Jump to content

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

@kadetti Tekrar teşekkür ederim. Sorununun ne olduğunu anlamadım ancak hiçbir şekilde sorunsuz güncelleme yapmıyor. Daha önce github' tan güncelleme yazılımı indirmiştim. Yine anlamadığım bir şekilde 84 GB olarak gösteriyor. Sanırım şu sorunlar çözüldükten sonra temiz bir formatla denemem lazım...

Spoiler

Screenshot_1.jpg.69765e84391a1f0b2f158e9cce08c03b.jpg

• Like 2

deli_petro06, 11 dakika önce yazdı:

@kadetti Tekrar teşekkür ederim. Sorununun ne olduğunu anlamadım ancak hiçbir şekilde sorunsuz güncelleme yapmıyor. Daha önce github' tan güncelleme yazılımı indirmiştim. Yine anlamadığım bir şekilde 84 GB olarak gösteriyor. Sanırım şu sorunlar çözüldükten sonra temiz bir formatla denemem lazım...

İçeriği Görüntüle

Şu aralar 20h2 kullanıyorum (ki sistemim bayağı eski olmasına rağmen) öncekilerden daha kararlı ve hızlı. Tabi traşlanmış olarak .Memnunum ,tavsiye ederim ama güncellemeler  de sorun ,görece az da olsa var.

Please register to see this content.

Edited by kadetti
  • Like 2

deli_petro06, 47 dakika önce yazdı:

İçeriği Gizle

yabancı sitede biri daha 83gb güncelleme var diyor.

• Like 1

fingerprint, 9 saat önce yazdı:

hocam masaüstümü kullanıyorsun?

masaüstü bilgisayarlara bazen ağ bağdaştırıcı ekleme yapılıyor o nedenle kablo takılı olmayan bağdaştırıcıyı devre dışı bırakmadığında belirttiğin durum oluşuyor bilgin olsun

Hayır,dizüstü kullanıyorum.

deli_petro06, 12.08.2020 - 01:47 yazdı:

İçeriği Görüntüle

miwok, 12.08.2020 - 08:05 yazdı:

sizden sonra bende merak edip güncellemeleri denetlettim bende de 83 gb güncelleme çıktı.

Burda zaten şikayetler ve hataya sebeb yamalar var ,windows hatasıymış.

commented 

The problem is the Windows Update API returns a update size based on 'maximum size' and how MSFT calculated this is unknown. If you were to use something like PSWindowsUpdate Powershell Module for comparison you'd see the same size.

If you actually download the update via the API or tools that use it, it will only download the 839MB it actually needs.

So sadly its not something that can probably be fixed in this tool as its an issue or limitation of the upstream data

Edited by kadetti

Mücdemi isterimmi desem nihayet gelmiş updateye 2004 :) yalnız kaç gb falan bilgi yok. Pekde istekli değil gibi yüklenmeye çünkü sayfada göreceksiniz diyordu ya görünmüyor , kaybolmuş :) Güncellemeri denetleyince ortaya çıkıyor indir ve yükle diyor. tıkladım indirmeye başladı ama iyimi yaptım bilmiyorum valla.. Yukarıda kadetti arkadaş verrmiş ama  microsofttamı updateden ilk benmi indiriyorum bilmiyorum..? bilen varsa acil bilgilendirse faydama olabilir..?

EDİT: 1saat 15 dk sürdü hepsi ilk yeniden başlatmada yine aynı boot hatası ve aynen dosyaları geri alma ve hiç bir değişiklik olmadan yeniden başlama.. aygıt yöneticisinde bir usb sürücüsünde kronik hata var hata gösteriyor yani. mevcut pc deki driver ile yeniden yüklüyorum düzeliyor bir sonraki yeniden başlamada yine aynı hata.. verdiği hata koduda buldum microsoftta bu sürücü hatalarınıda barındırıyor. ilgili diğer şeyleride yaptım denedim daha önce yine aynı hatayı verdi. Yani bir usb sürücü hatası var eskiden tv kartı çalışmıyordu usb sürücüsünü yeniden yükleyince çalışıyordu şimdi o yok ama hala aygıt yöneticisinde ünlem duruyor ilgili driverda.  ana bilgisayar denetleyicisi usb 1E26 yazan sonunda. iyide başka dirveri yokki onun hiç bir yerde bulamadım. Sonra tüm aygıtların bilgisayarla bağlantısını kesin demiş onuda yaptım. virüs proramını kaldır demiş onu yapmadım ama sonradan başlamaya kadar devre dışı yaptım. bilmiyorum nasıl yüklenecek bu  2004? üç kez indiriyor, hazırlanıyorü yükleniyor süreci var. C deki BT Klasörü 225 mb tan en son 18 gb a kadar çıkıyor. o kadar açılmış iso dosyası gibi kurulum dosyaları oluşuyor ama şu first boot hatasını bir türlü aşamıyor..

