Jump to content

İnternet Cafe Açıyoruz Pc Alımı Için Bilgi

decisionmvo

Recommended Posts

:D Arkadaşlar merabalar bi internet cafe açmayı düşünüyoruz ve bi internet cafeden 2. el pcler alacağız acaba doğru fiyatamı alıyoruz

pclerin özellikleri

anakart: ecs p4m800-m7

işlemci:celeron 2.66

rem bellek:512 mb

Ekran kartı:256 fx 5500

Hdd:80 gb

monitör: 15'' keysmart crt (tüplü)

her pc için kamera+klavye+mause+kulaklık+masa verilecek

bi pc için 450 lira istiyorlar sizce fiyatı nasıl uygunmu yada sıfır uygun sistem ler varmı yardımlarınızı bekliyoruz saygılar... :p

Eğer fifa 2009 tarzı oyunlar yüklemeyeceksen internet chat amaçlıysa ideal ama eğer ben oyunda oynatırım diyorsan hiç tavsiye etmem söleyeyim.Internet cafe açacaksan 0 parçalarla aç derim yani 450 ytl ye tane başına alacağına git bir bilgisayarcıyla anlaş sana parça söylesin daha iyidir yok eğer ben oyun oynatmam diyorsan sorun olmaz kullan ama oyun için istiyorsan fifa 2009 euro 2008 nfs prostreet falan filan yükleyeceğim diyorsan alma derim yani.

Oyun oynatmak istersen eğer:

AMD ATHLON 64 LE1640(2,6GHz) 1MB 940p

MSI 7253-010 K9VGM-V DDR2 AMD 940 16x Vga Anakart

KINGSTON 1 GB DDR2 533 MHZ (KINGSTON)

SAMSUNG 80 7200 SATA 8MB

GIGABYTE ATI HD2400XT(64Bit) 256MB DDR3 AVIVO 16X

TORNADO 1208B ATX KASA SİYAH/GÜMÜŞ 250W

LG GH20NS15 20X DVD Writer SATA Siyah Bulk

SAMSUNG 17 SYNCMASTER 793DF FLAT GÜMÜŞ/SİYAH

A4 TECH KM72620 Q PS/2 SİYAH SET

A4 TECH PK635 WEBCAM

Kulaklık falanda eklersin bu sistem normalde 600 lira ama toptan alacağın için sana ucuza mal olacaktır.Bu sistemle sıkıntı yaşamazsın tabiki daha iyisinide alırsın belki ama bu sistem bir cafe için ideal bence

arkadaşım bir internetcafeci olarak sana diyorumki bu sistemlerle ne iş yapabileceksin sorarım orası ayrı bir konu internet cafe açmak demek ölüm demek dışardan davulun sesi insana hoş geliyor ama işin içine girince görürsün sabah 8 gece 12 sosyal hayat sıfır ayrıca polisi zabıtası denetlemesi ayrı bir dert benden söylemesi

sana tavsiyem o pcleri alma ben

p4m800-m7 anakart

p4 çift çekirde 3,00 ghz

1 gb ram 80 gb hdd sata

falan senin alacğaın pc bi üst modlei amamüşterinin dedikleri ile çene çalmak zor oluyo adam acemi pc anlamiyor pc donuyor diyorr anliyacağın o sisteme bi pc alma senin için diyorum yinede fiyat konusundan çok pahali arklarımızn dedikleri gibi

harbi uçuk rakamlar o makinaların kat kat üstünlerini o fiyata kimse almadı bilgisayar toptancısı bir arkadaşımda bir kasa gördüm iki dvd rw var 2 ram 256 ekran kartı 160 yada 200 harddisk ;ekran yok yalnız 350 diyor bunun 1 ramli ve ekran kartsız 0 makinasına 450 ytl diyor piyasa yerlerde şimdi iyi araştırsanız sizin menfatinize olur.

