Jump to content

Cd-Rom Sorunu 2

kamp

Recommended Posts

arkadaşlar formda arama yaptım ''Cd-Rom Sorunu'' diye konu açılmış bende sorun aynı olmadığından 2 diye açtım konuyu

sorunum şu arkadaşlar cd rom okurken verilerileri okurken diyelimki bi film cd taktınız donmalar oluyor nero ile cd veya dvd yazarken çok büyük zaman larda yazıyor mesala 16x dvd yi 45 ila 50 dakika arasında yazıyor.

ben bi cd-dvd temizleme cd si aldım format attım ama sorun devam ediyor acaba dvd rom'un ömrü bitti diye düşünmekteyim ama ocak ayında aldım neyse yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

evet arkadaşlar anlaşılan bi dvd rom almak topu topu 200 gb veri yamıştım

Arkadaşım dvd sürücünüz daha yeni.öyle kısa sürede ömrü bitmez.benim 1,5 yıllık dvd yazıcım var sorunsuz yazıyor.Sorununuza gelince öncelikle farklı dvd medyalar deneyin.Bazen tanımayabiliyor.2. ise dvd sürücünüzün ana kartla olan bağlantısını kontrol edin.hardiskle beraber aynı bağlantı yerine bağlamayın.

eğer pata tipi ise hardisk ile dvd yazıcın ayrı ayrı bağlantılarla(hani o iri geniş bağlantı kablosu) ana karta bağlayınız.Aygıt yöneticinizden dvd yazıcınla ilgili sorun olup olmadığını da kontrol et.Saygılarımla

Benimde seninkine benzer sorunum var.Asus Comba'ya takıyorum Cd'yi donmalar yaşıyorum.Ayrıca veri aktarmak işkence yarım saatte 3 şarkı anca atarsın pc'ye.

Bence Cd-Rom'unun veya Dvd-Rom'unun miladı doldu.Benimkide öyle.Pazartesi başka bir Rom takıp deniycem haberdar ederim..

arkadaşlar formda arama yaptım ''Cd-Rom Sorunu'' diye konu açılmış bende sorun aynı olmadığından 2 diye açtım konuyu

sorunum şu arkadaşlar cd rom okurken verilerileri okurken diyelimki bi film cd taktınız donmalar oluyor nero ile cd veya dvd yazarken çok büyük zaman larda yazıyor mesala 16x dvd yi 45 ila 50 dakika arasında yazıyor.

ben bi cd-dvd temizleme cd si aldım format attım ama sorun devam ediyor acaba dvd rom'un ömrü bitti diye düşünmekteyim ama ocak ayında aldım neyse yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

en son nezaman format attın pc ne ?

eğer uzun süre format atmamışsan ve sürekli program oyun yüklemiş ve bunları kaldırmışsan bilgisayar bir süre sonra veri alışverişlerinde zorlanır ve bir cd yazdırmaya kalkışırken uzun bir süre alabilir.

eğer ki format attıktan hemen sonra cd rw den birşeyler yazdırırken çok yavaş yazıyorsa o zaman cd rw nizi değiştirmeyi düşünün.kolay gelsin

öncelikle kablo bağlantılarına bakın hdd ile aynı kabloyamı takılmış yok ayrı ayrıysa baska cd veya dvd (boş) deneyin bazen farklılık gosterebiliyorlar yok buda olmadı baska kopyalama programları deneyin oda olmadı cd veya dvd yi yerinden sökün balkonda üstüne benzin döküp yakıp yenisini alın

Markasına göre değişir ama genelde 1000 dvd veya CD ye kadar Rw ler yaşarlar sonra yavaş yavaş

dvd yada cd okumada sorunlar çıkartırlar ..Başka bi dvd rw dene düzeleceketir..

ssserseriiii arkadaşım bunun nedenleri farklı olabilir.

1.cd ve dvd niz sağlam gözükse bile zamanal bozulabiliyor.eski cd ve dvd lerde sorun olabiliyor.

2.cd ve dvd medyanız cd/dvd okuyucunuzca tanınmamış olabilir.bazen okuyor diyorsunuz.Elinizde pc dergilerinin cd ve dvd si varsa

takın eğer okuyorsa boş yere cd7dvvd yazıcılarınızdan şüphelenmeyin.Benim 6-7 ay önce yazdığım cd/dvd leri bazen okumakta zorlanıyor.size tavsiyem bu tip cd7dvd lerinizi fırsatını bulduğunuzda hemen yedekleyin.Saygılarımla

dostun bence cdroomun ölmüş bır bılene goster ıstersen

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...