Jump to content

Tnc Xp Sp3 De Virüs çıkma şansı Nedir?

Recommended Posts

ilkönce harika bir iş yapıyorsunuz bunu söylemek isterim. Ancak yanlış hatırlamıyorsam tnc xp ultimation 2008 olması lazım kaspersky 7.0 ile tarattığımda trojen bulmuştu. Bundada çıkma olasılığı var mı? Site kapalı olduğu için daha önce virüs bulunan resmi siteye koymuştum. Eve gidince tekrar arar bulurum. Tnc yönetimi olarak bu konuya eğilmenizi istiyorum. Paylaşımlarınızı takip etmeye devam edeceğim. Kaliteli bir site işini bilen kişiler burada inş sorunsuz yayına devam eder.....

Ben de dün indirdim tncxp sp3'ü. Nod32 bir uyarı vermedi. Bir de sizin dediğiniz versiyon Windows XP ULTIMATE Edition 2008 TR olmasın? Çünkü bildiğim kadarıyla tnc xp ultimation 2008 diye bir çalışma yok. Eğer ilk dediğim versiyonda bir sorun yaşadıysanız aşağıdaki linkten konuyu açan arkadaşa ulaşınız.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=46359[/CODE]

Ben de dün indirdim tncxp sp3'ü. Nod32 bir uyarı vermedi. Bir de sizin dediğiniz versiyon Windows XP ULTIMATE Edition 2008 TR olmasın? Çünkü bildiğim kadarıyla tnc xp ultimation 2008 diye bir çalışma yok. Eğer ilk dediğim versiyonda bir sorun yaşadıysanız aşağıdaki linkten konuyu açan arkadaşa ulaşınız.

tncxp sp3 de virüs yok ben de tarattım nod32 ile

iste bazı kisiler boyle cıkıo ortaya laf atıyo ondan sonra millet dio modlanmıs xp kullanmayın virus var sonra onca emek yazık oluo

İfadelerinizde kırıcı olmamaya özen gösterin lütfen. Arkadaş sadece bir soru sormuş. Kimseyi kötülememiş.

Bu modifiye icin virusden supheleniyorsanız iciniz rahat olsun. Ben indirdigim iso kalıbını cd ye bastım ve bir arkadasımın pc sinde güncel NortonAntiVirus ile tarattım. Herhangi bir viruse rastlamadı. Daha önceki bircok modifiye xp de virus ve trojan sıkıntısı yasamıstım.

İste test sonucu ; )

Please register to see this content.

Tabii ki calısma virus açısından güvenli. Pratiklik, performans gibi özellikleri yönüyle, acemi ve ustalara tavsiyeye deger olup olmadıgını kendi açımdan en kısa zamanda test edip forumda bildirecegim.

Yalnız, ilk 3 gün icinde 139 tesekkür de, mevcut en iyi türkce modifiye oldugu, ve kullananların memnuniyeti hakkında ipucu veriyor.

• Administrator

Şaşıyorum insanlara. Biraz visual basic bilen bir kişi kolayca bir virüs yapabilir. Tuşları kaydedip, sisteme delik açabilir. Bu programı hiçbir antivirüs tanımaz. Ve sizde antivirüsünüze inandığınız için uyursunuz.

Birde şöyle birşey var. Antivirüsler bazı faydalı şeyleri virüs olarak nitelendirdikleri için kullanıcılar bunları virüslü diye damgalıyorlar.

Mesela: cmdow veya AutoIT. O yüzden antivirüs her şeyden korumaz, her öttüğü şey de zarar vermez.

aynen kardeş dediğin gibi windows xp ultimate edition 2008 de trojen var

Şaşıyorum insanlara. Biraz visual basic bilen bir kişi kolayca bir virüs yapabilir. Tuşları kaydedip, sisteme delik açabilir. Bu programı hiçbir antivirüs tanımaz. Ve sizde antivirüsünüze inandığınız için uyursunuz.

Birde şöyle birşey var. Antivirüsler bazı faydalı şeyleri virüs olarak nitelendirdikleri için kullanıcılar bunları virüslü diye damgalıyorlar.

Mesela: cmdow veya AutoIT. O yüzden antivirüs her şeyden korumaz, her öttüğü şey de zarar vermez.

