Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Pure Edition [2019] X64

ONBUKA
 Share

Recommended Posts

AdnanG252m252351, 27 dakika önce yazdı:

güncellenmiş olan normal win7 kur cok zaman alır ugraşma ya degmez  

Gerek yok hocam uğraşırım ben böyle daha iyi oluyor öğreniyoruz en azından. Güncellenmiş ISO'lar da hepsi var telemetri vs o yüzden bir de onları silmekle uğraşamam. Yok mu liste falan bakıp hangisi kurulacak hangisi kurulmayacak ona göre Update yapsam.

• Thanks 1

The_Undertaker, 9/7/2019 - 11:11 PM yazdı:

Gerek yok hocam uğraşırım ben böyle daha iyi oluyor öğreniyoruz en azından. Güncellenmiş ISO'lar da hepsi var telemetri vs o yüzden bir de onları silmekle uğraşamam. Yok mu liste falan bakıp hangisi kurulacak hangisi kurulmayacak ona göre Update yapsam.

s.a kardeş  konu açıp ustalara sormak gerek  gec yazdım kusura bakma iş çoktu  bakmadım foruma  pc yi açacak vakıt bile bulamadım  kolay gele

mithatozdemir, 22 dakika önce yazdı:

5 kere üst üste indirdim ama şu toplam sağalama hatası hep çıktı. idm ile denedim idmsiz denedim hep aynı sonuç. nedir bunun çözümü yada sebebi

s.a kardeş nasıl ve nerden indirdin generatör sitelleriinden indirme sıkıntı yapıyor winrar  son sürümü 

Please register to see this content.
 burdan indir buda güncelse internette genel bir sııntı var kimseye söylemiyorlar hatlarda sıkıntı var ben gecen burdan birine windows7 iso upload ettim iso yüklü onedrivede  link silinmiş olabilir diyor baktim dosya eksik yüklenmiş tekrar upload ettim sonra oldu turbobitten indiriyorsan winrarda güncelse ozaman net baglantında sıkıntı var kopma olmaz yapı gidip gelir yavaslama olur  1ve  2 aydır benim net böyle bir bok var söylemiyorlar kolay gelsin iyi günler

ozgurbaba, 11 saat önce yazdı:

@ONBUKA

Merhabalar,

Tekrardan teşekkürler pure edition yeni sürümü için.

Otomatik lisanslama pasif oldu ve bir türlü aktivasyon işlemini yapamıyorum. Sitedeki birçok programı da denedim ancak başaramadım. 

Bir yolu var mıdır ?

Saygılar

UEFİ mi kurdun windows'u?

cankusa, 8/10/2019 - 10:54 PM yazdı:

Programı kurup çalıştıran arkadaşlardan ricam  Offıs programını kurup çalıştırıp sonucu buraya yazarlarmı

Ben önce 15 inç monitörde bu sistemi kuramamıştım.başka monitörde kurdum sonunda.ofis 2007 katılımsız veya normal kurulum bir türlü kurulmadı.ve pes ettim vazgeçtim bana kismet değilmiş.onbuka arkadaş yine zaman ayırıp paylaşmış teşekkür ederim.sadece yaşadığım sorunları belirttim.saygılar

The_Undertaker, 9/24/2019 - 7:28 AM yazdı:

UEFİ mi kurdun windows'u?

Açıkcası UEFI ya da diğer bir versiyonla windows kurma konusu hk. bilgim yok.

Klasik olarak kullandığım windows 7 usb/dvd tool yazılımı ile usb'ye yazdırdım ve bu şekilde format atmıştım.

ozgurbaba, 16 saat önce yazdı:

Açıkcası UEFI ya da diğer bir versiyonla windows kurma konusu hk. bilgim yok.

Klasik olarak kullandığım windows 7 usb/dvd tool yazılımı ile usb'ye yazdırdım ve bu şekilde format atmıştım.

Başlat'a msinfo yazın gelen ekranın resmini çekin atın bakalım UEFİ kurulu ise sadece bir yazılım lisans yapabiliyor. Diğerleri işe yaramıyor.

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...
ONBUKA, 09.08.2019 - 06:41 yazdı:
an1qg5.jpg

PURE EDITION 2019

Windows 7 Pure Edition ™ 2019  Windows 7 Ultimate SP1 Sürümü kullanılarak derlenmis görsel bir Windows sürümüdür.Pure Edition'un diger sistemlere nazaran en büyük farkı bünyesinde bulunan çesitli tema seçenekleri ve minimalist simge paketidir.Bütün güncellemeleri bünyesinde barındırmasıyla beraber, .Net Framework, Direct X kütüphanelerini içermektedir.Kararlı,sorunsuz ve güncel Pure edition ile saf bir Windows deneyimi yasayacaksınız.

