Jump to content

Driverpack Base Kullanımı

Share

Recommended Posts

1- Walla arkadaşlar elimde "driverpack.net" sitesinden yeni indirdiğim hem "3rd party" hemde "driver" dosyaları var xp için.Ancak ne yaptıysam ne ettiysem ben bu driver ları xp cd sine ekleyemedim.Tnctr başta olmak üzere birçok sitedeki anlatımlara bakarak yapmaya çalıştım ama olmadı.Bende bu sevdamdan vazgeçtim.

2- Bende yaklaşık 3 senedir Acronis kullanıyorum.Ancak Acronisin "Acronis OS Selector" Versionu var bu programı bir türlü çözemedim.Çok süper bir program düşünsenize farklı bilgisayarlara hiç bir sorunla karşılaşmadan kendi Acronis imajınızı yüklüyorsunuz , hemde dakikalarınızı alıyor sadece.Ama gelgelelim çözemedim işte...

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

peki kardeş bu dediğini nasıl yapabiliriz. yani pc de şu an kurulu drıverlerın yedegini alıp nasıl entegre edebiliriz xp cd sine.

Sabit konuda anlatımları incelerseniz onun da anlatımı vardı:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=78902[/CODE]

2- Bende yaklaşık 3 senedir Acronis kullanıyorum.Ancak Acronisin "Acronis OS Selector" Versionu var bu programı bir türlü çözemedim.Çok süper bir program düşünsenize farklı bilgisayarlara hiç bir sorunla karşılaşmadan kendi Acronis imajınızı yüklüyorsunuz , hemde dakikalarınızı alıyor sadece.Ama gelgelelim çözemedim işte...

acronis bende çok severim yalnız acronis os selector aynı harddisk partitionunda birden fazla işletim sistemini çalıştırmaya yarar. örneğin c ye hem xp hem pardus hem win 98 kurabilirisiniz. acronis açılışta hangisini açmak istediğinizi sorar.

sizin dediğiniz acronis universal restore.

hazırladığım multiboot cd deki acronisin bu özelliği var. çok farklı konfigurasyonlara sahip pclerde zor olabilir ama denemek lazım....

winnt.sif dosyasının en sonuna aşağıdaki kodu ekleyin, probleminiz hallolacaktır.

[GUIRunOnce]

command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe"

arkadaşlar bir başka finişher ile temizleme yöntemide resimdeki kodlardır..

finiscodeup4.jpg

DP_INSTALL_TOOL.CMD yi düzenleyerek yapılabilir..kopyalamaya kırmızı çizgiyle gösterilen yerden başlayın yoksa silme işlemi bazen sorunlu olur...

:Main
Echo.
Echo Running MicroSoft DPinst.exe now!
%SystemDrive%\DPINST.exe /c /s
Echo.
Echo Running the DriverPacks.net Finisher now!
%SystemDrive%\DPsFnshr.exe[/CODE]

busayede metod 2(biraz gösterişli oluyor) ile de silme işlemini yapabilirsiniz(metod 1 de silme otomatiktir)

bu arada sen nerden buldun bu yöntemi derseniz:neccoy yaptığı ultimate 2009 u incelledim biraz sadece... :( :(

yalnız o dpinstalltool dosyası kurulu windowslar için :pardon: Kurulumda çalışmıyor o dosya.
o zaman sadece bunu yazsakda olur(olurmu acaba sanal makinada deneyip buraya yazacagım) denedim şonuç:

Echo.

[color=#FF0000]Arkadaşlar bu kodu (DP_Install_Tool.cmd) içine en sonda EXIT ten önce yazarsanız C sürücüsünde aşağıdaki resimde ki kırmızı işaretli yer dahi kalmıyor

kod ilk oturum açılırken çalışıyor[/color]

daha önceki çalışmalarımda kullandığım code sonrası c sürücüsünden arta kalan kısımscreenhunter1fz7.jpg

[color=#FF0000]edit:[/color]winnit.sif açtım zaten içinde şöyle bi şey yazıyor(metot 2 kullandım)

[CODE]; Edited by DriverPacks BASE 8.12.3
; http://www.driverpacks.net/
;

[GUIRunOnce]
command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe"[/CODE]

Edited by dnz_horoz20

arkadaşlar benim sölüyecegim bunla ilgili deil ama lütfen yardım edinnnnnnnnnnn

yaw msn açılıo bekınburaya yazıda yazabiliorum ama bir tek tnc ve hi5 açabiliorum çogu siteye giremiorum lütfen acil yardım daha yeni format attım.

• 2 hafta sonra ...

Merhaba ;

Benim sormak istediğim soru mesela:

DriverPack Graphics B Sürücü paketinden Matrox Graphics kurulmasını istemiyorum.

DriverPack Graphics C ' den XGI Technology ,Asiliant gibi bazılarını silmek ve böylece yer kazanmak istiyorum.

DriverPack Sound A ' da ise Creative, NVIDIA ses sürücüleri silinecek. Realtek ses sürücüsü yenisi ile güncellenecek.

