Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

efe34, 3 saat önce yazdı:

4gb dan büyük dosya var nasıl yapıştıracak fat 32 ye :)

yeni bilgisayarımda denemedim ama 5 yıllık eski uefi bilgisayarımda uefi gpt ntfs ile rufusta yaptığım flashla uefi format atamadım.

@Tbey35

: 16299.15 de 4gb sorunu yok july 1703 dosyaları update ler nedeniyle 4gb dan büyük install wim dosyası içeriyor

esd dosyasını aşağıdaki linkte vereceğim dosya ile iso ya çevir ben bu şekilde 4 gb sorunu yaşamadım july 1703 dosyalarında

Please register to see this content.

erciyesim, 2 saat önce yazdı:

esd dosyasını aşağıdaki linkte vereceğim dosya ile iso ya çevir ben bu şekilde 4 gb sorunu yaşamadım july 1703 dosyalarında

biliyorum iso dosyasını install.esd ile yaparsaN SORUN YOK. DAĞITILAN İSO DOSYALARINDAN BAHSETTİM: İNSTALL.WİM İÇERİYORLAR VE 4 GB DAN BÜYÜK

efe34, Bir saat önce yazdı:

biliyorum iso dosyasını install.esd ile yaparsaN SORUN YOK. DAĞITILAN İSO DOSYALARINDAN BAHSETTİM: İNSTALL.WİM İÇERİYORLAR VE 4 GB DAN BÜYÜK

install.vim olarak 4gb dan daha düşük oldu benim yaptığımda ayrıca microsoft tarafından orjinal olarak dağıtılan 4 gb dan büyük install.vim içeren iso yok diye biliyorum.

erciyesim, 5 dakika önce yazdı:

install.vim olarak 4gb dan daha düşük oldu benim yaptığımda ayrıca microsoft tarafından orjinal olarak dağıtılan 4 gb dan büyük install.vim içeren iso yok diye biliyorum.

var : wzor ilk çıktığında yayınlamıştı: rufusla fat32 gpt yapamadım ntfs oldu eski makinamda denedim formAT ATILMADI uefi olarak

en_windows_10_multiple_editions_version_1703_updated_july_2017_x64_dvd_10925340.iso

Edited by efe34

Arkadaşlar windows 10 Pro 1703 için Defenderi nasıl kapatabiliriz. Hizmetlerden kapatılamıyor. Erişim engelleniyor. Ayarlardan kapattım ama işe yaramadı Regedit den kapatmama rağmen. Hizmetlere defender çalışıyor gürünüyor. Çözümü bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Tbey35, 15 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar windows 10 Pro 1703 için Defenderi nasıl kapatabiliriz. Hizmetlerden kapatılamıyor. Erişim engelleniyor. Ayarlardan kapattım ama işe yaramadı Regedit den kapatmama rağmen. Hizmetlere defender çalışıyor gürünüyor. Çözümü bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

tamamen uninstall eden program var: ayrıca ayarlardan kapatırsın ama sestarttan sonra yeniden açılır.

program yanımda değiş işteyim . eve gidince upload edbilirim

edit başka virüs programı kullanacaksanız eğer: kurduğunuzda defender pasif hale geçer

Edited by efe34

efe34, 6 saat önce yazdı:

tamamen uninstall eden program var: ayrıca ayarlardan kapatırsın ama sestarttan sonra yeniden açılır.

program yanımda değiş işteyim . eve gidince upload edbilirim

edit başka virüs programı kullanacaksanız eğer: kurduğunuzda defender pasif hale geçer

Teşekkürler cenk. Comodo İnternet Security kurdum. Defenderi pasif hale getirmedi. Adamlar olayı sistem içinden kilitlrmişler. Eğer programı upload edersen sevinirim.

