Jump to content

Recommended Posts

Acronis True Image 2021 (25.8.1.39216)

ESET Endpoint Antivirus- ESET Endpoint Security 8.1.2037.2

VMware Workstation 16 Pro 16.2.0.18760230

VirtualBox 6.1.26 Build 145957 With Extension Packs

Please register to see this content.

Katılımsız Güncelleme tarihi: 18 Ekim 2021

• Like 4
  • Thanks 1

emirhanefe, 5 dakika önce yazdı:

serial key crack fln gerekmez demı hocam bu arada 2010 kurulmadı 2016 kuruldu 

1. Ofis 2010 için gerekmez. 2016 için kurulu olduğu, C:\Program Files\Office2016\Office16 dizinindeki kms dosyasını çalıştırabilirsiniz lisanslar.
  2. Forum içerisinde kms diye aratarakda ayrıca lisans dosyasını indiripte lisanslama işlemini yapabilirsiniz.
  3. TNCLisans aracını kullanarakda lisans yapmanız ayrıca mümkündür.
  • Thanks 1

forjest, 17.10.2021 - 18:06 yazdı:

Herhangi bir uygulama eskisi varsa eğer sistemde yeniyi üzerine kurmak sağlıklı bir yol değildir. Hibit veya revo uninstaller kaldırıcı programlarla eski sürüm programları sistemden kaldırmak yeni kurulacak program için "katılımsız programlar" vs. sağlıklı kurulum şart. Her program olmasada geneli itibarıyla bu işlemleri yapmak evvelinde gerekli. Yapmıyorsanız eğer sıkıntı çıkabilir kurulumlarda.

Öyle diyorsunuzda hocam @KiNGHaZe hocamın çalışmalarını yıllardır üsütne kuruyorum daha 1 kere problem çıkardığını görmedim :)

• Like 1

SoNKraL_, Bir saat önce yazdı:

Öyle diyorsunuzda hocam @KiNGHaZe hocamın çalışmalarını yıllardır üsütne kuruyorum daha 1 kere problem çıkardığını görmedim :)

Bunun en temel sebebi sağlam bir patch ve temizlik.

Forjest üstad bildiğim kadarıyla kendisi yapıyor, orjinal exeyi editleyip gereken yerleri siliyorum demişti bir kaç yerde.

Ben ise piyasadaki patchleri kullanıyorum (yaschir özellikle) ve önceki sürümün kalıntılarını regedit üzerinden topladım her seferinde temiz şekilde sildirmeye gayret ediyorum.

Çok fazla CLSID adresi falan oldu ancak her birini tek tek bulup silip sonra çalışmayı kurduruyorum. Bu sayede öncekilerin kalıntısını silip temiz kurulum yaptırmış oluyorum.

Eğer forjest üstad çalışmayı benim gibi sağlam bir patch kullanıp yaparsa ve temizlik işlemleri yaparsa problem çıkmaz. 

Her zaman temiz kurulum öneriyor zaten bu tür durumlarda.

SoNKraL_, 1 saat önce yazdı:

Ben kendi çalışmamdan sorumluyum başka arkadaşlar ne yapar ne ekler fikrim yok. Kimsenin çalışmasınıda editleyen biri değilim merakımda yok tarzımda değil az çok bilen biliyor beni. Yaptıklarım kendi kullandığım ya da çevreme kurduğum çalışmalar. Üzerine install edilen programlar kaldırılmadığı taktirde kalıntı kesinlikle bırakırlar Applicationdata, localappdata , programdata registry girdileri, commonfiles vd. benzer dizinlerde bağlı ayarları kalır. Herkesin kendine göre kullandığı teknikler, parametreler yapım çalışmaları farklılıklar gösterebilir. Mesajımda zaten genel olarak kaldırılmasının sağlıklı olduğuna işaret ettim. Kaldırılmamış bir program üzerine kurulum yapmak yapılsada ne kadar sağlıklı olur tartışılır bir konu. Geneli itibarıyla üst mesajımda da belirttiğim üzere kaldırılması özellikle İDM'nin gerekli. Kendi uninstall dosyasıda zaten sistemin yeniden başlatılmasını önermektedir. Forumlarda da bu bilgi mevcut. Herkes beğendiği çalışmaları istediği yerden indirip kurabilir tabiki.

