Jump to content

Driverpack Base Kullanımı

Share

Recommended Posts

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Driver Pack ile Driver ları ekledikten sonra Nlite ile eklediğim Driver lar geçersiz kalıyor ve kurmuyor. Sadece nlite ile driver ekleyince eklediğim Driver ların hepsi çalışıyor. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir...

günlerdir aynı soruna çözüm arıyorum. önce nlite ile kendi driverlerinizi yükleseniz ve driverbasepack ile enson driverpack leri yüklerseniz nlite'ın oluşturduğu winnt.sif dosyası değiştiğinden, nlite ile entegre ettiğiniz kendi driverleriniz yüklenmiyor.

belki çözüm olur diye, driverpackbase ile entegre yaptıktan sonra nlite hiçbir işlem yapmadan (ekleme, bileşen silme, ince ayar vs yapmadan) kendi driverlerimi $oem$\$\driver klasörine kopyalayıp, winnt.sif düzenledim nlite'i sadece iso yapmak için kullandım. o zaman hem driverpack hem de kendi driverlerim tam olarak kuruldu.

ama bu yöntem ile birlikte şayet nlite ile güncelleme, addon ekleme, bileşen silme ince ayar yaparsam, driverpack ve kendi driverlerim c:\drivers klasöründe görünse bile yüklenmemiş oluyor.

bu konu ile ilgili topic bile açtım. 3 gündür hem forumu hem google arıyorum. çözüm bulamadım.

galiba driverpackpase ile nlite birlikte kullanılınca sorun oluyor. bi de rvmintegratör ile denek lazım galiba.

• 3 hafta sonra ...

arkadaşlar benim bu konularda hiç bir bilgim yok sadece tek yapmak istediğim xp kurarken driver'larda kurulsun ve bunları ben elimdeki driver cdlerinden ekleyebilirmiyim yoksa illaki driverpacs.net adresindenmi indirmem gerekir bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim :)

• 3 hafta sonra ...

Birşey soracaktım.. Genelde sorularıma cevap alamıyorum ama yinede sorayım bakarsınız bu sefer fark edilir.. Gerçi son konu epey bir önce yazılmış..

DriverPack_BASE programını çıkartıtkdan sonra oluşan klasörlere driverları atmamamız gerektiği yazılmış. "3rd party DriverPacks" ve "DriverPacks" klasörlerine attığımız zip dosyaları arasındaki fark tam olarak nedir? (tam olarak hanği işi yaparlar bunlar) O verdiğiniz adreslerdeki driverlar sanırım belirli bileşenler için grup olarak mı tanımlanmış.. (Mesela driverpack ler için grafics_A yaklaşık 50 tane falan kart için tanımlı)

Birde şunu öğrenmek istiyorum: Çok temel bir soru olacak ama, SATA sürücüler ile makinadaki donanım bileşenlerine ait driverlar arasında ne fark var? Bunu şundan soruyorum, sata hdd sürücüleri donanım bileşenlerimiz ile aradaki uyumluluğu için bir arabirim değilmi (benim bildiğim). Eğer böyle ise, bu driverpack i cd mize entegre etmemiz yeterli olmaz, extradan kendi sürücülerimizide mi yüklememiz gerekir acaba? Bu kopnuda biraz kafam karıştı, yanlış biliyorsam aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Edited by wikioogle

DriverPacks BASE v8.12.5 by Wim Leers a.k.a. Bâshrat the Sneaky

MD5: 66e17aee0a883e42b0495bbed2a35b63

Size: 2.42 MB

Website:

Forum:

Note: 100% Uninstallable, adds shortcuts for DPs BASE.exe and also the "DriverPacks" & "3rd Party DriverPacks" folders to Start->All Programs->DriverPacks.

DriverPacks BASE v8.12.5

download Link:

Please register to see this content.

Buradan indirebilirsiniz...

