Jump to content

Modem Kendiliğinden Kapanıp Açılıyor

madalyon88

Recommended Posts

Zyxel modem kullanıyorum modem kendini kapatıp açıyor bu genelde msn ile görüntülü konuşmaya bağlanırken oluyor bazende kendiliğinden kapatıp açıyor nadiren ama görüntülü arama yaptığım zaman genelde oluyor bu sorun yaklaşık 1 yıldır bu sorunum var benim ama bilgisayarcıya ******ürdüm onlar denediler adls aldığım yere ******ürdüm onlarda denediler bir sorun yok dediler ama onlar 5-6 saat denediler zaten bu sorunda herzaman olmuyor ki bazen oluyor virüsten mi desem bilgisayara format atıyorum sonra kullandığımda yine aynı bu sorun ethernet kartından mı olabilir acaba neden yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

1-ADSL modemi fabrika ayarlarına çevir(Arkasında küçük bir delik var. Oraya ataç veya topluiğne gibi bir şeyle basılı tutacaksın, modemin ışıkları sönene kadar). Sonra yeniden k.adı ve paralonı kaydet.

2-Firmware güncellemesi yap.

1-ADSL modemi fabrika ayarlarına çevir(Arkasında küçük bir delik var. Oraya ataç veya topluiğne gibi bir şeyle basılı tutacaksın, modemin ışıkları sönene kadar). Sonra yeniden k.adı ve paralonı kaydet.

2-Firmware güncellemesi yap.

1. dediğini çok yaptım yine oluyor

ama 2. dediğini yapmadım ama bi denerim

Modeme voltaj düşük geldiğinde de bu sorun oluyor.

Voltaj düşüklüğünden olma şansı yok çünki bende güç kaynağı var modem güç kaynağına bağlı

• 2 ay sonra...

kardeş 1. firmware guncellemsi yap ama cok tehlikelidir soliim

2.modeminin şifresini deiştir diğer kullanıcalr bilmesin

3.modemin surekli acıkmı adaptoru fazla ısınıyormu modemin ısınıyormu

4.modemini restle

5. adaptorunde sorun olabilir daha yuksek akımlı adaptor bul mesela 12 2a yazıyor ya 12 3a al sayet cok ısınıyorsa yada gerilim azalıyorsa bi avometre al bak bakalım

6.modemine bir bak cok ısınıyorsa değiştir.

7.moedmmi resetleni baglantımı ona bir dikkat et

modemden olabilir ilk iş başkasında sağlam çalışan bir modemi getir senin modemi d oraya ver deneyin

ayrıca santralde, kaploda hatta da olabilir

ben başıma gelen bir olayı anlatayım bizim okulun interneti dakiklada kopuyor çok zaman postaneyi arıyotrum geliyor gidiyorlar yaptık tamam hatta siz bilmednizden oluyor gibi havalar çıkıyor ortaya son keşfim çok ilginç dışarıdan telefon gelince hattın daha iyi çalıştığını farkettim sabah geliyorum telefon ve internet yok cp telefonuyla okulu arıyorum telefon çalıyor sonra kapatınca bakıyom telefobnda çalışıyor internette postaneden gelip gitmelerde çözmedi sorunu kaderimiz oldu , özellikle köy yerlerinde eski kaplolar çok sorun çıkarıyormuş .

daha ilginç bir hikayede evime gelen internet sürekli gidip geldiğinden ve buna ne postane ne bilgisayarcı çözüm buldundan bilgisayarcı oldum , bilgişsayar dükkanı açtım.

inşallah sizin ki bu kadar sorunlu olmaz çözümü mutlaka vardır ama postane yada pc ci gerçekten çöözmek isterse deneme yanılma yoluyla bulur pratik bir çözüm eretemezse dahi

komşu okulun modemi çalışmaz olmuştu garantiye gönderdi modem geldi ethernet girişinin biri sürekli yanıyor 3 .porttu galiba 2. porta ethernet kaplosu takınca sönüyordu ancak internete bir türlü bağlanamadı garantiden gelen modem ,kendim gönderdim bir kaç modem geri geldiğinde sorunun çok zaman çözülmediğini gördüm gönderirken arıza hikayesini çok iyi yazıp eklemek gerekiyor

1. dediğini çok yaptım yine oluyor

ama 2. dediğini yapmadım ama bi denerim

Voltaj düşüklüğünden olma şansı yok çünki bende güç kaynağı var modem güç kaynağına bağlı

her guc kaynagı 220 v duse bile yine 220 v vermez onlayn bir guc kaynagı kullanıyorsan aynı voltajı kullana biliris yoksa şebekeye baglı dusuk voltajlar guc kaynagındaki cıkısıda etkiler

TTneti vb. yi bu sorun için aramış olsanız size evinizde paralel varmı diyeceklerdi.

Paralel yok dediğinizde virüstendir diyeceklerdi...

Bence;

bu dediğiniz genelde her modemde belirli aralıklarla oluyor...

Bir sürü etken olabilir;

Örn; voltaj değişmesi, modem ısınması, modeme ağdan saldırılar, modem yazılım hataları, yağış vb., özellikle ağdan kaynaklanan sorunlar vb...

Çok sık oluyorsa modemi değiştirin ve bir başkasını deneyin ..Aynen hata devam ediyor ise dediklerimi tek tek elden geçirin....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...