KiNGHaZe, 31 dakika önce yazdı:

Bunun en temel sebebi sağlam bir patch ve temizlik.

Forjest üstad bildiğim kadarıyla kendisi yapıyor, orjinal exeyi editleyip gereken yerleri siliyorum demişti bir kaç yerde.

Ben ise piyasadaki patchleri kullanıyorum (yaschir özellikle) ve önceki sürümün kalıntılarını regedit üzerinden topladım her seferinde temiz şekilde sildirmeye gayret ediyorum.

Çok fazla CLSID adresi falan oldu ancak her birini tek tek bulup silip sonra çalışmayı kurduruyorum. Bu sayede öncekilerin kalıntısını silip temiz kurulum yaptırmış oluyorum.

Eğer forjest üstad çalışmayı benim gibi sağlam bir patch kullanıp yaparsa ve temizlik işlemleri yaparsa problem çıkmaz. 

Sağlam patch dediğin nedir iki satır registry ve exe'yi değiştiren bir yapı sadece. Bunun uninstall etme konusuyla alakası yok. Kendi yaptıklarımla ilgili olarak exe içerisinde ve bir kaç dosya daha var adlarına gerek yok onları editleme işlemi yaptığımda uzun süredirde paylaşımlarımı bu şekilde yapmaktayım Idm iyi sonuçlar veriyor bir çok sürümde bu şekilde oldu. IDMan dosyalarının ve patchlerinin nerelerden dağıtıldığınıda hatta yapımcılarınıda tanıyan biri olarak yazışmalarımda var bilgi aldım bazılarından. Sisteminde patch kullanımı sonrası gelişen kendi kendine restart etme sorunundan sonra patch kullanmama kararı aldım. Denemediğim bir çalışmayı zaten kesinlikle paylaşan biri değilim sıfır sistemler üzerinde vmware workstation uygulamasıyla açarak iki farklı sistemde denemeler yapıp sorunsuzluğu anlaşıldıktan sonra, herkesle paylaşıma sunuyorum. Konu dağılmasın özetle, sorun patch vs. değil. paketin hazırlanış şekli ve tekniği sadece. Herkes beğendiği çalışmaları istediği yerden indirip kurabilir tabiki.

emirhanefe, 4 saat önce yazdı:

office 2010 kurdum hocam powerpnt world excell access sadece bunları kurd hocam doğrumu lisan girmeye gerek kalmadı biraz acemıyım kusura bakma lutfen hersey için teşekkur ederim

Ofis 2010 için kendi içerisinde lisansı mevcut. sadece 2016 ofis için gerekli oda doğası gereği internet üzerinden kms server üzerinden lisanslıyor local lisanslama mevcut değil. İlla manuel olarak lisanslamak gerekli kms ile. Lite çalışma olmasından kaynaklı sadece word,excel ve power point içerir doğrudur. işinizi gördüyse ne mutlu bana. 🙂 

• Like 2
  • Thanks 1

forjest, 4 dakika önce yazdı:

Sağlam patch dediğin nedir iki satır registry ve exe'yi değiştiren bir yapı sadece. Bunun uninstall etme konusuyla alakası yok. Kendi yaptıklarımla ilgili olarak exe içerisinde ve bir kaç dosya daha var adlarına gerek yok onları editleme işlemi yaptığımda uzun süredirde paylaşımlarımı bu şekilde yapmaktayım Idm iyi sonuçlar veriyor bir çok sürümde bu şekilde oldu. IDMan dosyalarının ve patchlerinin nerelerden dağıtıldığınıda hatta yapımcılarınıda tanıyan biri olarak yazışmalarımda var bilgi aldım bazılarından. Sisteminde patch kullanımı sonrası gelişen kendi kendine restart etme sorunundan sonra patch kullanmama kararı aldım. Denemediğim bir çalışmayı zaten kesinlikle paylaşan biri değilim sıfır sistemler üzerinde vmware workstation uygulamasıyla açarak iki farklı sistemde denemeler yapıp sorunsuzluğu anlaşıldıktan sonra, herkesle paylaşıma sunuyorum. Konu dağılmasın özetle, sorun patch vs. değil. paketin hazırlanış şekli ve tekniği sadece. Herkes beğendiği çalışmaları istediği yerden indirip kurabilir tabiki.