C de oluşan yeni tarih gösteriyor ama aslında epey önce oluşmuş sanırım o kurulum klasörlerini sildim şimdi bir daha yüklemeyi denicem yine olmazsa uğraşmayı bırakıcam ( şimdilik)

EDİT 2 :  Allahın cezası bu ya ! 4 ay sonra geliyorsun belli bir boot sorunu var onu bile çözemiyorsun benmi çözücem sen çözemiyorsan.. !

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 12 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar üstte belirttiğim 2004 güncellemesini updateden yüklerken meydana gelen boot hatası sorunsalını aşma yolu yokmu? Her çeşit yükseltmede hep bu hataya takıldı. Hiç deneyen aşan yokmu bir yardımcı olsanız..?

İso dosyasını indirip manuel olarak yükseltin. Niye bu kadar kasıyorsunuz ki :) Ha isolara güvenmiyorum diyorsanız microsoftun kendi media toolu üzerinden indirip yükseltin.

• Like 1

senyor3, 42 dakika önce yazdı:

İso dosyasını indirip manuel olarak yükseltin. Niye bu kadar kasıyorsunuz ki :) Ha isolara güvenmiyorum diyorsanız microsoftun kendi media toolu üzerinden indirip yükseltin.

Anlatamadım galiba hepsini denedim aynı hatayı verdi ona kızıyorum.  Updateye gelirse bu sefer sorun aşılır diye düşündüm o da diğerlerinden hiç bir farkı olmadı. Kaldıki sözde yayınlandığı tarihten tam 4 ay sonra geldi..

abdulhey_, 23 dakika önce yazdı:

Anlatamadım galiba hepsini denedim aynı hatayı verdi ona kızıyorum.  Updateye gelirse bu sefer sorun aşılır diye düşündüm o da diğerlerinden hiç bir farkı olmadı. Kaldıki sözde yayınlandığı tarihten tam 4 ay sonra geldi..

Manuel olarak isoyla yükseltemediyseniz çok büyük ihtimalle sisteminizde updateyi bozacak bir ayar yapmışsınızdır. Bu da bildiğim kadarıyla "winsxs" silinince oluşuyor. Bunu "sfc /scannow" ve "dism /online /cleanup-image /restorehealth" komutlarını yazarak düzeltmeyi deneyin (editli bir sistm kullanıyorsanız ayarlarınız bozulabilir) yine olmuyorsa temiz bir format. Zaten sistem yükseltme çok iyi bir olay değil.

• Like 2

senyor3, 33 dakika önce yazdı:

Manuel olarak isoyla yükseltemediyseniz çok büyük ihtimalle sisteminizde updateyi bozacak bir ayar yapmışsınızdır. Bu da bildiğim kadarıyla "winsxs" silinince oluşuyor. Bunu "sfc /scannow" ve "dism /online /cleanup-image /restorehealth" komutlarını yazarak düzeltmeyi deneyin (editli bir sistm kullanıyorsanız ayarlarınız bozulabilir) yine olmuyorsa temiz bir format. Zaten sistem yükseltme çok iyi bir olay değil.

Manuel olarakda denedim, yükseltme aracıylada denedim hep aynı boot hatası. ayrıca bu boot hatasını verecek bariz bir boot problemi olduğunuda düşünmüyorum.   Çünkü pc de bir SSD 250 gb lık birde orjinal Toshiba 1 tb hdd mevcut. sistem SSD üzerinde  Toshiba hdd inde bir bölmünü depo olarak kullanıyorum.  Ama windows 10 üzerinde kurulu bir şifreleme programı ile şifreli.  daha önceki 1909 a yükseltmede updateden yükseltmiştim yine ve hiç bir sorun olmamıştı.