Tbey35, 6 saat önce yazdı:

tamamen kaldırmak istiyorsan

devre dışı bırakmak istiyorsan

Windows 10 RS3 Bilgisayar bölümündeki klasörleri sil reg

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{B4BFCC3A-DB2C-424C-B029-7FE99A87C641}]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{088e3905-0323-4b02-9826-5d99428e115f}]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{3dfdf296-dbec-4fb4-81d1-6a3438bcf4de}]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{d3162b92-9365-467a-956b-92703aca08af}]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{f86fa3ab-70d2-4fc7-9c99-fcbf05467f3a}]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{24ad3ad4-a569-4530-98e1-ab02f9417aa8}]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{0DB7E03F-FC29-4DC6-9020-FF41B59E513A}]

Windows 10 RS3 Bilgisayar bölümündeki klasörleri göster reg

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{088e3905-0323-4b02-9826-5d99428e115f}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{24ad3ad4-a569-4530-98e1-ab02f9417aa8}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{3dfdf296-dbec-4fb4-81d1-6a3438bcf4de}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{B4BFCC3A-DB2C-424C-B029-7FE99A87C641}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{d3162b92-9365-467a-956b-92703aca08af}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{f86fa3ab-70d2-4fc7-9c99-fcbf05467f3a}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\{0DB7E03F-FC29-4DC6-9020-FF41B59E513A}]

Hazır reg kayıtlarını indir

Edited by fingerprint

Tbey35, Bir saat önce yazdı:

Teşekkürler sn fingerprint. Programı indirip kullandım. Daha önce de bir çok denemelerim olmuştu. PC yi kontrol ettiğimde şöyle bir durumla karşılaştım.  "çalıştır/msconfig/Başlatma" kontrol ettiğimde durum şu;  " Windows Defender notification icon"   " durum " başlığı altında  " Devre dışı " , "  başlangıç etkisi  " başlığı altında ise " yok " açıklamaları var. Buradan çıkıp " hizmetler " e girdiğim zaman ise "Windows Defender Güvenlik Merkezi Hizmeti "  Otamatik "çalışıyor görünüyor; ki dışarıdan da müdahale edilemiyor.  Garip bir durum anlayamadım. 

Arkadaşlar , , ,

Laptop hard disk bölünmesi internet üzerindeki açıklamalarda da hep iki bölüm "C" ve "D" olarak açıklanmış. Ve ben de PC de disk yönetiminden harddiski ikiye böldüm. Soru şu bu bölme işini "Partition Magic " gibi programlarla C, D, E gibi harddiski ikiden fazla bölümlere ayıramaz mıyız? 

1709 - 16299.15 Final kurdum hesap resmi , kilit ekranı resmi filan değiştiremiyorum bilgisi olan var mı ? sanırım bu update sorunlu chrome , opere vs bunlardada IDM video indirme eklentisi çalışmıyor

bLbvPY.jpg

OyMrj0.jpg

Edited by Dark_Angel

Tbey35, Bir saat önce yazdı:

Teşekkürler sn fingerprint. Programı indirip kullandım. Daha önce de bir çok denemelerim olmuştu. PC yi kontrol ettiğimde şöyle bir durumla karşılaştım.  "çalıştır/msconfig/Başlatma" kontrol ettiğimde durum şu;  " Windows Defender notification icon"   " durum " başlığı altında  " Devre dışı " , "  başlangıç etkisi  " başlığı altında ise " yok " açıklamaları var. Buradan çıkıp " hizmetler " e girdiğim zaman ise "Windows Defender Güvenlik Merkezi Hizmeti "  Otamatik "çalışıyor görünüyor; ki dışarıdan da müdahale edilemiyor.  Garip bir durum anlayamadım. 

Arkadaşlar , , ,

Laptop hard disk bölünmesi internet üzerindeki açıklamalarda da hep iki bölüm "C" ve "D" olarak açıklanmış. Ve ben de PC de disk yönetiminden harddiski ikiye böldüm. Soru şu bu bölme işini "Partition Magic " gibi programlarla C, D, E gibi harddiski ikiden fazla bölümlere ayıramaz mıyız? 

ayırırsın aomei kullan

Tbey35, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar , , ,

hizmetlerdeki Windows Defender Güvenlik Merkezi Hizmeti otomatik çalışıyor bölümü kapatılamıyor aşağıdaki resimde işaretli başlangıçta aktif kısımları kapatabilirsin

ayrıca harddiskini 5 bölüme ayırabilirsin bilgisayardaki disk yönetiminden harddiskine bak 350 mb ayrılmış bölüm ve recovery ayrılmış bölüm ile birlikte toplam 5 bölüm olmadıysa D bölümünü küçülterek tekrar yeni bir E bölümü oluşturabilirsin kolay gelsin