Nester(bisturi) yerinde kullanıldıgında insanlıga faydalı bir alet, ama cinayet icin de kullanılabilir. Yeri ameliyathanedir, oturma odası degil. Mesela keylogger türü programlar, güvenligi tam, denetimli pc lerde ise yarar. Patron elemanının hareketlerini gizlice bu sekilde denetleyebilir. Baska bir örnek, cmdow da yapılan isleri isletim sisteminin gizlemesine yarıyor. Denetimli bir pc de hic bir riski yok yapılan isleri gizlemenin. Ben kendim kullanırım ama baskasına kurdugum pc de cok gerekmedikce bu tür programları asla install etmem. Anti virus yazılımı olsa da..

Niye mi?

Anti trojanlar antivirusler biryere kadar koruyor pc leri. Kullanıcı messengerdan ya da bir sitenin bilgilendirme formundan farkında olmadan tehlikeyi rahatca bilgisayarına davet edebiliyor. Daha önce cok karsılastım. Resim ya da txt formatlı görünen, trojan dosyasını (gercekte server.exe) yiyor kurban. Subseven Schoolbus gibi saldırgan programlar sayesinde de karsı taraf kurbanın pc sini ele geciriyor.

İste bu durumda o masum dedigimiz tedavi aracları cmdow lar, keylogger lar, birer cinayet aracı haline geliveriyorlar. Cok gerekmedikce asla kurmam bu tür programları bilgisayarlara, olanları da kullanmam.

Yıllardır bana isgücü ve zaman kaybı yasatan virus/trojanlara karsı kendi açımdan en üstün gördügüm norton dan, yanlıs ötüyor diye asla vazgecmem. Hem suna emin olun ki ötüyorsa, scan sonucu dosyaya virus adını vermisse, bir bildigi vardır. Siz ona itibar edin.

sk8er, hala kurmak ve denemek icin istek var icimde, ama sen kurma, senin yorumun bize yaramaz diosan, vazgececegim bu niyetimden.. Calısmalarında basarılar diliyorum.

• Administrator
Hem suna emin olun ki ötüyorsa, scan sonucu dosyaya virus adını vermisse, bir bildigi vardır. Siz ona itibar edin.

Bu yanlış bir düşünce bana göre. cmdow'u debuggerler ile kontrol edin, hiç bir zararlı faaliyeti yok. Ne internete bağlanıyor, ne bir dosyayı etkiliyor. Peki antivirüs sırf birisi bunu trojan yapımında kullandı diye listesine alırsa burda düşünmek gerek.

Ayrıca bu tip uyarılarda virüs demez çoğunlukla. Not-a-Virus-Hacktool gibi ibareler geçer. Yani virüs değil, hack için kullanılan bir araç diyor.

Bu yanlış bir düşünce bana göre. cmdow'u debuggerler ile kontrol edin, hiç bir zararlı faaliyeti yok. Ne internete bağlanıyor, ne bir dosyayı etkiliyor. Peki antivirüs sırf birisi bunu trojan yapımında kullandı diye listesine alırsa burda düşünmek gerek.

Ayrıca bu tip uyarılarda virüs demez çoğunlukla. Not-a-Virus-Hacktool gibi ibareler geçer. Yani virüs değil, hack için kullanılan bir araç diyor.

Günümüzde yüksek riskli virüsler polimorf yapıya sahipler, yani sürekli kabuk degistiriyorlar. Antiviruslerin cok güncel olması gerekliligi o yüzden. Ayrıca, bir cok partın biraraya gelmesiyle daha tehlikeli hale dönüsüyorlar. Yani bazı sartların olusumu ile yüksek versiyonlara dogru evrim geciriyorlar. (Voltran isimli cizgi filmi hatırlayın : p) Zaten bunun icin de 1b 1c 1d 2a ... diye adlandırıyor bazı antivirüs yazılımları.

Yani yapay zekaya sahip oldular yeni nesil virusler anlıcagınız.. İste cmdow da her ne kadar nete baglanma gibi bir tesebbüsü olmasa da bazı virüsler icin faaliyetlerinde en temel araclardan biri.. Bu yüzden cogu antivirus yazılımı onu clean kabul etmiyor.

sk8er kardesim, bu topicde sözü edilen neccoy un cd sini gecenlerde tekrar indirmistim. Ben mi yanılıyorum acaba diye az önce nortonla test ettim. İste sonucu :

Scan Stats:

Scan Time: 30

Scan Options:

Scan Targets: D:\

Counts:

Total items scanned: 150

- Files & Directories: 150

- Registry Entries: 0

- Processes & Start-up Items: 0

- Network & Browser Items: 0

- Other: 0

Total security risks detected: 1

Total items resolved: 0

Total items that require attention: 1

Resolved Threats:

Unresolved Threats:

SecurityRisk.Cmdow

Virus ID: 4294907250

Type: Anomaly

Risk: Low (Low Stealth, Low Removal, Low Performance, Low Privacy)

Categories: Security risk

State: Not Attempted

-----------

1 File

d:\$oem$\$$\system32\cmdow.exe - No action taken

1 Browser Cache

Daha 30. saniyesinde norton alarm verdi. Taramaya devam etmedim. Burda reklam olur belki, ismini veremeyecegim bir kac büyük yerli sitede de kullanıcılar bu ultimate hakkında virüslerden dolayı sikayetci olmuslar.

