Jump to content

Nlite Addonları Nasıl Yapılır

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• 4 hafta sonra ...
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Selam, konu başlıgını okudum ve hemen bir deneme yaptım, Live Messengerın parametresini görmek için USSF programından live messengeri gösterdim ama parametreyi vermedi, bende ingilizce mesajdaki Universal Extractor programını buldum ve messengeri program vasıtası ile açtım, açılan dosyaların içinde *.msi uzantılı dosyayı gösterince parametreyi gördüm, 2. olarak Media Player 11 i Universal Extractor ile açtım ama her hangi bir *.msi dosyası yoktu, açılan diğer *.exe leride gösterdim ama bir parametre vermedi ama Mymusic.inf adlı dosyayı tıklayınca parametre bölümünde "rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 mymusic.inf" şeklinde bir parametre verdi bende add-on programına o parametreyi yazdım ve derledim Nlite programındada Düzeltme ve eklentiler bölümünde derlediğim dosyayı onayladı, Sorum şu Program parametrelerini hangi yollar ile ve hangi dosyalar ile alabiliriz (*.msi *.exe *.inf) gibi. Son olarak; Kurulum sonrasında seri numarası isteyen bir programın kurulumunda ne oluyor, örneğin Tune-Up programı elimdeki seri numarasınıda otomatik olarak girme durumu yok sanırım?

Edited by artal73

sevgili arkadaşlar ne ala hoş da; şunu belirtmek lazım galiba bütün bunları xp işletim sitemi ortamında entegre etmek sözkonusu olabilir ki bunu henüz denemedim. Vistada olmuyor.

...\srvc..\livemessenger.exe dosyası bulunamıyor yada buna benzer hata veriyor ve işlem durduruluyor.

bu noktada da bir açıklık getirilmesi gerekiyor.

Saygılarımla.

• 3 hafta sonra ...

bende files.7z bunamıyor diyor ve takılıyo.önceki sayfada c nin içine atın demişsiniz hemp kayıt yerini hem kurulum dosyasını c ye attım.Olmadı(3dmark2006 basic ve atinin driverinde denedim olmadı)

şimdi baktım ilginç bir şekilde oldu ama çok uzun sürdü

Edited by teknoboy

• Administrator
bende files.7z bunamıyor diyor ve takılıyo.önceki sayfada c nin içine atın demişsiniz hemp kayıt yerini hem kurulum dosyasını c ye attım.Olmadı(3dmark2006 basic ve atinin driverinde denedim olmadı)

dosya isimlerinde boşlukta olmasın türkçe karakter vs.

• 3 hafta sonra ...

arkasadaslar benim bir sorunum var nlite add-on maker 1.24 sürümü var bende burda anlatıldığı şekilde myneticq prpgramının setup ını cab dosyası yapıyor ya windowsa eklemek için 4.2 mb lık dosyayı 33 mb olarak cab yapıyor ve sıkıştırmayıda ultra seçmeme rağmen böyle oluyor bu sorun neden kaynaklanabilir ?

arkasadaslar benim bir sorunum var nlite add-on maker 1.24 sürümü var bende burda anlatıldığı şekilde myneticq prpgramının setup ını cab dosyası yapıyor ya windowsa eklemek için 4.2 mb lık dosyayı 33 mb olarak cab yapıyor ve sıkıştırmayıda ultra seçmeme rağmen böyle oluyor bu sorun neden kaynaklanabilir ?

Addon yapmak istediğiniz program tek başına bir klasörün içerisinde durmalıdır.Addon yapmaya çalıştıgınız programın bulunduğu klasörün içerisindeki diğer programları da ekleyince 33 mb a çıkması normaldir.

Hocam eklemek istediğim dosyalar cab haline gelince çok fazla boyut artıyor. mesela 2MB boyutundaki dosya 50 mb falan oluyor. bi terslik mi var acaba? (7 zip ile sıkıştırıp ultrayı seçtiğim halde)

Hocam eklemek istediğim dosyalar cab haline gelince çok fazla boyut artıyor. mesela 2MB boyutundaki dosya 50 mb falan oluyor. bi terslik mi var acaba? (7 zip ile sıkıştırıp ultrayı seçtiğim halde)

Bir üstteki mesajı okudunuz mu? sebebini orda açıkladım.Muhtemelen cab yapmak istediğiniz programın bulunduğu klasörde başka programlarda var.Bu nedenle o klasörde bulunan bütün programları ekliyor.

