Jump to content

Usb'den Xp Kurulumu - Ekstralarla!

morning
 Share

Recommended Posts

Ya arkadaşlar bende ghost ve pmacig i gereksiz gördüğüm için onlar hariç sölediklerini harfiyen uyguladım.

firs boot flasdisk yaptım biostan o da tamam.usb den açıldı kur önyüklemesini de yaptı tam windows u yükleyeceğimiz ve bölüm belirleyeceğimiz sayfa var ya ora da malesef sadece usb disk i görüyor ve harddiskimi görmüyor.acaba neden olabilir?birkaç kez tekrar başlatıp önyüklemeyi yapmasını bekledim ama yine görmedi.Bios tan hdd 2. sırada.zaten şu anda çalışır durumda yüklü bi xp var ama eskidi ve yavaşladı onu formatlıyorum ve cd rom calısmıyor o sebeple bu yöntem üzerindeyim.

Aynı hata ile karşılaşıpta çözebilen arkadşlar yada bu konuyu paylaşan arkadaşım bi yardımcı olabilirse çok mutlu olacağım.

• Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

morning yada morningin yüklemiş olduğu videolu anlatım dosyasını indiren arkadaşlar. bende rapidde dosya %70 de kesiliyor bir türlü indiremedim. Ipim sabit IP ve premium rapidim var yinede inmedi. diğer alternatif linkte dosya zaten yok. yükleyen varsa yardım etsin !

Rapidden az önce indirdim,hata yoktu:

hatayokqt4.jpg

Ama yine de FileFactory'e upload ettim, buyrun link:

http://www.filefactory.com/file/c01546/n/USBdenXPMultibootlu_videolu_anlatim_rar[/CODE]

morning linkler çalışmıyor tekrar upload edebilirmisin? rapidde sorun yok ama bende sürekli %70 de kesiyor download işlemini premium üyeyim oysa :D

MORNING

yüklediğin videoyu indiremedim ama belleğe daha önce petousb kullanarak sistem attığımdan yüklediğin dosyadan kurulum yaptım. yalnız burada grub4dos menüsü kullanarak atılıyor dosyalar belleğe. ben senin vista sp1 ve xpsp3 olan dvd ni kullanıyorum ancak bunuda belleğe atabiliyorum fakat ben senin dvd de çoklu açılış ekranınla kullanmak istiyorum. bu açılışı kullanabilirmiyim kullanamazsam hiren boot cd sini belleğe nasıl atarım? yardımların için teşekkürler... :)

:D

morning linkler çalışmıyor tekrar upload edebilirmisin? rapidde sorun yok ama bende sürekli %70 de kesiyor download işlemini premium üyeyim oysa :)

link çalışıyor ancak yazım yanlışı var çalışan link:

Please register to see this content.

:D

Sanırım yine burada bir başlıktan uyguladıklarımla usb belleğimin bir bölümünü windows xp sp2 olarak ayırmıştım ve uzun zamandır bu çalışmayı defalarca kullandım. Bu çalışmayı da uygularken yine aynı şekilde extradan cd-dvd şeklinde parçaalar oluşacağını düşünmüştüm ancak öyle değilmiş. Bu şekilde bir çalışma yapmayı düşünüyormusunuz? Olursa bence daha iyi olacaktır.

Düşünmüyorum çünkü dediğiniz olay zaten tnctr çalışmalarında mevcut olan "u3 bellekler ve sistem açılışı" konusu.

Ancak her bellek U3 özellikli olmadığı için bu yönteme de gerek duyulmaktadır.

kardeşim ben 1,8 gb 6 mb nasıl düşürdüğünü merak ettim açıklamalı olarak anlatırsan memnun olurum ???

ayrıca bu dosyayı başka bilgisayarda sıkıştırdım yine aynı boyuta düştü bence sıkıştırma yapılan program değilde videoyla alakalı bir durum yine başka bir videoyu boyutu daha küçük olmasına rağmen sıkıştırdım o boyutlara ulaşamadım bunu nasıl yaptığını anlatırsan iyi olur arkadaşım neti altına üstüne getirdim ama bulamadım denediğim programların hiçbiri senin sıkıştırdığın boyuta düşürmedi yardımcı olursan gerçekten iyi olur sıyırmak üzereyim :)

kardeş senden cevap gelmedi ama ben olayı çözdüm dediğim gibi sıkıştırma yapılan program değilde video dosyasının formatı daha doğrusu bsr programının çektiği uzantının avi olmasına rağmen sıkıtırınca çok küçük boyuta düşürüyor ...

Edited by halilof

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar okulumuzda farkli özelliklere sahip bilgisayarlar var ve bunların ara ara formatlanması gerekiyor.Bu konuda uzman olan arkadaslar varsa fikir verebilirler mi?Arkadaşın biri her bilgisayara kurulabilecek (normal xp den daha kisa sürede kurulan) xp cd'si olduğunu söyledi .Var mı acaba böyle bir sey? Ne önerirsiniz? Tesekkürler...

