Jump to content

Nlite Addonları Nasıl Yapılır

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator
arkadaşlar bu programla tnctrxp gibi bir cd olabileceğini duydum. bende xp + dw + office vb gibi programıekleyebilirmiyim. maximum kaç program ekleyebilirim. daha ayrıntılı bilgi kaynağı varmı elinizde. teşkkürler.

İstediğiniz programı ( katılımsız yaptığınız sürece) ve sınırsız program ekleyebilirsiniz.

• Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...

Anlatimlariniz gercekten güzel ve aciklayici,bircok sey ögrendim....

Benimde ögrenmek istedigim sheak arkadasim gibi,keyler ile nasil atiliyor.Yani kurulduktan sonra full olmasi icin ne gibi islem yapiliyor......

Bu konuda da bilgi verirseniz,benim gibi bircok kisi aydinlanmis olur....

Selamlar...

• Administrator
yaw benim anlamadığım hadi katılımsız kurulumu hazırladık bunu nasıl addon yapcez yani ussf deki uzantı .msi değil .exe on için soruyorum mağdur görün ^_^ oke

Program addonu zaten kendi yapıyor. Çıktısı cab uzantılı.

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Ya arkadaşlar ben Addon maker programı ile resimle anlatildiği gibi yapiyorum exe dosyalarini cab. ama 2mb lik dosya cab olrak 100mb ediyo. hemde ultra sıkıştır dediğim halde. hemde 5dk filan sürüyo işlem. makinada güçlü bi makina aslinca centrino1,6 ve 512 ram var.

niye bu kadar buyuk dosya boyutu ortaya çıkıyor anlamadim ki.

• Administrator
Ya arkadaşlar ben Addon maker programı ile resimle anlatildiği gibi yapiyorum exe dosyalarini cab. ama 2mb lik dosya cab olrak 100mb ediyo. hemde ultra sıkıştır dediğim halde. hemde 5dk filan sürüyo işlem. makinada güçlü bi makina aslinca centrino1,6 ve 512 ram var.

niye bu kadar buyuk dosya boyutu ortaya çıkıyor anlamadim ki.

Exe dosyasının bulunduğu klasör içindeki tüm dosyaları sıkıştırır. Ona dikkat edin.

Please register to see this content.

bu adresten program alınamıyo başka yer yokmu acaba programı alabilecegimiz

şimdi forumda 5 adet bu konularla ilgili rehber hazırlanmış ama hepsi birbirinden kopuk bi şekilde hazırlanmış bana göre hepsi degişik bi yöntemle hazırlanışı sunuyo

fakat sade bi şekilde ne nedir uygulamanın sırası ilk önce bunu yapıcaksınız sonra cab dosyası hazırlıcaksınız bu kab dosyasını nlite ile şu şekilde ekliceksiniz veya

kendi başına bi setup dosyası hazırlama gibi bunları birbirinden ayıracak bi anlatım bulamadım başka forumlardada bu konularla ilgili bilgi hiç yok olansa zaten aynısı kopya yapılmış 1 kişi bi sunum yapmış aynısını 5 forumda ne 5 i 10 forumda gördüm

benim istedigim o dan hiç bişey bilmeyen veya bukonularda bilgisi az olan birisine anlatıyormuş gibi bi sunum

veya ilk başta şunu yapıcaksınız sonra bunu ve şu şekilde entegre yapıcaksınız gibi konuların toparlanması yani böyle bi sunum yapanın elini öpecem

• Administrator

Link şu an çalışıyor.