Arkadaşlar yanlış anlamazsanız bir konuyu belirtmek istiyorum. 

Yazılanları ve yorumları doğru ve hızlı bir şekilde okuyabilmemiz için Türkçe yazım kurallarına uyabilirsek  hem doğru yapmış hem de güzel dilimize karşı yanlış yapmamış oluruz.

Demem o ki "noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakalım lütfen.  Cümleler birbirine girmemiş olur, esasen de kural budur.

Esenlikler diliyorum...

• Like 3
  • Thanks 1

Şunu sorayım; 1909 dan 2004 e geçmeyi gerektirecek önemli bir neden varmı? Yani yükseltmeyi başaramadım updatedende boot hatası verdi. Yani Geçmeyi gerektirecek önemli bir şey yoksa en son çare olan Temiz formatıda atmayacağım.  Yani bootta bir sorun var gibi sistem seçenekleri sayfası gelmiyor ama sistem açıldığından şimdilik önem arzetmiyor. Yani bir sürü driver, ayar önemli bir neden yoksa angarya geliyor..? Yani bir sürü şeyi yedeklemem bile en az bir üç saati alır herhalde..

• Like 1

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

Şunu sorayım; 1909 dan 2004 e geçmeyi gerektirecek önemli bir neden varmı? Yani yükseltmeyi başaramadım updatedende boot hatası verdi. Yani Geçmeyi gerektirecek önemli bir şey yoksa en son çare olan Temiz formatıda atmayacağım.  Yani bootta bir sorun var gibi sistem seçenekleri sayfası gelmiyor ama sistem açıldığından şimdilik önem arzetmiyor. Yani bir sürü driver, ayar önemli bir neden yoksa angarya geliyor..? Yani bir sürü şeyi yedeklemem bile en az bir üç saati alır herhalde..

Hocam son sürüm her zaman pilot sürüm oluyor ondan 1 önceki sürüm ise final yani elzem bi durum yoksa 2004'e geçmenin mantığı yok çok aşırı yenilikler getirmiyor.ille de geçcem diyorsan 2009(20h2) bekleyin derim :)

Edited by SoNKraL_
  • Like 2

@abdulhey_ Tamamen kişisel deneyimlerimden yola çıkarak aralarında fark olduğunu düşünüyorum. 2004 sürümün de ayarlar daha derli toplu hale getirilmiş. Performans olarakta sanki bir tık daha iyi gibi geliyor. Ancak o kadar çok sorunu varki, yükleyip risk almak doğru seçim olur mu bilemiyorum. Özellikle 2004 sürümüne uygun bir pc kullanılmıyorsa çok komik şeylerden ciddi sistem hataları alabiliyorsun. Ufak bir örnek vereyim. Bir tane sağ tık eklentisi ekliyorsun. Bir an da ağır kasmalar, çileden çıkaracak şekilde oluyor. Hatta sürekli mavi ekran hatası da veriyor. Başta da yazdığım gibi bunlar benim kişisel düşüncelerim. Eski HDD' im de onlarca seferden sonra kurulum yapabildim. Kısaca özetlersem, özellikle ayarlar kısmı daha derli toplu ancak komik şeylerden ciddi hata verebiliyor. Buluttan nem kapmak deyiminin tam karşılığı diyebilirim. Eski HDD' im de denedim ancak günlük kullanım da tercih etmedim. Tabikii bu sonuçlar pc den pc ye fark ediyor...

• Like 3

hasan835, 18 saat önce yazdı:

Windows 10 20H2'deki yenilikler, bu yıl içinde kullanıma sunulacak;

İçeriği Gizle

Mayıs 2020 Güncellemesinin (sürüm 2004) Mayıs ayında piyasaya sürülmesinin ardından, Microsoft şimdi Windows 10'un "20H2 sürümü" adlı bir sonraki sürümünü hazırlamaktadır. Bu güncelleme şu anda Windows Insider'lar ile beta testi için mevcuttur ve programın Beta Kanalında zaten yayındadır.

Genel olarak Windows 10'a önemli bir şey getirmiyor, ancak yeni temaya duyarlı Başlat Menüsü de dahil olmak üzere Windows 10 sürüm 20H2'de hala birkaç önemli değişiklik var.

