Jump to content

Windows Başlangıç Onarma Kısmı Bozulduysa..

Lord_Ares
 Share

Recommended Posts

Merhaba, elimde 32 bit win7  bir bilgisayar var.  Bilgisayar açılışta başlangıç onarmaya giriyor fakat tamamlayamadı hatasını verip kalıyordu.  Winpe sistemle baktığımda 550 mb lık sisteme ayrıldı bölümünün içinin boş olduğunu gördüm.  Bu bilgisayarı nasıl kurtarabilirim. İçerisinde silinmesini istemediğim programlar var.  Başka bir bilgisayarın sisteme ayrıldı kısmındakileri alıp bu alana koysam kurtarma devam eder mi ?  Nasıl kurtarırım..

Windows kurulum medyası ile önyükleme yaptıktan sonra  kurtarma konsolunu açın ve sırayla

bootrec /fixmbr    

bootrec /fixboot    

komutlarını uygulayın.Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

komutlarda türkçe karakter olmayacak " ı"lar "i" olarak yazılacak

Edited by Kalfa
imla
  • Thanks 1

• Boot ederek başlatın,başladığında internet'iniz varsa giriş yapın windows mbr/uefi hangisiyse hatalı olan veya eksik ilgili sistem seçildiğinde "windows" tarama yaparak eksik ve hatalı yerleri düzeltip eksik dosyaları yerine koyar.Daha evvel onlarca kez kullandım gerek Linux gerek windows vs. sistemler için sorunu düzelmezse alttaki linkiten ilgili iso kalıbını çekin derim her zaman elimin altında bulundururum bazen banada oluyor bu tip durumlar.
  • Diğer alternatifler'de elinizde varsa eğer,kurtarma cd'si veya mevcut oluşturulmuş olan geri yükleme noktaları WinPE vb. live bootable sistemler üzerinden geri yükleme denenebilir (daha evvel denemedim ama işe yarayabilir.Kolay gelsin.
  • Uygulama: BootRepair downloadlinki:   | Kaynak:
    Please register to see this content.

Boot-Repair-Disk main screen

Bilgi: Onarım işlemleri sonunda acronis veya aomei backup/recovery uygulamalarından herhangi birini kullanarak sistemi yedeklemenizide ayrıca öneririm.Kendim acronis'in bootable 2017 olanını kullanmaktayım.Konu ile alakası yok ancak aldığım yedekleri farklı pc'lerede universal mode yöntemiylede format atar gibi yüklüyorum işe yarıyor.:D 

• Like 2
  • Thanks 1