Driver Pack pakerine bu şekilde nasıl sürücü eklenip çıkartılabilir.

Edited by rulman

• 4 hafta sonra ...
morning kardeş dediklerinin aynısını yaptım fakat kopyalama bitip kuruluma geçtikten sonra bende şu hatayı veriyor

hatans7.jpg

arkadasım bende de o hatayı verıyo du sebebını buldum bu drıver entegrasyonunu metod 2 de 2. secenegı yaptıktan sonra aynı dosyaları bu seferde 1. metod da yapmıssın en ıyısı I386 klasorunu degıstırıp yenıden entegre et

kolay gelsın

• 3 hafta sonra ...

Esselamualeykum Arkadaşlar;

Acizane kendimce anlatılanlara göre birşeyler yapmaya çalıştım, fakat bazı sorunlarla karşılaştım.

1-) Öncelikle Nlite ile Kendi orjinal Xp_Sp2'li cd bir klasöre aldım sonra nlite ile sp3, NR_UpdatePackIE7_2.0.3.7z, birkaç tanede güncellemeri ekledim ardından da kendi bilgisayarım ait driverları SmartDriverBackup ile yedeklemiştim onlarıda entegre ettim. Iso olarak imajını aldım. (Sun xVM VirtualBox) programı ile denedim işlem tam olarak çalışıyor.

2) Daha sonra Driverpack Base kullanımşı ile entegre yapıyorum (Sun xVM VirtualBox)'ta iso olarak test ettiğimde karşıma şu şekilde hatalar veriyor. "FATAL:Could not read from the boot medium! System halted"

Site bir yerde bu hatayı veren bir yer vardı onuda denedim başarlı olamadım.

bu hatayı nasıl aşabilirim. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Selametle Kalınız.

Bu hata sürücülerle ilgili bir hata değil boot kaydı yazılmamış eski yöntemdeki gibi isoyu yeniden oluşturun.

Ya da Sanal makine ayarlarını kontrol edin.Özellikle Genel bölümünün son sekmesinde "remember mounted media" ayarı işaretli olsun yoksa sisteme bağlamış olduğunuz isoları her seferinde yeniden bağlamak zorunda kalırsınız.

Benim sormak istediğim soru mesela:

DriverPack Graphics B Sürücü paketinden Matrox Graphics kurulmasını istemiyorum.

DriverPack Graphics C ' den XGI Technology ,Asiliant gibi bazılarını silmek ve böylece yer kazanmak istiyorum.

DriverPack Sound A ' da ise Creative, NVIDIA ses sürücüleri silinecek. Realtek ses sürücüsü yenisi ile güncellenecek.

Driver Pack pakerine bu şekilde nasıl sürücü eklenip çıkartılabilir.

hiç denemedim ama sürücülerden ilgili sürücülerin klasörlerini bulup silerseniz olabilir.

Edited by morning

• 1 ay sonra...

Ben Sade SATA sürücüleri Entegre edip, Nlite ile iso yapıp sanalda denedim..

Kurulu bitip ilk açıldığında DPsFnshr kendiliğinden çalışıp C deki açılan dosyaları siliyor, ama silme işlemi çok uzun sürüyor, bitiminde ise C de ikitan dosya kalıyor, onlar silinmiyor..

Bu işlem normalmidir, yoksa ben biryerlerde hata mı yaptım??

Yani kurulumdan sonra ilk açılışta DPsFnshr 100 den fazlakez çalışması biraz tedirgin ve gıcık ediyor insanı!

dps.png

Şu ekran çıkıyor ve defalarca kendiliğinden açıp kalapıyor bu esnada C dekileri siliyor ama Hem tam silmiyor (2 tane kalıyor) hemde insanı gıcık ediyor :)Bu normalmidir??

Eğer normalse bunu sildirmenin başka bit yolu yokmudur.. Yani kurulumdan sonra direk masa üstü gelsin okadar..

winnt.sif dosyasının en sonunda

[GUIRunOnce]

kodları mevcut. bunu silip diğer yöntem ile yapsam faydası olurmu!?

diğer yöntemden kastım DP_Install_Tool.cmd içine exitten önce

[CODE]Echo.

yazsam ne fark eder.?

EDİT : Yukarda bahsettiğimi denedim ama olmadı. bu sefer hiç çalışmadı DPsFnshr.exe, ben elle çalıştırdım yine yüzlerce kez kapanıp açıldı kendi sildi ama yine 2 tan bıraktı.!

Gıcık oldum bu işe, bu normalmidir, sizlerdede böyle oluyormu, benmi yanlış yapıyorum birşeyleri?

Yani Asıl Sorum kurulumdan Hemen sonra aşağıdaki resimdeki gibi defalarca açılıp kapanması ve uzun bir süre donrasında C deki dosyaları silmesi normalmi, Diğer SATA ekleyen arkadaşlardında başına geldimi böyle birşey.!

