Jump to content

Youtube Son Ve En Iyi çözüm 7 Mb

pafta23

Recommended Posts

• Replies 61
  • Created
  • Last Reply
Programı eve gidince test ederim işyerinde bu tür işlemler yasak maalesef.:D

Kendi çalışmam derken acaba tamamiyle sanamı ait ?

Teşekkürler

Kendi çalışmam tamamiyle bana ait .alıntı degildir.

Kendi çalışmam tamamiyle bana ait .alıntı degildir.

arkadaşım emeğine sağlık uğraşmış yapmıssın ama youtube ile ilgili en stabil çözüm daha önce benim kodlamış olduğum ve suan türkiye de en fazla kullanılan ve çözüm olan bir yamadır sadece bende ki download linki 15000 e dayandı ve forumumuzda da dahaönce açıldı buyrun linki aynı sekilde youtube jacker google lersen çıkan sonucları ve yayılma hızını görürsün. Yaptığın dosyayı inceleme fırsatım olmadı ama muhtemelen ac dediin de host u youtube ye göre editliyordur kapat dediin de ise eski host a sayet boyle ise biraz sakat bit yöntem çünkü host dosyası (şayet boyle ise)

1-sistem de host u koruyan bir firewall-antivirus ya da hips koruma varsa her aç kapa da uyarı verecek ve 3 adım onay isteyecen insanları urastıracak

2- host dosyası ile her türlü hırsızlık ve phishing yapılabilir onun için fazla oynamamak lazım benim yayınladıım yama gibi eskisini değiştirip yenisini süper hidden ayarlarda kilitlemek

3- host u sürekli değiştirmek sürekli uyarı vereceeenden firewall ya da anti virus bu olayı rule (sürekli olacaa için sıradan değişiklik) tanımlarsa artık trojan da editlese dolandırıcı sitelere uyarı vermeyecektir.

yayınlayacağın yeni yama ve programlarda bunlara dikkat et kardeşim benim yayınladıım yama ise sadece 428 kb sher yerde görmeniz mümkün zaten..

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=63584

Dostum Yaptığım yamayı actım ve inceleme fırsatım oldu ilk olarak soyliyeyim kurmadım fakat yaptğın exe yi acarak içerisinde ki dosyalara eriştim youtube_ac\AutoPlay\Docs\aç diznin deki host dosyası ndan sadece youtube nin domain adının olduğu ip ler var ya videoların olduğu ip ler ? yani diğer yaklaşık 3000 ip ? bu host u etc ye atarak sadece siteyi acarsın ve hemen hemen hiç bir video yu izleyemezsin çünkü videolar diğer 3000 ip ye daalmış durumda. benim yaptığım yamayı kurup hostuna bakarsan daha aydınlatıcı olur senin için ... yine de uğrasmıssın emeğine sağlık....

208.117.236.70 youtube.com

208.117.236.70 www.youtube.com

Dostum Yaptığım yamayı actım ve inceleme fırsatım oldu ilk olarak soyliyeyim kurmadım fakat yaptğın exe yi acarak içerisinde ki dosyalara eriştim youtube_ac\AutoPlay\Docs\aç diznin deki host dosyası ndan sadece youtube nin domain adının olduğu ip ler var ya videoların olduğu ip ler ? yani diğer yaklaşık 3000 ip ? bu host u etc ye atarak sadece siteyi acarsın ve hemen hemen hiç bir video yu izleyemezsin çünkü videolar diğer 3000 ip ye daalmış durumda. benim yaptığım yamayı kurup hostuna bakarsan daha aydınlatıcı olur senin için ... yine de uğrasmıssın emeğine sağlık....

