Jump to content

Bir Bilgisayara Format Atılmaması Için ?

kyilmaztr

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply
Bence hiç engel olma bellesin çocuk :)

Biosta iki tür şifre var biri bios digeri açılış bu ikisinede şifre girerseniz bilgisayarınız şifreyi girmeden ne biosa girip boot edilebilir ne format nede açılır.

Tabiki şimdiki nesil kurt onun da çözümü var bizim velet dersleri çalışsın diye şifreledim ama azmin elinden kurtuluş yok derslere bu kadar kafa çalıştırsalar :)

Rollback programı var.onu kurduğunda bilgisayar formatı yemiş gibi görünsede açıldığında hiçbirşey olmuyor.program unistall edilmediği sürece format yemez.Bende öyle olmuştu

winrollback veya deepfreeze ne olursa olsun o makinaya format atılabilir bu programlar formatı engellemez, bi tek güvenlik kartı seçeneği kalıyor onu kullanırsan atamayabilir ama profesyonel bi kullanıcı onu da 2 dk. da aşar yani kesin bi çözüm bulamazsın bu konuya, zorlaştırabilirsin o da kardeşinin bilgisi oranında artar ya da azalır zorluk derecesi...

ya sen ya cok bılmıslık yapıyorsun yada kendını bılıyor zannedıyorsun boottan kurulmayan wındowslarda var allahım ya boyle yapıyorsunuz ya benı olduruyosunuz sen bıraz daha ogren pcyı daha sonra yorum yaz ok yanlıs bılgı verme atılır kardes her halukarda atılır ama bır teknıgı vardır emınım

Onun anlıyacağı basit yöntemi söyledim.Bunun neresi yanlış bilgi sen First Boot Device kısmını CD ROM Yapmasan nasıl sistem kurulur üzerine bide Şifre koy.Bence sen çok bilmişlik yapıyorsun senin gibi 36500 parçan olsa hepsini söker yine takarım merak etme sen :)

cd-rom sürücüsünün kablosuna gizli kontak yap :lol: cd rom yoksa format da yok :D şaka bi yana özel aparatlar var özellikle usb kilit olarak bir kilitlediğinde tüm sürücü bileşenlerini kilitliyor :D

yani arkadaşım hardiskin kablosunu çıkarma cdleri saklama veya biosa şifre koyma bunların çoğu saçma yorumlar. şimdiki çoçuklar 5 yaşındaki kişi biliyor. sen en iyisi anakartın modelini söyle ben sana yardımcı oluyum? marka ve model numarasını okey?

2. bir harddisk al.o bölüme kendince sistemi yükle.eğer burayı kurcalamaz dersen kendi sistemini kendi hardiskinden kullan ve buna girişi şifrele ama format atcam derse normal şekilde bunada atar.eğer bu şekilde neden olduğu bilinmeyecek şekilde senin siteminide formatlarsa bu hardiskin idesini dışarı takıpmı artık nasıl yaparsın bilmiyorum ama fişini çekip bırakırsın kullanamaz takıp yine format attı dersen allah islah etsin derim :rolleyes2:

ayrıca eğer harici harddiklere sistem kurulup kullanılıyorsa ınu dene ama nasıl çalışır bilemem.

Biosa şifre koymanda boş yani . Bioslarda Bir Özellik Daha var Benim Pc de F8 Tuşu Boot (diğerleri içinde aynısı olması gerek) için hangi sürücüyü seçmemi getiren bir ekran açar sadece 1 defalıgına , deep freeze dersen gene atar ama güvenlik kartıyla atamaz

Kardesım sana en kolay yolu anlatıorum..bak kimse daha dolay bi yontem soleyemez.. al bi modifieli xp tak cd rooma sona bas reseti paso enter yap..

sonra ekranda 4 secenekli (biçimlendirme bolumunde)biyer gelicek orda sadece en usttekini sec okdar :rolleyes2:

• 7 ay sonra...
Arkadaşım format cd sinde kur-yükselt olmasın bide ona bak :)

Cd yi çift tıklayıp açında görürsün.

boot şart değil yeterki gönüller bir olsun :)

** ** ***** ***** *** konuyu okuduk kucuk bir arastırma yaptım

HD-X-Lock var dene istersen kardeş

http://www.centracode.com/hdxlock/[/CODE]

ingilizce acıklması var kesinlikle bilgilerinize bişiy olmaz sistem yuklenemz ve format atılamaz yazıyor

calışması soyle: programı yuklediğinde şifre veriyorsun ve sonra ozel boot diki yada cd surucusu yazırıyorsun pc yi acmak için özel yapılmış bu boot cd yada diskini takpp şifreni giriyorsun başka bir şekilde hdd ne bi bilgi yazılamaz okunmaz sistem yuklenmez formatlanamz

not: denmedim ureticisinin acıklaması boyle

**** **** ** *** google da 5dkka arsanız olmaz mı ya yok pili cıkar yok defrag at yok kilit tak yok cocugu döv yuuh diyorum

[b][color=#ff0000]Bilinchard : Cevaplarınızda biraz daha seviyeli olunuz. Uyarı aldınız.[/color][/b]

ben her zaman kardeşlere olan şiddetin yanında olmuşumdur ama usta cdleri kaldır biosu şifrele kasayada kilit tak artık kilidi kırıp biosu resetleyip arkadaşından format cd si tedarik ederse o çocuk güvenlik kartı olayınıda peq ala söker o zmn ne demiş atalarımız "Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir" deyip dövüceksin bi güzel :):) herkeze kolay gelsin allah kardeşiyle başı dertte olanlara sabır wersin

Rollback programı var.onu kurduğunda bilgisayar formatı yemiş gibi görünsede açıldığında hiçbirşey olmuyor.program unistall edilmediği sürece format yemez.Bende öyle olmuştu

arkadaşın dedigi gibi en güzel ve pratik olan rollback asla format atamaz kardeşin

• 7 ay sonra...

En güzel çözüm güvenlik kartı veya koruma kartı kullanmaktır.

Bu kartların varsayılan şifresi 12345678 olup şifrenin değiştirilmesi de tavsiye edilir.

Tabii ki biosa giriş şifrelenmeli boot kısımı CD de kalmamalıdır.

Güvenlik kartlarının PCI slota takılanları olduğu gibi USB key olanları da mevcuttur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...