Ben zaten size bir şey demedim üstadım, var olanı açıkladım sadece. Size göre o şekilde bana göre bu şekilde.

KiNGHaZe, Bir saat önce yazdı:

Ben zaten size bir şey demedim üstadım, var olanı açıkladım sadece. Size göre o şekilde bana göre bu şekilde.

Hakkımdaki yorumun: "Eğer forjest üstad çalışmayı benim gibi sağlam bir patch kullanıp yaparsa ve temizlik işlemleri yaparsa problem çıkmaz. "

Şahsıma fikir ve öneri vermişsiniz yorumunuzda bende buna binaen yorum beyan ettim. Ortada hiçbirşey yokken durduk yere yazılmasına anlam veremedim doğrusu. Herkesin kendi kullandığı bir yöntem ve teknikler var ondan dolayıdırki bir fikir beyan etmek yersiz olmuş sadece. Hata bile olsa bu yaklaşım anlamsız olmuş. Benim patchlerle ilgili derin bir bilgim var bu hususta malumatlarımda var. Kullanmıyorsam eğer vardır bir bildiğim değerli kardeşim.

Edited by forjest

forjest, 18 dakika önce yazdı:

Üstüne kurulmasını isteyenler hata almamak için bunu yapmalı diye belirttim.

Zaten "Her zaman temiz kurulum öneriyor zaten bu tür durumlarda." 

Bu cümle özetliyor her şeyi.

Sizin işleminizi kötülemedim, temiz kurulum işe yarar elbette. Çalışmanızda emeğiniz var ve sorunsuz lakin "iki satır registry ve exe'yi değiştiren bir yapı sadece" bu konu yanlış idman.exe kendi kendine clsid üretebilecek şekilde tasarlamış. Eğer siz ekranları silerseniz sadece uyarıları yok etmiş oluyorsunuz var olan clsidler kendi kendine üremeye devam ediyor. Kullandığım patch bunların önüne geçiyor kendi kendine ürememesini sağlıyor yani "sağlam patchle" alakası var üstadım. Patchin içerdiği temizlik aynı zamanda bazı registery kayıtlarının sahipliklerini alıp/engelleme üzerine böylece idm patlamıyor. Temizlik yapmazsanız da o uyarılar eninde sonunda sizi buluyor.

30 gün sonra dahi olsa. Bu yüzden konunuzun altında çalışmıyor/hata alıyorum vb gibi yorumlar bulunuyor. O temizlik işlemlerini bir çok kullanıcı yapamıyor çünkü kaldırma programları bile bazen kalıntı bırakabiliyor. Eğer dediğim gibi yaparsanız bu tek tük gelen yorumlar bile yok olacaktır.

-

Sanki size savaş açıyorum gibi davranıyorsunuz. Eleştiriye açık değilseniz/yeni fikirler istemiyorsanız söylemeniz yeterli. Kimseyle savaşmam, bildiğim şeyleri söylerim sadece.

Edited by KiNGHaZe

KiNGHaZe, 15 dakika önce yazdı:

Üstüne kurulmasını isteyenler hata almamak için bunu yapmalı diye belirttim.

Zaten "Her zaman temiz kurulum öneriyor zaten bu tür durumlarda." 

Bu cümle özetliyor her şeyi.

Sizin işleminizi kötülemedim, temiz kurulum işe yarar elbette. Çalışmanızda emeğiniz var ve sorunsuz lakin "iki satır registry ve exe'yi değiştiren bir yapı sadece" bu konu yanlış idman.exe kendi kendine clsid üretebilecek şekilde tasarlamış. Eğer siz ekranları silerseniz sadece uyarıları yok etmiş oluyorsunuz var olan clsidler kendi kendine üremeye devam ediyor. Kullandığım patch bunların önüne geçiyor kendi kendine ürememesini sağlıyor yani "sağlam patchle" alakası var üstadım. Patchin içerdiği temizlik aynı zamanda bazı registery kayıtlarının sahipliklerini alıp/engelleme üzerine böylece idm patlamıyor. Temizlik yapmazsanız da o uyarılar eninde sonunda sizi buluyor.