Windows 10'un düşüş özelliği güncellemesi performans geliştirmelerine ve hata düzeltmelerine odaklanırken, bunlar aşağıda özetlediğimiz bazı dikkat çekici yeni özelliklerdir.

Temaya duyarlı Başlat Menüsü

Windows 10 20H2, çok daha iyi ve modern görünen kısmen şeffaf, temaya duyarlı döşemeler için Başlat Menüsündeki renkli arka plan döşemelerini nihayet atacak.

Bu yeni temaya duyarlı Başlat Menüsü, ilk olarak Microsoft'un Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında yayınladığı kısa bir incelemede duyuruldu. Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, yeni Başlat Menüsü düz bir arka plana sahip olanlar yerine şeffaf döşemelere sahiptir.

Başlangıç menüsü

Microsoft, "Uygulamalar listesindeki logoların arkasındaki düz renkli arka plakaları kaldıran ve döşemelere tek tip, kısmen şeffaf bir arka plan uygulayan daha akıcı bir tasarımla Başlat menüsünü yeniliyoruz" dedi.

Microsoft Edge (Chromium) artık yerleşiktir

Microsoft ayrıca bir sonraki Windows 10 güncellemesinin Edge tarayıcısının en yeni Chromium sürümünü entegre edeceğini onayladı.

Şu anda, Microsoft Edge yalnızca Windows Update aracılığıyla veya şirketin web sitesinden manuel olarak indirilebilir.

20H2'den başlayarak, Chromium Microsoft Edge, doğrudan Windows 10'a entegre edilecek ve yeni Edge'in daha iyi bir tasarım ve gizlilik odaklı yaklaşımla sunulması nedeniyle kullanıcı tabanını genişletmesi gerekiyor.

Alt + Sekme

Windows 10'un bu sürümü, At + Tab klavye kısayolunu kullanma şeklinizi de değiştirecektir.

Şu anda, Alt + Tab uygulama değiştirici, uygulamalarınızın açık pencereleri arasında geçiş yapmanıza izin veriyor, ancak Microsoft 20H2 sürümünde, tarayıcı sekmelerinizi uygulamalarınızın hemen yanında göstermek için Alt + Tab'ı güncellediğini söylüyor.

Sekmeler

Microsoft'a göre bu, açık sekmeler arasında geçişi açık pencereler arasında geçiş yapmak kadar sorunsuz hale getirebilir.

Şu anda yalnızca Microsoft Edge (Chromium sürümü) desteklenmektedir.

Sistem ayarları Hakkında sayfası daha iyi hale geliyor

Microsoft, Denetim Masası'ndaki yetenekleri Ayarlar'a getirerek bu sürümde Ayarları daha da iyi hale getiriyor. 20H2'den başlayarak, Denetim Masasının Sistem sayfasında bulunan tüm bilgileriniz Ayarlar> Sistem> Hakkında altındaki Ayarlar'a taşınacaktır.

Başka bir deyişle, Kontrol Panelinin Sistem uygulaması şimdi sizi Ayarlar'da Hakkında'ya yönlendirecektir. Ek olarak, artık cihaz bilgilerinizi kopyalamak mümkündür.

2'si 1 arada cihazlar için tablet deneyimi

Windows 10 20H2'de, 2'si 1 arada bir cihazda klavyeyi çıkardığınızda, tablet moduna geçmenizi isteyen bir bildirim mesajı artık görünmeyecek ve bunun yerine Microsoft sizi doğrudan yeni tablet deneyimine geçirecektir.

Bu ayarı Ayarlar> Sistem> Tablet'e giderek değiştirebilirsiniz.

Ekranınızın Yenileme Hızını Değiştirin

Artık ekran yenileme hızınızı Ayarlar> Sistem> Ekran> Gelişmiş ekran ayarları'ndan değiştirebilirsiniz.

Modern Cihaz Yönetimi (MDM) iyileştirmeleri

Yöneticiler, yeni Yerel Kullanıcılar ve Gruplar modern cihaz yönetimi (MDM) ilkesi sayesinde artık yönetilen bir cihazdaki yerel bir grupta ayrıntılı değişiklikler yapabilir

Windows 10 20H2'yi şimdi nasıl edinirim?

Sürüm 20H2 güncellemesinin yayınlanmasını bekleyemezseniz, Windows Insider programına katıldıktan sonra güncellemeyi Windows Update aracılığıyla alabilirsiniz.