15 dakika kadar değişik videoları izledim ama bi sorun olmadı sorun yaşayan olursa cevapları bekliyom.

ben sizin yaptığınız şeyi denedim. youtube yi açıyor fakat videoları oynatmıyor.

bunun nedenini bilmiyorum. ama su numarları 208.117.236.70 youtube.com

208.117.236.70 www.youtube.com silip bu proğramı çalıştırınca videoları oynatmaya başladı.

bence son derece güzel olmuş. şu an için en iyi çözüm gibi görünüyor.

çünki kimsenin yaptığınaa güvenilmiyor. sonra pc yi çok kötü bir duruma sokabiliyor.

ama tüm emek veren arkadaşlara ve pafta arkadaşımıza teşekkürler...

Dostum ben zaten msj ımı yazarken kullanıcıya verdiği zararları açıkladım tek tek önemli olan video ları izlemek ya da izlememek değil muhim olan güvenlik ve bir exe ye bağlımlı kalmak ... ikincisi cobra dostuma bir uyarıda bulunmak isterim yazdıım yamayı deneyip de (ki binleri açtı deneyen) olmadı diyen sadece baktığım forumlarda 1 ya da 2 kişi bunu ben demiorum google leyin bakın youtube jacker diye olmadı diyorsanız onu düzeltelim olmadı değil siz yapamadınız . ben size benim yaptığım tek yoldur mukemmeldir demiyorum ama bilinmesi gereken tek sey sudur host ile oynanmaz bir sey varsa yazarsın kilitlersin he seferinde aç kapat la olacak birsey değil bu artık net dolandırıcılık o haddeye geldi ki host la oynamak başa bela olacak bir çok insanın bu kesin gibi ... Tekrar tekrar uyarıyorum bir yama yüklerken menseisine referanslarına bakın örnek (kendim yaptım diey demiyorum) yazdığım yama pcnet.com.tr ve reklam olmasın diey vermek istemediğim tr çapında donanım ve yazılım sitelerinde yayınlandı google leyin görürsünüz. Yani yoksa kimin yağtğı muhim değil yollar belli host u editler kilitlersiniz. Lütfen konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa eminmim ki anlatmak istediğim sey bilinçsiz kullanıcılar için daha aydınlatıcı olacaktır. arkadaşımınzn yazdığı yamayı da aksama deniyeceğim ve tm olarak ne yaptıngına bakacağm.

evet dosyayı inceledim aynen değilğim gibi videolar oynatmıyor saten teknik olarak da imkansız sabahtıb bunu açıklıyorum şimdi baştan alalım sizin verdiğiniz ip ler sadece site ip si ve bir kısım videoların bulunduğu server ip si ama üzücü olan tr olan videolar ın çok azı bu ip de

Please register to see this content.

buyrun bu videoları açın. Açamazsınız çünkü farklı ip de ler ben o ip ler dahip 2860 tane ip kaydettim işte o ip ler videoların hepsini sizin yaptığınızda ise sadece ve sadece cok cok video izlenebiliyor gibi sacmalamasınlar

inanının o kadar komik geliyor ki olmayacak seyi oluyor denmesi tcp ip mantığı burda haberleşme yönetmi burda hersey ortada eminim ki duruma hakim olan arkadaşlar çok iyi anlıyordur ne denek istediğimi . olayı defalrca teknik oalrak acıkladım lüften şimdi birileri cıkıpta bosuna izleniyor demesin olacak olan vardır olmayacak olan vardır bunun olmayacağı kesin çünkü ip ip ip umarım anlasılmıstır. kolay gelsin

Buyur Dostum Yapmış Olduğun Exe nin içeriği bu trojan kendiliğinden mi geldi buraya ?

7878adsiz.JPG

Lütfen Post u silin Kaskersky Trojan Uyarısı veriyor host editleme gibi hassa bir kounda kaspersky in uyarı vermesi bile kafidir ...

• Administrator

Hacı amma çirkefmişsin ha. Dosyayı inceledim. False positive alarm veriyor. Universal extractor ile çıkardığın zaman içinde sadece winrar ile yapılmış 2 adet sfx var. Biri ip'lerin olduğu host dosyasını extract ediyor diğeri ise boş bir hosts dosyasını çıkarıyor. Sanxbox ile de denedim. Sadece hosts dosyasını extract ediyor.

