Jump to content

Xp Kurdum Rahatladım Yaa

oca57

Recommended Posts

bırtane arkadasımız var forumda ımzasını okudum ve cok etkılendım dedım ben yarın aksam vistayı kaldırıp xp kurcam dedım ve de kurdum

arkadasın ımzası soyleydı herhalde yanlısta yazabılırım kusura bakmasın

WİNDOWS EN İYİSİNİ YAPANA DEK EN KÖTÜSÜ VİSTA

bu soze kulak verın cok etkıleyıci

Eğer bilgisayarınızın donanımı yeterliyse yani 1-2 gb ram varsa ve işlemciside yeterliyse kesinlikle Vista'yı tavsiye ederim. Şimdi çıkan problemler ilk çıktığında Xp içinde geçerliydi. Millet Win98'i met ediyor Xp'ye alışamadıklarını söylüyorlardı. Alışkanlıklarınızı yenmek zorundasınız. Vista Xp'nin üstüne bir sürü eklenmiş bir işletim sistemidir. Dolayısı ile Xp'den çok çok daha iyidir. Keşvedecek bir çok şey var ve malesef biraz araştırma yapmak ve problemlerle yüz yüze gelmek bizi rahatsız ediyor. Bana kalırsa o zaman Linux kullanın. Fazlasıyla memnun olursunuz ama Vistaya göre on katı problemle karşılaşıyorsunuz. Keşif ve araştırma duygusu en üst seviyede olan ve problemlerin üstüne gitmeyi seven arkadaşlara duyurulur... :blink:

Eğer bilgisayarınızın donanımı yeterliyse yani 1-2 gb ram varsa ve işlemciside yeterliyse kesinlikle Vista'yı tavsiye ederim. Şimdi çıkan problemler ilk çıktığında Xp içinde geçerliydi. Millet Win98'i met ediyor Xp'ye alışamadıklarını söylüyorlardı. Alışkanlıklarınızı yenmek zorundasınız. Vista Xp'nin üstüne bir sürü eklenmiş bir işletim sistemidir. Dolayısı ile Xp'den çok çok daha iyidir. Keşvedecek bir çok şey var ve malesef biraz araştırma yapmak ve problemlerle yüz yüze gelmek bizi rahatsız ediyor. Bana kalırsa o zaman Linux kullanın. Fazlasıyla memnun olursunuz ama Vistaya göre on katı problemle karşılaşıyorsunuz. Keşif ve araştırma duygusu en üst seviyede olan ve problemlerin üstüne gitmeyi seven arkadaşlara duyurulur... :blink:

ABICIM SEN KULLAN O ZAMN VISTA YI BEN PC YI YENI ALDIM 2 HAFTA DAYANAMADIM XP YE ALISTGIM ICIN XP KURDUM VİSTANIN DAHA GELISTIRLMESI GEREK

icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

muhammed arkadaşıma aynen katılıyorum xp içinde çıktığı zaman böyle demişlerdi şimdi aynısını vista için söylüyorlar bunun kaçışı yok eninde sonun da xp de eskiyecek win 98 gibi olacak bu bir pazar çünkü

muhammed arkadaşıma aynen katılıyorum xp içinde çıktığı zaman böyle demişlerdi şimdi aynısını vista için söylüyorlar bunun kaçışı yok eninde sonun da xp de eskiyecek win 98 gibi olacak bu bir pazar çünkü

OLSUN ELIMDE ORGINAL VİST VAR CANIM SIKILIRSA KURARIM VİSTAYI :blink:

icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

• 1 ay sonra...

arkadaslar vista hantal yavaş agır çalısan bir iişletim sistemidir 2 gb ram coreduo 2.20 ghz 512 mb ekran kartı ve 250 gb hardiskli bir bilgisayarda bile yine sersemligini gösteriyor

peki neden windows xp profesyonel

KOLAY GÜÇLÜ ŞASIRTICI HIZLI VERİMLİ PERFORMANSLI VE YENİ SERVİS PAKETİYLE DAHA İYİ VERİM ELDE EDİLİYOR

ŞİMDİ BU YUKARIDAKİ ÖZELLİKLERDE Kİ BİR PC YE XP KURDUM ŞAHSEN BENİM PC EN AZ EVET YANLIS DUYMADINIZ EN AZ 4 KAT DAHA HIZLI VE VERİMLİ ÇALISTIGINI GÖRDÜM

XP YENİ SERVİS PAKETİ İLE ŞİMDİDEN VİSTAYA FARK ATTI

AYRICA VİSTA COK GÖRSEL VE KARISIK HER KEZ KULLANAMAZ AMA XP İSE SADE KOLAY ANLASILIR VE PRATİK BİR İŞLETİM SİSTEMİDİR SUAN BENİM PC WİNDOWS XP SP3 TÜRKÇE DİR COK MEMNUNUM COK GÜZEL VE HIZLIDIR

