Jump to content

Usb'den Xp Kurulumu - Ekstralarla!

morning
 Share

Recommended Posts

Sansar ve Mehmet69 Bey'lere tesekkür ederim.Gohst ve imaj alma prgramlarını kullanmam icin hepsinin imajını almam gerekir tabi imaj alınması icinde yeniden kurmam gerekir hele bir de imajlara virüs girerse !İste o yüzden kısa sürede kurulan xp varmış. Onlardan birini bulmam benim isimi baya kolaylastırır gibime geliyor. Tesekkürler...

• Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

usb_multiboot_boot.cmd dosyasanı çalıştırıyorum.1 den cd image dosyamı gösteriyorum. 2 den usb belleğimi gösterdiğimde

şu şekilde bir uyarı vererek usb yi görmüyor.h yazarak gerekli NTFS format atıyorum. 2 deki uyarı şu şekilde

I: has not fat fat32 or ntfs format and is not valid yazıyor

devam etmek için bir tuşa bısın çıkoyor basınca usb flash belleğimi görmüyor neden acaba yardım ederseniz sevinirim.Ben 8 gb Kingston usb flash bellek 2.0 kullanıyorum.

usb_multiboot_boot.cmd dosyasanı çalıştırıyorum.1 den cd image dosyamı gösteriyorum. 2 den usb belleğimi gösterdiğimde

şu şekilde bir uyarı vererek usb yi görmüyor.h yazarak gerekli NTFS format atıyorum. 2 deki uyarı şu şekilde

I: has not fat fat32 or ntfs format and is not valid yazıyor

devam etmek için bir tuşa bısın çıkoyor basınca usb flash belleğimi görmüyor neden acaba yardım ederseniz sevinirim.Ben 8 gb Kingston usb flash bellek 2.0 kullanıyorum.

Sanırım 4 Gb'a kadar flsh diskleri tanıyor. cmd ekranına bakarsanız orda 2 Gb'kadar olanları FAT 32 4Gb'a kadar olanları NTFS biçimlendirin falan gibi bir şeyler yazıyor herhalde ama tam anlamıyla çeviremiyorum.

P PeToUSB - FAT Format - Max 2 GB(PeToUSB - FAT Biçim - Max 2 GB)

2agpyjc.jpg

Edited by mehmet69

Evet arkadaşlar uzun uğraşlardan sonra başardım.

USB Multiboot_10 dosyasının içerisinden çıkan ayarları yaparsanız oluyor.

i10931_1usb.jpg

Enter'e basıp devam ediyoruz.

i10932_2usb-h.jpg

h'ye basıp Flash diskimizi çağırıyoruz ki format atalım.

i10933_3usb-frmt.jpg

Flash diskimizi bulup NTFS seçiyoruz Bir isim veriyoruz ve

STAR'a basıyoruz gelen ekranda evet diyoruz,

i10934_4usb-frmt-.jpg

Biçimlendirdiğini söylüyor TAMAM diyoruz,

i10935_5usb-1.jpg

1 e basıyoruz ve ENTER diyoruz.

i10936_6xp-goster.jpg

XP Klasörümüzün yerini gösteriyoruz tamam diyoruz.

i10937_7xp-goster-y.jpg

EVET diyoruz

i10938_8xp-goster-y1.jpg

bunada EVET diyoruz

i10939_9bilgiler.jpg

Ayarlarımızı nasıl yapacağımızı söylüyor bunada EVET diyoruz,

Bende ayarların hepsi hazırdı, hazır gelmezse nasıl diyorsa öyle yapın

i10940_10bilgiler1.jpg

Bir isim yazın EVET deyin

i10941_11bilgiler2.jpg

Boş bırakabilirsiniz

i10942_12bilgiler3.jpg

key gelmezse bu keyi oraya yazın

i10943_13bilgiler4.jpg

* yaparsanız varsayılan olur

i10944_14bilgiler5.jpg

* yaparsanız varsayılan olur

i10945_15bilgiler6.jpg

130 yazın TüRKiYe'nin ayarları için

i10946_16bilgiler7.jpg

Boş bırakırsanız WORKGROUP olur

i10947_17bilgiler8.jpg

Bir isim yazın

i10949_18bilgiler9.jpg

Yaptığınız ayarları gösteriyor TAMAM deyin

i10951_19usb-2.jpg

Burda resmi incelerseniz orda VİSTA diyor eğer vista da eklemek

istiyorsak V ye basıp ENTER diyoruz Vista CD mizin yerini gösteriyor ve TAMAM diyoruz böylece VİSTA'yı da eklemiş oluyoruz.

