Jump to content

Katılımsız Kurulumla İlgili Temel Sorunlar

blackman12
 Share

Recommended Posts

• Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

System32'nin içinde oemlogo.bmp ve oeminfo.ini dosyaları var.Oeminfo.ini içindeki yazıları değiştirerek destek bilgisinin içeriğini değiştirebilirsiniz.Oemlogo.bmp dosyasını editlerseniz oradaki logoyuda değiştirebilirsiniz.

hocam peki bu vista da bulunan destek bilgi oem logosunu felan normal normal xp'ye nasıl entegre edebiliriz.?

(tncxp deki gibi örneğin ben tema olarak düşündüm ama sadece bu bölüme nasıl tema oluşturabiliriz.??

Edited by akk33

System32'nin içinde oemlogo.bmp ve oeminfo.ini dosyaları var.Oeminfo.ini içindeki yazıları değiştirerek destek bilgisinin içeriğini değiştirebilirsiniz.Oemlogo.bmp dosyasını editlerseniz oradaki logoyuda değiştirebilirsiniz.

dediginiz gibi yaptıgımda degişen birşey olmuyor bu işlem ile vista da sistem özellikleri kısmı degiştirilemiyor.

Vistada oem bilgilerini değiştirmek için aşağıdaki programı kullanınız.

http://rapidshare.com/files/128415112/OEMINFO.exe.html[/CODE]

peki bununla oem bilgilerini degiştirip vista dvd ye nasıl entegre edebilirim. veya bu entegre edebiliyor mu ?

Değiştirilen dosyaların hangisi olduğunu bilmiyorum ama bir capture programıyla takip edip değişen dosyaları bulabilir daha sonra bu dosyaları vista dvdsine uygun şekilde atabilirsin...

mutlaka bunu yapmanın bir yolu vardır yoksa tnc vista yı nasıl yaptılar degil mi ?

öncelikle katılımsız kurulumu böyle ayrıntılı bir şekilde anlattığın için tesekkurler blackman12 ama sana birkaç sorum olacak ben senin anlattığın gibi kendi cab dosyalarımı kendim hazırladım (bunlar ie7,wmp11 ve java runtime dosyaları) ve nlite ile ekledim ve imaj dosyası yaparak bilgisayarımda denemeye karar verdim ancak windows kurulumunun sonunda ie7 ve wmp11 kurulum sayfları acıldı sözleşmelerle falan uğraştım tek tek elle yukluyormusun gibi yukledim yani tam katılımsız olmadı sorun nedir acaba veya baska bir yolumu var bu işin bir yardımcı olabilirmisin tesekkurler :(

• 2 hafta sonra ...

Yaptığım denemelerde eklediğim vista aero fare imleci masaüstüne gelmeden OOBE de gözüküyor fakat masaüstüne geldiğinde gidiyor ve windowsun standart imleci geliyor. OEM yoluyla denedim ve defalarca gözden geçirdim acaba regedit dosyasında belirtilmeyen bir şey olabilir mi ?

Edited by BOBO

[arkadaşlar ''C-MmediaAC97DrvUDA044Logo_Win98seme2kxp'' programını kurdum fakat şimdi çalışmıyor ve kaldırmak istiyorum ama silinmiyor ayrıca ses kartına da bir şey oldu sanırım winamp çalışmıyor ne yapmam gerekir??

:D

blackman12 arkadaşım; bu cursorın default gelmesi için anlattığın konuyu vista cursorı ve $OEM$ klasörü yoluyla yapmaya çalıştım fakat kurulumdan sonra OOBE ve Hoşgeldiniz ekranında çıkan cursor masaüstüne gelince değişiyor belki 10 defa başka xp ve cursorlarla denedim hep aynı masaüstüne kadar değişmiş olan cursor masaüstüne gelince windowsun kendi imleci haline geliyor. Anlattığın konuyu da defalarca okudum, kontrol ettim ama maalesef olmuyor acaba başka bir reg kaydına daha mı ihtiyaç var?

En son Fedora imlecini denemiştim,reg kaydı;

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Cursors]
@="Fedora"
"Arrow"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Normal Select.cur"
"Help"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Help Select.cur"
"AppStarting"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Working In Background.cur"
"Wait"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Busy.ANI"
"NWPen"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Handwriting.cur"
"No"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Skull.cur"
"SizeNS"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Vertical Resize.cur"
"SizeWE"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Horizontal Resize.cur"
"Crosshair"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Precision Select.cur"
"IBeam"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Text Select.cur"
"SizeNWSE"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Diagonal Resize 1.cur"
"SizeNESW"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Diagonal Resize 2.cur"
"SizeAll"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Move.cur"
"UpArrow"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Alternate Select.cur"
"Hand"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\Link.cur"
"Scheme Source"=dword:00000002[/CODE]

Edited by BOBO

Onu nasıl yapabilirim ?

( Yabancı forumlarda da bu sorundan bahsediliyor ama kimse çözüm bulamamış :( )

user32.dll yi düzenlemeyi denedin mi

buda inf hivedefin içine

HKCU,"Control Panel\Cursors",,0x00000000,"Fedora"
HKCU,"Control Panel\Cursors","Arrow",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Normal Select.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","Help",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Help Select.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","AppStarting",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Working In Background.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","Wait",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Busy.ANI"
HKCU,"Control Panel\Cursors","NWPen",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Handwriting.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","No",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Skull.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","SizeNS",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Vertical Resize.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","SizeWE",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Horizontal Resize.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","Crosshair",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Precision Select.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","IBeam",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Text Select.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","SizeNWSE",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Diagonal Resize 1.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","SizeNESW",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Diagonal Resize 2.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","SizeAll",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Move.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","UpArrow",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Alternate Select.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","Hand",0x00000000,"%%SYSTEMROOT%%\cursors\Link.cur"
HKCU,"Control Panel\Cursors","Scheme Source",0x10001,02,00,00,00[/CODE]

Edited by gavara

Maalesef hivedefle de olmuyor. Hivedef ile tek fark kurulum ekranında değişmiş olan cursor geliyor ama masaüstüne gelince tekrar windowsun varsayılan imleci oluyor :(

Benim esas istediğim vista aero imlecini temaya gömmeden default olarak yapmaktı ama olmadı. Son çare user32.dll gibi gözüküyor ama user32.dll de .ani dosyalarını kabul etmiyormuş wincertte öyle okudum.