Edited by fingerprint

efe34, 3 saat önce yazdı:

ayırırsın aomei kullan

Teşekkürler Efe . .  .

fingerprint, 2 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim. Disk yönetiminden "D" bölümünü küçülterek onu tekrar ikiye böldüm. Ama oluşan yeni bölümü biçimlendiremedim. Zira o seçenek yok. Böyle olunca o bölüm de Windows gezginin de görünmüyor.  Defender e gelince zaten başlangıçta onları devre dışı bırakmıştım. Aslına bakılırsa Regedit de bir yerden bu bölüm silinebilir diye düşünüyorum lakin neresi. Zaten yapılmış olan programlar da direkt regedit ten pasif konuma getiriyor.

Edited by Tbey35

fingerprint, 6 saat önce yazdı:

Bölme işini hallettim. Sağol. Cenk'in önerdiği Aoemi Partition Assistant gerçekte güzel bir program Türkçe desteği de var. Kullanımı da basit. Onunla bölme işini yaptım

Pc açılırken "Hoşgeldiniz" ekranı bana göre hem gereksiz hem de açılışı uzatıyor. Bu ekran bildiğim kadarı kaldırılabiliyordu. Nasıl olacağını bilen var mı?

• Editor
Tbey35, 13.10.2017 - 09:48 yazdı:

linkten indirdiğin zip içindeki reg dosyasını çıkar, çift tıkla ve tamam tamam de.. pc ni yeniden başlat ve tekrar bak bakalım devre dışı kalmış mı :hi:

• Like 1

MOTUN, 6 saat önce yazdı:

linkten indirdiğin zip içindeki reg dosyasını çıkar, çift tıkla ve tamam tamam de.. pc ni yeniden başlat ve tekrar bak bakalım devre dışı kalmış mı :hi:

Sayın Editör . . .

Öncelikle ilgin için teşekkür ediyorum. Sonra da tebrik ediyorum. Çünkü  verdiğiniz program "Windows Defender Güvenlik Merkezi Hizmeti " seçeneği devredışı bıraktı. Buradan soruyorum ama bir yandan da internet üzerinden araştırma yapıyorum. Hiç bir yerde çözüm bulamamıştım. Tekrar teşekkürler. Aslında bu soruların cevabı eminim ki bir çok kişinin işine yarıyordur. İyi çalışmalar

Arkadaşlar Microsoft Office 2016 yı yükledim. Daha önce M.Office 2007 yi uzun yıllar kullandım. Bu arada M.Office 2010, 2013 de çıktı. Bu sürümler arasında ciddi farklar var mıdır? Merak ediyorum. Aslında ben daha çok word ve excel kullanıyorum. 2007 den de bayağı memnundum. Yüklediğim 2016 da excel'i açınca boş sayfa yanında bir takım yazışma şablonları geliyor. Eğer yapılanlar buna benzer değişiklikleri se hiç önemli değil. Excel'i  açınca sadece boş sayfanın gelmesi benim için daha iyi. Bu konuda bu sürümlerin hepsini kullanmış olan arkadaşlar var ise hangisini tavsiye ederler?  Diğer sürümlerin ne gibi üstünlükleri vardır, ya da var mıdır? Teşekkürler

Arkadaşlar . . .

Windows gezgini olsun, Firefox olsun açtığımda yazı karekterleri bana biraz silik geliyor (göz problemi). Sistem den  yazıları daha koyu ve boyutunu büyütebileceğimiz bir seçenek var mıdır?

Edited by Tbey35

Tbey35, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar . . .

Windows gezgini olsun, Firefox olsun açtığımda yazı karekterleri bana biraz silik geliyor (göz problemi). Sistem den  yazıları daha koyu ve boyutunu büyütebileceğimiz bir seçenek var mıdır?

Ek programlarla yapılıyor lakin arayüzü işlevselliğini bozuyor yazılar büyüğünce o çubuklar falan oynuyor yerinden çok biçimsiz duruyor.

Ama yazı tipi değiştirme olayı var.Ben verdana yazıtipini kullanıyorum ayrıca menüleri kalınlaştırma olayıda var aynı klasörlerde Kalın adlı klasörün içinde bulacaksınız.

• Thanks 1