Daha sonra bakıyoruz eğer Recovery Console ''NO'' ise ''R'' ye basıp enter diyoruz

daha sonra 2 ye basıp EVET deyin

i10953_20usb-goster.jpg

Flash diskimizi gösteriyoruz ve EVET diyoruz

i10954_21usb-3.jpg

3 e basıp ENTER diyoruz.

i10956_22usb-3ent.jpg

Dosyalar kopyalanmaya başlandı

i10958_23usb-3ent1.jpg

EVET diyoruz.

i10959_24usb-3ent2.jpg

Dosyalar kopyalandı bitti

i10960_25usb-u.jpg

ENTER diyerek işlemi bitiriyoruz.

Son olarak verilen hazır dosyaların içindeki boot dosyasını açıp hazırladığımız USB diskimizin içindeki boot dosyasının içerisine yapıştırıp evet diyoruz, Menü.lst dosyasının içindekileri kopyalayıp USB diskimizin içindeki menü.lst dosyasının içine yapıştırıp evet diyoruz işlem tamamdır

i10963_24g0peh.jpg

Bilgisayarın açılışını USB diskimizden yaparak format işlemine başlıyoruz.

i10962_2e539lz.jpg

Gelen Siyah ekranda 1 numaralı seçeneği seçip ENTER diyoruz,

i11064_hal.dll-hata.jpg

hal.DLL hatası alırsanız benim gibi sonrada hata verdi deyip yaptığınız işi tekrardan yapmayın ve yine benim gibi tekrar tekrar uğraşmayın günlerce.

i10962_2e539lz.jpg

Açılışı yine USB diskinize verin

i11065_secenek2.jpg

ve gelen ekranda ikinci seçeneği seçin

Dosyalar kopyalandıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatıldığında kendiliğinden açılıp kuruluma geçmezse korkmayın Flash diski çıkartmadan Bilgisayarınızı yeniden başlatın Açılışı yine Flash diske vererek yine 2. seçeneği seçin ve ENTER deyin.

i11066_kurulum.jpg

Kuruluma geçecektir.

Kurulum bittikten sonra bilgisayarınız yeniden başlatıldığında kendiliğinden açılıp ayarları kaydetmez ve bilgisayar açılmazsa korkmayın yine Flash diski çıkartmadan Bilgisayarınızı yeniden başlatın Açılışı yine Flash diske vererek yine 2. seçeneği seçin ve ENTER deyin işlem tamamdır.

Hatırlatma: Herhangi bir yerde hal.dll hatası alırsanız sisteminizin açılışını USB diskinize verin ve söylenenleri yapın.

NoT; Dosyalar alıntıdır Anlatım ve resimler kendime aittir,anlatımda 256 Mb Flash Disk kullanılmıştır fakat denenmemiştir.Onun için yukarıda belirtilen Özelliklerde Flash Disk kullanınız.

Edited by mehmet69

• 2 hafta sonra ...

Link,de oluşan sorundan kaynaklı olarak dosya indirilemiyormuş istek üzerine elimde olan anlatım videosu ve programını upload ettim faydalanmak isteyenler buyursun ben şahsen kullanmaktayım oldukça başarılı bir anlatım olmuş teşekkür ederim.

http://www.4shared.com/file/147723978/b9486d6b/USBdenXPMultibootlu_videolu_anlatim_ve_Prog.html[/CODE]

arkadaşlar bunu denedım calışıyo arkadaş cokta güzel acıklamış peki şöle yapmak istesek ne yapacağız ben xp profesyonel ve home kullanıcısı olarak 2 farklı xp boot etmek istersen nasıl olcak mesala 1 secsem pro kurulumu 2 home kurulumu gıbı ????

• 2 hafta sonra ...

A disk error occured

Press Ctrl alt del to restart die bi bıd bıdı veriyor

Flash Diske format atıldı

TnCxp sp3 yüklendi

format atılması gereken laptopa takıldı

bios ayarlandı

sonra da böle bir cvp gldi.. Bu uygulama sırasında böyle bir sorun yaşayan yasayıp da çözumleyebilenlerden bir yardım beklenıyor

Ha bu arada cd-rom bozuk başka bir yol varsa format için uygulamasıyla beraber link cok makbule olur

Edited by sallarhaa

• 3 hafta sonra ...
Hatırlatma: Herhangi bir yerde hal.dll hatası alırsanız sisteminizin açılışını USB diskinize verin ve söylenenleri yapın.