ben sıfır al zaten adam sana eski bilgisayarları vermiş yeni oyunları oynayamassın ekran kartı 4 sene öncenin işlemdi epey eski anlıyacağın değmez acele değilse doların inmesine bak pclabs donanimhaber pc önerilerine bak

amd almanı tavsiye ederim daha ucuza gelir bir intelle amd arasında 80-100 dolar fark var 10 tane alsan 1000 dolar tasarruf edersin

söylediğin özellikler bencede oyun için uygun değil dostum, normal bilgisayar için bile değil vasat bir bilgisayar konfigürasyonu, daha özellikli bir makine alırsan daha iyi olur ama 3 büyük firmadan teklif al bence biri gold bilgisayar olabilir ama sadece kadıköy merkezden al teklifi, amd işlemci al oyunlarda daha güzel hemde ucuz birde tüm makinelerinin aynı özellikte olması çok önemli anakart +ekran kartı v.s. çünkü ghost imaj atmada çok rahat edersin...

fiyat normal aşırı pahalı değil. fakat internet kafe nasıl birşeyler yapacaksınız? oyun içerikli olacaksa sistem pek akılcıl değil.

benim kafemdeki sistem

AMD Athlon 64 X2 6000

2 GB DDR2 Kington 533 Ram

250 Gb HDD

512 Mb Ati X1550 Ekran Kartı

21" philips monitor

Dvd-Rw

Card -reader

Philips 5 mp Webcam

450w PSU

Bu sistem sana pahalıya mal olabilir. Ben tanıdık bir firmadan almıştım tedarikçi oldukları için iyi bir fiyata verdiler.

Tek sorunu ekran kartlarında yaşadım ki forumda bununla ilgili konu açmıştım sanırım :D zaten sitesinde hotfix yapmışlar X1550 serileri için yükleyince hal olmadı sebebi Vista yüklü bilgisayarda kesinlikle sorunsuz çalışıyor. Xp yüklü olan makinada oyundan atıyor. Atinin saçmalıklarından bir tanesi diyebilirim.

Bu sistem fazla diyorsan eğer benden sana tavsiye kesinlikle celeron lara bulaşma. Upgrade sorunu yaşarsın.

Ucuza alabileceğin yerel olarak Vatan bilgisayar Gold bilgisayar eğer istanbuldaysan Yazıcıoğluna uğra derim.yada Mecidiyeköy'e

x1550 ekran kartı iyi bir ekran kartı değil ekran kartı alırken çipseti nokta aralığı bit sayısı daha önemli x1950 256mb ddr3 256 bit ekran kartı 4 kat daha iyi ve ben bu ekran kartı ile crysis orta düzeyde akıcı bir şekilde oyunuyorum sana tavsiyem ati raedon hd 3800 ve 4000 serileri pahalı diyorsan en düşük x1950pro al asus yada sapphire den birisine bak

1. o pclerle kafecilik yapılmaz kardeş

2. çok pahalı

3.ben 2,5 yıl cafe işletmeciliği yaptım kendi kafemdi ve bir çok kafeci arkadaşım vardı halada var bu saatten sonra cafe filan açılmaz arkadaşım .bak bu dediğimi yabana atma paranıda çöpe atma sakına ..eski devirler bitti artık..biraz yukarıda bi arkadaşın dediği gibi kazanacağın para seni tatmin etmeyecek 2. si sosyal hayatın sıfır olacak.3. sü ise polis zabıta belediye ile uğraşmaktan gına gelicek sana ..sakın sakın uzak dur derim ben sana.. 3-5 kuruş paran var madem paranı başka şekilde değerlendirmeni öneririm arkadaşı..

Arkadaşında dediği gibi davulun sesi uzaktan güzel geliyor ..dışardan bakınca çok kazançlı ve basit gibi görünüyor fakat işin gerçeği hiç ama hiç öyle değil...

dostum türkiyede konumun neresi ben yardımcı olmaya çalışayım sana :D

k.maraş /elbistan arkadaşlar tmm anladığım kadarıyla bu pc ler yaramaz bana şimdi bana iş yapacak lcd monitörlü bi liste çıkarın zahmet olmazsa ve fiyat yazın tşkkrler...

