Jump to content

Windows 10 Kasma Sorunu

Hasan36
 Share

Recommended Posts

Selâmün Aleyküm arkadaşlar, size bir sorum olacak da ben laptopumu 2013 de almıştım UEFI Windows 8 ile geldi ilk çok hızlı idi. Daha sonra windows 7 formatı falan attırdığımda da çok hızlı idi ama orijinal veya normal windows 10 kurduğumda bilgisayar yavaş oluyor nedeni ne acaba

Acer - Aspire E1 522

AMD A6 - 5200 APU with Radeon(TM) Graphics - 2.00 GHz

4 GB DDR3 Ram

2 GB ekran kartı 

Hasan36, 1 saat önce yazdı:

Selâmün Aleyküm arkadaşlar, size bir sorum olacak da ben laptopumu 2013 de almıştım UEFI Windows 8 ile geldi ilk çok hızlı idi. Daha sonra windows 7 formatı falan attırdığımda da çok hızlı idi ama orijinal veya normal windows 10 kurduğumda bilgisayar yavaş oluyor nedeni ne acaba

Acer - Aspire E1 522

AMD A6 - 5200 APU with Radeon(TM) Graphics - 2.00 GHz

4 GB DDR3 Ram

2 GB ekran kartı 

Sebebi donanımın şimdiki windows 10 sürümlerine göre zayıf kalması. Windows 8.1 Emb Pro paylaşmıştı @Emre028 üstat. Onu indirerek kur devam tavsiyesinde bulunabilirim 2024 e kadar desteğide var. Diğer türlü hızı tatmin etsin windows 10 istiyorum illaki diyorsan bir miktar ram arttırabilirsin ssd yoksa pc de ssd takabilirsin. Başka türlü çözüm bulamazsın maalesef

Edited by Senkron2
  • Like 1

Senkron2, Bir saat önce yazdı:

Sebebi donanımın şimdiki windows 10 sürümlerine göre zayıf kalması. Windows 8.1 Emb Pro paylaşmıştı @Emre028 üstat. Onu indirerek kur devam tavsiyesinde bulunabilirim 2024 e kadar desteğide var. Diğer türlü hızı tatmin etsin windows 10 istiyorum illaki diyorsan bir miktar ram arttırabilirsin ssd yoksa pc de ssd takabilirsin. Başka türlü çözüm bulamazsın maalesef

Teşekkürler abi Allah Razı Olsun dediğin gibi yapııcam ssd şart bu devirde  @Emre028 üstadınkini indrirp kurdum bellek tüketimi  %19 - %25 de dolaştı bende @FastZeit üstadın windows 8.1 extreme performance edition silent.all indirdim bu arada windows 8.1 kalıcı full lisans var mı ? kmsauto lite 180 gün yapıyor ondan hoşlanmıyorum

• Like 1

davshan, 53 dakika önce yazdı:

şu sistemi kurup dene 

BabaCann Allah Razı Olsun eyw daha önceden kurmuştum ama ayine aynı sorun oldu

Emre028, 6 saat önce yazdı:

Eyw Krall denerim 2015 sürüm sevmiyorum ama bi bakarım

hasan835, 7 saat önce yazdı:

değerli kardeşim, Aleyküm Selam, 4 gb ram+2 gb ekran kartı donanım iyi, işlemci biraz sıkıntılı, yinede, sistemden performans sağlayacak olan, windows 10 enterprise ltsb 2015 öneririm. gereksiz servisleri devre dışı bırak, sordum netteki, Win_Toolkit ile defenderi tamamen sil, UAC pasif et, @forjest üstadın katılımsız arşivinden flash paket+DX'i kur, sitede benim paylaştığım visual c++ koruma programı webroot'u kur , etkinleştirme konusunda kms kullanmak istemezsen, paylaştığım (windows-office-skype-ile-etkinleştirme) 109.sayfasından itibaren paylaştığım keylerle (ltsb2015) (komut istemi ile, slmgr.vbs /ipk yordamı ile etkinleştirip, kurulumdan sonra gizlilik bölümdeki bileşenleri ayarlarsan, gayet stabil çalışır. 

Eyw Abi ALLAH RAZI OLSUN (GÖZÜNÜN NURUNA SAĞLIK ??:) ) dediğin gibi yapmaya çalışıcam

MrRush, 7 saat önce yazdı:

RAM ve SSD takviyesi şart.

Eyw DJ Rush Üstâd takıcam mecburen

Babalar aslında @Alphonso_ElricÜstâdın Windows 10 2016 LTSB sürümünü indirmiştim kudrum ve @forjestüstadın windoows optimize programlarını kullanarak mükemmel bir hız sağlamıştım dediğiniz gibi mecburen enterprise sürüm şartt

• Like 1

benim pcnin donanımları sizinkinden kötü.. Bende Windows 8.1 vardı .2014 ten beri kullanıyordum. Şimdi bir aydır  windows 10 enteprise ltsb 2016 kullanıyorum. Orjinal ingilizce İsodan kurup türkçe yaptım.Ve güncelledim. Windows 8.1 i aratmıyor.Çok memnununum. denemenizi tavsiye ederim

Please register to see this content.

bkrydn68, 08.07.2020 - 13:29 yazdı:

benim pcnin donanımları sizinkinden kötü.. Bende Windows 8.1 vardı .2014 ten beri kullanıyordum. Şimdi bir aydır  windows 10 enteprise ltsb 2016 kullanıyorum. Orjinal ingilizce İsodan kurup türkçe yaptım.Ve güncelledim. Windows 8.1 i aratmıyor.Çok memnununum. denemenizi tavsiye ederim

Please register to see this content.

Çok teşekkürler Allah Razı Olsun sizin ve diğer üstadların dediği gibi yapacağım mecburen