Yaşının küçük olduğunu bilsem kısançlık diyeceğim. Bu programı visual basic ile 20kb ile de yapabilirim. Boyut sorun değil anlayacağın. Sen de cafcaflı olsun diye setup yapmışsın. O yüzden kendi programının reklamını yapacağına, işine bak.

Hacı amma çirkefmişsin ha. Dosyayı inceledim. False positive alarm veriyor. Universal extractor ile çıkardığın zaman içinde sadece winrar ile yapılmış 2 adet sfx var. Biri ip'lerin olduğu host dosyasını extract ediyor diğeri ise boş bir hosts dosyasını çıkarıyor. Sanxbox ile de denedim. Sadece hosts dosyasını extract ediyor.

Yaşının küçük olduğunu bilsem kısançlık diyeceğim. Bu programı visual basic ile 20kb ile de yapabilirim. Boyut sorun değil anlayacağın. Sen de cafcaflı olsun diye setup yapmışsın. O yüzden kendi programının reklamını yapacağına, işine bak.

sheker 1 - ben reklam yapmam zaten her yerde var bu yama 2 - setup cafcaf olsun diey değil herkes tek kurulum yararlansın ve bilmeyen herks kurabilsin die 3- setupla dosya ya s.h verildi ne diye sorarsan google bak örenirsin 4 - dosyayı cıkartıp baktığında iki ip ip açılıyor merak etme ama yazık ki sen bilmeden atlamıssın verdiği hata qhost bak ki nedir neden verir bu hata yeterli değişim izni olmadığı için dosya da verir aynı mantıkla yükleme yapan benim yama niçin vermiyor bu uyarıyı ? benim işim bu biilmesem konusmam dostum tartısacak da değilim . unutmadan 2 ip ile olacak olsaydı ben youtube den 3000 ip almazdım sheker ok ? hade cnm şimdi sen bak işine herkes anladığı seyde yorum yapsın ...

ha bir de unutmdan o kadar iddalı isen sana tek bir exe vermek isterim trojan ve exe dolu universallen aç bakalım bişi göreiblecen mi ? bir exe yi yaparken türlü yollarla dosya gizlersin ve acamassın yok universal yok bu acılacak olsaydı exe gizli kaynak kodlu mu olur du ? Herkes bildiği konuda yorum yapsın ...

• Administrator
:(

Qhost virüsünün davranışı winrar ile hosts dosyasını çıkarmak olduğu için kaspersky sezgisel olarak virüs olarak algılıyor. Ama başka birşey değil. Dediğim gibi sadece false positive sadece. Sen bana exe'yi gönder. Tek aracım universal extractor değil emin ol. Virüsler trojanlar , ve exeler konusunda birşeyler biliyorum.

Senin exen benim hosts dosyamın üstüne yazdı. Ve kendi girdilerim kayboldu. Bunun yerine varolan hosts dosyasına ekleme yapan bir program yapabilirdin. Ayrıca -s -h yapmak için setupa ihtiyaç yok. Basit bir bat dosyası veya winrar ile de yapılabilir.

Ukalalaşarak hiçbir tartışmayı kazanamazsın. Bunu da bil.

Ya Youtube Jacker bilmiyorum nasıl bir program ama duydum biliyorum:Programmer lar için basit bir programdır.Bu arkadaşın programına gelince AMS de yapılmış küçük bir program deneyip bir sonuca ulaşmadım ama bu kadar tartışmaya değmez.Sonuçta arkadaş yapmış paylaşmış.

