Jump to content

Laptop Sıcaklık

MaDTuRk
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar  1 hafta oldu alalı bu bilgisayarı gta 5 oynarken ısı 70 ila 75 arası oluyor msı afterburn programı ile ölçtüm cpu ve gpu gtada öyle o sıcaklık oluyor hep normal mi arkada 12 w gücünde kocan fan döndüğü halde havalar sıcak ondan mı sorun varmı sizce ve galiba gta bu böyle oluyor yada bu ısı normal bana tuhaf geliyor ilk defa laptop kullanıyorum çünkü

Bilgisayar bu;

http://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NX.G6TEY.002

DSC_0022.JPG

DSC_0041.JPG

DSC_0042.JPG

sshot-1.png

Buda oyun laptopu zaten çift fan var özelliklerine bakmadınız galiba verdiğim linkten, ve o fan çok güçlü çalışıyor elektrik li sonuçta normal Laptop fanlarının iki katı oynanıyor zaten sorun var bazen takılıyor korsan olmasından kaynaklı galiba ve o deger normal mi onu merak ettim yoksa sorun yok 

Edited by MaDTuRk

• 3 hafta sonra ...

PC 70-75 derece de sorun yaşamazsın. 85 üstü görürsen o oyun fazla gelmiştir yada laptopun hava alacağı kısım kısıtlıdır. Ben geçen ay oyunlarda 105 dereceyi görmüştüm o zamandan bu yana oyun oynamadım. O arkadaki güçlü fanın pek işe yarayacağını sanmam onun fan çıkışına destek halinde eklersen daha faydalı olacaktır. Kasma yapması oyun optimizasyonundan kaynaklıdır kasacak bir sistem değil.

Bu arada bende nasıl 105 oldu derseniz fanları temizletmedim 1-2 yıldır. Bir ara baktırmak laızm onada. :) 

15 dakika önce, firtina_limani yazdı:

bu tarz fan isine yaramaz leptop soguyucu düsünüyorsan oda yaramaz sogtmaz yani sadece dereceyi ayni tutar  islemci macun deyisimi fan yaglama ve toz giderme islemleri yaparak kullanmaya devam edebilirsin anca 

laptop yeni alınmış :) 

Laptop'un yanına koyduğun fan bir işe yaramaz ( eğer klavyenin üst tarafı-ekrana yakın kısımlar ısınıyorsa oraya doğru tut orayı soğutsun). Bilgisayarın kendi sıcaklığı düşsün istiyorsan güçlü bir laptop soğutucu al, neticede bu cihazlar ( istisnalar hariç) havayı alttan alıyor. Ama dikkat et dandik birşey alma, bulabilirsen harici güç alan laptop soğutucuları tercih et. USB'den elektirik alanların ulaşabileceği maksimum devir kısıtlı neticede.

Not: Ayakaların bilgisayarı iyice yükselttiğinden emin ol, ayaklardan biri aşındıysa veya çıktıysa hava akımı bundan etkilenecektir.

• 1 ay sonra...