Arkadaşlar okulumuzda farkli özelliklere sahip bilgisayarlar var ve bunların ara ara formatlanması gerekiyor.Bu konuda uzman olan arkadaslar varsa fikir verebilirler mi?Arkadaşın biri her bilgisayara kurulabilecek (normal xp den daha kisa sürede kurulan) xp cd'si olduğunu söyledi .Var mı acaba böyle bir sey? Ne önerirsiniz? Tesekkürler...

neden format atıyorsunuz ki deepfeere diye program işinizi rahat görür format atımana gerek kalmaz birkere kur deepfreeze yi kur okadar aç kapa kurduğun gibi kalsın

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=94548&hl=deepfreeze

Edited by sannsar

neden format atıyorsunuz ki deepfeere diye program işinizi rahat görür format atımana gerek kalmaz birkere kur deepfreeze yi kur okadar aç kapa kurduğun gibi kalsın

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=94548&hl=deepfreeze

Deepfreeze kuramam çünkü bu bilgisayarlar iderecilerin ve memurun bilgisayarı sürekli calisan prgramalar var .Ek ders,ders prgramı gibi sürekli kullanılan prgramlar var. Ve bu insanlar bilgisayara belli ölçüde vakiflar ayrıntılara inmezler. o yüzden kolay kurulumlu cd ler var mış.Bunalar katılımsiz xp cd'ler mi acaba? Bilgisi ve önerisi olan var mı?

Deepfreeze kuramam çünkü bu bilgisayarlar iderecilerin ve memurun bilgisayarı sürekli calisan prgramalar var .Ek ders,ders prgramı gibi sürekli kullanılan prgramlar var. Ve bu insanlar bilgisayara belli ölçüde vakiflar ayrıntılara inmezler. o yüzden kolay kurulumlu cd ler var mış.Bunalar katılımsiz xp cd'ler mi acaba? Bilgisi ve önerisi olan var mı?

o zaman ghost programını kullanarak imajlarını alıp (her pc nin ayrı ayrı) sonra o imaj dan geri alacaksın 5-10 dk sürüyor yanlız ghost ımajlı cd lerden birini indirmen gerek kolay gelsin

arkadaşlar elime bir tane usb bellek geçti ve şimdi elimde XP ISO'sunun bellekten kurulmak için modifiye edilmiş hali var.üstelik sadece 100 mb.Bakalım dosyaları atıyor şimdi,olursa xpyi paylaşacağım

Ben 1 gb hafıza kartına atmıştım ikigün önce kuruluma başlamadan önce F8 yaptım Hafıza kartını gösterdim ama BootMGR eksik diye hata vermişti İnşallah bu çalışır. Bir arkadaşımın minicik bir laptopu var oyuncak gibim birşey CD sürücüsü yok format atılması gerekiyor.

link çalışıyor ancak yazım yanlışı var çalışan link:

:yahoo:

Arkadaşım bu linkte öbürüde çalışmıyor

Not Found

The requested URL /file/c01546/n/USBdenXPMultibootlu_videolu_anlatim.rar was not found on this server.

Evet var arkadaşım morning arkadaşımızın yapmış olduğu sitede bulabileceğin LiteXP ler var daha kısa zamanda kuruluyor ve daha az yer kaplayıp sistemi fazla yormadan çalışıyor.

Evet var arkadaşım morning arkadaşımızın yapmış olduğu sitede bulabileceğin LiteXP ler var daha kısa zamanda kuruluyor ve daha az yer kaplayıp sistemi fazla yormadan çalışıyor.

ben ghost ta ısrarlıyım çünkü her seferinde drıver tanıtım ince ayarlar yapmasına gerek kalmayacak

ben ghost ta ısrarlıyım çünkü her seferinde drıver tanıtım ince ayarlar yapmasına gerek kalmayacak

O zaman her bilgisayarın Ghost'unu alman gerekiyor herhalde. Bütün bilgisayarlarınızın özellikleri aynı ise birtanesini alsanız yeter galiba. Yedekleme programı vardı RecoverMy Files miydi yanlış hatırlamıyorsam onunla yedekleyip daha sonra onu kurabilirsin bi arattır bakalım.

Al bak bir tane buldum

Acronis True Image home 12 Full Artık Format atmak yok

Edited by mehmet69

Öncelikle Asus Eee PC’nin USB’den boot özelliğinin açık olduğundan emin olalım.

Başlangıç sayfasında iki seçenek göreceksiniz. Devam etmek için 2. Seçeneği seçip yüklemeye işlemini başlatın.

Bundan nasıl emin olacağız bilgisayar açılmıyorki.

NOT: format atarken Eee PC’deki tüm sürücüleri silmeyi ve tek bir parça temiz sürücü oluşturmayı unutmayın. Aksi durumda hal.dll hata mesajı alırsınız.

Peki bunun olmasını nasıl önleyeceğiz. Ben HDD yi biçimlendirirken sistem otomatik olarak 8 Mb ayırıyor ya ondan mı bu hal.dll hatasını aldım.