şimdi forumda 5 adet bu konularla ilgili rehber hazırlanmış ama hepsi birbirinden kopuk bi şekilde hazırlanmış bana göre hepsi degişik bi yöntemle hazırlanışı sunuyo

fakat sade bi şekilde ne nedir uygulamanın sırası ilk önce bunu yapıcaksınız sonra cab dosyası hazırlıcaksınız bu kab dosyasını nlite ile şu şekilde ekliceksiniz veya

kendi başına bi setup dosyası hazırlama gibi bunları birbirinden ayıracak bi anlatım bulamadım başka forumlardada bu konularla ilgili bilgi hiç yok olansa zaten aynısı kopya yapılmış 1 kişi bi sunum yapmış aynısını 5 forumda ne 5 i 10 forumda gördüm

benim istedigim o dan hiç bişey bilmeyen veya bukonularda bilgisi az olan birisine anlatıyormuş gibi bi sunum

veya ilk başta şunu yapıcaksınız sonra bunu ve şu şekilde entegre yapıcaksınız gibi konuların toparlanması yani böyle bi sunum yapanın elini öpecem

nLite addon yapma konusu acemiler için değil. Daha önce katılımsız kurulum yapmış olan arkadaşlar için. Çünkü katılımsız program istiyor. Ama onuchlu arkadaşımın yaptığı anlatımlar sıfırdan başlayan birinin anlayabileceği gibi. Anlayamadığınız yerleri sormalısınız sadece.

Bu Konuları Biz de Uzun Uzun Araştırdık Ama Araştırmadan Çok Deneyerek Yeni Bilgiler Edindik. Ayrıca Biz de Bunları Açıkça Anlatmaya Çalıştım ve Devam Edeceğim ; Winrarla Katılımsız Kurulum Dersinden Başlamanızı ve Örnekleri İncelemenizi Öneririm. (Dersler sadece bir adımdır, siz uygulayarak ve elinizdeki örnekleri irdeleyerek kendinizi geliştirmelisiniz. )

arkadaşlar ben bir şey öğrenmek istiyorum.

şimdi ben bilgisayarıma atıyorum isobuster programını kurdum. bilgisayarımda kullanıyorum. nlite add-on maker ile bu programın cab ini çıkartıcam. yapma şeklim şu mu olmalı ;

1- internetten sitesinden setup dosyasını indiriyorum.

2- masaüstümde bir klasör açıp bu setup dosyasını içine atıyorum

3- nlite add-on maker da yükleme klasörünü bu klasör olarak işaretliyorum

4- kurulum dosyası olarak bu setup dosyasını gösteriyorum

5- kurulum parametresini bilgisayarımda kurulu olduğu için kutudan seçip ok. diyorum parametreyi kendisi otomatik gösteriyor

6- dosyayı oluştur deyip cab dosyasına isim veriyorum.

işlem bumudur. doğrumudur. ? kurulum parametresi için diğer programı kullanmama gerek varmı ?

• Administrator
arkadaşlar ben bir şey öğrenmek istiyorum.

şimdi ben bilgisayarıma atıyorum isobuster programını kurdum. bilgisayarımda kullanıyorum. nlite add-on maker ile bu programın cab ini çıkartıcam. yapma şeklim şu mu olmalı ;

1- internetten sitesinden setup dosyasını indiriyorum.

2- masaüstümde bir klasör açıp bu setup dosyasını içine atıyorum

3- nlite add-on maker da yükleme klasörünü bu klasör olarak işaretliyorum

4- kurulum dosyası olarak bu setup dosyasını gösteriyorum

5- kurulum parametresini bilgisayarımda kurulu olduğu için kutudan seçip ok. diyorum parametreyi kendisi otomatik gösteriyor

6- dosyayı oluştur deyip cab dosyasına isim veriyorum.

işlem bumudur. doğrumudur. ? kurulum parametresi için diğer programı kullanmama gerek varmı ?

Isobusterin kurulumu biraz karışık. Silent parametre ile kurdursanız bile en sonunda program açılıyor vs. forumda katılımsız kurulumu var. Ondan doğru yapabilirsin.

Isobusterin kurulumu biraz karışık. Silent parametre ile kurdursanız bile en sonunda program açılıyor vs. forumda katılımsız kurulumu var. Ondan doğru yapabilirsin.

ben o programı sadece örnek vermek için sordum. :( isobuster değilde mesela winamp yapayım. veya firefox yapayım veya nero yapayım.

bu şekilde yapsam olurmu? birde bu hazırladığım cab leri xp ye entegre etmek için nlite programında nereden eklemem gerekiyor. düzenlemeler ve güncelleme paketlerini seçipmi devam edeceğim.