NOT: Internette Pure Edition V2 Adıyla sunulan çalışma benim çalısmamın adının degistirilerek baska biri tarafından sunulmus halidir.
Lütfen itimat etmeyiniz.

ModernXP-74-Software-Install-icon.png

Kurulum Görüntüleri
PURE-V2-SETUP.gif
computer-icon.png

Sistem Görüntüleri

Action-view-remove-icon.png
Clean Edition 2019

Windows 7 SP1 Ultimate platformu üzerinde düzenleme yapılan bu sürüm temiz,sorunsuz,görsel bir sistem olarak düzenlenmistir.
Windows tarafından SP2 niteliginde çıkartılan toplu paket sisteme entegre edilerek güncelleme sayısı 200+ üzerinden 74'e düsürülmüstür.
Sistem yapıtaslarına dokunulmamıs,geçmis sürümlerdeki kullanıcıların sikatçi oldugu sorunlar giderilmistir.

clipboard-icon.png

Modifiye Bilgileri

Sürüm : Windows 7 SP1 Ultimate MSDN Sürümü kullanılarak derlenmistir.
Mimari : x64
Aktivasyon : Aktivasyon içermektedir.Kurulumdan sonra sistemi yeniden baslatmanız tavsiye edilir.(UEFI Sürümde çalısmamaktadır.)
Güncellenme Tarihi : 4 Agustos 2019 itibariyle gerekli tüm güncellemeleri içermektedir.
UEFI : Desteklemektedir.
BIOS: Desteklemektedir.
ESD : ESD (Yüksek algoritmalı sıkıstırma uygulanmıstır.)
Direct X : 9.29.1974 sürümü sisteme entegre edilmistir.
.Net Framework : Net Framework 4.8 sisteme gömülü gelmektedir.Programlarda görünmez.
ISO Boyutu : 2,92 GB (3.140.419.584 bayt)
Install.wim Boyutu : 2,42 GB (2.605.217.566 bayt)
Dosya Türü : RAR - ISO
Dosya Adı :  ONBUKA_SISTEMLERI_EDITION_PURE_SURUM_II.iso
ISO MD-5 Degeri : 753B06B746EBD7413837F972A5CB4C32
RAR MD-5 Degeri : 1D6D54348909F4D6C327547698C472AF
RAR Adı : SOURCEOFONBUKAPUREV2.rar
Görsel Entegre : Simge Paketi,Windows baslangıç butonu,duvar kagıtları ve 3 Adet tema içermektedir.

microsoft-icon.png

Toplu Güncellestirme Paketi

Microsoft tarafından 2009'da çıkartılan  Windows 7 günümüze kadar 200+ üzeri güncellestirme almıstır, ancak son senelerde bu güncellemeleri toplu içeren "ROLL-UP" adı verilen paketler yayınlamaktır.
Güncellemeden sonra çıkan yaklasık 10 güncelleme gerekli degildir ve birçogu "Telemetry" adı verilen kisisel veri toplama aracı içermektedir.
Pure Edition v1 ile farklı olarak 200 üstü güncelleme içeren sistem artık 74 güncelleme içermektedir ve tamamıyla güncel ve daha stabil!

document-icon.png

ESD Sürüm Nedir ?

Windows 8 Sürümüyle birlikte ortaya çıkan iso dosyalarının boyutunu düsürmek amacıyla uygulanan yüksek algoritmalı sıkıstırma tekniğidir.
ESD Sürüm için Anakartınızın Windows 8 sürümünü desteklemesi gerekmektedir.

Microsoft-Office-OneNote-icon.png

.Net Framework 4.8

.NET Framework 4.8, Microsoft tarafından gelistirilen, açık Internet protokolleri ve standartları üzerine kurulmus bir "uygulama gelistirme platformu" dur. 
Son sürümü olan 4.8 versiyonu sisteme gömülü gelmektedir.

download-icon.png

Linkler

Çalısmaların sadece "Turbobit" platformuna yüklenmesinin sebebi tek bir platforma calısmayı secmemden kaynaklanmaktadır böylece karsılıksız yaptıgım bu is icin cüzzi miktarda olsa da destek alabilirim ve siz de premium alarak hızlı indirebilir ve bana destek olabilirsiniz.
Alternatif link talep etmeyiniz,Tnctr'a destek olanlar ücretsiz olarak TNCDEBRİT hizmetini kullanarak dosyayı indirebilirler.
İzinsiz paylasılan baska linkler silinecektir ve sikayet edilecektir.
Lütfen anlayıs gösteriniz.