Windows Insider Programına üyeyseniz, bir sonraki özellik güncellemesini herkesten önce şu şekilde indirip yükleyebilirsiniz:

1. Başlat menüsünü açın.
  2. Ayarlar'ı arayın ve başlatın.
  3. Güncelleme ve Güvenlik> Windows Insider Programı'na gidin.
  4. Windows Insider sayfasında Başlarken seçeneğine tıklayın.

içerideki

5. Microsoft hesabınızı bağlayın (E-posta, daha önce Insider programına kaydolmak için kullandığınız hesap olmalıdır).
  6. 'Beta Kanalı' seçeneğini belirleyerek Beta Kanalına girin.
  7. Sorulduğunda yasal bilgileri okuyun ve onaylayın.
  8. Sistemi yeniden başlatın ve cihazınız Beta Kanalından güncellemeleri alacak şekilde ayarlanacaktır.
  9. Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme'ye gidin ve güncellemeleri kontrol edin.
  10. "Windows 10 sürüm 20H2" altında, "İndir ve kur" u tıklayın.
  11. Kurulumu bitirmek için sistemi yeniden başlatın.

Windows Insider programı etkinse ve güncellemeleri kontrol ettiğinizde güncelleme görünmüyorsa, Windows Update'in değişiklikleri işlemesi için 24-48 saat beklemeniz gerekebilir.

kaynak

kullanıyorum betayı çok memnunum

• Like 1

abdulhey_, 14.08.2020 - 23:59 yazdı:

Mücdemi isterimmi desem nihayet gelmiş updateye 2004 :) yalnız kaç gb falan bilgi yok. Pekde istekli değil gibi yüklenmeye çünkü sayfada göreceksiniz diyordu ya görünmüyor , kaybolmuş :) Güncellemeri denetleyince ortaya çıkıyor indir ve yükle diyor. tıkladım indirmeye başladı ama iyimi yaptım bilmiyorum valla.. Yukarıda kadetti arkadaş verrmiş ama  microsofttamı updateden ilk benmi indiriyorum bilmiyorum..? bilen varsa acil bilgilendirse faydama olabilir..?

EDİT: 1saat 15 dk sürdü hepsi ilk yeniden başlatmada yine aynı boot hatası ve aynen dosyaları geri alma ve hiç bir değişiklik olmadan yeniden başlama.. aygıt yöneticisinde bir usb sürücüsünde kronik hata var hata gösteriyor yani. mevcut pc deki driver ile yeniden yüklüyorum düzeliyor bir sonraki yeniden başlamada yine aynı hata.. verdiği hata koduda buldum microsoftta bu sürücü hatalarınıda barındırıyor. ilgili diğer şeyleride yaptım denedim daha önce yine aynı hatayı verdi. Yani bir usb sürücü hatası var eskiden tv kartı çalışmıyordu usb sürücüsünü yeniden yükleyince çalışıyordu şimdi o yok ama hala aygıt yöneticisinde ünlem duruyor ilgili driverda.  ana bilgisayar denetleyicisi usb 1E26 yazan sonunda. iyide başka dirveri yokki onun hiç bir yerde bulamadım. Sonra tüm aygıtların bilgisayarla bağlantısını kesin demiş onuda yaptım. virüs proramını kaldır demiş onu yapmadım ama sonradan başlamaya kadar devre dışı yaptım. bilmiyorum nasıl yüklenecek bu  2004? üç kez indiriyor, hazırlanıyorü yükleniyor süreci var. C deki BT Klasörü 225 mb tan en son 18 gb a kadar çıkıyor. o kadar açılmış iso dosyası gibi kurulum dosyaları oluşuyor ama şu first boot hatasını bir türlü aşamıyor..

C de oluşan yeni tarih gösteriyor ama aslında epey önce oluşmuş sanırım o kurulum klasörlerini sildim şimdi bir daha yüklemeyi denicem yine olmazsa uğraşmayı bırakıcam ( şimdilik)

EDİT 2 :  Allahın cezası bu ya ! 4 ay sonra geliyorsun belli bir boot sorunu var onu bile çözemiyorsun benmi çözücem sen çözemiyorsan.. !

bence kötü yaptın :) 

o kadar bekledim indirdi yükledi sonra bilgisayar açılmadı. neyse ki kendi kendine güncellemeyi tekrar sildi ve açıldı. birkaç saatim boşa gitti anlayacağın.