Son olarak bununla ilgili bir sürü işe yaramyan program var.www.ktuunel.com ya da dns değişikliği çok mu zor geliyor anlamıyorum :S

Qhost virüsünün davranışı winrar ile hosts dosyasını çıkarmak olduğu için kaspersky sezgisel olarak virüs olarak algılıyor. Ama başka birşey değil. Dediğim gibi sadece false positive sadece. Sen bana exe'yi gönder. Tek aracım universal extractor değil emin ol. Virüsler trojanlar , ve exeler konusunda birşeyler biliyorum.

Senin exen benim hosts dosyamın üstüne yazdı. Ve kendi girdilerim kayboldu. Bunun yerine varolan hosts dosyasına ekleme yapan bir program yapabilirdin. Ayrıca -s -h yapmak için setupa ihtiyaç yok. Basit bir bat dosyası veya winrar ile de yapılabilir.

Ukalalaşarak hiçbir tartışmayı kazanamazsın. Bunu da bil.

Ne o Bitirmiştin ? Araştırma mı yaptın geldin kardeş ? gerçi baya da zamanın oldu öğrenmek için ama cok güzel demişsin virusler trojanlar ve exe ler hakkında birseyler biliyormussun ki zaten açıklamalarından da bu belli... evet sadece birseyler daha yaptığım qhost açıklamasını bile anlamamıssın sheker burda kimseyi zana sokmak yok zaten qhost bilerek dosyaya atılan birsey değildir kimse yaptığı exe ye qhost atmaz sadece yanlış parametlere buna sebep verir ve sistemi zarar sokar çünkü dosyayı yazar fakat gerekli parametrelieri vermediği için de en ufak bir trojan ya da bu tarz program dosyayı sorguladıın da gerekli dosya izin yüksekliğini görmez ve silebilir qhost budur iki -s ve -h vermedim ben :( onu da öğretirim sorun deil sh verdim "sh" 3 verdiği uyarı false pozitive değildir kaspersky gayet net bir uyarı veriyor qhost die yani acıkladıın gibi ama anlamak için bilmek lazım. Herkes bir yorum yaparken boşa sallamasın bilip de konussun host dosyası sizin oyuncak dosyanız değildir istendiği takdir de tüm banka hesaplarınız bile calınabilir birsey yapıyorsanız adam gibi yapın paylaşıma verin sabahtan kalkan bişiler yazar oldu sonuc ortada yoksa benim yapan arkadaşa lafım yok ama bilmiyorsan kabul edeceksin ip yönlendirme gibi hassas bir konuda hada sh bile verilmemiş bir dosya ile exe vermek komiklikltir. sheker sen bence sadece bildiin seylere yorum yap bilmediin halde atlaman inan ki komik kılıyor seni işte acıklama sı burda tüm durumun ...

• Administrator

Ya arkadaşım saçmalıyorsun. Hala birşeyleri anlamıyorsun. Hosts dosyasının ne işe yaradığını herkes az çok biliyor. Neler yapılabileceğini ise biraz mantığı olan kişi çözer. Sen önce antivirüslerin nasıl çalıştığını öğren. Ondan sonra yorum yap.

Şimdi sana ne kadar yanıldığını açıklayacağım.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc içine gir. hosts dosyasına sağ tıklayıp winrar ile arşive ekle de. sfx oluştur'u seç. Sonra katı arşiv oluşturmayı seçip en iyi sıkıştırmaya ayarla. Açıklama kısmına gelip

;Bu açıklamadan sonraki kısım SFX kod komutlarını içerir

Path=%windir%\system32\drivers\etc
SavePath
Silent=1
Overwrite=1[/CODE]

Bunu yaz ve sıkıştır. Sonra dosyayı kaspersky ile tara. Bak bakalım ne oluyor? Yoksa senin bilgisayarında da mı qhost virüsü var?