Senin bu yeni calısmanda ise full tarama yapmama ragmen norton herhangi bir virüs rapor etmedi.

• Administrator

Çünkü banada bu tip şeylerle gelecekler diye cmdow'u koymadım. cmdow virüs değildir. Antivirüsün yanlış kategorilendirmesidir.

Sitesi:

Sitedeki Uyarı:

A T T E N T I O N

Some anti-virus software vendors now classify cmdow.exe as a hacking tool because it can hide windows. A hacking tool is NOT a virus.

If you have any doubts regarding the authenticity of your copy of cmdow.exe, verify its integrity by comparing its checksum with those listed here.[/CODE]

Meali

Bazı antivirüs programları cmdow.exe'yi hack tool olarak sınıflandırmışlar çünkü pencereleri gizleyebiliyor (kullanım amacı bu zaten. katılımsız kurulumda hiç kullanıcı katılımı olmadığı için pencerelerin de gözükmesi istenmez). Hack aracı Virüs Demek değildir.

Eğer elinizdeki cmdow.exe'nin orjinalliği konusunda şüpheniz varsa, burda listelenen checksumlarla bütünlüğünü doğrulayabilirsiniz.

Başka sitelere de bu cevabı verirsin umarım.

Çünkü banada bu tip şeylerle gelecekler diye cmdow'u koymadım. cmdow virüs değildir. Antivirüsün yanlış kategorilendirmesidir.

Sitesi:

Sitedeki Uyarı:

A T T E N T I O N

Some anti-virus software vendors now classify cmdow.exe as a hacking tool because it can hide windows. A hacking tool is NOT a virus.

If you have any doubts regarding the authenticity of your copy of cmdow.exe, verify its integrity by comparing its checksum with those listed here.[/CODE]

Meali

Bazı antivirüs programları cmdow.exe'yi hack tool olarak sınıflandırmışlar çünkü pencereleri gizleyebiliyor (kullanım amacı bu zaten. katılımsız kurulumda hiç kullanıcı katılımı olmadığı için pencerelerin de gözükmesi istenmez). Hack aracı Virüs Demek değildir.

Eğer elinizdeki cmdow.exe'nin orjinalliği konusunda şüpheniz varsa, burda listelenen checksumlarla bütünlüğünü doğrulayabilirsiniz.

Başka sitelere de bu cevabı verirsin umarım.

cmdow.exe nin potansiyel bir virüs, spyware oldugunu, nortonun sitesinden inceleyebilirsiniz:

[b]

[/b]

Ben ısrarla neccooy un xp sini 1 hafta kullanmaya calıstım, hayatımda kullandıgım en kötü pc deneyimimdi. Bir türlü yok edememistim. Sonunda format atıp kurtulmustum. Asla yapan kötü niyetli demiyorum, yanlıs olan; hatada ısrarcı olup vazgecmemektir. Büyük firmalar neden hep ayaktadır, cünkü ergonomi, ileri teknoloji hikaye, ilkönce kullanıcı memnuniyetini dikkate alırlar. (Yıllarca kus serisi, tarih olmus tofasların türkiyede üretimdeki sır, budur mesela..)

Nemutlu sana ki bu konuda bilincli davrandın, icinden cıkarıp attın..

• Administrator

İngilizcenin olmayıp o yazıları okuyamamış olman ne büyük kayıp.

Behavior

SecurityRisk.Cmdow is a command line tool that can enumerate and manipulate windows.

Yani

cmdow pencereleri kontrol ve manipüle etmede kullanılan bir araçtır. (Anakartınızı yakar veya şifrelerinizi çalar demiyor. Biz tofaş kullanıcısı değil, bilinçli bilgisayar kullanıcısıyız)

2. Sayfa:It can carry out the following actions on windows:

* Close

* Disable

* Enable

* Hide

* Kill

* List

* Maximise

* Minimise

* Move

* Resize

* Restore

* Tile

* Unhide

It's ability to hide windows without user knowledge makes it a possible security risk, as the risk may hide a malicious application window.

