Jump to content

Youtube 'a Giriş Için Eklenti

gavara

Recommended Posts

Youtube A giriş için Addon kullanılan yöntem Replace

http://rapidshare.com/files/136531665/RC_YOUTUBEREPLACE_ADDON.CAB[/CODE]

Md5 => 894F3D2D726A5587DC659EE2C168B34F

Boyut=>8 kb

Barış Seven Arkaşımızın diğer arkadaşların isteği üzerine

herkeze teşekkürler

[/color]

Teşekkürler. Ancak hosts içeriğine baktığımda youtube için sadece 208.117.236.70 ipsinin eklendiğini gördüm. Youtube sadece bu ip'den değil binlerce ip'den yayın yapmaktadır. Bu addon'u ekleyenler youtube'a girebilir ancak birçok videoyu izleyemezler. Hosts dosyasının içeriğinin artırılması gerek. Ben bulduğum ip listesini temiz bir hosts dosyası içine kaydettim, bunu da $oem$/$$/system32/drivers/etc yolu oluşturup atıyorum. Güzel oluyor, her türlü videoyu izleyebiliyorum.

Bahsettiğim hosts dosyasında birkaç bin Youtube adresi kayıtlıdır ve ekşisözlük,megaupload,foreverdivx,sharebus gibi siteler de kayıtlıdır. 1,44 mb boyutundadır. Buyrun hosts dosyamı inceleyerek addon'u yenileyebilirsiniz:

http://rapidshare.com/files/136407366/hosts.rar[/CODE]

Winrar ile boyut 1,44 mb>12kb. olmuştur :)

Aslında ben bütün videoları izliyordum tek ip üzerinden sorunsuz işimizi garantiye alıp tümünü barış arkadasımızın verdiğini ekledim

diğer bahsi geçen sitelerede girebilirsiniz

Dns değişikliği yetmiyor birçok durumda. Paroxy ile de uğraşmamak için hosts dosyasını kullanmak daha mantıklı geliyor.

Bu arada kendi kullandığım hoststur, hiçbir yavaşlık gözlemlemedim. Open Dns de kullanılabilir ama hosts ile direk cd'ye entegre edebiliyoruz addon veya oem yolu ile. Youtuba'a giren Xp Edition diye çalışmalar görmeyelim de :jump:

( Ekleme: Tek ip kullanınca izlemeye çalıştığım yaklaşık her 10 video'dan 3'ü civarında açılmadığını eklemek isterim. Geniş ip aralığı ile hiçbir video olmadı izleyemediğim)

yazılan dnsler Sanıyorum ki türkiyede kullanılan dnsler değil

hosts dosyasının amacını bilenleriniz vardır, internete bağlanırken girdiğiniz sitelerin iplerini arar ve servis sağlayıcının yasaklarına uymaksızın siteye girer, eğer ip adresleriniz orada yazılı değilse direk servis sağlayıcınız aracılığla ve kuralları doğrultusunda kullanırsınız... Tabi adres taramaları yapılırken arama süresince performans düşecektir haliyle, her yönlendirme, reklam ve spamlar buna dahil ama 4-5 ip yazmanın cokta zararı olmayacağı kanısındayım..! arkadaşların istekleri doğrultusunda ekledim hala hosts dosyamda 5 ip yazılı

• Administrator
Dns değişikliği yetmiyor birçok durumda. Paroxy ile de uğraşmamak için hosts dosyasını kullanmak daha mantıklı geliyor.

Bu arada kendi kullandığım hoststur, hiçbir yavaşlık gözlemlemedim. Open Dns de kullanılabilir ama hosts ile direk cd'ye entegre edebiliyoruz addon veya oem yolu ile. Youtuba'a giren Xp Edition diye çalışmalar görmeyelim de :jump:

( Ekleme: Tek ip kullanınca izlemeye çalıştığım yaklaşık her 10 video'dan 3'ü civarında açılmadığını eklemek isterim. Geniş ip aralığı ile hiçbir video olmadı izleyemediğim)

OpenDns sonuçta telekomdan bağımsız bir servis. Ve hiçbir domain engelli değil. Niçin bir sıkıntı olsun ki?

• 1 ay sonra...
Ben hala niçin dns değişmenin daha kullanışsız olduğunu anlamadım. Hosts dosyasındaki aşırı sayıdaki data, performansta düşüşe yol açar. Mantıklı bir yorum olan var mı?

arkadaşlar yanılıyorsam soyleyin

1- web tarayıcı adresin ipsini almak için ilk once host dosyasına bakar eger yoksa ilk dns servera sorara yine yoksa 2. dns servera sorar eger yine yoksa sayfa goruntulenmiyor der bu durumda

1- host kendi pc mizde oldugu için ip cozumlemesi daha hızlı olur

2- dns değiştirdiğimizde dns serverın cvp hızı sayfa acma hzımızı etkiler

3-cogu dns server youtube un eski ip lerini veya boş olan ip severları yollar tabi ttnet sagolsun bu ipleri bloklamış yani dns cozse bile telekomdan cıkış yok youtube a

4-ttnet dns lerde cogu buyuk sehirde youtube cozumlemsini yasak yazısı olan sayfaya yonlendirir.

