Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaşlar lütfen biride cevap versin kimsemi yardımcı olmaz ya, şimdi orjinal türkçe olarak rtm sürümünün çıkmasına daha var heralde. bendce ingilizce rtm'yi kurup üstünede şu forumda paylaşılan yamalardan kursam bi fark olur mu acaba? kaç gündür bekliorum biri cevap versinde indirmeye başlayayım direkt artık lütfen...

7600 dil paketi Entegrasyonu nasıl Yapılır? 8 Adımda kolayca entegre edin ve ISO oluşturun.

NOT: Kullandığınız klasör adlarında BOŞLUK VE TÜRKÇE KARAKTER OLMASIN!

GImageX+DISM

Not : Windows 7 kullanıyorsanız direk GimageX'i açabilirsiniz.Kurulum yapmanıza gerek yok.Çünkü DISM zaten Windows7'de var

Nasıl kuracağınız adım adım yazılı.XP'de denenmemiştir.

http://rapidshare.com/files/260168052/Dism_Gimagex.rar[/CODE]

Neyse, anlatıma geçelim.

1. Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Windows 7 DVD'sini bilgisayara kopyalayın.

2. Gimagexi açın,Mount sekmesine gelin.

Mount Point : Boş bir klasör.

Source : W7DVD\sources\install.wim

Dah sonra Select'e tıklayıp sürümünüzü seçin.

Read And Write işaretleyerek Mount'u tıklayın.

3. Windows tuşu + R'ye basın ve Çalıştır ekranına cmd yazın.

Cmd penceresinde sırasıyla aşağıdaki kodları yazın.Klasörleri uygun şekilde değiştirin.

[CODE]cd /D "Win7 DVDsi"
cd Sources
DISM.exe /image:"İnstall.wimi mount ettiğimiz klasör" /add-package /packagepath:"LP.cab dosyası"
DISM.exe /image:"İnstall.wimi mount ettiğimiz klasör" /add-package /packagepath:"Windows 7 TÜrkiye Teması cab dosyası"
DISM.exe /Image:"İnstall.wimi mount ettiğimiz klasör" /Set-SKUIntlDefaults:tr-TR[/CODE]

4. GimageX'e gelin ve Unmount bölümünde install.wimi seçin.Commit Changes deyip Unmount deyin

5. lp.cab dosyasını winrarla çıkarın ve Lp.cabın ayıklandığı klasördeki sources ve setup\sources dizinini (içindekileri değil kendisini) DVD'ye kopyalayın.

6. DVD\Sources\lang.ini dosyasını açın.Her şeyi silin aşağıdakini yazın.

[CODE][Available UI Languages]
tr-TR = 3
en-US = 3

[Fallback Languages]
tr-TR = en-us[/CODE]

Böylece Türkçe Upgrade yapabilirsiniz.

7.Şimdi Türkçe kurulan bir Windows 7 yapalım.

Gimagexe gelin ve 1.islemin aynısını yapın fakat bu sefer BOOT.WIM'i seçin.Select deyince de 2. imajı (Setup) seçeceksiniz.

Sonra aşağıdaki komutları yazın.

Klasörleri uygun şekilde değiştirin.

DVD:W7 dvdsi

WIM:Boot.wimi mount ettiğimiz yer

LP:LP.cabın ayıklandığı yer.

[CODE]xcopy DVD\sources\lang.ini WIM\sources\ /cheryki
mkdir WIM\sources\tr-TR
xcopy LP\setup\sources\tr-TR\*.* WIM\sources\tr-TR /cheryki
xcopy LP\sources\license\*.* WIM\sources\license /cheryki[/CODE]

Şimdi 4.işlemin aynısını uygulayarak boot.wimi de kaydedin.

8. ISO yapmak için UltraISO'yu açın.

Tüm dosyaları UltraISO penceresine sürükleyin.

Sonra Boot klasörüne girin (Ultraisoda) ve etfsboot.com dosyasına sağ tıklayıp Açılış dosyası yap deyin.

Daha sonra solda CD klasörünün yanında saat ve tarih adıyla bir yazı göreceksiniz.O ISO etiketi.

