Jump to content

install.wim Sürücü Silme

erdal4444
 Share

Recommended Posts

herhangi bir install.wim dosyası içerisinde var olan sürücüleri silme olayı varmı? kurulum anında hiçbir şekilde sürücüler kurulmasın..daha önceden imajını aldıgım sistemi bu şekilde birleştirmeyi düşünüyorum..hazır kalıp yüklenip sürücüler kurulmayacak..manuel şekilde kurucaz..

erdal4444, Bir saat önce yazdı:

herhangi bir install.wim dosyası içerisinde var olan sürücüleri silme olayı varmı? kurulum anında hiçbir şekilde sürücüler kurulmasın..daha önceden imajını aldıgım sistemi bu şekilde birleştirmeyi düşünüyorum..hazır kalıp yüklenip sürücüler kurulmayacak..manuel şekilde kurucaz..

Dism++ uygulaması ile install.wim veye install.esd dosyasını göstererek içerisindeki mevcut olan sürücüler ve uygulamalar tamamen silebilirsiniz.İşlem sonunda tekrar'dan wim'e paketleyip kaydedin işlem tamam.

Spoiler

Kaynak: 

Please register to see this content.

forjest, Bir saat önce yazdı:

Dism++ uygulaması ile install.wim veye install.esd dosyasını göstererek içerisindeki mevcut olan sürücüler ve uygulamalar tamamen silebilirsiniz.İşlem sonunda tekrar'dan wim'e paketleyip kaydedin işlem tamam.

İçeriği Görüntüle

Kaynak: 

hocam dism++ kullandım.fakat orda sürücüleri silemedim nedense..tikleri işaretliyorum ama silemiyorum..yardım edermisin?

tümü dışa aktar ve ekle var hocam..

erdal4444, 15 dakika önce yazdı:

hocam dism++ kullandım.fakat orda sürücüleri silemedim nedense..tikleri işaretliyorum ama silemiyorum..yardım edermisin?

tümü dışa aktar ve ekle var hocam..

. Ancak ben Dism++ ile sürücüleri ve uygulamları ilgili sekmelerinden kaldırdığımı biliyorum kullandığınız sistemde yetkilerle alakalı sorunlar olabilir iyice bakmanız gerekli. w10 değilde w7 üzerinden  işlem yapmaya çalışın sonuç alabilirsiniz farklı birşey varsa benimde bilgim yok.

Farklı yöntemler kullanan arkadaşlar varsa onlarda yorum düşeceklerdir kolay gelsin..

XrayN, Bir saat önce yazdı:

Ntlite ile denedinizmi istemediginiz sürücüleri ordan cıkarabiliyorsunuz

denedim ama çıkarma işlemini gerçekleştiremedim..

winreducer denedim biraz önce win7 isosu için..fakat eski sürümlerinde hata yoktu bunda desteklenmeyen sistem hatası aldım..neyse sorun bu değil. dism++yada ntlite ileyapmak istiyorum..fakat yine nerde yanlış yapıyorum..

Sürücüler kısmındaki tik i kaldırdıkdan sonra paketleme işlemini yaparken wimden ayrıştırıyor geçenlerde kendim bir çalışma yapmıştım sorunsuz cıkarma işlemlerini yaptı ama

XrayN, Bir saat önce yazdı:

Sürücüler kısmındaki tik i kaldırdıkdan sonra paketleme işlemini yaparken wimden ayrıştırıyor geçenlerde kendim bir çalışma yapmıştım sorunsuz cıkarma işlemlerini yaptı ama

usta..sürücüleri kaldırma için tiklerin aktif olmaması mı gerekiyor?? ben aktif yaptıgım için belkide olmadı..bi deniyim saolasın..

• Thanks 1

Windows sürücüleri Update yoluyla yükler. Dism++ veya NTLite ile bu seçeneği kapatmalısın. Varolan sürcüleri silmek işletim siteminin kurulmasını ve açılmasını engeller. Donanımınızı iyi tanıyorsanız gereksiz sürücüler silinebilir tabii ki.

QU5rgU.png

Edited by MrRush
  • Like 2

• Editor

klasörleri oluşturursunuz:

Dism /Mount-Image /ImageFile:C:\dvd\sources\install.wim /Index:1 /mountdir:c:\wim

yukarıdaki komut ile install.wim i wim klasörüne bağlarsınız,

Dism /Image:C:\wim /Get-Drivers

yukarıdaki komut ile 3.party sürücüleri listelersiniz,

Dism /Image:C:\wim /Remove-Driver /Driver:OEM1.inf

yukarıdaki komut ile silmek istediğiniz sürücüyü silersiniz. ayrıca birden fazla da .inf dosyası yazabilirsiniz:

Dism /Image:C:\wim /Remove-Driver /Driver:OEM1.inf /Driver:OEM2.inf .... gibi

Dism /Unmount-Image /mountdir:c:\wim /commit

son olarak install.wim i bağladığınız klasörden kaldırırsınız.

NoT: sadece 3. party sürücüleri listeler, orjinal kendindekileri listelemez diye biliyorum. kolay gelsin.

Edited by MOTUN
  • Like 2

teşekkür ederim.en kısa zamanda yapmaya çalışacam.maksadım kurulu sistemde sürücüler haric herşeyi install.wim haline getirip kurulumda hiçbir sürücüyü tanımamasını sağlamak..

böylece her sistemekurma şansım olur hatasız olarak..kanaatindeyim..