Jump to content

Virüs Testinden Kalanlar, Geçenler..

CaVeLL

Recommended Posts

vb100logo.jpgVirus Bulletin, Aralık ayının antivirüs test sonuçlarını yayınladı. Bazı büyük antivirüs üreticilerinin sınıfta kaldığı testin şaşırtıcı ayrıntıları :

VB100 adıyla anılan testin Aralık ayı yayını, 100 adet eski Windows 2000 virüsünün antivirüsler tarafından yakalanabilmelerini ölçüyor. Amaç artık bulaşması ihtimali düşük olan ama sıfır olmayan eski virüslere karşı ne kadar koruma sağlanabildiğini görmek. Test için gereken virüsler bu iş için kurulmuş laboratuvarlardan ve web sitelerinden toplanıyor.

Bir ürünün testi geçmiş sayılması için 100 virüsün hepsini yakalayabilmesi ve bunun yanında bazı virüs bulaşmamış örneklere yanlış alarm vermemesi gerekiyor. Sonuçlar gayet şaşırtıcı.

Yapma Kaspersky!

Testi geçemeyen antivirüsler arasında Kaspersky, Avast, Avira AntiVir ve Trend Micro gibi tanıdık isimler göze çarpıyor. Kaspersky 1 virüs kaçırma, Avast 2 yanlış alarm, AntiVir 4 yanlış alarm, Trend Micro ise 4 virüs kaçırma istatistiklerine sahip. Trend Micro bundan önceki 13 VB100 testini başarıyla geçmesinin ardından gelen bu sonuca henüz yorum yapmadı. Aralık VB100 testi, Kaspersky'nin son 25 VB100 testinde başarısız olduğu ikinci test.

Testi Geçenler

Gelelim testte başarılı olanlara. McAfee, Microsoft, BitDefender, Eset, Symantec ve aslen güvenlik duvarı üreticisi olan Agnitum testi geçen antivirüs yapımcıları arasında.

Kaynak : shiftdelete.net

Bilgi için : http://www.virusbtn.com

Siz Hangi Virüs Progrogramını Kullanıyorsunuz..!

Ben Eset Nod32 yi Kullanıyorum ve Testi Geçenler Listesinde Olduğunu Görünce Birkez Daha Sevindirik Oldum :yahoo:

bence itibar edilmesi yada edilmemesi goreceli bir kavam.

ben uzunca birzaman nod32 yi sirket bilgisyrlarinda guvenli birseklde kullandigimi dusunurken tatilde oldugum bir esnada olusan virus baskini nedeni ile ise geri donup 4 gun boyunca virusleri temizlemekk icin geceyarilarina kadar calistim

ondan sonra kspersky in kurumsal paketini aldim bugune kadar tik cikmadi

burada herbirinin eksisi ve artisi olabilir secme bir kac ornekile kiyas yapmak cok dogru sonuclari vermez

yok be kardeş kaspersky yüklü 5 gündür sistemi kullanıyorum.bu gün sypbot ve ad aware ile tararttım spybot 7 adaware 18 sorun buldu.7 tane spy spybot sildi 18 tane ad aware sildi.en iyisi nod32+spybot+adaware. kale gibi olur kurşun işlemez.en kısa zamanda kasperi silip nod32 yüklüyecem.bide şekerboi üstada hangi antivirüsü kullandığını sorabilirmiyim.

yok be kardeş kaspersky yüklü 5 gündür sistemi kullanıyorum.bu gün sypbot ve ad aware ile tararttım spybot 7 adaware 18 sorun buldu.7 tane spy spybot sildi 18 tane ad aware sildi.en iyisi nod32+spybot+adaware. kale gibi olur kurşun işlemez.en kısa zamanda kasperi silip nod32 yüklüyecem.bide şekerboi üstada hangi antivirüsü kullandığını sorabilirmiyim.

Kaspersky o dediklerini sanırım zararsız olarak görüyor :) Ben de ekstra olarak (advanced windows care ) kullanıyorum . Spybot kullanayım birde bakarsın bende de zarrarlı haşere vardır.

Yalnız kasperski de yaşadıgım bir kaç tecrübe var. Site penceresi açılmadan veyahut açılırken zararlı reklam ve trojan alarmıda verdigini gördüm uyarı olarak iyi seviyede ama tabiiki artı eksileri olabilir.

• 1 yıl yıl...
bence itibar edilmesi yada edilmemesi goreceli bir kavam.

ben uzunca birzaman nod32 yi sirket bilgisyrlarinda guvenli birseklde kullandigimi dusunurken tatilde oldugum bir esnada olusan virus baskini nedeni ile ise geri donup 4 gun boyunca virusleri temizlemekk icin geceyarilarina kadar calistim

ondan sonra kspersky in kurumsal paketini aldim bugune kadar tik cikmadi

burada herbirinin eksisi ve artisi olabilir secme bir kac ornekile kiyas yapmak cok dogru sonuclari vermez

ya kardeşim bildil bilmedik testler yorumlara kafayı takmayın sene 95 den bu yana bitdefender panda ve kaspersky bunların dışındakiler antivirüs programı bile sayılmaz. Nod32 ise son versiyon 4 ü test etmedim sadece

ya kardeşim bildil bilmedik testler yorumlara kafayı takmayın sene 95 den bu yana bitdefender panda ve kaspersky bunların dışındakiler antivirüs programı bile sayılmaz. Nod32 ise son versiyon 4 ü test etmedim sadece

yürü be kim tutar seni :D Sen dururken bilip bilmedik testlere kafayı takmışız aydınlattın bizi saolasın

Panda Anti virus ya reklama ihtiyacı yok adamların kalitesini bilen bilir firmalar kullanılır daha cok zengin işi:) Varoşların kaliteli antivirusu NOD32 zengin zuppelerin antivirusu gosteriş var içi fos olan Norton Ne yapacagı belli olmayan şekil gozuken ciks anti virus kaspersky Sıradan basit adi olan avast avira :D

Panda Anti virus ya reklama ihtiyacı yok adamların kalitesini bilen bilir firmalar kullanılır daha cok zengin işi:) Varoşların kaliteli antivirusu NOD32 zengin zuppelerin antivirusu gosteriş var içi fos olan Norton Ne yapacagı belli olmayan şekil gozuken ciks anti virus kaspersky Sıradan basit adi olan avast avira :p

pandayı çok övmüşsün ben 2 yıl önce server da kullandım hiç mennun kalmadım nod32 ye döndüm şuan onu kullanıyom sorun yok

ama tercihim kaspersky dir

bilgilendirme için sagol cavel kardeşim bende birkez daha not 32 kullandıgıma sevindim

Bence boşuna sevinme 2 sene öncesiyle şimdinin testleri farklı çıkar

tarıhı nerde yazıyo acaba

Bende antivir kullanıyorum 4 vırus kacırması benı sasırttı nabcam bılmıyom

tarihi nerde demişin ya hemen o yazının üstünde ileti tarihi var seninkinde bu gün yazıyor ama konunun ilk mesajında Dec 8 2007, 09:35 yazıyor yani eski...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...