NoT; Dosyalar alıntıdır Anlatım ve resimler kendime aittir,anlatımda 256 Mb Flash Disk kullanılmıştır fakat denenmemiştir.Onun için yukarıda belirtilen Özelliklerde Flash Disk kullanınız. [/color]

bunların dışında usb ile işimiz bittimi şöyle yaparsanız düzelir.

çalıştıra msconfig yazın önce boot.ini bölümünden tüm ön yükleme yollarını denetleyi seçin

daha sonra restart atın acılsın ve yıne aynı sekılde genele gelin özgün boot ını kullanı secıp yenıden baslatın ve artık hdd yı biostan bire alabilirsiniz flash dısk ıstemez

• 3 hafta sonra ...

Üstad Geniş Çaplı Anlatımın için Teşekkür Ederim...

Yaklaşık 3 Gündür Kafayı Yedim Sayılır... Elimde Asus eee Pc 900 Var Aynı Yöntemi Başka Bir Sitede Buldum Uyguladım Hata Verdi En Sonunda Aklıma Burası Geldi Senin Yöntemide Uyguladım Ama Söylenenlerden Farklı Olarak. Sürücüyü Denetlemeden Sonra Hata Veriyor.

Hata: ( Kur, Windows XP yükleme dosyalarını içeren CD' ye erişemiyor.)

İşletim Sistemim Win7 Olduğu için Programlar Bende Çalışmıyo Sürekli Olarak XP olan Bir yere Geçip Denemekten Usandım Desem Yeridir Sanırım ;)

Kullandığım F.Disk: Kingston DT 4 Gb

Kullandığım i.Sistemi: Sadece Raid Entegreli Sp2

Örnek Görüntü:

AK000027.JPG

Edited by SaykoNeT

• 2 hafta sonra ...

Selam ben bunu uzun süreden beri kullanıyorum arkadaşın anlatımı ile iki adet flash diskte denedim birinde xp Sp 2 Diğerinde Sp3 var ve gayet güzel çalışıyor

Fakat bazı hatalar muhtemel I386 nın kendisinden kaynaklanıyor kullandığıız kopyanın daha önce çalışıp çalışmadığına emin olunuz

ve sata kullanan arkadaşlar varsa yine driver i içe atmalı yada ilk yükleme ekrarnında disketle tanıtmalısınız yoksa mavi ekran hataları alabilirsiniz

başka bir işletim sistemi olarak denemedim

şahsi olarak bir istekte bulunmak istiyorum

içerisine ntfs read / write atıla bilirmi

elimde nostalji olarak win 3.1 var kullanıla bilirmi ?

ve örnek olarak elimde diğelimki linux live cd dağılımı var grup dos a ilave edilip açılabilirmi

kalay gelsin çok güzel bir paylaşım devamını diliyorum

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

Ben bu sayese usb me xp boot ettim format attım sorun yok yanlız benim flash 14 gb bu yöntemle windosw 7 eklesem olurm mesela h bastıktan sonra format tools programı gelince biçimlendirmesemde usb mi görmüs oluyor zaten sonra v ye yada gerekli secenekten xp yüklü usb ye win7 atılabliyormu yardımlarınız bekiyorum teşekürler

Edited by beytocan

• 2 hafta sonra ...

Ben Usb Üzerinden Uzun Süredir Windows Kurulumu Yapıyorum Fakat Kurulum Esnasinda Cd Key İstiyor. Hazırlamiş Olduğum Windows'u Kullanıyorum ve Katilimsiz yapmiştim. Cd Key İstememesi İçin Ne yapanbiliri.