• Administrator
ben o programı sadece örnek vermek için sordum. :( isobuster değilde mesela winamp yapayım. veya firefox yapayım veya nero yapayım.

bu şekilde yapsam olurmu? birde bu hazırladığım cab leri xp ye entegre etmek için nlite programında nereden eklemem gerekiyor. düzenlemeler ve güncelleme paketlerini seçipmi devam edeceğim.

pratik yapmak daha iyi olur. önce bir deneyin. olmazsa sorulara geçelim. çünkü anlatım orada.

pratik yapmak daha iyi olur. önce bir deneyin. olmazsa sorulara geçelim. çünkü anlatım orada.

doğru söylüyorsu deneyerek yapalımda. bu öyle 2 dk. da denenecek bir şey değilki.!! format atıp xp kurmam lazım. winamp ı düzgün şekilde yapıp yapmadığımı öğrenmek için pc ye format atıp tekrarmı kurayım şimdi. ?

anlatımı yapmışsınız ama sorulan sorulara net bir yanıt yok. bütün yazıları okudum. bu işe ilk başlayan birisi kesinlikle öğrenemez bu işi buradan. ben çok net bir soru sordum ama verdiğiniz cevaplar çok yuvarlak. üstten geçilmiş.

bence bu işi öğretmek için değil de başka bir şey için çaba gösteriliyormuş gibi bir izlenim var. yardım edilmeyecekse konu başlığı neden açıldı.

• Administrator
doğru söylüyorsu deneyerek yapalımda. bu öyle 2 dk. da denenecek bir şey değilki.!! format atıp xp kurmam lazım. winamp ı düzgün şekilde yapıp yapmadığımı öğrenmek için pc ye format atıp tekrarmı kurayım şimdi. ?

anlatımı yapmışsınız ama sorulan sorulara net bir yanıt yok. bütün yazıları okudum. bu işe ilk başlayan birisi kesinlikle öğrenemez bu işi buradan. ben çok net bir soru sordum ama verdiğiniz cevaplar çok yuvarlak. üstten geçilmiş.

bence bu işi öğretmek için değil de başka bir şey için çaba gösteriliyormuş gibi bir izlenim var. yardım edilmeyecekse konu başlığı neden açıldı.

VirtualPC denen birşey var. Birşeyleri denemek için bunu kullanabilirsiniz. Önceki postlarda yazdığım gibi başlangıç yapacaklar için değil bu yöntem. Katılımsız kurulum yapmayı öğreten konulara bakınız. Ben size tamam oldu desem bile kurulum sırasında hata çıkmayacağı garantisini nasıl verebilirim?

VirtualPC denen birşey var. Birşeyleri denemek için bunu kullanabilirsiniz. Önceki postlarda yazdığım gibi başlangıç yapacaklar için değil bu yöntem. Katılımsız kurulum yapmayı öğreten konulara bakınız. Ben size tamam oldu desem bile kurulum sırasında hata çıkmayacağı garantisini nasıl verebilirim?

virtualpc ile konunun alakasını çözemedim. cd nin imajını alıp virtual cd ile çalıştırınca eklemelerimin doğru olup olmadığını nasıl öğrenebilirim.

• Administrator
virtualpc ile konunun alakasını çözemedim. cd nin imajını alıp virtual cd ile çalıştırınca eklemelerimin doğru olup olmadığını nasıl öğrenebilirim.

virtualcd değil, virtual pc. yani sanal bilgisayar. kendi pcniz üstünde bir program sayesinde sanal bir pc oluşturmak yani.

vmware, microsoft virtual pc , virtualbox gibi programlardan bahsediyorum. bu işle uğraşacaksanız kesinlikle kullanmanız gerekir.

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

arkadslar hazırlamıs oldugum addonları cdye entegre edemiyorum

rvm integrator ile czb dosyası ekle dedigim zmn klasordeki .cab uzantılı dosyaar gozukmuyor oradan yapmadım bir yerde hatamı yapıyorum acaba

bide nlite ile yamalr bolumunden nasıl ekleyecez onu ulamadım yardım ederseniz sevinirim