Edited by doruk101

teşekkürler

Bir sorum daha olacak. peki winrar ile sfx hazırlayıp (mesela duvar kağıtları için %systemroot%\web\wallpaper\ klasörüne açılmak üzere) bunları nasıl kullanabilirim? sessiz kurulum parametresini nasıl düzenleyebilirim?

Şimdiden çok teşekkürler..

• Administrator

teşekkürler

Bir sorum daha olacak. peki winrar ile sfx hazırlayıp (mesela duvar kağıtları için %systemroot%\web\wallpaper\ klasörüne açılmak üzere) bunları nasıl kullanabilirim? sessiz kurulum parametresini nasıl düzenleyebilirim?

Şimdiden çok teşekkürler..

;Bu açıklamadan sonraki kısım SFX kod komutlarını içerir

Path=%systemroot%\web\wallpaper\
SavePath
Silent=1
Overwrite=1[/CODE]

açıklamaya yazılacak.

Bir üstteki mesajı okudunuz mu? sebebini orda açıkladım.Muhtemelen cab yapmak istediğiniz programın bulunduğu klasörde başka programlarda var.Bu nedenle o klasörde bulunan bütün programları ekliyor.

merhaba peki bütün programları tek bir dosya içine atıp nlite add-on la birkerede cab yapsak bütün programalr verimli olarak kurulurmu yoksa tek tek mi cab yapmalıyız ayrıca birşey daha sormak istiyorum

Directx 9.0c , dotnetfx 1.1 , dotnetfx 2.0 , IE7-WindowsXP-x86-trk(1) , TweakUiPowertoySetup , xpjava_msjavx86 , wmp11-windowsxp-x86-TR-TR bu programlar windowsun içine kuruluyor sanırım ussf ile bakınca anahtar görülmüyor bu programları nlite ın yamalar bölümünden diğer güncelleştirmelerle birlikte mi atmamız gerek yoksa nlite add-on la baştan cab mı yapmak lazım ve ayrıca mediaplayer11 ve ie7 ürün doğrulması istiyor sanırım kurulurken sorun çıkarmı entegre ettiğimiz zaman otomatik kuruluma?

Tek tek cab yapip ekleyin

merhaba katılımsız xp yi hazırladım nlite 1.3.5 ile yalnız bir sorun oldu virtualpc ile kurarken tam otomatik yapmama rağmen cd yi lisans keyinin yazıldığı pencere açılıyor ve hata veriyor yeni keyde girsem kabul etmiyor oysaki normal kurulumlarda aynı keyi kullanarak rahatlıkla kurabiliyorum sadece otomatik olarak kendi yaptığım bu cd de key hatası oldu acaba nlite tamı bir sorun var yada biryerde bir hatamı yapmış olabilirim?

bir sorum daha olacak: kişisel boot screen ve logon screen entegrasyonu nasıl yapılır? örneğin tuneup utilities ile hazırladığımız bootscreen ve logon screen i projemize nasıl entegre ederiz ve kuracağımız bu windowsun açılış ve kapanışının nasıl istediğimiz screenlerle gerçekleşmesini sağlarız?

Yardımlarınız İçin Çok Teşekkür Ediyorum

bir sorum daha olacak: kişisel boot screen ve logon screen entegrasyonu nasıl yapılır? örneğin tuneup utilities ile hazırladığımız bootscreen ve logon screen i projemize nasıl entegre ederiz ve kuracağımız bu windowsun açılış ve kapanışının nasıl istediğimiz screenlerle gerçekleşmesini sağlarız?

Yardımlarınız İçin Çok Teşekkür Ediyorum

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=17216&hl=[/CODE]

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=25782&hl=[/CODE]

Bu başlıkları bir kontrol edin.

• Administrator

hocam neredeki config.txt tam olarak anlyamadım açıkçası. ayrıca cab yaparken 7-zip kullanmasak problem olur mu?

girdiğin parametrelerde hata olabilir.