Ona tıklayın ve F2 tuşuna basın.Yeni isim olarak GRMCULFRER_TR_DVD yazın.

Şimdi ISO'yu kaydedin ya da Araçlar > CD imajı yazdır deyip direk olarak DVD'ye basın.

Not : İngilizce dil silinmemiş olacaktır.Eğer silerseniz MS Türkiye ile nerdeyse aynı DVD'yi elde etmiş olursunuz.

Edited by morning

Merhaba arkadaşlar, malumdurki windows 7 kullananlar, XP ve Vista da bulunan klasik başlat menüsünün olmadığını gördük hep beraber. Ancak klasik başlat menüsünü iki şekilde ayarlamanın mümkün olduğunu internette yaptığım araştırmalar sonucu, yabancı sitelerde buldum ve test ettim, her iki yolda şu an bilgisayarımda çalışmaktadır. bunları sizlerle paylaşmak istedim, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

aşağıdaki linkte resimlerle nasıl yapılacağı yer almaktadır, herhangi bir program falan yüklemenize gerek yoktur.

rapidde link silinmiş, aşağıda resimleri veriyorum arkadaşlar,

Edited by alper_42

Merhaba Arkadaşlar;

Yabancı bi sitede gördüm adam Win7 7600ün 32 ve 64 bit sürümlerini tek dvd de birleştirmiş. Bende microstun sitesinden win7 için yayınlanan AIK'i indirdim ve @AL[e]N'in bu sayfada vista için anlattığı yöntemi aynen yaptım. Bütün işlemler sorunsuz bitsede kurulum olmadı. Bu işlem nasıl yapılır da 32-64 tek dvd de birleştirilir. Bilgisi olan varmı?

arkadaşlar benim sorunun airties wus 300wriless adaptörünü tanımasına rağmen bir türlü nete bağlanamadım. bir diğer sorunumda win7 akdivasyonunu ne denediysem bir türlü olmuyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Merhaba Arkadaşlar;

Yabancı bi sitede gördüm adam Win7 7600ün 32 ve 64 bit sürümlerini tek dvd de birleştirmiş. Bende microstun sitesinden win7 için yayınlanan AIK'i indirdim ve @AL[e]N'in bu sayfada vista için anlattığı yöntemi aynen yaptım. Bütün işlemler sorunsuz bitsede kurulum olmadı. Bu işlem nasıl yapılır da 32-64 tek dvd de birleştirilir. Bilgisi olan varmı?

ImageX yerine Windows7'nin DISM aracını kullanarak deneyin.DISM Windows7'nin aracı ve çoğu işlem için WAIK gerektirmiyor.

Aracın WIM mount etme ve paket entegre özellikleri var.

Ben de kendi anlatımıma az önce Türkçe entegresini tamamladım.Sadece varsayılan dil ayarlamada biraz sorun oldu ama sorun değil bence.İngilizce bile kurulsa Türkçe dil mevcut,yükledikten sonra seçebilirim.

2n9e44o.jpg

Ve sanal makineye kurulum resimleri:

vemcnm.jpg

24o616s.jpg

ixfoev.jpg

t9vz2f.jpg

2v9sspf.jpg

3022wli.jpg

Devamı gelecek biraz sonra...

Devam!

TÜRKÇE KURULDU! Sorunsuz!

15fj85l.jpg

zna3ie.jpg

2laeeqh.jpg

23wkvh3.jpg

20jmnpz.jpg

wccroo.jpg

29kq92x.jpg

14l6hj4.jpg

25hmukz.jpg

1dzn90.jpg

k96n9k.jpg

Türkiye teması da kuruldu :D

2gvljbk.jpg

İstediğiniz bir yerden resim ekleyebilirim...

ISO'yu yayınlama ihtimalim biraz düşük ama.