30 gün sonra dahi olsa. Bu yüzden konunuzun altında çalışmıyor/hata alıyorum vb gibi yorumlar bulunuyor. O temizlik işlemlerini bir çok kullanıcı yapamıyor çünkü kaldırma programları bile bazen kalıntı bırakabiliyor. Eğer dediğim gibi yaparsanız bu tek tük gelen yorumlar bile yok olacaktır.

-

Sanki size savaş açıyorum gibi davranıyorsunuz. Eleştiriye açık değilseniz/yeni fikirler istemiyorsanız söylemeniz yeterli. Kimseyle savaşmam, bildiğim şeyleri söylerim sadece.

Herkes kendi işine gücüne baksın. Eleştirilecek ortada bir şey yok zaten. Varsada kişi yazar bende kendisine gerekli yorumumu zaten yaparım. Şahsımla ilgili fikir beyan etmeniz yersiz ve anlamsız olmuş şahsımı bilmiyor haberi yok gibisinden bir yaklaşımla yorum fikir öneri beyan etmişsin sadece. Yardım vb. birşey talebinde bulunmadım soruda sormadım üstelik anlam veremedim sadece. Forumda sayısını hatırlamadım kadar eleştiriler olmuştur ve bir çok çoğunada gerektiği kadar cevaplarım olmuştur. Doğru yapılan eleştirilere her zaman kapım açık arkadasında duramacağım bir konu kesinlikle yoktur. Elimi her zaman taşın altına koyan biriyimdir tarzımda bu yöndedir hep zaten. Diğer sitelerdeki malum şahıslar gibi, yorumsuz bir eleştiriyi ortada bırakmak illaki çözülür benim neznimde. Çözüm yoksa eğer ayrıca belirtilir zaten bu konuda şüpheye mahal vermem tarzımda değildir.

• Like 3
  • Thanks 1

forjest, 32 dakika önce yazdı:

Internet Download Manager 6.39 Build 5 Final TR

Gelişmiş popüler dosyalar indirme yöneticisinin son sürümü! Fake serial güncelleme ekranları silindi!

Free OFFICE Softmaker 2021 TR

Word - Excel - Power Point Ofis işlemleri için Türkçe. | tüm kısayolları gelir. MSOffice uzantılarına tanımlı!

İçeriği Görüntüle

Paylaşım için teşekkürler. Ellerine sağlık forjest usta.İnşallah bu sefer sorun çıkartmaz.

• Thanks 1

tapfer, 1 dakika önce yazdı:

Paylaşım için teşekkürler. Ellerine sağlık forjest usta.İnşallah bu sefer sorun çıkartmaz.

Rica ederim zannetmem sorun çıkarırsa eğer ki zayıf ihtimal ben buradayım tekrar el atarız sorun olmaz. 🙂 

• Like 2

tapfer, Şimdi yazdı:

usta size nazar değdi galiba. 😀

Nazar değil elemanlar setup'ın içerisine bir çok güvenlik önlemleri koymuşlar bir kaç sürüm arası bu gibi değişikliklere gitmekteler. Kızdığımdan free download manager'a geçebilirim. :D

forjest, 3 dakika önce yazdı:

Nazar değil elemanlar setup'ın içerisine bir çok güvenlik önlemleri koymuşlar bir kaç sürüm arası bu gibi değişikliklere gitmekteler. Kızdığımdan free download manager'a geçebilirim. :D

Aman sen yinede şeytana uyup free'ye geçme usta. Saygılarımla..

• Like 1
  • Haha 1

forjest, 12 saat önce yazdı:

Internet Download Manager 6.39 Build 5 Final TR

Gelişmiş popüler dosyalar indirme yöneticisinin son sürümü! Fake serial güncelleme ekranları silindi!

Free OFFICE Softmaker 2021 TR

Word - Excel - Power Point Ofis işlemleri için Türkçe. | tüm kısayolları gelir. MSOffice uzantılarına tanımlı!

Libre OFFICE 7.2 Stil Final Türkçe

Word - Excel - Power Point Ofis işlemleri için Türkçe.

İçeriği Görüntüle

Free OFFICE Softmaker 2021 TR  Portable ( USB ) kullanım için :

• Like 1

• forjest changed the title to Katılımsız Program Arşivim 2024 (forjest)