(Rar'dan çıkartırken toplam saglama hatası alıyorsanız Rar hash degerlerinin dogru oldugundan emin olunuz.)

Destek olmak için ve hızlı indirme için
Please register to see this content.
premium alabilirsiniz.

SİFRE : ONBUKA

Hazırladığın kalıbı halen bir çok bilgisayara kuruyorum tıkır tıkır. Sadece güncellemelerin bazıları yaptığın ince ayar ve tema eklentilerini bozuyor. 2020 Şubat güncellemeli veya önümüzdeki aylardan birisinde son halini yapıp paylaşman mümkün mü dostum?

Böyle bir şey düşünüyormusun daha doğrusu, tekrardan teşekkür ederim paylaşımın ve emeklerin için.?

Senkron2, 6 saat önce yazdı:

Hazırladığın kalıbı halen bir çok bilgisayara kuruyorum tıkır tıkır. Sadece güncellemelerin bazıları yaptığın ince ayar ve tema eklentilerini bozuyor. 2020 Şubat güncellemeli veya önümüzdeki aylardan birisinde son halini yapıp paylaşman mümkün mü dostum?

Böyle bir şey düşünüyormusun daha doğrusu, tekrardan teşekkür ederim paylaşımın ve emeklerin için.?

Böyle sistemlerde güncelleme yapılmamalı bence. Dediğiniz gibi ayar bozabiliyor yada sistemin stabilitesi bozulabiliyor. Bence kurulumdan sonra temelden update vs kapatılıp kullanılmalı.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. 

Uzun bir süre maddi sıkıntılar yüzünden çalışmalarımı güncelleyemedim, yakın zamanda bu sorunlarımı çözmeyi başardım ve Pure edition dahil bir çok çalışmayı güncelleyerek paylaşacağım ayrıca güncel başka çalışmalar da yapacağım. Takipte kalınız... 

• Like 4

ONBUKA, 56 dakika önce yazdı:

Uzun bir süre maddi sıkıntılar yüzünden çalışmalarımı güncelleyemedim, yakın zamanda bu sorunlarımı çözmeyi başardım ve Pure edition dahil bir çok çalışmayı güncelleyerek paylaşacağım ayrıca güncel başka çalışmalar da yapacağım. Takipte kalınız... 

geçmiş olsun atlatabildiğine çok sevindim kardeşim memeleketin hali içler acısı herkesin durumu gün geçtikçe kötüye gidiyor işsizlik ve maddi zorluklar çığ gibi büyüyor. İnsanın ülkesine olan umudu gün geçtikçe kırılıyor. Kendimi geçtim evladım adına evlatlarımız adına üzülüyorum her gün bir önceki günü aratır oldu...

• Like 1

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
ONBUKA, 10.03.2020 - 16:56 yazdı:

Güncelleyecek misiniz acaba hocam? 

• 2 hafta sonra ...

@ONBUKA

Hocam size ait yıllar önce Windows 7 performans editon yüklemiştim ara ara format atıp tekrar yüklüyorum. Sizden bir ricam var ;

Windows 7 artık güncelleme almıyor diye biliyorum. Bizlere sade, stabil bütün ayarları yapılmış , gereksiz hizmetlerin devre dışı olduğu ve gereksiz şeylerin silindiği bir performans sistemi tekrardan yapmanız mümkün müdür ?

Tamamı ile performans üzerine kurulu online oyunculara yönelik bir windows 7 beklemekteyiz :)

İyi forumlar.

• Like 1

Sedat220nal, 8 saat önce yazdı:

Bu sistemleri gerçek makinalarda deniyor musunuz merak ediyorum out of range hatası aldım 2 monitördede 2. turda 

O hatayı ben her kurduğum pc de alıyorum ama tedirgin olmana gerek yok çünkü kurulum tamamen bittiğinde kullanıcı adı girme bölümü gelen ekranda görüntü geliyor. Onbuka kardeşim yaparken kurulum çözünürlüğünü en düşüğüne çekerse yeni çalışmasında bu ufak sıkıntı ortadan kalkacaktır.

Edited by Senkron2
  • Thanks 1