HERKEZİ XP KULLANMAYA DAVET EDİYORUM

AegeaN BluE >> icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

Arkadaşlar Vistanın biçilen ömrü XP kadar değil bu sebepten XP gibi olamayacaktır. Ayrıca XP bir milattı vista zaten diğer işlerim sistemlerinde var olan özelliklerin toplaması. Yani vistaya alışmaktansa microsofttan vazgeçin daha iyi..

arkadaslar vista hantal yavaş agır çalısan bir iişletim sistemidir 2 gb ram coreduo 2.20 ghz 512 mb ekran kartı ve 250 gb hardiskli bir bilgisayarda bile yine sersemligini gösteriyor

KOLAY GÜÇLÜ ŞASIRTICI HIZLI VERİMLİ PERFORMANSLI VE YENİ SERVİS PAKETİYLE DAHA İYİ VERİM ELDE EDİLİYOR

ŞİMDİ BU YUKARIDAKİ ÖZELLİKLERDE Kİ BİR PC YE XP KURDUM ŞAHSEN BENİM PC EN AZ EVET YANLIS DUYMADINIZ EN AZ 4 KAT DAHA HIZLI VE VERİMLİ ÇALISTIGINI GÖRDÜM

AYRICA VİSTA COK GÖRSEL VE KARISIK HER KEZ KULLANAMAZ AMA XP İSE SADE KOLAY ANLASILIR VE PRATİK BİR İŞLETİM SİSTEMİDİR SUAN BENİM PC WİNDOWS XP SP3 TÜRKÇE DİR COK MEMNUNUM COK GÜZEL VE HIZLIDIR

AegeaN BluE >> icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

arkadaşa katılıyorum vista xp nin makyaj yapılmış hali örneğin biz temalara ulaşmak için xp de sağtuş özelliklere tıklıyoruz ama vistada öyle değilki yo denetime gir falan karışık hem öyle temalar varki kurulduğunu bile anlamıyorsunuz çok güzel kasmıyoda visa inspirat falan değil onlar sistemden ******üryo diyeceğim şuki xp vista gibi renkleri olabilir herkes xp kullansın

2008 yılındayız siz hiç win98 yada 2000veya me ile calışan bir bilgisayar gördünüzmü maalesef ömürleri bitti istesenizde istemesenizde vistaya gecilecek xp ilk cıktığında herkez xp düşmanı olmuştu şimdide vista o zaman xp düşmanları şimdi xp hayranları oldu cıktı yav vista tamam daha yeni cıktı donanım istiyor ama donanımlar dahi ucuzladı hem ram diyorsunuz kardeşim 1 gb ram var bilgisayarımda 1 gblık flash disk aldım aha sana readyboost oldumu sana 2 gb hadi xpde yapında görelim bunu yavvvvvvv vista işte vista

Bence tam tersi olmalı..

Core2duo e6550 2.3 ghz işlemci

2 gb 667 mhz ram var.

Vistayı kuruyorum xp den bin kat daha hızlı bi ağ bağlantısı açmak bile dert xp de..

Bırakın ya 1 ayda 1 format mı çekilir makinaya:D

Bencede microsoft en iyisini yapana kadar şuan en iyisi Vistadır.

Ama xp kullanıyorum ayrı mesele:D

vistaya alışmak için çok kurdum denedim ama donanımsal sorunları devam ediyor program uyumsuzlukları var hayatımın en sıkıntılı günleriydi vistalı günler ha ilerde onu kullanacağım biliyorum ama vistaya geçmeye zaman var daha diyorum ben.

Walla arkadaşım ısrarla kullan diyene kadar Vista'yı sağda solda görüp "bu ne ya. ben bunu kullanmam" diyordum.

Şimdi birkaç ay oluyor çok fena alıştım. 1.5 GB ram Pentium 4 CPU 3.00 Ghz. Walla XP'de bitcomet ve emule için bir sürü ayar yapmam gerekiyordu. "internet hızını %20" artrma filan bir sürü püf noktası buluyordum netten. Vista'da hiçbirine gerek kalmadı. internetim ve bilgisayarım hala yavaşlamadı. ayarlarını sürekli düzeltmek gerekmiyor. ayrıca istediğim oyunu da rahatlıkla oynuyorum.

beni ilk soğutan Kullanıcı Denetimi dalgasıydı. Onu da kapattım zaten :closedeyes:. Tavsiye ederim. birkaç ay kullandıktan sonra alışıyorsunuz ve XP'den iyi demeseniz de XP'yi aratmıyor diyebilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...