Şimdi arkadaslardan bazıları ben dns le giriorum diyecek her ttnet ip si aynı santralden cıkmıyor ben istda acıbademden cıkıyorum dolasıyla blokluyum duruolar.Devamlı yeni youtube adresi aramaktan bıktım :D

• 4 hafta sonra ...
arkadaşlar yanılıyorsam soyleyin

1- web tarayıcı adresin ipsini almak için ilk once host dosyasına bakar eger yoksa ilk dns servera sorara yine yoksa 2. dns servera sorar eger yine yoksa sayfa goruntulenmiyor der bu durumda

1- host kendi pc mizde oldugu için ip cozumlemesi daha hızlı olur

2- dns değiştirdiğimizde dns serverın cvp hızı sayfa acma hzımızı etkiler

3-cogu dns server youtube un eski ip lerini veya boş olan ip severları yollar tabi ttnet sagolsun bu ipleri bloklamış yani dns cozse bile telekomdan cıkış yok youtube a

4-ttnet dns lerde cogu buyuk sehirde youtube cozumlemsini yasak yazısı olan sayfaya yonlendirir.

Şimdi arkadaslardan bazıları ben dns le giriorum diyecek her ttnet ip si aynı santralden cıkmıyor ben istda acıbademden cıkıyorum dolasıyla blokluyum duruolar.Devamlı yeni youtube adresi aramaktan bıktım :D

emresky hemen hemen doğru yazmış gibisin fakat eksiklikler var.

Nedir bu DNS : Basitçe isim çözümlemesi yapar diyebiliriz. Örneğin bir siteye girmek istediğinizde aslında iletişimi sağlayan ip adresidir. Fakat ip adresleri akılda tutulması zor olduğundan DNS geliştirilmiştir. Dns sayesinde yazdığınız adres ip adresine dönüştrülür ve sayfa ile iletişim sağlanır.

İsim çözülmesi yapılırken öncelik sırasına göre bir yol haritası vardır. Atıyorum adres çubuğuna tnctr.com yazdınız enterlediniz.

1- host dosyasına bakılır burda kaydı varmı yokmu diye

2- cache bakar daha önce bu siteye girilmişmi diye şayet girildi ise isim çözümlemesi yapmadan önceki kaydettiği bilgiler ile gelir site

3- DNS sunucusuna sorar ip adresini biliyormusun diye

4- DNS serverin cache kayıtlarına bakılır daha önce girilmişmi bu siteye diye

5- roota bakılır.

DNS in yanı sıra host dosyası ile de Hostname ; ip adresine çözümlendirilebilir. Zaten ilk internet oluşumunda dns yokken host dosyası ile iletişim sağlanırmış. Fakat herkesde bu dosyanın farklı olabilme ihtimali olacağından ve kiminki güncel takip edilemeyeceğinden ve dahası güvenilirmi blinemediğinden 1984 yıllarında dns sistemine geçilmeye başlanmıştır.

Host dosyasına

ip adresi	   site adı[/CODE]

şeklinde yazıp isim çözümlenmesi işlerini hızlandırabiliiriz. Fakat bu host dosyasındaki bilgilerin güncel olduğundan emin olabilirmisiniz olamazsınız. Çünkü siz ip adresini yazdığınız yerin ipsi değişmiş olabilir o an o ip değilde başka bir ip ile hizmet veriyor olabilir.

Tek dezavantajı güncellik değil tabiki. Host dosyası ile güvenlik açıkları oluşabilir bu pishing denilen şeyi bir çoğunuz duymuşsunuzdur. Nasıl yapılıyor şimdi ona bakalım.

host dosyasının içeriğine

[CODE]tnctr'nin ip adresi www.tnctr.com[/CODE]

ekleme yaptık. Şimdi explorere www.tnctr.com adresini yazıp okeylediğimizde bu siteye hızlı bir şekilde ulaşabileceğiz.

host dosyasının içeriğinde şöyle bir değişiklik yapılsaydı

[CODE]google'nin ip adresi www.tnctr.com[/CODE]

Bu kez www.tnctr.com yazıp enterlediğimizde karşımıza googlenin sitesi gelecek. Daha ayrıntılı anlatmak gerekirse başkasından aldığınız host dosyasını kullanmayın dolandırılabilirsiniz. Bi trojan çıkıyor milyonlarca kişinin hesaplarını alıp gidiyor. Aslında trojanın yaptığı şey basit host dosyasına daha önce hazırlanan fake sitelerin ip adresleri ve gerçek sitelerin adını yazıyor. Siz bildiğiniz bir site adresine girdiğinizi düşünerek aslında farketmeden fake sitede işlem yapmış oluyorsunuz.

Bu nedenden dolayıdır ki kardeşinizin bile host dosyasını kullanmayınız (:

• 2 ay sonra...

Merhaba ; aslında bununla uğraşacağınıza Youtubejacker adlı bi program var boyutu ortalama 680 KB bunu addon olarak ekleyip paylaşırsanız yotube ye host falan detayları irdelemeye de gerek kalmaz uğraşmayada.

paylaşımınız için teşekkür eder paylaşımlarınızın devamını dilerim.

Merhaba ; aslında bununla uğraşacağınıza Youtubejacker adlı bi program var boyutu ortalama 680 KB bunu addon olarak ekleyip paylaşırsanız yotube ye host falan detayları irdelemeye de gerek kalmaz uğraşmayada.

arkadaşım senin dediğin program zaten formumuzda mevcut ki manual kurulum katılımsız kurulum ikiside.

bu da onun adon hali zaten :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...