Pencerelere şu işlemleri yaparmış: aç kapat büyük küçült vesaire. Pencere gizlemesi muhtemel bir güvenlik açığı olabilir, yani kötü amaçlı bir programı gizleyebilir.(bundan başka kötü amaçlı yazılım bulamadı antivirüs)

3.sayfa

Nasıl temizlenir sayfası. Tüm virüslerde yazan şey bunda da yazıyor. Virüs programınızı güncelleyin. Full tarama yapın.

Ee? Zararlı mı hala?

İngilizcenin olmayıp o yazıları okuyamamış olman ne büyük kayıp.

Behavior

SecurityRisk.Cmdow is a command line tool that can enumerate and manipulate windows.

Yani

cmdow pencereleri kontrol ve manipüle etmede kullanılan bir araçtır. (Anakartınızı yakar veya şifrelerinizi çalar demiyor. Biz tofaş kullanıcısı değil, bilinçli bilgisayar kullanıcısıyız)

2. Sayfa:It can carry out the following actions on windows:

* Close

* Disable

* Enable

* Hide

* Kill

* List

* Maximise

* Minimise

* Move

* Resize

* Restore

* Tile

* Unhide

It's ability to hide windows without user knowledge makes it a possible security risk, as the risk may hide a malicious application window.

Pencerelere şu işlemleri yaparmış: aç kapat büyük küçült vesaire. Pencere gizlemesi muhtemel bir güvenlik açığı olabilir, yani kötü amaçlı bir programı gizleyebilir.(bundan başka kötü amaçlı yazılım bulamadı antivirüs)

3.sayfa

Nasıl temizlenir sayfası. Tüm virüslerde yazan şey bunda da yazıyor. Virüs programınızı güncelleyin. Full tarama yapın.

Ee? Zararlı mı hala?

1- İngilizcemin olmadıgını nerden cıkardın? Advanced düzeyde ingilizceye sahibim. Dilersen bundan sonraki yazısmalarımızı ingilizce yapalım :(

2- Pencereleri gizlemek: Bundan daha büyük tehlike ne olabilir?

Black Hacker (Beyaz olanları tenzih ediyorum, onlar ülkemiz icin bence önemli derecede soldier'lerdir. Sizler de öylesiniz..) kurbanının bilgisayarına giriyor, resimlerim klasöründeki en mahrem resimleri, müzigim klasöründeki kimsenin duymasını istemedigi amatör ses calısmalarını, belgelerimdeki alacak-borc listesini, messengerindeki contact listini ..vs ele geciriyor. Düsünün tehlikenin boyutunu..

3- Zararlı olmasa temizlemenin yollarını tarif etmez..

4-Klavuzumuz karga olmasın rica ederim :

Tutmus bana uyduruk bi siteden meal getiriyorsun. Yine kırdın beni. Büyüklükte dünyanın ilk yüz sirketi arasına giren nortonun milyonda biri etmeyen, tehlikeli yazılım neşreden uyduruk bi site..

Let's speak English from now on, if u dare to ; )

Tnc xp sp3 ün içindeki sp3 ü nasıl alabilirim.Başka bir xp ye sp3 yüklemek istiyorum da.

ben kurdum sımdı cok guzelde calışıyo 30 dk hıc bır sorun cıkmadı cokta hızlı ve yapanlarada cok tesekkur ediyorum yalnız bir sorum olacak ben buna kullanıcı hesaplarından parola koydum parolayı sormadan acılıyor yenı bır hesap actım parola koyayım ama oda olmadı acılırken adminastor acılıyor oda sıfre sormuyo onada sıfre koydum olmadı fazla onemli değil ama benım dayımın cocukları cok ugrasıyor o yuzden benım icin onemli sayılır

Seni Şüpheye Düşüren Nedir? Trojen Çıkma Olasılığıda Kocaman Bir -0-

indirdim yükledim gayet hoşuma gitti.

başlık üzerine aşağıdaki güncellemeleri yapılmış antivirus programları ile tarama yaptım.

herhangi bir virus trojen bulamadım.

nod

avira

ksp

avg

avast

nod crackli 2.7

avira ve avg free

ksprsk ve avast son deneme versiyonları

bence suc sk8er_boi de iyi niyetinden dolayı cevap yazıyor sırf karalama yalan dolan olsun dıye konu acanlara bi uyarı vermıyor ben yerınde olsam konuyu cöpe tasırdım

(Akıl vermek yaranmak gıbı bır nıyetımde yok)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...