Jump to content

Toplu Expand Ve Makecab Komutları

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Windowsun kurulum dosyaları sıkıştırılımış dosyalardır. Örneğin i386 klasöründeki sıkıştırılmış EXE dosyaları EX_, DLL dosyaları DL_ şeklinde gözükür. Bunlar üzerinde düzenleme yapmak istediğimiz zaman Ms-Dos ile EXPAND komutunu kullanırız. Tekrar eski haline getirmek için ise MAKECAB komutundan yararlanırız.

Düzenleme yapacağımız dosya sayısı çoksa bu işlem can sıkıcı olabiliyor. Acaba belirttiğimiz bir klasördeki tüm dosyalara bu komutları topluca uygulayabilir miyiz? Veya bunun için 3.parti bir yazılım var mı? Şimdiden teşekkürler...

• 4 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Konuyla alakasız olabilir ama benim aradığım birşey var.Mesela bir klasör içinde SVCPACk klasörü oluşturduk.İçine Katılımsız Programımızı attık Entries dosyasını da hazırladık.Bunu Addon haline getirmek için klasöre sağ tıklasak da Make Addon diye seçenek olsa..Yani böyle bir program varmı?

Böle Daha Zevkli Oluyor

Makecab *.* Hepsi

exract *.*

bende böle denemiştim

makecab dosya ismi.uzantı

makecab dosya ismi.uzantı >>>

farklıdan x.bat

sonra x çaliştiriyordum hepsini tektek yapiyordu :warning:

exract içinde ayn yöntem :)

Nedense Hep Farklı Yöntemlerle Gidim Sanki :)

• 1 ay sonra...
Çözüm yine bize düştü :D paketin içinde iki tane küçük program var ve toplu olarak expand ve makecab yapabiliyor!

http://www.mediafire.com/file/imj1yjdtyz3/expand&makecab.rar[/CODE]

teşekkürler tuğrul kardeş hakkaten zahmetsizce yapabiliyoruz benim sormak istediğim makecap yaparken Mass MakeCab programında alt resimdeki gibi hedef klasörü gösterip lancer diyorum extra bir ayar yapmıyorum oluyorda fakat diğer ayarlar ne işe yarıyor acaba extra bir işlem falan yapabiliyozmu

sdssd6.jpg

valla dostum ihtiyactan dolayı mecbur kuru kuruya kullandım bende :pardon: ingilizce olsa bişeyler dicem ama fransızca bulabildim ancak. zaten ayar yapacak bir durumuda yok. şu "Effacer les..." kısmını işaretleyince çevirdikten sonra kaynak dosyayı siliyo onu anlayabildim ancak. :pardon: diğer program daha pratik ama. dosyaları bütün seçip üstüne bırakıyorsun hallediyor o.

arkadaslar. Sürekli kullandığım küçük paketi vereyim.

Please register to see this content.

Gönder menüsüne Expand ve Makecab olmak üzere iki yeni seçenek ekliyor.

dl_ ex_ cab gibi dosyaları expand ile açabiliyor.

Ayrıca dosya ve klasörleri makecab ile sıkıştırabiliyorsunuz.

Eğer sadece bir dosya sıkıştırıyorsanız dl_ ex_ gibi isimlendirir.

Klasör olarak sıkıştırınca cab yapıyor.

NOT:ALINTIDIR

Paket ayrıca modpe uygulamasını da içerir. Sıkıştırdığınız dosyaların CRC kodunu da otomatik olarak düzeltir eğer bir yanlışlık var ise.

• 1 ay sonra...

ARKADAŞLAR BU KONULARA EMEK VERİP VERDİĞİNİZ EMEĞİDE BURADA BİZLERLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİ TEŞEKKÜRLER

YUKARIDA 2 ADET LİNK VAR

İKİ LİNKTE HATA VERİYOR

LİNKLERİ YENİLEYEBİLİRMİSİNİZ

ŞİMDİDEN HERŞEY İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜR EDER ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

beyler ne olursunuz yardım ben hangi bir dilde (bana c++ cazip geldi herkes onu konuşuyor C mi iyi c++ mı) başlamamı ve hangi forumlarda takılmamı vsvs söylecek biri varmı acaba lütfen bende başlamak istiyorum bu programlamaya 14 yaşımdayım ms dos dan bayaa bi çakıorm devcpp-4.9.9.2 derleme programını kullanıyorum ve hangi derleme programı yeni başlayanlar için ideal ve hangisi daha güzel lütfen yardım :)

Birde beyler makecab ve expand komutunu solo nasıl kullanırız bilmiyorum yardım edin lütfen örn şöyle;

makecab "d:\*.*" "C:\abc"

açıklama:

demek istiyorumki bu komutu istediğim yerdeki dosyayı sıkıştırıp istediğim yere sıkıştırılmış halini nasıl atarım üye arkdaşın (ismini unuttum) verdiği bu komutla sadece klasördeki dosyalar sıkışıyor ve ordaki olan dosyaların yanına geliyor bu komutu nasıl solo kullanabiliriz? lütfen yarrdım

• 3 hafta sonra ...