Ekran kartıyla ilgili bir sorun var sanırım. Görüntü bozuktu.

realceday, Bir saat önce yazdı:

bence kötü yaptın :) 

o kadar bekledim indirdi yükledi sonra bilgisayar açılmadı. neyse ki kendi kendine güncellemeyi tekrar sildi ve açıldı. birkaç saatim boşa gitti anlayacağın.

Ekran kartıyla ilgili bir sorun var sanırım. Görüntü bozuktu.

Valla anlamadım. ? Özne kim gizli özne kim yüklem ne çözemedim 🙂 ne görüntüsü ne ekran kartı? Görüntümü bozuk?  Benim hata kodu aynı. Microsoft ta muhtemel çözümleri de açıklanmış. Updateden çözülür diyordum ondada aynısı oldu.

• Like 1

abdulhey_, 4 saat önce yazdı:

Valla anlamadım. ? Özne kim gizli özne kim yüklem ne çözemedim 🙂 ne görüntüsü ne ekran kartı? Görüntümü bozuk?  Benim hata kodu aynı. Microsoft ta muhtemel çözümleri de açıklanmış. Updateden çözülür diyordum ondada aynısı oldu.

Güncelleme yüklenmiyor. Neyi anlamadınız?

realceday, Bir saat önce yazdı:

Güncelleme yüklenmiyor. Neyi anlamadınız?

Bazan anlatımlarda bazı şeyleri vurgulamak gerekiyor. Cümlenin öznesi karışık geldi net anlayamadım. Ama şimdi anladım. Durum olarak benzer şeyler. Yeniden başlayıp yükleme yapacakken bir sorunla karşılaşıldı bilgisayar yeniden başlatılacak demiyormu? 

Sonunda başka medya ilede yüklesem ben  updateden yükseltmeye kalkıncada aynı hata kodunu veriyor. Şu ; 0xC1900101-0x30017 yükleme "first_boot" aşamasında "Boot" işlemi aşamasında bir hatayla başarısız oldu. masaüstü gelince bunu bildiriyor hata olarak. Microsoftta açıklaması ve önerilen çözümler var. çoğunu denedim ama değişen bir şey olmadı. 

Ama sizin dediğiniz gibi ekran kartı ile ilgili bir şey hiç geçmiyor benimkinde..

hasan835, 3 saat önce yazdı:

Microsoft, Internet Explorer ve eski Edge için desteği bırakıyor.

İçeriği Görüntüle

Microsoft, 2015 yılında Windows 10 ile modern bir tarayıcı olarak tanıtılan Microsoft Edge için yaklaşık beş yıl önce Internet Explorer markasını öldürdü.  pazar payı  Microsoft Edge'den gelen trafiğe  hızla düştü.

Bu çaba, bir dizi stratejik hata nedeniyle başarısız oldu ve Microsoft daha sonra, Google tarafından finanse edilen Chromium açık kaynak platformu için kendi bünyesinde geliştirdiği EdgeHTML'yi terk etmeye karar verdi.

Ocak 2020'de Microsoft, yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcısını resmen duyurdu ve Microsoft ayrıca , eski sürümde eksik olan ve artık 'eski kenar' olarak bilinen  dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik tanıttı. .

Chromium Edge artık Windows 10'un iki yıllık güncellemelerine bağlı değildir ve yeni tarayıcının özellikleri 6 haftalık bir döngüde (yaklaşık olarak) yayınlanır.

Bugün Microsoft, bu tarayıcıyı gelecek yıl güvenlik veya hata düzeltme güncellemeleriyle artık desteklemeyeceğini doğruladı.

Şirket şu anda 9 Mart 2021'de UWP tabanlı klasik Edge tarayıcı desteğini bırakmayı planlıyor.

Ayrıca Microsoft, bir yıl içinde Microsoft 365'te Internet Explorer 11 desteğini aşamalı olarak kaldıracağını da doğruladı. Microsoft, 30 Kasım'da Internet Explorer'da Teams desteğini bırakacak, diğer hizmetler ise 17 Ağustos 2021'den itibaren tarayıcıyı desteklemeyi bırakacak.