Edited by morning

özür dilerim arkadaşlar, konuyu açtım, resimleri rar dosyası yapıp rapidde paylaşıma açmıştım ama silinmiş bende resimleri buraya ekledim, windows 7 de kaldırılan klasik başlat menüsünün iki şekilde ayarlanma yolunu internette yabancı sitelerde buldum, test ettim ve şu an kullanmaktayım, bunu da sizlerle paylaşmak istedim, buyrun aşağıda, resimlerle sizde yapabilirsiniz.

kolay gelsin

1. YOL

önce tüm resimler linki

=============================================

2.YOL

önce tüm resimler linki

Please register to see this content.

1 ve 2 nolu resimdeki işlemleri yaptıktan sonra aşağıdaki işleme devam

Görev çubuğuna sağ klik, görev çubuğunu kilitleyi kaldır, sağ tarafta bulunan programlar yazısını başlat menüsünün yanına getirmek için noktalı kesicileri en soldakini tut ve en sağa saate doğru çek, bu işlemi programlar yazısı aşağıdaki gibi olana kadar yap ve aşağıdaki gibi olunca, görev çubuğuna sağ klik, görev çubuğunu kilitle yap, işlem tamam

Edited by alper_42

morning kardeş senin xpyi kullanıyorum ve çok memnunum. Bu win7 olayına el atacakmısın ve el atarsan eğer 32 ve 64 birarada hazırlarmısın. Valla ben senin hazırlayacağın win7 yi beklicem. Allah gözlerine,ellerine,aklına zeval vermesin.:D

1 pakette tüm sürümleri var bende fakat kurarken söyle bi hata veriyor

Windows çevrimdışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı. Hata kodu: 0x80000001

bu nedendir acaba.

kurmaya calıstıgım sürüm win 7 rtm 7600 professional

1 pakette tüm sürümleri var bende fakat kurarken söyle bi hata veriyor

Windows çevrimdışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı. Hata kodu: 0x80000001

bu nedendir acaba.

kurmaya calıstıgım sürüm win 7 rtm 7600 professional

Aynı Hatayı Bende Home Premium'u seçtiğim zaman alıyorum mert1903'ün verdiği linklerden indirmiştim aio win7 rtm

Entegre anlatımı+programı

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=101840[/CODE]

Win7 Dil Paketi+Tema:

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=99465&view=findpost&p=551807[/CODE]

Arkadaşlar gerçekten zor değil.Birkaç adımda becerebilirsiniz.64 Bit ISO'ya entegre yapacaksanız büyük olasılıkla bunu 32 bit sistem üzerinde de yapabilirsiniz 64 bit şart değil. Ama 64 bite entegre için mutlaka 64 bit TR paketleri kullanmalısınız.

Düzeltme: Upgrade de Türkçe.Şu an Vista ultimate Sp2den Win7'ye yükseltme yapıyorum :D

11qlqp4.jpg

25rm6ia.jpg

e84ikz.jpg

2lwpsic.jpg

11w7mut.jpg

Edited by morning

Arkadaşlar bir çok yerden Türkçe entegre anlatımımı resimli/videolu anlatmamı istemişsiniz.

Şu an mümkün değil.Adımları aynen uyguladığınızda sadece dil ayarlama kısmında hata alacaksınız o da sorun değil,ayarlıyor dili. Anlatım çok zor değil.

Uygulamayı deneyin,bir yerde problem yaşarsanız bana söyleyin.

Bu konuda değişik windows 7 başlıkları altında onlarca mesaj var ve sonuç olarak ben sağlam ve güvenilir bir bilgiye rastlayamadım. Mesajların çoğu windows 7 7600 RTM için activation/crack dosyalarının henüz çıkmadığı şeklindeydi ama arada bazıları çalışan, işe yarayan activation/crack dosyalarının olduğundan söz ediyordu. Şimdi bu durumda bu çelişkili ve netleşmemiş bilgiler varken koca bir windows 7 rtm dosyası download etmek ve kurmak oldukça riskli. Bu nedenle ben bu konunun netleşmesi için ilgili konunun, yani windows 7 7600 rtm için activation/crack konusunun bu başlık altında işlenmesini, tartışmaların ve linklerin buraya yazılmasını öneriyorum. Böylece dağınıklık ortadan kalkacak, doğru değerlendirmeleri daha kolay yapabileceğiz diye düşünüyorum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...