evet sheker he sen haklısın urasamama inan bana senin kadar bos vaktim yok ben acıklayacamı acıkladım örnek vermişşin ne alaka ise o da ayrı bır konu ben mevcut dosyadan bahsediorm hosts la yapılabileceklerden ve sonuclardan sende hayali farazi yok bunu yaparsan bu olur yok suna bu ... cidden sıkıldım ne yazarsan yaz daha yazmayacağım. azcık bilgin olsa iddalarına verdiim cvpları acıklarsın sen bana anti virusleri oğren demişşisn git acronis ve eset e en cok beta bug sonucu verenlere bak ondan sonra gel .. admin sin burda ama bırak adminliği user kadar bile bilgin yok yazık ... daha bana cvp hakkı doğuracak birsey yazsanda cvp verecek deilim seviyen olsa doru dügzün acıklarsın farazalarla deil.. çalışma ortada sen kullanma istersen forumdan da kaldır lazım değil .... kimse bilmiyr ama sen bilyorsun seni kaspersky a almalı ben sana ne anlatıorm sen ne diorsun ben qhost diorm neden olduunu sonuclarını sen tuttun yok bunu yaz saten işte oyle eksik parametreden verir qhost yoksa virus deildir ama bilgin yokki yorumun olsun tam bir komedisin ...

Son kez acıklıorm qhost virus dğeildir sistem parametre hatasından ote gelir eğer sistem de önemli bir yere yanlıs yetkilendirilmiş bir dosya atarsan bunu dosya en ufak bir programca yetkisiz görülüp silinebilir ve sistem sorunu olailibr bu sadece hostla ilgili dei lsen bana kod verdin elbette qhost diecek çünkü hiç bit parametre yok benim dediklerimi örneklendiriyorsun sadece ... ama anlamadan ah bir de düşünmeyi denesen .. aeo daha yazacak değilim beni zorlama...

Kaspersky ancak senin gibi amator lerin yapacağı exe lere uyarı verir çünkü sisteme bir exe dosyası yazıyorsan bu winrar la olacak iş değildir işte yazarsan anti vir ya da korumalar uyarı verir çünkü dosya yeterince yetkili kılınmadı diye yoksa bu virusdür diye vermez saten qhost un anlamı bu ...

• Administrator

Qhost bir trojandır. Ayar bozukluğu filan değildir. Hosts dosyasını değiştirerek belirli bir adrese yönlendirir.

http://www.f-prot.com/virusinfo/descriptions/qhost_a.html[/CODE]

Al açıklaması. Benim bilgi seviyemi küçümseyeceğine kendine bak. Bilmediklerini öğren. Çamur atmadan önce kendi ayakların yere sağlam bassın. Laf kalabalığı yapıyorsun sadece. Az bilen kişilerin kafasını karıştırabilirsin sadece.

Söylediklerinin gerçek olmadığı ortaya çıkınca da böyle kaçarsın.

ceyka,varsayalım ki sen haklısın.Ama şu anda yazdığın mesajların içeriğinden ve bir yöneticiye(üye olsa da farketmez.)ismiyle dalga geçer gibi yazman hiç hoş değil.Belki bal satıyorsun ama mesajın sirke satıyor.Eğer amatörlük dersen yönetim içinde en amatörü benim.sk8erboi değil.İçimizde en fazla bilgi ve deneyime sahip olan odur.Bu sözü amatör sayılamama rağmen bana söyleseydin bile kırılırdım.Eğer trojan bulduysanız bunu sizin yazdığınız gibi değilde "Bende kaspersky trojan buldu.Yanılıyor olabilir .Sizde de aynı durum var mı ?"diye yazmış olsaydın kimse sana tavır almazdı.Bu konuyu açan arkadaşa da ayıp oldu.Arkadaş uğraşmış yapmış ne güzel eline sağlık.Olaki dediğin var.Bu şekilde mi açıklanır.İkide bir kendi programını övüyorsün.Bırak ta sizi başkaları övsün.Başkasını eleştiripte kendini övenlerden pek hoşlanmam.Yaptığınız hiç hoş değil.Size tavsiyem başkalarına da saygı duymanın gerekli olduğudur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...