Bugünden sonra bir yıl sonra Internet Explorer'ı kullanmaya devam ederseniz, Microsoft Teams de dahil olmak üzere Microsoft 365 hizmetlerinde düşük veya bozuk bir deneyim yaşarsınız.

Microsoft Edge sunumu genişliyor

Windows 10 sürüm 1709 veya daha yenisini çalıştıran bilgisayarlara  . Bu ayın başlarında Microsoft, tarayıcıyı eğitim ve iş cihazlarına da beslemeye başladı.

Ayrıca Microsoft , bu yıl içinde  çıkması planlanan  ilk kez yeni tarayıcı ile önceden yüklenmiş olarak geleceğini söyledi.

Mart 2021 itibarıyla, Microsoft klasik Edge desteğini bırakmayı planladığında, aktif kullanıcı tabanının manuel veya otomatik olarak Chromium Edge'e taşınması muhtemeldir.

kaynak

Windows 10'un Android uygulamaları akışı, Insider olmayanlara dağıtılıyor.

İçeriği Görüntüle

Bu ayın başlarında, Windows 10 Your Phone uygulamasının, Samsung telefonlarının ve Surface Duo sahiplerinin işletim sistemi içinde Android uygulamaları çalıştırmasına izin vereceği duyurulmuştu.

Telefonunuz uygulaması şu anda mesajlarınıza, bildirimlerinize, aramalarınıza, fotoğraflarınıza erişim dahil olmak üzere bir telefonun en önemli işlevleriyle birlikte gelir ve hatta mobil cihazınızın ana ekranını bile görüntüleyebilirsiniz.

Android uygulamalarının akışının eklenmesi, zaten kullanışlı olan Telefonunuz uygulamasını daha da iyi hale getirecektir.

Telefonunuz uygulamasının işlevselliği temelde tamamlanmış olsa da, Telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için donanım yapılandırmalarını karıştırmanız ve eşleştirmeniz gerekir. Örneğin, bu yeni Android uygulamaları akış özelliği şu anda yalnızca belirli Samsung telefonlar ve yakında çıkacak olan Surface Duo için kullanılabilir.

Hafta sonu Microsoft, desteklenen bir ahizeye sahip herkese Android uygulamaları akış desteğiyle yeni Telefonunuz uygulaması güncellemesini sunmaya başladı. İçeriden Olmayanlar nihayet Microsoft'un yeni Android uygulamalarının akış özelliğini ele geçirebilirler, ancak bir sorun var - desteklenen bir Samsung telefonuna ihtiyacınız var.

Telefonunuzun uygulama akış özelliği şaşırtıcı derecede basit ve etkilidir ve benzer emülatörler gibi diğer çözümlerden çok daha hızlıdır.

Microsoft, özelliğin aşağıdaki Samsung telefonlar için mevcut olduğunu onayladı:

1. Galaxy Note 9, Note10, Note10 +, Note10 Lite
  2. Galaxy S9, Samsung Galaxy S9 +, S10, S10 +, Lite
  3. Galaxy S20, Galaxy S20 +, Galaxy S20 Ultra.
  4. Galaxy Fold, XCover Pro, ZFlip.
  5. Galaxy A8'ler.
  6. Galaxy A30s, A31, A40, A41, A50, A50s, A51, A60, A70, A70'ler.
  7. Galaxy A71, A71 5G, A80, A90s, A90 5G.

Desteklenen bir telefonunuz varsa, uygulama akış özelliğini kesinlikle denemelisiniz. Bu harika bir araçtır ve aynı zamanda bilgisayarınızı kullanırken Android uygulamalarına erişmek istediğinizde telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Ek olarak, entegrasyon, kullanıcıların Android uygulamalarını görev çubuğuna ve Başlat Menüsüne sabitlemesine de olanak tanır. Bildirimlere doğrudan Eylem Merkezi'nden de erişebilirsiniz.

gelecekte diğer üreticilerin  belirtmekte fayda var , ancak bir sorun var - bu özellik şu anda OnePlus veya Google gibi telefon üreticilerinin Microsoft ile çalışmasını ve telefon ürün yazılımında entegrasyonu etkinleştirmesini gerektiriyor, kendisi.

kaynak

Sonunda , aklın yolu bir!

• Thanks 1