7-zip kullanmazsan program biraz büyük olur sadece.

arkadaşlar nlite ile hazırlayıp kurduğum windows eklentileri kurarken aşağıdaki hatyı verdi. çözümü ne olabilir

hataog2.jpg

aynı hataları bendede verdi ve bazı programlar kuruldu bazılarıysa kurulmadı media player11 kuruldu ama doğrulama istedi haliyle geçemedi arkadaşlar bizim gibi bu işe yeni başlayan arkadaşların çoğunun asıl sorunu kurmak istediğimiz programların sessiz kurulum parametreleri bu parametreleri USSF ve CreateurAddon adlı programlar yardımıyla buldum ama mesela live messenger 8.0 yok 7.5 inkini yazdım ve kurulmadı sonuç olarak bu parametrelerde sürümler bile farkediyor sanırım ama burda bu işi iyi bilen arkadaşlar var ki hazırladıkları xp ler sanat eseri gibi bizede yardım ederlerse kendi adıma çok sevinicem...yani şu parametreleri en sağlıklı en doğru ve en kolay şekilde nasıl veya hangi program vasıtasıyla bulabiliriz lütfen yardım edin arkadaşlar...

aynı hataları bendede verdi ve bazı programlar kuruldu bazılarıysa kurulmadı media player11 kuruldu ama doğrulama istedi haliyle geçemedi arkadaşlar bizim gibi bu işe yeni başlayan arkadaşların çoğunun asıl sorunu kurmak istediğimiz programların sessiz kurulum parametreleri bu parametreleri USSF ve CreateurAddon adlı programlar yardımıyla buldum ama mesela live messenger 8.0 yok 7.5 inkini yazdım ve kurulmadı sonuç olarak bu parametrelerde sürümler bile farkediyor sanırım ama burda bu işi iyi bilen arkadaşlar var ki hazırladıkları xp ler sanat eseri gibi bizede yardım ederlerse kendi adıma çok sevinicem...yani şu parametreleri en sağlıklı en doğru ve en kolay şekilde nasıl veya hangi program vasıtasıyla bulabiliriz lütfen yardım edin arkadaşlar...

Bu programı bir dene

http://rapidshare.com/files/7439582/USSF.exe.html[/CODE]

Please register to see this content.
nin uploadıdır.[/b]

Bu programı bir dene

http://rapidshare.com/files/7439582/USSF.exe.html[/CODE]

Please register to see this content.
nin uploadıdır.[/b]

mesajımda o programıda kulladığımı yazmıştım şu programları ekleyemedim arkadaşlar

etrust antivirus 7.1 , livemessenger 8.0 , klitecodec 3.1 , foxitreader2.0 , deamon4091 , orbit downloader 1.5.0.5

speed video accelerator 1187 , winamp5.35 , limewire , bsplayer_pro211.940 , icq5_mynet , Skype3.2.0.148 , Nero-7.9.6.0_trk_trial

framework1.1-2.0 , ati7.04 driver , nvidia driver , ie7

mesajımda o programıda kulladığımı yazmıştım şu programları ekleyemedim arkadaşlar

etrust antivirus 7.1 , livemessenger 8.0 , klitecodec 3.1 , foxitreader2.0 , deamon4091 , orbit downloader 1.5.0.5

speed video accelerator 1187 , winamp5.35 , limewire , bsplayer_pro211.940 , icq5_mynet , Skype3.2.0.148 , Nero-7.9.6.0_trk_trial

framework1.1-2.0 , ati7.04 driver , nvidia driver , ie7

arkadaslar yukarıda yazdığım mesaja kimse cevap yazmamış bari kendim yazayım dedim burda xp ye program entegre etme konusunda detaylı bir anlatım yapılacağı yazıyordu ama hala yok sorduklarıma cevap verende yok neyse genede allah hepinizden razı olsun allaha emanet olun arkadaşlar...

• Administrator

arkadaslar yukarıda yazdığım mesaja kimse cevap yazmamış bari kendim yazayım dedim burda xp ye program entegre etme konusunda detaylı bir anlatım yapılacağı yazıyordu ama hala yok sorduklarıma cevap verende yok neyse genede allah hepinizden razı olsun allaha emanet olun arkadaşlar...

Her programı kolayca yapamazsınız. Araştırmanız gerek. Olmadı demekle olmuyor.Birçok metod var. Programı analiz edip ona göre metod seçmelisiniz. Msn MEssenger sıkıştırılmış exe içindedir. Onu çıkartmanız lazım önce. Ve daha birçok şey.