AMD ATHLON 4800 X2 1024K Dual Core TRAY(64BIT 940)

ASUS M2N-MX-SE PLUS Nf430 S/L/V DDR2 PCI-E(AMD940)

KINGSTON 1GB PC 667 MHZ DDR2 RAM BELLEK

SAMSUNG 160GB 7200 RPM HARDDİSK SATA2

PALIT 512MB HD3650 DDR2 16X TV- HDMI-DVI- PCI-E

A4 TECH KB21620 (KB21+OP620) KLAVYE MOUSE TAKIM

FRISBY FC-1615B KASA 2FAN Airduckt 300W (G/S)

A4 TECH PK-635M ViewCAM Pro USB 1300K Mic. WEBCAM

FRISBY MSK-686VR KULAKLIK +MIC (IP KABLOLU)

ASUS VB171D 17 LCD MONİTÖR 5ms 700:1(SİYAH)

KDV dahil 580 dolar

Sadece cpu soğutucu alınacak.işlemci tray çünkü.

kargo ücreti yok.

3 yıl internet cafede çalışmış biri olarak sana tavsiyem :

Kesinlikle iyi bir ekran kartı ! En basitinden hd3650 ya da 8600gt. Abarttınsende demeyin çünkü yeni oyunlar bu kartlarla bile zor çalışıyor.

İşlemci konusunda amd demek gelmiyor içimden ama ucuz olduğu için malesef amd. en az 4800+

Ram olarak 1gb yeterli ama bütçen varsa 2 daha iyi olur.

Harddisk 160 ya da 250Gb

Anakart olarak da gigabyte'ın ds3 amd 770 anakartını tavsiye ederim.

Geri kalanları da göz zevkine göre alırsın =)

Bunların dışında yedek olarak birkaçtane psu alman iyi olacaktır.

Valla arkadaşım bencede internet cafe açmanı tavsiye etmem.Niye? diye sorucak olursan.

1-Kazanıcağın para sana zor yeter.

2-Zabıtasıydı cartı curtu uyuz eder adamı.

3-Zaten bilgisayar fiyatları ile internet fiyatları çok düşük.Bu devirde internet cafe çok zor işler.

1. o pclerle kafecilik yapılmaz kardeş

2. çok pahalı

3.ben 2,5 yıl cafe işletmeciliği yaptım kendi kafemdi ve bir çok kafeci arkadaşım vardı halada var bu saatten sonra cafe filan açılmaz arkadaşım .bak bu dediğimi yabana atma paranıda çöpe atma sakına ..eski devirler bitti artık..biraz yukarıda bi arkadaşın dediği gibi kazanacağın para seni tatmin etmeyecek 2. si sosyal hayatın sıfır olacak.3. sü ise polis zabıta belediye ile uğraşmaktan gına gelicek sana ..sakın sakın uzak dur derim ben sana.. 3-5 kuruş paran var madem paranı başka şekilde değerlendirmeni öneririm arkadaşı..

Arkadaşında dediği gibi davulun sesi uzaktan güzel geliyor ..dışardan bakınca çok kazançlı ve basit gibi görünüyor fakat işin gerçeği hiç ama hiç öyle değil...

arkadaşım bırak açsın adam fizibilitesini yapmış akıl danışıyor hayırlısı olsun de belki belediyede karakolda kankaları var hem güzel iş ben on yıl önce girmediğime pişmanım bir arkadaşım açtı şimdi 100 pc ve 30 ps altında bmw 3.20 dedi gir dedi nasip olmadı bu ülkede tek tutulur iş hizmet sektörü artık üretim bitmiş oyun chat falan filan ..herkes evine adsl de alsa ben red alert oynamak için yine evden çıkıyorum sizinki şu hesap olmuş ameliyat olcam herkes olma diyor oldum keşke olmasaydın diyorlar ya ameliyatı oldum neyse Allah kimseyide bel fıtığı yapmasın bu arada zor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...