Usb Kurulumundaki Anlatimini Başka bi forumdan Buldum bi Yöntemle Yapıyordum. ( Usb Multi Boot ) Değil

Usb Belleğin İçersinde

2 Tane

winnt.sif
Dosyasi War

1.winnt.sif Dosyasinda Kendi Hazırladiğim Gibi

2.winnt.sif Dosyasi İse İçerik Olarak

;SetupMgrTag  01 dec 2007  
;   winnt.sif for Install of Windows XP from LocalSource on Bootable USB-stick
;   For use with XPSOURCE without BTS DriverPacks
;   Change file to your needs (give productkey), usb_prep8.cmd Copies winnt.sif in $WIN_NT$.~BT folder
;  
;   Change $OEM$ folder to your needs, usb_prep.cmd Copies $OEM$ folder in $WIN_NT$.~LS folder on USB-stick
;   CMDLINES.TXT is used for making UserAccounts and install of Registry Tweaks at T-12
;   Info see: http://unattended.msfn.org/unattended.xp/   Reference
;
;   Autopartition=0     Enables selection of Partition for Install of XP, Disabled with Autopartition=1
;   MsDosInitiated="1"  Install of XP from USB-stick or HD,   MsDosInitiated="1" is Install from CD or DVD
;   unattendswitch=yes  Setup skips Windows Welcome with Internet Settings and "Create User Accounts" screens
;   For USB-stick the [Unattended] must be removed completely, but XP Install is nevertheless Unattended !
;
[Data]
    AutoPartition=0
    MsDosInitiated="1"
    UnattendedInstall="Yes"
    floppyless="1"
    UseSignatures="no"
    InstallDir="\WINDOWS"
    EulaComplete="1"
    winntupgrade="no"
    win9xupgrade="no"
    unattendswitch=yes

; Comment      Unattended Section must be Removed Completely for Install of XP from bootable USB-stick
; [Unattended]
;    UnattendMode=FullUnattended
;;   UnattendSwitch = "Yes"
;    FileSystem=*
;    OemPreinstall=Yes
;    OemSkipEula=Yes
;    TargetPath=\WINDOWS
;    Repartition=No

[GuiUnattended]
    EncryptedAdminPassword=NO
    OEMSkipRegional=1
    TimeZone=110
    AdminPassword=*
    OemSkipWelcome=1

[Display]
    BitsPerPel=32
    Xresolution=1024
    Yresolution=768
    AutoConfirm=1

[UserData]
;    productid="XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX"
;    productkey="XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX"
    FullName="UserXP"
    OrgName="Prive"
    ComputerName=*

; [TapiLocation]
;     CountryCode=31
;     Dialing=Tone
; Comment   Above are Dutch Settings 31

[RegionalSettings]
    LanguageGroup=1
;    SystemLocale = "0413"
;    UserLocale = "0413"
;    UserLocale_DefaultUser = "0413"
;    InputLocale = "0413:00020409", "0413:00000409", "0409:00020409", "0409:00000409"
;    InputLocale_DefaultUser = "0413:00020409", "0413:00000409", "0409:00020409", "0409:00000409"
; Comment   Above are Dutch Settings NLD=413 and Eng=409 with VS international=20409 and VS=409 keyboards

[Identification]
    JoinWorkgroup=WORKGROUP

[Networking]
    InstallDefaultComponents=Yes

[Components]
    msmsgs=off
    zonegames=off

; [WindowsFirewall]
;     Profiles = WindowsFirewall.TurnOffFirewall

; [WindowsFirewall.TurnOffFirewall]
;     Mode = 0

[Branding]
    BrandIEUsingUnattended=Yes

[URL]
;    Home_Page=http://www.google.nl
    Home_Page=http://www.google.com

[Proxy]
    Proxy_Enable=0
    Use_Same_Proxy=0

[OobeProxy]
    Enable=1
    Flags=1
    Autodiscovery_Flag=4

[GuiRunOnce]
"binifix4.cmd c:"
"undoren.cmd"
;    command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe"

; Don't change command9 for using BTS DriverPacks
; Above DPsFnshr.exe command9 is used only for XPSOURCE with DriverPacks Integrated
; Generated by DriverPacks BASE 7.05.2
; http://www.driverpacks.net/
;
[SetupParams]
UserExecute = "ren_fold.cmd"[/CODE]

Cd Key İsimleri Ve Kuruluş İsimleri Böyle Ben Bunlari Değiştirsem Kurulum Esnasinda Herhangi Bir Sorun İle Karsılaşirmiyim ?

Edited by barboyhakan

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

hocam konuyu biraz geç yakalamışım galiba 2008 filan görüyorum olsun eline koluna sağlık videoyu izledim tek sorun ben sadece xp kuracağım ozaman ini ve menülist nasıl olmalı çünkü menü listten bir şeyler sildin filan anlamadım yardımcı olursan sevinirim.

xp kurtarma kurulamazmı usbden sevgi ve saygılarımla