gerilim, iletkenin kesiti , cinsine, sıcaklığa ve drenç'e bağlıdır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...