Edited by by-system

• 3 ay sonra...
yaw herşey tamamda nasıl xp ye entegre ediyoruz onu bi zahmet anlatsanız

:clapping:

Konuyu sonundan okumaya başlama

baştan başlasaydın okumaya nasıl entegre ettiğini görecektin

konuya baştan baladıysan okumaya ve hala anlamadıysan

takıldığın yeri anlat o zaman

• 4 hafta sonra ...

degerli ustadım mornıng resimlerin incleyıp ve ulas55 ustadımın yardımıyla nihayet forumdan indirdigim secret ustadın orj xp sp3 ne nıhayet drıver eklemeyi eni sonunda başardım 1. drıverler c de görunuyor herhalde kendi kendini silmemiş 2 -3party DriverPacks drıverlerını kendi forum dan indiremedim modifiye edilmiş xp de oem den alırsam bir sakıncası olurmu bide bu hangi drıverler oluyor 3 resim eklemeyı denedım nlite yle olmadı nasıl eklıyebilirim photshow la düzenlediğim jpeg resimleri nasıl eklerım ve ya hangi programla 5. bende katılımsız program eklemek istyıyorum ama nasıl forumdan araştırdım tam olarak cözemedım bazı programlarla yaptım o da cok yer kaplıyordu

ulas55 ustad tan alıntı

Önce XP cd ni herhangi bir yere kopyala NLİTE ile daha kolay yaparsın.Daha sonra DPS base dosyasını actığın zaman .....

Acılan klasörlerin içinde DriverPacks diye bir klasör var ona normal driverleri koyacaksın.

3 rd party driver yazan yerlerede 3ncü parti driverleri koyacaksın.

Nerden bulacagım dersen driverPakc netten indireceksin.Hepsini indirip klasörlere koyduktan sonra.

DP Base calıştır XP cdni göster. gerisi zaten kolay.Zaten Morninge ait resimli anlatım var..

bana öyle tarıf ettı uyguladım oldu sana zahmet yardımın beklıyorum

şimdiden sana tşkler

• 4 hafta sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

[quote name='the1night' date='09 September 2010 - 00:14 ' timestamp='1283991286' post='882482']
Arkadaşlar seçmeli driver olayını yaptım ama kurulum bitince temizleme yapmıyor silme kodunu bilen paylaşa bilirmi tek bu kaldı :(
[/quote]
KTD kullanma seçeneğini işaretleyin. O zaman driverlerın kalıntıları silinir ama silinmesi uzun sürebiliyor müdahale etmeyin.

Ayrıca Driverpacks.net sitesinde artık xp driver pack lerini torrentle veriyorlar.

• 1 ay sonra...

arkadaşlar ben izmirden yazıyorum bir okulda bilgi işlem sorumlusuyum şuanda ben az önce 80 gb lık 2. hard diskime sıfırdan bi kurulum yaptım bu 80 gblık hard diskimi sadece özel windows kurulumu denemeleri için kullanıyorum şimdiden belirtmiş olayım benim şimdi şöyle bir sorunum var

legion arkadaşımızın verdiği eylül güncel xp cd imagesini indirdim sonra driverpacks.net sitesinden driverleri indirdim driversbase programı ile entegre yaptım sorun çıkmadan entegre oldu fakat sıfırdan pc üzerinde kurulum yaparken yükleme esnasında hiçbir sorunda almadım masaüstüne geldiğinde yinede hiçbir driveri tanımadı driverleri kurulumda açıyor ama tanımıyor hiçbir driveri sizce sorun nerde kaynaklanıyor olabilir birebir burdan siteden bakarak driver dosyalarını entegre ettim ayrıca hiçbir yerde yanlışta yapmadım eminim sanal windowsta sorun çıkartmıyor ama gerçek kurulumda sorun çıkartıyor sizlerden yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

pc özelliiğim

asus p5q3 anakart
16 gb ram
1.5 tb sata hard disk
160 gb ssd hard disk
80 gb sata hard disk