Mesela ben FormatCD yi denedim, onda böyle şyler olmuyor, nerde hata yapıorum???

dpbase.png

Edited by CaVeLL

Merhaba,

Bahsettiğiniz, defalarca kapanıp açılması olayına rastlamadım. Ama bazı sistemlerde, özellikle ATI ekran kartlı sistemlerde, D klasörü C sürücüsünde kalıyor ve ben sonradan manuel siliyorum.

• 4 hafta sonra ...

Kurulu bitip ilk açıldığında DPsFnshr kendiliğinden çalışıp C deki açılan dosyaları siliyor, ama silme işlemi çok uzun sürüyor, bitiminde ise C de ikitan dosya kalıyor, onlar silinmiyor..

Yani kurulumdan sonra ilk açılışta DPsFnshr 100 den fazlakez çalışması biraz tedirgin ve gıcık ediyor insanı!

dps.png

Şu ekran çıkıyor ve defalarca kendiliğinden açıp kalapıyor bu esnada C dekileri siliyor ama Hem tam silmiyor (2 tane kalıyor) hemde insanı gıcık ediyor :DBu normalmidir??

Eğer normalse bunu sildirmenin başka bit yolu yokmudur.. Yani kurulumdan sonra direk masa üstü gelsin okadar..

[GUIRunOnce]

[CODE]Echo.

yazsam ne fark eder.?

EDİT : Yukarda bahsettiğimi denedim ama olmadı. bu sefer hiç çalışmadı DPsFnshr.exe, ben elle çalıştırdım yine yüzlerce kez kapanıp açıldı kendi sildi ama yine 2 tan bıraktı.!

Gıcık oldum bu işe, bu normalmidir, sizlerdede böyle oluyormu, benmi yanlış yapıyorum birşeyleri?

Yani Asıl Sorum kurulumdan Hemen sonra aşağıdaki resimdeki gibi defalarca açılıp kapanması ve uzun bir süre donrasında C deki dosyaları silmesi normalmi, Diğer SATA ekleyen arkadaşlardında başına geldimi böyle birşey.!

Mesela ben FormatCD yi denedim, onda böyle şyler olmuyor, nerde hata yapıorum???

dpbase.png

aynı olay bendede oldu ilk defa driverpack entegre ettim hemde bütün paketleri nerden baksan 1500 sefer falan o ekran açıldı kapandı.

• 4 hafta sonra ...

tesekkurler bir sorum olucak

benim elimde icersinde sata raid suruculeri entegreli xp cd si var bu driver packlarinin hepsinimi yukliyim yoksa icinden hangileri yuklemeliyim sata raid falan varmi bu packlarin icinde sonra benim cd de yuklu zaten hata vermesin bir bilgilendirme rica etsem ?

• 1 ay sonra...

Slm. Otomatik cd oluşturduktan sonra bendede defalarca çıkan ekran geliyor. Bu soruna çözüm bulabildinmi acaba???

Eğer bu sorunla karşılaşıp çözen varsa yazarsa süper olur...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dps.png

Şu ekran çıkıyor ve defalarca kendiliğinden açıp kalapıyor bu esnada C dekileri siliyor ama Hem tam silmiyor (2 tane kalıyor) hemde insanı gıcık ediyor :clapping:Bu normalmidir??

[GUIRunOnce]

[CODE]Echo.

yazsam ne fark eder.?

dpbase.png

Otomatik cd oluşturduktan sonra defalarca çıkan ekran geliyordu bunun sebebi aşağıdaki seçenekten kaynaklanıyor !!!

- DPs_BASE_812 (DriverPacks) programını kullanırken KTD Kullanma dediğin zaman o uyarıların hiç biri gelmiyor.

- Eğer Tüm DriverPackPacks Entegresinde KTD etkinleştirilsin." dersende;

c:\WINDOWS\DriverPacks\ adlı klasöre taşınıyor ve taşınma sırasında aşağıdaki uyarılar gelip duruyor.

dps.png

dpbase.png

Edited by Cukulata76

• 2 ay sonra...
Temel driverları eklerseniz 300 MB filan.

Anlatımda bir problem var.Özellikle şu resimde:

dp8my4kx6.jpg

SP3 olsun isterse spsiz olsun yine yüklersiniz.Windows 2000'e bile ekleyebilirsiniz.

AYrıca C:\XPCD içine atmak şart değildir.

dosya atmanıza gerek yok.zaten otomatikman entegre ediyor.nliteta özel bir ayar yapmanıza gerek yok,hatta bu işlemi nlite vb. işlerinizi bitirdikten sonra en son yapın derim ben.

dostum selam küçük bir sorunum var yardımcı olursan sevinirim ben buşekilde yapıyorum ama xp yüklerken txtsetup.sif14 hatası alıyorum acaba sorun nedir :)

• 2 hafta sonra ...

selamlar

ben Winnt.sif sonuna

[GUIRunOnce]

command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe"

bu kodu yazmama rağmen yine temizlik yapmıyor nedendir acaba?

başka bişey mi yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

bir tek bu kaldı.

teşekkür ederim şimdiden...

• 3 hafta sonra ...